reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 148
1
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 18. 06. 2017, 08:24:59 »
Taky se řadím do těch oznámkovaných hudebně hluchých. Ale nemíním s tím nic dělat, ani si doma nebudu opatřovat hudební showroom, aparatury osazené elektronkami za statisíce. Ano, jsem ten případ, který nepotřebuje na práci a některou zábavu absolutní ticho. Naopak, sotva slyšitelná muzika správného žánru v pozadí je pro mne to pravé. Přestože mám k dispozici již desítky stanic z DABu, častěji u mne hraje internetové rádio, což také patří do tématu :"Budoucnost rozhlasové digitalizace". Ale i zde se najde stanice s nízkým datovým tokem, nevyváženým zvukem, ale to nejsou chyby digitální technologie, ale jejího využití. Sice nemám důvod brát hudebním fajnšmekrům dokonalost zvuku analogového FM, ale "pokrok" se zastavit nedá, ani vysněný masový nárůst počtu posluchačů FM a případných kritiků digitalizace, nezvrátí volby a rozhodnutí politiků.

2
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 08. 06. 2017, 14:31:06 »
Podle více internetových informací DAB v Řecku oficiálně nevysílá, ale přijímače jsou v prodeji.

3
Bóžínku  ::)

4
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 31. 05. 2017, 13:29:26 »
Škoda, že je ostrý start DABu z Plzně později. Tak nebudu moci o prázdninách na chalupě zkoušet přetáčet svojí "DAB" anténu z Bavoráků na vysílač zes Plzně.  ;)

5
....Co jsme dali za vděk,že jsme se zbavili těch příšerných slovenských pondělků. ....
Nemám nic proti slovenštině, tudíž mi nevadí. Se Slovenskem jsem vázán služebně, kamarádsky, kolegiálně.

Opačný názor mám ale na bývalé Slovenské pondělky v ČST. Mnohé inscenace byly výborné, podobně jako knihy, často se věnovaly tématům, které byly v té době v Čechách politicky tabu. :-X

Nechápu ale ty, kteří kritizují slovenské moderátory, herce, zpěváky a zdá se, že jen proto, že z jejich úst zní slovenština, nebo typický měkký přízvuk. ::)

6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 08. 05. 2017, 14:40:50 »
..... souhlas - je každého volba, jestli si bude komerční TV platit nebo ne. Není to povinnost, je to možnost.
Konečně  ;)

7
Set-top-boxy / Re:TeleSystem TSUNICO T2 nekvalitní obraz
« kdy: 06. 05. 2017, 12:20:31 »
Ta Tvoje kafemlejnková propaganda si nic víc nezasloužila.  ;)

8
Set-top-boxy / Re:TeleSystem TSUNICO T2 nekvalitní obraz
« kdy: 05. 05. 2017, 22:00:25 »
Bóžínku........  ::)

9
Set-top-boxy / Re:TeleSystem TSUNICO T2 nekvalitní obraz
« kdy: 05. 05. 2017, 08:48:56 »
....Podívám se na ten přístroj co píšete. Mimochodem, přesný model, to je který? Ještě mě zaujaly Android TV Boxy, ale ty nejdou moc dobře sehnat.
EVOLVEO Omega T2, něco o zkušenostech http://forum.digizone.cz/index.php?topic=4780.msg83585#msg83585
https://www.datart.cz/Prijimac-DVB-T-EVOLVEO-Omega-T2.html?utm_campaign=feed&utm_content=bidovane&utm_medium=priceindexer&utm_source=heureka.cz_bidovane&utm_term=416695

