Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Pamětník

Stran: [1]
1
Televizní stanice a jejich program / Náplň stanice CS History
« kdy: 15. 01. 2020, 11:47:27 »
Stanice WAR, která uváděla dokumentární a krátkometrážní filmy z mnoha zemí celého světa na téma války, bitvy, zbraně, špionáž, terorismus, i konspirace a hrozby z vesmíru, se nedávno přejmenovala na CS History. To ovšem neznamená, že by přibyly tuzemské pořady, nebo se program více zaměřil na Česko a Slovensko.

Bohužel mám poslední dobou dojem, že se objevuje příliš mnoho pořadů vyrobených v Rusku a co je nejhorší, že i s příslušným politickým nádechem. Tak jsou zejména dějiny II. sv. války prezentovány pod pokřiveným pohledem tamní propagandy. Tak třeba pořad o "osvobozování" Polska a zejména Varšavy, si jistě mnozí dovedou představit, co filmové plátno snese. Historie Polska v období této války jistě nebyla jednoduchá, ale nesmí se zapomínat na počátek dělení Polska mezi Hitlera a Stalina i důvody toho, proč bylo necháno Varšavské povstání na konci války bez pomoci ze strany SSSR.

Já si sice dokáži ideologickou náplň ruských dokumentů "přeložit", ale mladší generace už asi ne. Snad jí před touto propagandou chrání to, že se na tuto stanici asi moc nedívá.

2
Televizní stanice a jejich program / Omezení nabídky UPC
« kdy: 28. 11. 2019, 20:32:02 »
Text e-mailu

3
Televizní stanice a jejich program / Bohéma
« kdy: 06. 02. 2017, 11:42:55 »
Je mi sice jedno, na co se každý jednotlivec v televizi dívá, jaká je sledovanost zatracovaných seriálů komerčních stanic, ale realita mne stále udivuje. Bez ohledu na to, co říkají čísla sledovanosti, preferuji spíše seriálovou tvorbu ČT. Měl jsem to štěstí, že jsem nežil v době okupace a byl jsem dítě obyčejných rodičů v době těsně po válce, kdy se má seriál Bohéma odehrávat. Plně jsem ale prožil roky 1968 a 1989. Tehdy ale nešlo doslova o život, jako umělcům v Bohémě v Protektorátu. Proč se nynější generace nechce poučit z minulosti a sledovanost Bohémy údajně klesá? Problémy kolaborace, občanské statečnosti i obyčejné lidské česti jsou totiž stále aktuální, v každé době. Sice netuším, jak přesně byl tento seriál natočen, co je v něm umělecky "doděláno", aby se na to dalo koukat, ale já z něj čerpám další inspiraci pro svá budoucí rozhodování, třeba ve volbách.

4
Multimediální technologie / Fyzikální zázrak
« kdy: 23. 01. 2017, 13:24:55 »
Zajímavé technické parametry u Přenosného projektoru uvedl e-shop http://dkshop.cz

Specifikace:1. Systém: TFT LCD2. Jas: 800 lumenů 3.
Kontrastní poměr: 800: 14.
Nativní rozlišení: 800 x 4805.
Podporovaná Rozlišení: 1920 x 10806.
Světelný zdroj: LED7.
Životnost lampy: 20K hodin8.
Objektiv: F = 1259.
Projekční vzdálenost: 1.07-3.8M10.
Poměr stran: 4: 3/16: 911


Sice vím, kde se stala chyba, ale odhalí ji i běžný zákazník?  :)

5
Na chalupě jsem byl požádán o asistenci při modernizaci sousedova TV příjmu. Prozatím vlastnil CRT Panasonic se STB TechniSat DigitMod T1 a anténu jakousi matraci s integrovaným zesilovačem. Díky tomu, že stabilizovaný zdroj pro STB přestal stabilizovat, 18V nepřežil ani sám STB, ani předzesilovač v anténě. Přijímal domažlický Vraní vrch se dvěma MUXy.

Inovace byla pojata velkoryse, nový TV je typu LG 32LN575S-ZE, anténu zvolil HN50, jakési síto s integrovaným zesilovačem a celkovým ziskem až 47dB! http://www.tipa.eu/cz/antena-venkovni-dvb-t-hn50/d-129607/

Anténa byla přesměrována na Krašov, ale spolehlivě přijímala jen MUXy 1 a 3 na kanálech 34 a 52, komerční MUX 2 na kanále 48 nešlo sledovat! Nepomohlo ani přesměrování zpět na Vraní Vrch s desetinovým výkonem MUXů 1 a 2. Příčina neúspěchu byla asi v anténě, respektive v jejím snad 35dB? zesilovači.

