reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - 4dpersonality

Stran: [1]
1
Nejvýkonnější herní konzoli XBOX ONE X představí dnes Microsoft na právě probíhajícím herním veletrhu E3. Live stream bude dostupný v kvalitě 4K na Youtube a na stránkách Mixer.com.
Přenos začíná ve 23:00 našeho času.
https://www.youtube.com/watch?v=dZ4GpE3c97U
Ceny staršího modelu XBOX ONE S mezitím klesly až na hranici 200 EUR (5360 Kč) a za tuto cenu ho prodává (i do ČR) německý Amazon.2
NVidia nedávno v tichosti uvedla na trh novou HTPC grafiku GT1030, která se u nás prodává za ceny kolem 2.000,- Kč. Já myslím, že pokud uvažujete o novém multimediálním PC, a nebo o upgradu starého PC, tak přesně teď je ta správná chvíle. Tedy samozřejmě pokud nechcete hrát hry.
Nová GT1030 nabízí 2GB RAM, což je pro video naprosto dostatečné, ale přesto nevyhovuje specifikacím Netflixu pro 4K streaming. Takže Netflix na tom nelze sledovat ve 4K, narozdíl od dražších herních karet řady 10XX. Důvody jsou to samozřejmě čistě komerční.
Jinak ale díky HDMI 2.0b a modernímu grafickému procesoru nebudete mít problémy s přehráváním čehokoliv. HEVC a VP9 v kvalitě 4K není pro tuto kartu žádný problém. Dokazují to i praktické testy na Youtube a testovacích video souborech s vysokým bitrate.
https://www.golem.de/news/geforce-gt-1030-im-test-fast-tadellose-wohnzimmer-grafikkarte-1705-127907.html

3
Televizory / Android TV - novinky a tipy
« kdy: 18. 05. 2017, 06:04:26 »
Co je a co není Android TV
Android TV je oficiální smart TV platforma od firmy Google. Je založená na OS Android a snaží se na něm postavit systém, který je vhodný pro použití na velkých obrazovkách a ovládání klasickým ovladačem.
Pokud si zakoupíte běžný Android box, které se u nás prodávají jako multimediální centra, tak v něm nenajdete systém Android TV, ale upravený klasický Android z mobilů a tabletů.

U nás prodávaná Android TV zařízení jsou:
Xiaomi Mi Box (prodává K24) - levný Android TV box
NVidia Shield TV (prodává Alza) - Android TV box pro náročné, který nabízí lepší podporu a výkonnější hardware
televize Sony (vybrané modely)
televize Philips (vybrané modely)

Android O přinese nové uživatelské prostředí
https://www.youtube.com/watch?v=UehNYsspc0M
Nově koncipované uživatelské prostředí pro Android TV představil Google na aktuální developerské konferenci. Ke změně dojde zároveň s upgradem na systém Android O ještě v tomto roce.
Google zároveň potvrdil, že Android TV nepovažuje za mrtvou platformu a v poslední době zaznamenal zvýšený zájem uživatelů. Jeden milión nově aktivovaných zařízení každé dva měsíce.
Svojí nejnovější aplikaci pro Android TV představila americká NBC, podporu chystá rovněž TNT a TBS. U nás funguje na Android TV například IPTV platforma Kuki. Podporu oznámilo rovněž české HBO, ale tam je nutné takové informace brát s velkou rezervou. Protože HBO je vypouští do světa zcela nezávazně a v minulosti už oznámilo podporu snad úplně všeho, co vůbec existuje. Nakonec z nich vypadla jedna aplikace pro obstarožní konzoli XBOX 360.

Dolphin Browser v nové vylepšené verzi
Proč je Dolphin nejlepší internetový prohlížeč na vaší televizi? Protože je rychlejší než Firefox a nabízí mnohem více uživatelských nastavení než Chrome. Nová verze vyřešila problémy se stabilitou, která byla jedinou slabinou tohoto prohlížeče.
Dolphin nabízí blokování reklam, trvale aktivovaný desktop režim (proto se nejvíce podobá prohlížečům ve Windows), night mode pro pohodlné noční čtení a další užitečné funkce. Podmínkou je samozřejmě bezdrátová klávesnice s touchpadem (nebo myší), jinak to nemá vůbec význam instalovat.
APK soubor s ikonkou pro televizní launcher jsem uploadnul sem:
https://uloz.to/!YDNSUHowu6Ti/dolphin06082017-zip


Stran: [1]

reklama