Autor Téma: Problem s L-P Antenou  (Přečteno 13451 krát)

pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re: Problem s L-P Antenou
« Odpověď #15 kdy: 11. 03. 2011, 15:37:52 »
:) Pokud Mux 2 z Jáchymova vysílal na K 66 tak to mělo náznaky a nyní finální K 35 má hodnoty jako veřejný multiplex na K 36 a LP Anténou jsem nehýbal,tak čímpak to osvětlíte že na K 66 nic a na K 35 pravý opak,a to hodnoty podobné tomu veřejnému který mi běží dlouhou dobou =) a když v Plzni byl MUX 4,tak jsem to chytal i odrazem na LP na Krašov-Jáchymov!HaHa =)

Vysvětlení by mohlo být celkem jednoduché ... čím vyšší kanál, tím hůře se šíří - obzvláště v kopcatém terénu. Tvoje anténa to uměla. Otázka zda to umělo taktéž i ostatní příslušenství. Některé starší zesilovače byly např. jen do 60.k, dnešní ale jsou snad všechny do 69.k :-) Na toto je také potřeba nezpomenout kdo chytá kanály nad 60. Jak  říkám, u tebe to vypadá spíš jen na ten vysoký kanál. Současný 35.k se šíří o mnoho lépe nežli ten původní 66.k ;-) Celkem normální jev. Proto musím politovat slováky když to cpou do těch kanálů nad 60., přestože je to jen prozatímní řešení. Pokud chceš zjistit, zda tvé LP skutečně je i pro 66.k, tak sem napiš prosím přesné označení, můžeme to ověřit na 102% :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problem s L-P Antenou
« Odpověď #16 kdy: 11. 03. 2011, 15:45:47 »
Mimochodem když jsem ji nastavoval tu anténu,tak ještě běžel analog,a tak jsem měl příjem analogu z Krašova docela solídní na to že to jde přes mírný kopec na Krašov a Klínovec zhruba  stejným směrem,odklon asi 18° od Krašova asi tak =) To jsem měl Síto na VV jako hlavní zdroj příjmu a doplňkový ta LP na Krašov než jsem přešel na hlavní zdroj Krašov-Klínovec a Síto jsem nahradil LP anténou na Svatobor a zase jsem vycházel z bodu které vidím a to Krkavec =) ty ° mi vycházejí báječně...co by mi Technik na to asi zlepšil?ještě lepší?no nevím? =) Kleť by tu šla chytit taky ale to už by byl dálkový příjem,za to Svatobor je zde mapkou ČRa pokryto =) to samé u Krašova a Klínovce =)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problem s L-P Antenou
« Odpověď #17 kdy: 11. 03. 2011, 15:54:46 »
CITACE:

Vysvětlení by mohlo být celkem jednoduché ... čím vyšší kanál, tím hůře se šíří - obzvláště v kopcatém terénu. Tvoje anténa to uměla. Otázka zda to umělo taktéž i ostatní příslušenství. Některé starší zesilovače byly např. jen do 60.k, dnešní ale jsou snad všechny do 69.k :-) Na toto je také potřeba nezpomenout kdo chytá kanály nad 60. Jak  říkám, u tebe to vypadá spíš jen na ten vysoký kanál. Současný 35.k se šíří o mnoho lépe nežli ten původní 66.k ;-) Celkem normální jev. Proto musím politovat slováky když to cpou do těch kanálů nad 60., přestože je to jen prozatímní řešení. Pokud chceš zjistit, zda tvé LP skutečně je i pro 66.k, tak sem napiš prosím přesné označení, můžeme to ověřit na 102% :-)
[/quote]

Anténa LP 345 EMME ESSE na 1-12 a 21-69K obě =) pro budoucí DRM+
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)