Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 624050 krát)

José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #30 kdy: 23. 05. 2011, 18:14:11 »
DMB nás zatím nemusí vůbec vzrušovat, je to jihokorejská specialita. Jinde se to snad vůbec nikde neprovozuje.

No, když jsem o tom hledal informace, tak jsem se dočetl, že ve Francii...
Ale netvrdím, že tam v tom něco jede, ale narazil jsem na něco v tom směru, jako, že Francie v tom chce zavést vysílání...

Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #31 kdy: 26. 05. 2011, 10:15:40 »
Hledaje cosi úplně jiného, narazil jsem naprostou náhodou na dvě docela zajímavé recenze,
které asi není na škodu si přečíst i když některé údaje v nich uvedené jsou již zastaralé a dávno překonané...

PURE FLOW

http://stereomag.cz/palmportal/read_clanek.php?i=3374

PURE SENSIA

http://technet.idnes.cz/radio-budoucnosti-pure-sensia-uz-umi-nejen-facebook-ale-i-picasu-pwu-/tec_audio.aspx?c=A100805_123755_tec_audio_kuz


mimochodem zajímavá adresa v té recenzi
http://www.thelounge.com/Views/Anon/TuneIn.aspx?CFTID=1

Takže je to přístupné i bez registrace a bez přijímače Pure Flow a lze to nermálně používat na počítači.. např.

http://www.thelounge.com/Views/Anon/Player.aspx?CFTID=1&CFID=0&CID=10879

« Poslední změna: 26. 05. 2011, 10:30:20 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #32 kdy: 26. 05. 2011, 10:43:27 »
Recenzi k Evoke Flow mohu posoudit, v celku je vyčerpávající a obsáhlá. Nicméně jsem v ní objevil několik nepřesností. Firma PURE sice sídlí v Anglii, ale vyrábí v Číně. Displej nemá rozlišení 128x22 pixelů, nepočítal jsem je, ale minimálně vertikálně je jich podstatně více. Podle mých pozorování neslouží prut jako anténa DABu v L pásmu, alespoň na jeho polohu nereaguje, ani při hraničním příjmu, a ve III. pásmu jsem to nemohl vyzkoušet. Hudební výkon 7W RMS sice není moc, ale opět podle mne nehraje potichu. K příjemnému interiérovému poslechu mi postačuje jen zlomek rozsahu regulace hlasitosti.

Sensia je na můj vkus již až moc vyumělkovaná technická hračka. Kvalita videa a ovládání sociálních sítí pomocí virtuální klávesnice je na rádiu jen opravdová neužitečná parádička.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #33 kdy: 26. 05. 2011, 11:11:36 »
Citace
Firma PURE sice sídlí v Anglii, ale vyrábí v Číně.

Tak on mohl mít originál z UK.

Citace
Podle mých pozorování neslouží prut jako anténa DABu v L pásmu, alespoň na jeho polohu nereaguje, ani při hraničním příjmu, a ve III. pásmu jsem to nemohl vyzkoušet.

Došel jsem k stejnému názoru. Na DAB/DAB+ bude anténa uvnitř.

Citace
Hudební výkon 7W RMS sice není moc, ale opět podle mne nehraje potichu. K příjemnému interiérovému poslechu mi postačuje jen zlomek rozsahu regulace hlasitosti.

Nevím, to mne právě od ní odradilo. Tedy údajně horší zvuk. Nutnost dokoupení, druhého reproduktoru, či nahrazení vlastním...A malý počet předvoleb /10/ pro FM, kde s recenzí plně souhlasím, tedy také tam uvádí, že je to podle něj, nedostačující...

Citace
Sensia je na můj vkus již až moc vyumělkovaná technická hračka. Kvalita videa a ovládání sociálních sítí pomocí virtuální klávesnice je na rádiu jen opravdová neužitečná parádička.

Asi ano. Na fotky rádio už tedy doopravdy nepotřebuji. Raději pro kvalitu zvuku vzdal jsem se i toho přístupu na netová rádia. I když za to platím ve spotřebě PC, které má větší nároky.
Ovšem zase vím, že i fotky prohlédnu parádně i rádia přehraji parádně.

