reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 150
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 13. 08. 2017, 13:50:32 »
To by zase němci prskaly že jim to ruší k27, zatim se na něm ješte vysila, no až to přepnou němci na finalni podobu tak nevim jaky budou rozestupy mez cz a de kanály, aby to šlo vubec odladit.
Němci by neprskali, protože sousední kanály se v DVB-T2 neruší a proto žádný rozestup není potřeba. :P

2
Mě by spíš zajímala odpověď na otázku,proč nás těmito komančskými odpady čt neustále krmí....
Přes léto se na TV a tím i na ČT, téměř nedívám a proto by mně připadlo uvádění atraktivního
programu za mrhání, protože já bych o to přišel. ;) ;D Mně tento způsob vyhovuje!

3
Krátkým strčením CI do TV se ještě nemusí žádný kódovaný program přijmout. Taky mu prvotní spuštění u některých stanic trvá dost dlouho. Důležitější je v menu TV najít položku co zobrazí vlastnosti karty v CI. Pokud se tam zdá vše aktivní a v pořádku, asi nebude chyba v CI a kartě.

4
Ano, na preferovaný režim vypnutí standby, mohou být různé spotřebitelské názory. U spotřební techniky v domácnosti si žádnou statistiku nedělám, ale mé dlouholeté zkušenosti s profi technologiemi v nepřetržitých provozech praví: "hlavně to nevypínej, po opětovném zapnutí to nejčastěji odejde!". Slovo pedantství jsem použil u důsledného vypínání prodlužovaček spíše náhodou, nic výstižnějšího mne v tu chvíli nenapadlo. Slovo pedant je běžnější než třeba důsledňák.  ;)
Je statisticky zřejmé, že domácí technika zahoří častěji v provozu, v režimu standby, než když je zcela vypnutá. Proč také neušetřit na levné nabíječce, když skoro každý výrobce použije jiný konektor a tak pochopitelně primitivní zdroj z Číny za pár korun nemá žádnou spolehlivou ochranu a po čase může i shořet. V dnešní době se ale dost dobře nedá provozovat tak rozšířená rodina přístrojů v domácnosti jen pod neustálým dohledem. Což je zase jen alibi výrobců, kteří ušetřili a někde mohli něco ošulit. Podobná situace existuje i v doporučení spolehlivého galvanického odpojení antény před bouřkou. Kdo to ale dodržuje? Kolik procent uživatelů je tedy zodpovědných a kolik laxních?
V dávných analogových dobách (KV, SV, DV), kdy musel mít přijímač dlouhou drátovou venkovní anténu a na uzemnění připojenou další zdířku, montoval se do okna primitivní mechanický přepínač, který anténu přepínal mezi rádio a zem a nebyl problém, pokud někdo byl doma, ho za bouřky použít. To se ale rádia kupovala na desítky let a ani se v éteru desítky let nic neměnilo. V dnešní době, kdy jsme rádi, když přístroj ve zdraví přežije dvouletou záruční dobu, jsme do obnovy vybavení domácnosti tlačeni podstatně častěji, ať už se nám chce, nebo ne. Viz každý přechod na DVB, či jeho další verzi.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T Polsko
« kdy: 07. 08. 2017, 10:57:22 »
Na rozdíl od Polska není většina ČR placka, kde se snadno šíří vf signál až na daleký horizont. Také počet diváků je tam vyšší, čili matematický přepočet počtu vysílačů, jejich výkonu v kW a poplatků za šíření na hlavu jednoho obyvatele je podstatně příznivější, než u nás. To může také hrát rozhodující roli.  ;)