10
Set-top-boxy / Re:TeleSystem TSUNICO T2 nekvalitní obraz
« kdy: 04. 05. 2017, 22:55:00 »
TeleSystem TSUNICO T2 neznám, ale pokud nejste spokojen a můžete ho vrátit, tak ho vraťte.
Od samotného vysílání v přechodové síti DVB-T2 zatím nelze očekávat lepší obraz, než z DVB-T.
Zda nespokojenost s kvalitou obrazu u Vás vyvolává nepatřičné očekávání, nebo je skutečně
horší, to by chtělo vyzkoušet. Já si pořídil za necelé 2 stovky se slevou STB EVOLVE0 pro testy
příjmu 4k, kde byl obraz odpovídající, ale i v klasickém DVB-T2 horší obraz nepozoruji. Zkuste
proto jiný kus, nebo jiný model STB pro DVB-T2. Zkuste projít zdejší testy a diskuze v tématech
o příjmu a zkušenostech s DVB-T2.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 05. 2017, 22:43:57 »
Ano, dá se očekávat. Ale ne z přechodové sítě, co už vysílá.  ;)

12
Tady si někdo dělá srandu. Samozřejmě, že hmota houslí, ale třeba i syrečků a brambor se časem mění. Někdy k lepšímu, jindy naopak. U hmot zesilovače a sluchátek to nebude tak zřetelné a jen ku prospěchu věci.  ;)

13
Je pro mne záhadou, kde se najednou na tomto fóru rodí ti odborníci, co do diskuzí přináší "osvětu" na úrovni všeobecných specialistů? Po sHitlerovi už i Pinochet? To je ale náhoda a kdy byli v předchozích letech?  ;)

14
Lepší zdroj kvalitního poslechu je Youtube (beze srandy). Já poslouchám Youtube na zesilovači Pro-Ject a sluchátkách Koss PRO/4AAAT. Myslel jsem si, že to byla nedobrá koupě, ale za těch pár let se to docela rozehrálo. Takže to není vyloženě špatná sestava. Youtube je lepší než česká rádia.
https://www.youtube.com/watch?v=3xsP3u-CVO4
Uvedené může vyvolat dojem, že za vzor zvukové kvality považujete vlastněnou sestavu. Zesilovače Pro-Ject jsou k dispozici v cenových kategoriích od 3 do 25 tisíc. Asi mezi nimi bude rozdíl? Co ale nedovedu vůbec pochopit, jak se dá časem zesilovač se sluchátky rozehrát? To není víno, nebo koňak. Můžete to vysvětlit nějak technicky? Asi také není korektní srovnávat YT a česká rádia. Jak na internetu, tak v rádiu, je k dispozici kvalita zvuku podle zdroje, metody přenosu a konkrétní stanice.

15
... Stejně na to už nikdo nekouká, protože veřejnoprávní TV a rozhlas se zaměřují na důchodce. Už nemají schopnost oslovit mladé.
Neživí mne, ani až tak moc nezajímá, statistika sledovanosti komerčních a veřejnoprávních stanic. Schopnost oslovit věkové kategorie ale lze ze sledovanosti vypozorovat. Co ale považuji za maximálně povrchní, je používat a argumentovat kategorií "důchodce". Je to snad vymezení věkem, nebo účastí na pracovním procesu? A, jak "důchodce" definuje drahý králík? Některé stanice přiznávají jednu věkovou hranici 54 let. Jiné, pro výhodnější výsledky, použijí takový věkový interval, aby jim sledovanost vyšla lépe. Sám spadám do seniorské kategorie 70+ a přesto stále pracuji, na TV a rozhlas proto nemám během dne čas. Čím tedy ČT a ČRo oslovují po většinu dne milion důchodců, to nevím a rád si to nechám od dr. králíka vysvětlit. Asi na to má zřízenou velkou agenturu, že si dovolí pronášet tak rezolutní poznatky?

Když se tedy vrátíme zpět k tématu, kde se jedná o kvalitě zvuku FM rádií, proč to někdo spojuje se sledovaností ČT? Proč tvrdí, že se "stejně na to už nikdo nekouká"? Posluchači rádia na přijímač koukají a na kvalitu zvuku rozhlasu to má vliv?

Stran: [1] 2 3 ... 148

reklama