Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 623581 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #540 kdy: 05. 02. 2017, 22:12:28 »
Opravdoví fajnšmekři firmware vždy studují do hloubky a je pravdou, že by měl splňovat to, co výrobce inzeruje a uživatel očekává. Dnes je už spíše bohužel pravidlem, že jsou expedovány nedodělky a upgrade FW je běžná záležitost, kterou se opravují nefunkční části. Ale, podle jiných zákonů, zásahem do FW se jedna chyba opraví a další 2 jiné se vyrobí. S tím se běžně setkáváme u přístrojů, které se ovládají již převážně SW a ten se obvykle dolaďuje nejen u rádií, ale i u STB a televizorů, zejména, když jsou připojeny k internetu.

Já jsem komentovanou chybou až tak moc netrpěl, ale jisté zklamání z omezené funkčnosti jsem pochopitelně měl. Už to znovu funguje a pro primitivní poslech pouze rozhlasu z DABu a internetu mi to stačí. Neřeším příjem z placených zdrojů, za to mi pouhá muzika nestojí.

DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #541 kdy: 21. 03. 2017, 21:47:59 »
abych byl spravedlivý, k info jsem se dostal přes Lukáše Poláka v jeho digitálním revíru rozhlas.cz, sice ke klíči Frontier Silicon tam nemá odkaz, ale ten je dostatečně znám, no a Lídl nám jednoho krásného dne hodí do schránky letáček kde bude stříbřit známý Silvercrest

otázník je cena, tisková zpráva Frontier Silicon říká, že tato třída zařízení je mezi EUR 60 a EUR 150. Pak je tam zamlžená věta "sortiment Silvercrest představuje sérii šesti smart zařízení: tři reproduktory, soundbar, adaptér pro připojení k Hi-Fi systému a kompaktní internetové rádio (s DAB/DAB+ a FM)"; zamlžená věta možná jenom pro mně protože mi není jasné jestli v tom cenovém rozsahu je všech šest komponent nebo nějaká kombinace - vyjasní to leták od Lídlu, který bude exkluzivním prodejcem.

http://www.rozhlas.cz/digital/digital/_zprava/dab-radia-obchodniho-retezce-lidl-s-novym-cipem-nabidnou-vice-funkci--1710097

zde o platformě Venice 6.5

http://www.frontier-silicon.com/smart-audio-solutions#.WNGIHm81-70

zde původní tisková zpráva

http://www.frontier-silicon.com/frontier-technology-powers-lidl%E2%80%99s-silvercrest-smart-audio-devices-0#.WNGLX281-70
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #542 kdy: 21. 03. 2017, 22:32:04 »
Na "poli" digitálních přijímačů se pořád něco děje. A je to dobře. Aktualizace FW se dějí poměrně často a to nejen u SILVERCREST SIRD 14 C2, ale třeba i u HAMA DIR3100. Tam předposlední změna FW sice stabilizovala nastavení síťového připojení, ale také zavedla chybku - po zapnutí v režimu internetového rádia, bez další manipulace, na displeji "zamrzl" údaj o plnění bufferu. Čerstvý FW to opravil a zatím jsem nenarazil na nějakou novou chybu, jak předpokládají Murphyho zákony.

Na webu se občas objevují zprávy výrobců komponent digitálních přijímačů, jak nabízí nové verze přijímacích modulů, větších, lepších a barevnějších displejů světovým výrobcům digitálních technologií a samozřejmě i inovovaných FW. Na tom je vidět, že je stále technologie digitálního šíření rozhlasu ve vývoji a proto pulty prodejců nepřetékají nabídkou této techniky, ceny se stále drží na pro mnohé nepřijatelné úrovni. Pro mne to ale znamená, že analogový rozhlas to má spočítané a i když někteří tomu nefandí, nějaká forma digitálního rozhlasu nad ním časem zvítězí. A, nezabrání tomu ani argumenty, že analog pořád stačí, staré analogové přijímače má každý doma, stále stojí podstatně méně a kvalita zvuku mnohým vyhovuje....
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


A B

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #543 kdy: 22. 03. 2017, 13:57:29 »
Ta zpráva z rozhlas.cz je nic neříkajícím překlopením obdobně nic neříkající zprávy Frontier Silicon. Skutečnost je taková, že na chipu Frontier Silicon Venice 6.5 jsou založena už všechna stávající zařízení tohoto typu z Lidlu (SilverCrest) včetně zde opakovaně probíraného SIRD 14, a spousta další zařízení dalších výrobců (Technisat, Grundig, Hama...). Navíc přinejmenším SIRD 14 C2 (prodávaný už někdy od roku 2015?) umí po aktualizaci FW z konce roku 2016 ve zprávě uváděné služby Spotify Connect, Deezer i Tidal. Služba Napster se objevila asi omylem při jedné aktualizaci firmware SIRD C14, ale v pozdější byla odstraněna. Každopádně by ji měla umět už aktuální multiroom zařízení Silvercrest, která byla v nabídce tuzemského Lidlu už v únoru 2017. Právě tato multiroom zařízení (prodávaná v Lidlu ale už i dříve na konci 2015, možná ve starší verzi, možná jen se starším firmware) jsou dle všeho těmi ve zprávě zmiňovanými zařízeními, byť u nás se prozatím prodávala pouze část - v Německu mají v nabídce už úplbě všechna, co zmiňuje zpráva Frontier Silicon. A uváděná cena EUR 60-150 je za kus. Vzato kolem a kolem, zpráva z Frontier Silicon pouze popisuje něco, co už se v bližší či vzdálenější minulosti odehrálo a co už je na trhu, zčásti už dokonce i v ČR.