Ovšem zajímavé ty recenze obě bezesporu jsou. I když jsou tam tedy některé chyby, kde jako nejzásadnější, bych označil tu s tou anténou. A je to staré, neboť tehdy tam měli 10 000 rádií na portále a dnes mají téměř 18 000, což by šlo i označit jako dvojnásobný nárůst, za 1 rok, skoro... Takže za rok možná budou mít 30 000. Možná. Více k tomu už nic nemám.

Přesuneme se sem http://forum.digizone.cz/index.php?topic=176.195 ne ?

« Poslední změna: 11. 06. 2011, 07:49:14 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #34 kdy: 03. 07. 2011, 09:19:11 »
Známe tedy mimo TELEKA http://pureradio.cz/

druhého obchodníka, který v ČR začal prodávat přijímače PURE

Ale má v tom nějaký bordel:

Tedy má Pure One Mini Černé za 1447

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-mini-cerne

NENÍ TO PURE ONE MINI BLACK je to Pure One Classic Black

Tady má Pure One Mini Bílé za 1736

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-mini-bile

NENÍ TO PURE ONE MINI WHITE  je to Pure One White, které mimochodem neumí L-Band

Tady má Pure One Classic White za 2360

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-classic-bile

TELEKO CLASSIC WHITE V NABÍDCE NEMÁ

Tady má Pure One Classic Black za 2360

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-classic-cerne

TELEKO CLASSIC BLACK V NABÍDCE NEMÁ

Tady má Pure One Flow za 3065

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-flow-cerne

TELEKO HO MÁ o 75 LEVNĚJŠÍ

Siesta černá za 2375

http://www.obchodcr.cz/product/radiobudik-pure-digital-siesta-cerny

TELEKO SIESTA BLACK V NABÍDCE NEMÁ

Siesta bílá za 2375

http://www.obchodcr.cz/product/radiobudik-pure-digital-siesta-bily

TELEKO SIESTA WHITE V NABÍDCE NEMÁ

Siesta Mi černá za 1781

http://www.obchodcr.cz/product/radiobudik-pure-siesta-mi-cerny

TELKEKO HO MÁ O 91 LEVNÉJŠÍ

Siesta iDock za 3266

http://www.obchodcr.cz/product/radiobudik-pure-siesta-idock-cerny

TELEKO HO MÁ O 124 dražší

Tady má Pure One Elite Bílé za 2373

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-elite-bile

TELEKO ELITE WHITE V NABÍDCE NEMÁ

Tady má Pure One Elite Černé za 2373

http://www.obchodcr.cz/product/prenosne-radio-pure-one-elite-cerne

TELEKO ELITE BLACK V NABÍDCE NEMÁ

K One Flow lze dokoupit baterie, které TELEKO v nabídce má

http://pureradio.cz/detail-produktu/prislusenstvi/18_chargepak-e1/

Ke CLASSIC a ELITE baterie TELEKO v nabídce nemá

http://www.pure.com/products/accessory.asp?Product=VL-60923

« Poslední změna: 03. 07. 2011, 10:03:24 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #35 kdy: 05. 07. 2011, 13:52:09 »
Tak jsem to nevydržel a rozhodl se opatřit si ke svému digitálnímu přijímači PURE Evoke Flow i originální přídavný reproduktor pro stereo poslech. Internet mi shodou okolností nabídl z chalupy nejbližšího prodejce v bavorské vesničce Eschlkam, jen 5 km za Všerubama.  Při potvrzování objednávky a platbě zálohy jsem samozřejmě na místě otestoval i příjem DABu z pár kilometrů vzdáleného Hoher Bogenu. Kupodivu, na území Bavorska, na kopečku, jsem zachytil jen místní vysílač. Dalších 11 stanic, které jsem identifikoval poblíž chalupy v Merklíně, zůstaly v seznamu s předřazeným otazníkem a nenaladily se. Hoher Bogen ale pochopitelně předvedl jak vypadá "teploměr" síly i kvality signálu na maximu.