Použil jsem tedy svou modifikovanou anténu typu yagi ECG ANT 1007 O se zářičem s integrovaným zesilovačem ECG ZES 1007. Při nasměrování na Krašov automatické ladění našlo 9 MUXů s celkem 45 TV stanicemi, z toho 36 jedinečných! Všechny stanice jsou bez jediné chybičky v obraze, ale úrovně a kvalita jednotlivých kanálů byla posuzována jen prostředky samotného TV. Více asi napoví ilustrace ve třech pokračování.

Je tedy pravděpodobné, že tato anténa vyhovuje v místě, kde je Krašov téměř 50km daleko a schován za blízkým horizontem, dokáže přijmout v dostatečné kvalitě i další vysílače, dokonce i bavorský Hoher Bogen, z téměř opačného směru.

6
Analogový rozhlas / Zvuk TV JOJ na FM 404,730MHz
« kdy: 07. 12. 2013, 21:55:25 »
Dnes, při prolaďování pásma vyhrazeného pro meteorologické radiosondy, jsem na kmitočtu 404,730 MHz poprvé narazil na slovenštinu. Přijímač Icom-R5, v režimu FM, celkem čistě reprodukoval zvuk stanice TV JOJ, s asi dvouvteřinovým předstihem, než hrála tato stanice v pražské DVB-C. Netuším, jak je vysílání v kabelovce posunuté vůči DVB-S? Mohl by někdo, třeba bezdrátovými sluchátky, vysílat zvuk Jojky tak, že by moje anténa na střeše, typu "bílá hůl", laděná na kmitočet 403 MHz, k ní připojený filtr SAW, propustný pro pásmo 400 až 408 MHz a zesilovač, mohly dodat z nějakého neoficiálního zdroje tak silný a poměrně kvalitní signál?

Nesetkal jste se někdo s podobným efektem? Podotýkám, že zmíněné pásmo pravidelně skenuji již řadu měsíců, ale popisovaný úkaz jsem dnes večer zaznamenal poprvé.

7
Set-top-boxy / Náhrada Comag SL100HD
« kdy: 23. 01. 2012, 20:23:26 »
Tak mne také potrefil problém "překročení" záruční doby elektronického výrobku. Po 30 měsících spokojenosti se sat. přijímačem Comag SL100HD PVRReady také on odkráčel do "věčných lovišť". A to způsobem, který zamrzí. Přijímač totiž "zatuhnul" na poslední sledované stanici = skyNEWS. Na většinu povelů a to ať přímo z tlačítek na přijímači, nebo na DO, jen opakovaně bootuje na stále stejnou stanici. Při pohledu do jeho útrob není vidět nic nápadného, jako třeba nafouklé elyty ve zdroji. Nepomohlo mu ani dlouhodobé odpojení od sítě. Zamiloval se do oné zpravodajské stanice a připustí jen ovládat její hlasitost. Dokonce se ani nedá vypnout tlačítkem POWER na přijímači a DO, jen do omrzení bootuje. Jen pro pořádek, i tlačítko MENU vyvolá pouze opětový boot.

To by ale nebylo to nejhorší! Své si odsloužil, ale čím ho nahradit? Po delším hledání mi do oka padl Ferguson Ariva 202E HD. Ale! Základní technické parametry má většinou srovnatelné, něco dokonce navíc = 1080p a NET připojení. Trochu by mi asi chybělo na displeji jméno sledované stanice. To bych i oželel. Co mne ale zásadně odrazuje, že Ferda je modernější přístroj, na kterém se už projevily ochranářské snahy výrobců a sat. provozovatelů. Zaznamenané pořady se nedají opětovně přehrát nikde jinde, než na matečním přístroji. Což je pro mne zatím nepřijatelné. Přišel bych o divácký komfort, na který jsem si za ty 2 roky zvykl. Ví snad někdo o solidním přijímači, s podobnýni technickými parametry, který dovoluje ukládat nahrávky v běžných formátech, spustitelných i jinde na PC, či v MMC?

Existuje i možné řešení! Opět zakoupit stejný Comag SL100HD, který je ještě v nabídce některých e-shopů. Není to ale poněkud krok zpátky, na dalších pár let opět zakonzervovat už morálně i technologicky přežitou techniku? Co si o tom myslíte vy, kteří se s podobným problémem také dnes setkáváte?