6
Dá se říci, že zařízením s řízením procesorem s FW z principu moc nesvědčí provoz z relativním častým zapínáním a vypínáním. Proto jsou "šmejdi" tlačeni k tomu, aby přístroje v režimu "standby" měli minimální spotřebu, v řádu zlomku wattu. V moderní domácnosti se tak množí zařízení, která nejsou ovládána síťovým vypínačem. Každý chápe, že nemůže vypnout ledničku, mrazák, zabezpečovačku, zvonek, ale třeba i světla s dálkovým ovládáním. Přestože výrobci a prodejci u video a audio přístrojů doporučují jejich úplné vypnutí při delším nepoužívání z bezpečnostních důvodů, ale tato časová hranice nebývá nijak definována.
Ano, věc mohou řešit prodlužovačky s vypínačem, ale, kromě pedantů a akurátních jedinců, je to jen další nepříjemná komplikace. Pokud ale domácnost využívá záznamové přístroje typu PVR, nebo TV/STB s programovatelným nahráváním, totálně vypínat je stejně "nemůže", ani při delší dovolené.
Dá se předpokládat, že vlastnost, po připojení k napájení se přístroj rovnou zapne do nejběžnějšího režimu, je tedy spíše vstřícný krok od výrobce/FW, aby uživatel toho nemusel moc nastavovat. Proto pochybuji, že nějak tento "problém" bude řešit jiná verze FW, když pro většinu uživatelů je automatické spuštění režimu ON spíše žádaná vlastnost. Jen by snad mohla existovat možnost definovat ve FW režim, ve kterém se má přístroj spustit. Pro většinu uživatelů to ale bude prkotina, stejně většinou pomocí DO přejde na stanici, která ho v té chvíli zajímá a nemusí to být vždy ta posledně použitá. Jedno, nebo více "zbytečných" zmáčknutí knoflíku, zkrátka k moderním technologiím patří.

7
Možná to může souviset s tím, že kanály v DVB-C jsou frekvenčně odlišné od DVB-T. UPC část nabídky posílá volně do kabelu i v normě pro DVB-T, čili každý přijímač, který má DVB-T "tuner" je schopen tyto stanice normálně přijímat a zobrazovat.

8
Staré anténní zesilovače bývaly osazovány tranzistory, které šlo vyměnit i při trošce zkušenosti a umění ovládat pájku. Samozřejmě že vyměněný tranzistor může mít trochu jiné parametry a bylo by vhodné mu přístrojově nastavit optimální pracovní bod. Doba ale přináší nové technologie při výrobě vf tranzistorů. Ty pak mohou mít nižší šumové číslo, větší zisk a odolnost proti různým druhům rušení. Cena moderního zesilovače není tak vysoká, aby to byl skutečný problém.

9
.... Proč by nemělo být napětí na dipolu antény? Dokud tam bylo, tak to bylo cítit i na ruce, štípnutí 12V. Vašemu údivu nerozumím. Bez napětí na zesilovači mít signál bohužel nebudu.

Nicméně jsem ze zesilovače odpájel zadní krabičku a nechal proměřit odpory na členech. Vše se zdá být v pořádku takže vážně nevím..

edit. Nevím přesně jestli se dipolu na colorce říká i té první dvojici, co je pod proudem. Tu jsem měl samozřejmě na mysli, což si myslím že jste z toho usoudil, když tak se rád nechám poučit zdá ta první dvojice se jmenuje jinak, jestli dipol nebo zářič nebo jinak. Takže za tohle se případně omlouvám.
Zkuste se podívat na technický nákres dipólu. Je to většinou smyčka z duralu, čili zkrat na pár desítkách cm vodivého materiálu. Colorka má sice jiný typ dipólu/zářiče, ale opět na něm nenaměříte žádné napětí. Dipól (anténa) se připojuje na vstup zesilovače, čili ani na něm nemůže být žádné napájecí napětí. Napájení se přivádí na výstup zesilovače, možná jste označení jeho vývodů snad přehlédl, nebo v popisu přehodil. Na dipólu, ale obecně na každém typu antény, by bylo možné naměřit vf napětí přijatého signálu v mikrovoltech. Čili byste ho rukou nedokázal registrovat, ale ani změřit, třeba Avometem. To co cítíte, je pravděpodobně rozdíl napětí zemí ze síťového napětí 230 V 50 Hz na zemi televizoru/zdroje napáječe pro anténu a případně uzemněné antény na jiný potenciál. Ani celých napájecích stejnosměrných 12 V byste rukou neregistroval.