Do sestavy jsem ještě přiobjednal dálkové ovládání, ať mohu otestovat i jeho funkce a zjistit, zda má jeho použití opravdu uživatelskou hodnotu? Pravděpodobně za 10 dnů tak budu moci poreferovat o výsledku a třeba to případné zájemce o koupi Evoke Flow bude zajímat?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #36 kdy: 05. 07. 2011, 15:38:25 »
Do sestavy jsem ještě přiobjednal dálkové ovládání, ať mohu otestovat i jeho funkce a zjistit, zda má jeho použití opravdu uživatelskou hodnotu? Pravděpodobně za 10 dnů tak budu moci poreferovat o výsledku a třeba to případné zájemce o koupi Evoke Flow bude zajímat?

Hehehe...Dobré. Mít ten Váš model, tak to DO koupím taky. Ani ne, tak k vůli tomu, že bych předpokládal, že ho budu fakticky k něčemu potřebovat a denně využívat, jako spíše k vůli tomu, že bych asi psychicky neunesl, že to má nějaké možnosti a funkce a je si nemohu odzkoušet a zjistit, jak to DO funguje a běhá. Takže blahopřejí, takže to budete mít komplet.

Řekl bych, že ke koupi obého Vás motivoval ten Váš poslední pokus s tím televizorem na chalupě, tedy využití Evoke Flow jako ,,aparatury" pro plochý televizor. A v tom případě se DO hodí, že ?



« Poslední změna: 05. 07. 2011, 16:19:28 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #37 kdy: 07. 07. 2011, 10:03:20 »
Vysvětlení je asi v tom, že jsem více hračička, než pouhý konzument nejnovějších vynálezů v audiovizuální oblasti. O tom mimochodem svědčí i to, že jsem si pořídil levnou, ale normálně funkční, navigaci, tu nastavil a při jediné jízdě z chalupy domů otestoval. To mi zatím stačilo a budu jí mít jen jako zálohu, pokud někdy pojedu do opravdu neznámé lokality. Do tématu spadá i informace, která se mi již včera odpoledne objevila doma v emajlu : "Ihr Lautsprecher und Fernbedienung ist bei uns eingetroffen - Sie können die Ware abholen."! To mne jen láká se na chalupu a do Eschlkamu vydat co nejdříve. Nejpozději příští víkend!  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #38 kdy: 08. 07. 2011, 22:01:12 »
Vysvětlení je asi v tom, že jsem více hračička, než pouhý konzument nejnovějších vynálezů v audiovizuální oblasti. O tom mimochodem svědčí i to, že jsem si pořídil levnou, ale normálně funkční, navigaci, tu nastavil a při jediné jízdě z chalupy domů otestoval. To mi zatím stačilo a budu jí mít jen jako zálohu, pokud někdy pojedu do opravdu neznámé lokality.

No, navigace jsem měl v ruce a otestoval jsem si asi 3, když mě známí požádali o nahrání aktuálního souboru map, což sami nezvládali. Zařadil jsem to celkem v pohodě, stejně jako mobilní telefon mezi věci, které nepotřebuji a nikdy potřebovat na nic nebudu. Zato jsem měl obrovskou radost, když jsem asi před 14 dny dostal jako dárek opravdu pěknou papírovou mapu. Až se někde ztratím, tak si to v ní v klidu a pohodě najdu. Proto je obzvláště smutné, že do teď zde nejsou v ČR na trhu úplně normální DAB autorádia a zatím si lze zřejmě opatřit jen tu navigaci Amundsen RNS 315, co umí i DAB+ v L-Bandu.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #39 kdy: 14. 07. 2011, 12:57:35 »
Tak mohu napsat další kapitolku v tomto tématu, doufám, že už na dlouho poslední. Dnes jsem si v bavorském Eschlkamu vyzvedl přídavný reproduktor a DO pro digitální přijímač PURE Evoke Flow. Celkem za, i se "zprostředkovacím poplatkem", 92€. Není to sice málo, ale pro mne to byla nejjednodušší a bezpečná cesta.