Raději znovu zopakuji svojí situaci. DVB-S2 HD příjem jsem měl jen z důvodu možnosti sledovat aktuální dění v satelitní technologii. Neprahnul jsem o pirátském příjmu atraktivních stanic, ani mi satelity neslouží jako zdroj běžně sledovaných stanic. Na to mám DVB-C. Comag byl připojen k parabole na motoru a přes HDMI k 40" FullHD TV. Také bych nerad utrácel více, než s maximem kolem 2500.-Kč. Pokud někdo zareaguje s konstruktivní radou, udělá mi skutečnou radost. Za odměnu bych mu snad i věnoval spolehlivý jednostanicový přijímač na skyNEWS z Astry na 28,2°E!!!

8
Televizory / Technická specifikace - Ctrl+C a Ctrl+V
« kdy: 23. 07. 2011, 13:40:57 »
Byl jsem postaven před řešení vyměnit starý LCD monitor u PC na chalupě se špatným barevným podáním a formátem 4:3 za něco nového. Hodila by se i jistá univerzálnost. Možnost připojit i NB, HDMI vstup a v neposlední řadě i funkce TV. V častých slevových akcích internetových prodejců mne zaujala nabídka z Kasy na Acer M230HDL za necelé 4 tisíce. Charakteristika : "LED, 23'', 5 ms, 250 cd/m2, 12000000:1, 1920 x 1080 D-SUB, HDMI, repro s  tunerem DVB-T, modulem CI+1 a podporou MPEG-4, se vyznačuje naprosto jednoduchým programováním HD a USB televizní rekordér s funkcí Pause zaznamená oblíbený pořad, kdykoli chcete." Až po vybalení doma jsem zjistil, že není úplně všechno pravda. Najít ale pravdu nebylo až tak lehké. Na oficiálních stránkách Acer.cz se tento model nedá vyhledat. V sekci monitor/TV je ale opět uvedeno : "Monitor řady TV s jednoduchým nadčasovým designem nabízí obraz ve vysoké kvalitě. Digitální televizor, který je vybaven tunerem DVB-C, modulem CI+1 a podporou MPEG-4...". O tom, že ani prodejci neví, že jimi nabízený TV umožňuje příjem i DVB-C při skandinávské lokalizaci jsem se už setkal a tak jsem byl před prvním spuštěním ve velkém očekávání. To ale rychle odpadlo. V režimu DVB-T jsem i jen na pouhou náhražkovou anténu naladil vše v dosahu = všechny 4 pražské MUXy, i pár "venkovských". Když jsem ale docvakal na HD ČT a Novu, objevila se tabulka s písmeny HD, ale na černém obraze se objevila cedulka Nepodporováno. Tak jsem vložil CI modul spárovaný s přístupovou kartou DVB-C od UPC, TV jí načetl a znovu spustil ladění. Na kanálech 21 až 23 se standardně naladila základní nabídka v normě DVB-T, včetně Barrandova v HD. Ale opět všechny HD stanice zůstaly ve tmě. Změnil jsem tedy lokalizaci na Finsko. Když se kromě položek ladění analogu, DVB a rádia objevila i Data, byl jsem opět v očekávání. Ale opět nic. Na u TV přiloženém CD s návody samozřejmě čeština chyběla, ale žádné detaily o MPEG-4 a DVB-C zde stejně nebyly. Až přes hledání Acerem doporučených autorizovaných prodejců jsem našel snad relevantní informace. Na webu snad jediného pražského oficiálního prodejce Acer It.cz jsem objevil strohá slova : "DVB-T SD, EU, UK, Swiss (MPEG2)"! Nikde ani slůvko o možnosti záznamu na externí USB paměť, který také pochopitelně nefungoval. A bylo po záhadě, ale i po mé radosti, že budu mít nový multifunkční monitor. Okamžitý dotaz na techniky Kasy mne nasměroval na služby Aceru. Po vyplnění  S/N i SNID mi web hlásí chybu. Tak skončím na telefonátu v pondělí, ale nic nového se asi nedovím. Teď mám dilema, zda rovnou monitor vrátit, užívat alespoň to málo co skutečně funguje, nebo rezignovat a obstarat si jen opravdový monitor, kde nebude cena navýšena o stejně nefungující nadstandardy?

