reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 4dpersonality

Stran: [1] 2 3
1
Já jsem si nedávno pustil německého Drákulu (Nosferatu, 1922) a přišlo mi to pěkné. Ale nemám pochopení pro tu extrémní cenzuru. Tenkrát se žena dotkla svojí vlastní paže a bylo to považované za erotickou scénu. Takže ten film opravdu trpěl nedostatkem děje, protože hororové filmy jsou vždy erotické a speciálně ty o upírech.

2
No, ono už jim to nic neříká. Když se podíváš na film Jáchyme hoď ho do stroje, tak už to není tak aktuální jako to bylo před lety. Dneska se na vesnicích nedělá to nárazové zavádění nových technologií, které s sebou přináší tyhle komické aspekty. Automechanik není privilegovaná profese, kterou by chtěl každý dělat. Úplatky jsou u řemeslníků dávno minulostí. V kinech nehrají pořád dokola pár pečlivě vybraných filmů. Japonec není nic exotického a judo není moderní populární sport.

3
Jo, ale tyhle pořady nepatří na Youtube k nejsledovanějším. Zde by měl být seznam 200 videí, které jsou u nás v České republice momentálně nejvíce žádané. Korejská skupina Blackpink je na čísle 184. Německo 160, Francie 153, Polsko 138, Rakousko 94, Nizozemsko 179, Maďarsko 159, Španělsko 88, Itálie 140.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLQZXQIgnJzEqw47j50IeP8A5oF4bcYE6R

4
Stejná otázka mě napadá při pohledu na program našich televizí. Co s tím? Jako toaleťák je to nepoužitelné.

5
Populární video platforma vlastněná Googlem stále roste a aktuálně se chlubí číslem 1.5 miliardy uživatelů měsíčně. Jde o přihlášené uživatele, což znamená, že skutečný počet by mohl být vyšší. Diváci sledují na Youtube v průměru přes 60 minut streamovaného videa denně. To je stále méně než na klasických televizních programech, takže Youtube zde vidí potenciál pro budoucí růst.

Díky této mezinárodní popularitě spojuje Youtube unikátním způsobem uživatele z celého světa. Hudební skupiny i televizní stanice využívají Youtube jako nejdůležitější kanál pro kontakt s mezinárodním publikem.
Takže například korejská televize MBC bude streamovat zítra živě svojí hudební show Music Core na Youtube kanálu MBCkpop. Hlavním hitem tohoto dílu bude comeback skupiny Blackpink se singlem As If It’s Your Last. Videoklip k této písni zaznamenal za jeden den více než 11 miliónů zhlédnutí, což je v kategorii K-popu rekordní výsledek.
https://youtu.be/Amq-qlqbjYA?t=1m12s

6
Set-top-boxy / Re:Co je tohle?
« kdy: 22. 06. 2017, 17:27:20 »
Podezřelá adresa, která vede sem:


7
Naši předkové ve starověku údajně měli tak perfektní zrak, že viděli pravděpodobně srpek planety Venuše. Což je pro nás dneska neuvěřitelné, takže někdo tomu ani nevěří a připisuje ty zmínky ve starověkých textech prostě náhodě.

8
Tady je zdroj těch dat.
https://designcompaniesranked.com/resources/is-this-retina/
Tato kalkulačka vyžaduje jako vstupní data rozlišení a úhlopříčku displaye. Výsledek je minimální doporučený odstup v cm.
3840x2160 / 43" = 86 cm
1920x1080 / 42" = 168 cm
1440x1080 / 6" = 28 cm
Problém je v tom, že možnosti lidského oka jsou mnohem větší. Když Steve Jobs razil tuhle rovnici, tak ji postavil na standardu kvality zraku, kterého většina lidí dosáhne až v seniorském věku (60 - 70 let). Člověk s perfektním zrakem by potřeboval parametry, které jsou lepší více než dvojnásobně.
Zdroj: http://www.cultofmac.com/173702/why-retina-isnt-enough-feature/

9
stačí napsat do Googlu "Feet to Centimeters" a máš kalkulačku
1 stopa = 30 cm
Ale u těch textů, menu a ikon fakt platí čím větší rozlišení, tím lepší. Normálně moderní čtečka eknih má 1440 x 1080 na 6 palců a kdyby měla trochu víc, tak by se taky nic nestalo.

10
Vyplatí se to, protože ten výkon bude určitě minimálně na úrovni PC v ceně 1000 EUR. Předražená je konzole Nintendo Switch, která se prodává kvůli hře The Legend of Zelda: Breath of the Wild, což by měla být nejlepší hra všech dob.
Dneska bude zase přenos z prezentace Sony. Ale bude to až v 03:00 našeho času. Takže vlastně zítra.

11

Porovnání parametrů a cen v ČR. XBOX ONE X zamíří na předvánoční trh. Díky pokročilému systému chlazení je nová konzole menší než její předchůdce. Zdroj Alza.cz

Forza Motorsport 7 na XBOX ONE X
(kvalita 4K 60 FPS)
https://youtu.be/87z5J3YtlWw?t=1m48s

12
Nejvýkonnější herní konzoli XBOX ONE X představí dnes Microsoft na právě probíhajícím herním veletrhu E3. Live stream bude dostupný v kvalitě 4K na Youtube a na stránkách Mixer.com.
Přenos začíná ve 23:00 našeho času.
https://www.youtube.com/watch?v=dZ4GpE3c97U
Ceny staršího modelu XBOX ONE S mezitím klesly až na hranici 200 EUR (5360 Kč) a za tuto cenu ho prodává (i do ČR) německý Amazon.13
Tady je zatím nejnovější verze aplikace Dolphin Browser, která je stará dva dny. V podstatě to má tak nějak snahu fungovat a rozhodně je zatím ze všech nejstabilnější. Ale používal bych to jenom na O2 TV, a na ostatní stránky bych používal třeba Chrome. Tím by se mohly minimalizovat problémy.
https://uloz.to/!YDNSUHowu6Ti/dolphin06082017-zip
(toho souboru ico si nevšímejte, to je pro majitele Android TV a není určeno pro čínské boxy)

14
Je jich přesně 86. Vyberte zde v tom menu Subtitle = czech.
http://unogs.com/
 Jedním z posledních byl animovaný seriál The Real Ghostbusters.
Oni mají přístup na aplikační rozhraní Netflixu, ale v některých případech jenom omezený. Bez záruky. Takže někdy může trvat hodiny nebo dny, než se tam něco nového objeví. Ale většinou to funguje dobře.

15
Televizory / Re:Android TV - novinky a tipy
« kdy: 03. 06. 2017, 09:28:19 »
Operační systém Android 7.0 (Nougat) na televizorech Sony Android TV
Tato aktualizace obsahuje dodatečné funkce
- obraz v obraze
- nastavení na polovině obrazovky
- přepínání mezi aplikacemi (nedávné aplikace)
- podpora více uživatelských účtů Google
- podpora hlasového vyhledávání v prohlížeči Opera
- Google Cast v kvalitě 4K skrze "vestavěný Chromecast"
- Hybrid Log-Gamma (HLG) HDR obsah
http://sony-eur-eu-cs-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/140844

Stran: [1] 2 3

reklama