Ještě u obchodu WOLLINGER Elektrotechnik jsem přímo v autě vyzkoušel přídavný reproduktorek pro vyvážený poslech sterea a nebyl jsem zklamán. Delší dobu mi trvalo oživení DO. Bylo nutné ho sesynchronizovat s přijímačem. Chvíli jsem bojoval s návodem v různých řečech, co je vlastně jednotlivými pokyny myšleno, ale nakonec se podařilo. Po návratu na chalupu jsem se nejprve snažil názorně vyfotit nové přírůstky i celkovou sestavu. Postupně jsem se seznamoval s funkcemi jednotlivých tlačítek na DO. Pro můj hlavní režim, poslech DAB rádia, budu asi nejvíce používat tlačítka ON/OFF, listování stanicemi a ovládání hlasitosti. Přestože má DO uvedeno dosah 10 metrů, už ze tří jen tuším, co je právě na displeji přijímače, přitom zrak mám ještě poměrně slušný. Zkoušel jsem téměř "poslepu" brouzdat v režimu přehrávání muziky ze síťového úložiště, momentálně představovaném spuštěným NB a i když jsem dosáhl svého, opět jsem si potvrdil, že nutnost DO pro tyto funkce je spíše symbolická.

Pokud si tedy někdo Evoke Flow pořídí a bude ho provozovat ne zcela u ruky, potom pro přepínání zdrojů, hlasitost a vypnutí / zapnutí může DO operativně využívat.

Délka připojovacího kabelu sekundárního reproduktorku je 270 cm a proto přímo umožňuje si nastavit dostatečně širokou stereo bázi podle potřeb uživatele. Při opravdu hodně hlasité reprodukci se při forte částech skladby asi projevuje pravděpodobně měkký napájecí zdroj. Ono těch jeho 6V a 2A asi nebudou postačovat na výkon dvou reproduktorů 2 x 7W.

Závěrem tedy konstatuji, že jsem spokojen. Pro testování začátků vysílání DAB / DAB+ v obou vysílacích pásmech , ve stacionárním domácim řežimu i při mobilním venku, pro příjem tisíců NET rádií a přehrávání hudby ze síťového úložiště, případně jako klasické FM rádio, nebo prostý zesilovač pro externí přehrávače, mně bohatě postačuje. Je otázkou, zda stolní varianty DAB přijímačů, připojených k velké domácí reprosoustavě budou schopny poskytnout lepší posluchačský prožitek, když se stále jedná jen o digitálně zkomprimovaný zvuk s tokem maximálně 192 kbps, ale i méně, než současné analogové rozhlasové stanice, CD a klasické desky?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #40 kdy: 14. 07. 2011, 15:39:16 »
Přestože má DO uvedeno dosah 10 metrů, už ze tří jen tuším, co je právě na displeji přijímače, přitom zrak mám ještě poměrně slušný. Zkoušel jsem téměř "poslepu" brouzdat v režimu přehrávání muziky ze síťového úložiště, momentálně představovaném spuštěným NB a i když jsem dosáhl svého, opět jsem si potvrdil, že nutnost DO pro tyto funkce je spíše symbolická.

Tak to se přiznám, mě nenapadlo, že to nebude vidět. Je vidět, že není nad takovéto praktické popsané zkušenosti. Napadnout mě to mohlo. Ale nenapadlo. Je vidět, že ten display není zase, až na tohle, takto stavěný. Hm... I když on má implicitně nastavenou automatiku a jde tam manuálně zvýšit jas atd. Ovšem pokud to není nijak zvláště vidět, čemuž celkem věřím, při té samotné velikosti, takže, jak říkám, mohlo mne to napadnout, ale prostě nenapadlo. Tak pak to opravdu DO k tomuto přijímači poměrně dost diskvalifikuje a není to pak taková výhra, tedy nutná koupě. Aby se tak řeklo. Není prostě nad popsaný zážitek. OK. Je jasno v další věci, tedy.

Citace
Délka připojovacího kabelu sekundárního reproduktorku je 270 cm a proto přímo umožňuje si nastavit dostatečně širokou stereo bázi podle potřeb uživatele. Při opravdu hodně hlasité reprodukci se při forte částech skladby asi projevuje pravděpodobně měkký napájecí zdroj. Ono těch jeho 6V a 2A asi nebudou postačovat na výkon dvou reproduktorů 2 x 7W.

Oni uvádí 300cm, ale z toho už nebudu dělat vědu, že je to o 30 cm méně, nežli píší. Horší tedy je to, co píšete, že i zde je to na doraz, tedy spíše s tím ani moc nepočítají, nežli počítají. Nic méně vypadá to tak to jako kompletní sestava a mnohem lépe. Takže v tom to případě bych osobně na koupi trval.