Ale konec primitivní osvěty. Chybu jste snad našel, kabel dokážete vyměnit, ale teorii antén, zesilovačů a jejich napájení asi vzdejte.  ;)

10
Předem se omlouvám, ale údiv nad tím, že na vstupu anténního zesilovače a přímo na dipólu, jste nenaměřil žádné napětí z napájení 12 V mne velmi rozveselilo. Na druhé straně si proto netroufnu radit, kde máte měřit a který kontakt je nutno obnovit.  :D

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 29. 07. 2017, 22:09:42 »
..... ale chce to vše ladit kanalově. Funguje to paradně, jen vedet co se bude použivat za kanaly :D a podle toho nechat vyrobit propusti a zesilovače.
Nemám nic proti perfekcionismu, ale opravdu bude každý, kdo využívá pozemní příjem, volit tento styl?

Neměl by selektivitu zařídit především tuner v TV, nebo STB? Níže uvedená skupina části stanic je bez problémů přijímaná na jedinou anténu, z různých směrů a předpokládám, že se nic nezmění, i když v pondělí začnou vysílat na kanále 31 Domažlice.

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 25. 07. 2017, 16:41:15 »

Používej občas hlavu a ne pořád jenom naučená moudra z Google :D

Hlavu používám, ale Tvé nátuře se nemohu a ani nechci přizpůsobit.  :P

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 07. 2017, 15:51:53 »
Tak na argumentaci kalibru "pakáž" to už nemám skutečně co dodat. Google : "Na váš předmět vyhledávání - socansko-Burešovsko-fláternická pakáž - nebyl nalezen žádný odkaz."

Podobně jsem protest "kolenovrtů" na nutnost spojovacího kabelu mezi STB a TV nezaregistroval, jen pouze jako další "trumf" Ády sHitlera proti DVB-T2.

Ale řeší a rád.

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 07. 2017, 12:41:11 »
.... - kvůli budoucímu rozvoji služeb mobilních operátorů, což není v ČR na pořadu dne ani dnes a ani v nejbližší době. Jedná se o zbytečně ukvapenou akci kvůli poklonkování Němcům, přičemž okolní státy, např. Slovensko nebo Polsko takto nespěchají a zjevně se nic neděje.

Kolik kilometrů společné hranice má Slovensko s Německem, aby se tato oblast dostala do kategorie dotčené příhraniční oblasti?

.... - kromě dokoupení set-top-boxu KE KAŽDÉMU TELEVIZORU, jde taky o dokoupení propojovacího kabelu, opět KE KAŽDÉMU TELEVIZORU a také o náklady na provoz, např. spotřeba el. energie.

Pokud nebude propojovací kabel součástí dodávky STB pro DVB-T2, bude tato částka tak velká, aby to byl pro většinu problém? Proč zdůrazňuje propagátor PAY DVB-T2 (Áda sHitler) haléřové poplatky za provoz STB, když desetikoruny a stovky měsíčně za příjem zpoplatněného pozemního příjmu některých komerčních stanic nejsou u něho žádný problém?


4) Pokud kupujeme už nyní nový televizor, kupujme zásadně TV s označením "DVB-T2 ověřeno".... tečka. - naprostý nesmysl, protože jakési označení není vůbec žádnou garancí, navíc většina set-top-boxů s takovou nálepkou stejně nesplňuje parametry specifikace D-Book, např. chybí CI slot atd. a v případě problémů nikdo uživateli nezajistí nějakou kompenzaci, která by měla z onoho označení logicky plynout.

Neměly by mít hlavní starost o absenci CI slotů u současně prodávaných STB pro budoucí placený pozemní příjem ty komerční stanice, které takovými plány "vyhrožují"? Proč to opět za ně řeší nějaký Áda sHitler?

15
Jak sám píšete, ani Vy nemáte vhodnou poslechovou místnost na prostorový zvuk a tak to bývá u většiny náročných "posluchačů". Jak by tedy měli výrobci a distributoři filmů nastavit standardní zvukové poměry, aby to vyhovělo alespoň většině? U vícekanálového zvuku ze zařízení vyšší cenové třídy někdy bývá možnost poslechový efekt místně nastavit zpožděním jednotlivých kanálů. Další nedokonalost u prožívání celkového dojmu, oproti multikinu, asi pramení z toho, že doma téměř nikdo nesedí v ideálním místě, pořád se vrtí, reaguje na okolí, dělá i jiné věci,.... ;)

Stran: [1] 2 3 ... 150

reklama