9
Digitální rozhlas / Pokus o koupi digitálního přijímače
« kdy: 25. 04. 2011, 17:25:52 »
Jak jsem už napsal v jiném tématu http://www.digizone.cz/clanky/zkusenosti-s-prijmem-digitalnich-radii-v-praze/nazory/179283/, o Velikonocích jsem se pokusil koupit pro vlastní pokusy s pražským testem digitální přijímač s DAB+ a L pásmem v bavorském Chamu. V prodejnách K+B a Euronics jsem se seznámil s několika typy digitálních přijímačů. Z těch na ilustračních obrázcích to byl Sony a PURE ONE Mini a Classic. Sporné typy (možná s L pásmem) Chronos II, Evoke Flow a Siesta nebyly na prodejnách k dispozici a ostatní přijímače bez DAB+ jsem ani nezkoumal.

10
V několika tématech se objevovala hlášení, jak v kterém regionu UPC do DVB-C zařazuje vlastní MUXy se stanicemi šířenými v DVB-T. I samo UPC na svém webu uvedlo zprávu :

"4 DVB-T muxy nasazeny 25.8.2010
Pro klienty s TV přijímači nebo DVD rekordéry s vestavěným DVB-T tunerem máme dobrou zprávu. U jakékoli digitální služby (a také s analogovou službou Mini* a Klasik*) získáte zcela zdarma přístup ke kvalitnímu vysílání českých programů. Bonusem je přístup ke 3 programům ve vysokém rozlišení: ČT HD, Nova HD a Prima HD. 4. multiplex prozatím využíváme k testování. Do budoucna bude použit pro nové české projekty, buď volně přístupné programy nebo i placené programy.

Nabídka je zajímavá také pro správce domů, zaručí totiž kvalitní příjem digitálních programů bez ohledu na příjmové podmínky a bez změn kmitočtů apod. Služba je dostupná ve městech: Brno, Hradec Králové, Ostrava, Pardubice, Praha, Plzeň, sever Čech (od Chomutova po Děčín), Zlín a Otrokovice. TV přijímač s DVB-T tunerem ladíte na 21. kanále resp. frekvenci 471,25 MHz."


Také na tomto webu byla uveřejněna Aktualita : http://www.digizone.cz/aktuality/upc-rozsirilo-pocet-dvb-t-stanic-sirenych-v/ a proběhlo několik diskuzí http://forum.digizone.cz/index.php?topic=936.0. Proto jsem i já zkoušel v lokalitě Praha 4 - Lhotka, co mám na kanálech 21 až 24? Nic! Proto jsem se obrátil na Infocentrum UPC a bylo mi odpovězeno, že moje bydliště ještě nepřišlo na řadu, že se nabídka rozšiřuje postupně. Včera mě opět navštívil podomní agent UPC. Když neuspěl s vnucením dalších služeb, zeptal jsem se ho na zařazení DVB-T stanic na kanálech 21 až 24. O tom pochopitelně nic nevěděl a tak jsem se opět obrátil na Infocentrum UPC. Dnes mi přišla odpověď :
"Touto cestou bychom Vás chtěli informovat, že v současnosti došlo k zakódování českých programů v DVB-C vysílání.
Momentálně není možné potvrdit zpřístupnění DVB-T vysílání. Doporučíme sledovat web www.upc.cz kde tyto informace neustále upravujeme."


Zajímalo by mne, kde v Praze a co přesně je šířeno v kabelu UPC na kanálech 21 až 24. Nějak nedokáži pochopit smysl loňské srpnové zprávy UPC a jejich včerejší odpověď. Na webu UPC ale stále visí shora uvedená "dobrá zpráva" a nechápu, jak si mám jejich současnou odpověď vyložit. Faktem ale zůstává, že možnost záznamu alespoň základních stanic na klasickém PVR, nebo v Multimediálním centru, s DVB-T tunerem, by umožňovala se vyhnout pronájmu STB s funkcí PVR od UPC. Já to řeším snad dočasně tak, že napájím tyto rekordéry z DVB-T pomocí antény.

Proto prosím Pražáky,aby pomohli účastí v následné diskuzi k průzkumu toho, co je v jejich lokalitách na kanálech 21 až 24 šířeno.

11
O serveru DigiZone.cz / Uživatelé
« kdy: 05. 05. 2010, 12:53:35 »
Pro Admina : Dobrý den. Zajímalo by mne, proč v seznamu uživatelů jsou pod označením Pamětník evidovány 4 registrace? Jen jedna z nich je aktivní a sice ta skutečně moje. Ostatní 3 jsou neaktivní a snad pochopitelně bez příspěvků. To se někdo pokoušel za mne vydávat? Když k registraci došlo 06. 04. 2010, 13:17:44, potom 21. 04. 2010, 11:45:32 a za pár vteřin znovu 21. 04. 2010, 11:45:40. Nebylo by tedy lepší, tyto neaktivní účty rovnou vymazat?

Stran: [1]