Citace
Je otázkou, zda stolní varianty DAB přijímačů, připojených k velké domácí reprosoustavě budou schopny poskytnout lepší posluchačský prožitek, když se stále jedná jen o digitálně zkomprimovaný zvuk s tokem maximálně 192 kbps, ale i méně, než současné analogové rozhlasové stanice, CD a klasické desky?

Ono tam nepůjde ani tak o lepší hudební zážitek. Jako spíše o jiné věci. Pokud takový stolní přijímač má tedy DAB/DAB+ v L-Bandu/ III. Bandu plus netová rádia. Půjde tam o to, že má podstatně nižší spotřebu nežli PC připojené k takové audio sestavě. Výhoda pak oproti přenosným přijímačům firmy Pure a podobných je v tom, že umožní příjem z antény umístěné na střeše domu apod. Tedy dá se říci, zachycení stanice DAB/DAB+ z větší dálky. Tedy nepůjde tam ani tak o otázku výstupu z přijímače. Kde to prostě lepší býti nemůže a přijímač Pure v dřevěné krabičce s tím výkonem, co má, je tomu zcela adekvátní. Jako spíše o otázku vstupů, kdy tedy u takového stolního přijímače, zařazeného v nějaké audiosestavě se počítá s připojením venkovních antén a je na to připravený a stavěný. Zatím co u přijímačů Pure se ani s takovým připojením k takové sestavě nepočítá. Tedy tlačítko hlasitosti ovlivňuje výstup atd.

« Poslední změna: 14. 07. 2011, 16:46:20 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #41 kdy: 14. 07. 2011, 16:12:06 »
Délka připojovacího kabelu sekundárního reproduktorku je 270 cm a proto přímo umožňuje si nastavit dostatečně širokou stereo bázi podle potřeb uživatele.
Oni uvádí 300cm, ale z toho už nebudu dělat vědu, že je to o 30 cm méně, nežli píší. ... Nic méně vypadá to tak to jako kompletní sestava a mnohem lépe. Takže v tom to případě bych osobně na koupi trval.
Citace

Abych pravdu řekl, měřil jsem zhruba délku kablíku, ale osová vzdálenost nejvíce oddálených reproduktorů může být ony 3 metry.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #42 kdy: 14. 07. 2011, 16:13:40 »
... když se stále jedná jen o digitálně zkomprimovaný zvuk s tokem maximálně 192 kbps, ale i méně...
Budeme si muset zvyknout. Lepší už to nebude.
Navíc, kvalita zvukových obvodů těchto předražených chraplátek stejně není bůhví jaká, vyšší bitrate by ani nevyužily.
Loudness War zabijí hudbu!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #43 kdy: 14. 07. 2011, 16:39:45 »
I jen namátkově na webu nalezený stolní přijímač Marantz MCR603 DAB za 18000.-Kč, s výkonem 4 x 30W a subwooferovým výstupem, by asi prodejce neoznačil za předražené chraplátko. Proto je nutno schopnosti DAB i DAB+ posuzovat v patřičných kategoriích.

http://www.studioline.cz/?sec=item_detail&e_cat=957&id=9435
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Miloslav Jelínek

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 215
    • Zobrazit profil
    • Občasné postřehy
    • E-mail
Re: Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #44 kdy: 14. 07. 2011, 17:00:48 »
I jen namátkově na webu nalezený stolní přijímač Marantz MCR603 DAB za 18000.-Kč, s výkonem 4 x 30W a subwooferovým výstupem, by asi prodejce neoznačil za předražené chraplátko. Proto je nutno schopnosti DAB i DAB+ posuzovat v patřičných kategoriích.


Myslim, ze napis Marantz bude delat tak 50% ceny pristroje ;)

Mozna trochu OT otazka.. Nemate nekdo zkusenost s nakupem z ciziny ted po snizeni limitu ceny? Myslim zbozi mimo EU. Jak tak koukam po prijimacich z ciziny, neco jsem nasel. Jen je to trochu z ruky. Ale co se da delat, L band je trochu mimo zajem vyrobcu a tak jsem nasel radio prodavane az v Australii..