reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 153
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 13. 10. 2017, 21:11:33 »
K informaci jsem se dostal až teď večer, ale Novodvorská je u mne aktuálně O.K..

2
O serveru DigiZone.cz / Re:funguje fórum?
« kdy: 13. 10. 2017, 11:07:04 »
TEST funkčnosti

3
Víš co, vlez mi na hrb a neotravuj. Jen se opakuješ jako kolovrátek.

4
A co třeba anglie, norsko, popřípadě dánsko, nizozemsko, švycarsko a německo, možna i slovinsko. Kde se dab už rozjel, napřiklad norsko už vypína fm a další země tuto možnost zkoumají na zaklade norska. Tedy pokud je tam dab takto "rozvinuté" jak funguje funkce Softlink v těchto dab rozvinutých zemích kde digitál jede už nějaký ten pátek. Využívá se to v norsku, anglii nebo jinde? Několik lidí tu bylo v těchto zemích a ani to neotestovali.
Jak jsem již uvedl jinde, při své nedávné návštěvě v Helsinkách jsem si koupil další malý přijímač Hitachi s DAB+ tunerem. Na místě ani ťuk, nejbližší vysílání mají totiž až v Norsku. A taky to přežijí. Tamní prodejci ale již s předstihem nabízí již dnes sortiment s DAB tunery, čili perspektivní nákupy. Proč je odlišný přístup k DABu v Norsku a Finsku, to tedy netuším.

5
Požadavek na skutečnou kvalitu zvuku DABu přichází od koho? Od těch, kteří si při poslechu rádia sednou do svého showroomu a chtějí si vychutnat vážnou hudbu v nejvyšší možné kvalitě? Nebo od těch, kteří zvuk z rádia mají jen kvůli zvukové kulise při jiné činnosti? Nebo od vlastníků kapesních a malých přijímačů s jedním malinkým reproduktorem, aby mohli rádio poslouchat na cestách, na zahrádce, v dílně?

Pokud opravdu dojde k omezení FM vysílání, či dokonce k jeho úplnému zrušení v blízké době, budou tyto "hádky a stesky" stejně zbytečné. Buď se posluchač smíří s uplatněnou kvalitou DABu, nebo bude poslouchat jiné zdroje. Samotný DAB za u nás produkovanou kvalitu nemůže. To je už jen věc provozovatelů tohoto vysílání, ochota stanic si zaplatit za kvalitnější zvuk, nebo dokonce i posluchači DAB rádia si budou muset za kvalitní zvuk připlatit? Vzor v placeném DVB-T2 se už zde rýsuje. A takoví, kteří považují zpoplatnění příjmu DVB-T2 za normální, nebudou mít problém prosazovat i placený rozhlas.

6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 26. 09. 2017, 08:29:21 »
Při DX příjmu DVB-T se samozřejmě mohou z důvodu stavu atmosféry měnit příjmové podmínky a zhoršovat příjmové podmínky v SFN. Pokud ale Butes bydlí mezi Černou Horou a Kojálem, které jsou vzájemně vzdálené 162 km, nebude se jednat o SFN, ale o DX rušení. Pomoci by potom mělo směrování antény, potřebný předozadní poměr má každá skutečná anténa.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 25. 09. 2017, 22:01:29 »
To teprve ukáže čas, až se síť zahustí. Zatím nemám ověřeno, jak funguje SFN v DVB-T/2, ale v DVB-T se stejné kanály ruší celkem běžně.
Možná má někdo smůlu, možná má jenom dojem, že se mu stejné kanály v SFN ruší, ale v Praze vysílají třeba 3 vysílače v jedné síti pár kilometrů od sebe a k žádnému rušení nedochází. Ani velké výkony z Cukráku a ze Žižkova nejsou problém.

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 25. 09. 2017, 18:47:39 »
.....bude vysílat z obou vysílačů na stejném kanálu. Bydlím zhruba uprostřed mezi oběma vysílači. Budu vážně zvědavý na to, zda se bude signál z obou vysílačů sčítat a ne vzájemně rušit.
Určitě se nebude signál sčítat, ale neměl by se ani vzájemně rušit.

9
Fotky toho hodně ukázaly. Kromě samotného přijímače na nich je krásně vidět i zbytečný blesk a kriminalisté by měli radost z těch nádherně zřetelných otisků prstů.  ;D

10
Na zazoomovaném Kojálu není nic vyumělkováno. Jen byl záběr ořezán a
zmenšen, aby se fotka dala umístit na Digizone. Foceno ze Skalek.

Pro srovnání část panoramatu s Kojálem, samozřejmě bez zoomu.

Pro ty, co je to zajímá, i základní údaje z Vlastností při zoomu a panoramatu

11
Zase trochu odskok. Ze stejného místa, odkud jsem fotil Kojál, jsem na maximálním zoomu zachytil i další vzdálený vysílač.
Nejvyšší bod ČR, nebo-li Pr-d...děd ;)
Není každý den svátek a dobrá viditelnost přes 70 km. Že nejsou vidět kotvící lana, není vina foťáku, ale ona tam prostě nejsou.  ;D

Na dalším obrázku nejsou vidět ani lana, ale ani věž vysílače na Lysé Hoře. Zkrátka na 120 km by musela být rekordní dohlednost a ještě větší kanon (Canon) na focení.  :)

12
Zase trochu odskok. Ze stejného místa, odkud jsem fotil Kojál, jsem na maximálním zoomu zachytil i další vzdálený vysílač.

13
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 16. 09. 2017, 08:01:01 »
Jakou má budoucnost DAB se dá ukázat na realitě:  8)

Jen čerstvě kopíruji - "Today, nationwide radio broadcasts will be extinguished on the FM network in southern and western Norway. Next Wednesday, NRK will disappear from the FM band in Oslo, Akershus, Østfold and Vestfold. In Nordland, where NRK switched its FM broadcasts on January 11 this year, Digitalradio Norway has found that radio broadcasting has now stabilized at the same level as last year."

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 15. 09. 2017, 22:40:24 »
na jednom vysílači mobilního operátora jsem si všiml klasickou sestavu, jaká se používá pro zemní protiváhu; je na všech 4 nohách konstrukce ve výšce 7-8 m nad zemí; any idea?
To není protiváha, ale obyčejná zábrana, aby se po noze nedalo vyšplhat do výšek, kde je to už nebezpečné kvůli pádu, nebo jako ochrana vybavení na věži.

15
No tak kápněte božskou, fotil jste to z kóty Skalka?
Už jsem odpověděl výše. Špion by to viděl.  :)

Stran: [1] 2 3 ... 153

reklama