Leták Lidlu z 02/2017 (viz také ikony podporovaných služeb dole):
- http://www.akcniletaky.info/uploads/letaky/2017/03/4645/25.jpg

Nabídka německého Ldlu:
- https://www.lidl.de/de/search?query=silvercrest+wlan

Produktová videa:
- http://3252.4706.m.edge-cdn.net/vsc_4706_3252_1_vid_1122467/smart-audio-reproduktor-18-w-30-w-35-w-116070-116071-116071.html
- http://3252.4706.m.edge-cdn.net/vsc_4706_3252_1_vid_1122507/smart-audio-hifi-adapt-r-116073.html


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #544 kdy: 22. 03. 2017, 20:26:59 »
a jéje, nejdříve leták Lídl a po měsíci tisková zpráva Frontier Silicon...pěkně jsem naletěl :( tak příště v lepších časech, valící se kameny pokroku něco přinesou :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #545 kdy: 30. 04. 2017, 13:44:49 »
Na našem trhu mne zaujal nový "kapesní" DAB přijímač pod značkou Dual.
Celkem standardní vlastnosti doplňuje, kromě FM i MP3 přehrávač. Zajímavé
je i příslušenství. Klasické pecky doplňují i poměrně slušná náhlavní sluchátka.
Na přiloženou SD kartu jsem nahrál téměř 950 skladeb. Čili nabídka poslechu
z více zdrojů je slušná, trochu slabší je vestavěný akumulátor. Sám jsem zatím
test výdrže nedělal. Ostatně, více si o vlastnostech jistě najdete na internetu.

Snad jen doplním, že cena mne ke koupi spíš sváděla, než odpuzovala. ;-)
Displej je klasický, možná ve dne lépe čitelný bez podsvětlení, které se ale po
pár vteřinách po posledním ovládacím povelu samo zhasíná.
« Poslední změna: 30. 04. 2017, 13:50:38 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #546 kdy: 30. 04. 2017, 17:01:34 »
pokud to má standardní citlivost příjmu a rozumnou výdrž na baterie tak je to celkem sympatická mašinka (sluchátka skvělý bonus - jestli jak zmiňujete jsou slušná).
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #547 kdy: 01. 05. 2017, 00:29:08 »
Léta DX příjmu DABu už mám za sebou a samozřejmě kabel ke sluchátkům, s funkcí antény, dodává přijímači sílu signálu podle jeho polohy. Proto se citlivost obtížně definuje, ale v mých podmínkách, pro místní příjem, vyhovuje.
Nemám moc rád pecky, většinou mi nedrží v uších, ale také nerad ze sebe dělám na ulici ET, jen kvůli velkým, kvalitním a uzavřeným sluchátkům. Za ty peníze nelze zázrak očekávat, ale netlačí, sedí a na poslech ze zdrojů pro zvukové pozadí mi zdá se vyhovují. S výdrží akumulátoru to asi bude tak, že doma a v autě může být přijímač stále externě napájen, celistvé mnohahodinové pochody nedělám a i tehdy by mohla vypomoci powerbanka.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #548 kdy: 01. 09. 2017, 20:34:42 »
Asi tady působím jako podivín, ale jiný už asi nebudu.
Služební povinnosti mne opět zavály do Helsink. Ani jsem neměl čas projíst a propít všechny moje diety. Co za to ale v drahém Finsku koupit? Kromě pár suvenýrů pro své blízké mne nic neupoutalo. Až návštěvy velkých obchodů a jejich oddělení s rádii a TV, mne trochu zaujaly. Hlavně jsem koukal po internetových přijímačích, ale vzhledem k mému vybavení v této oblasti, byly ceny nehorázně neakceptovatelné, pro další přírůstek do mého parku. Spíše náhodou jsem narazil na regál s FM a DAB+ přijímači. To, že jsem v Helsinkách na můj přijímač DABMAN 20 nic z DABu nenaladil, mi objasnil tamní prodavač. Ve Finsku totiž žádná stanice v DABu zatím nevysílá, nejblíže v Norsku. V regále byly zástupci přijímačů PURE, SONY a dalších známých značek. Na HITACHI jsem dosud zatím nenarazil, zde měli v regále 2 podobné přijímače za stejnou cenu 49.-€. Lišily se trochu vzhledem, velikostí a váhou. Cena, méně než 1300.-Kč, mne zlákala a nakonec jsem tedy ušetřené diety obětoval za ten menší a lehčí model, který se vešel do kufru a zbytečně moc nezvyšoval jeho váhu. Jak ale bude přijímač KHD101E na DABu fungovat, jsem mohl prověřit až doma, v Praze. První dojem jsem měl trochu pokažený, přiložené návody byly jen ve čtyřech severských jazycích, naštěstí tam byla nakonec i anglická mutace. Rádio jsem doma naplnil bateriemi 4xAA a spustil. Intuitivně jsem procházel menu, až jsem narazil na "jazyk". Velké překvapení jsem zažil, když se při krokování volby na displeji objevil dokonalý nápis "čeština"! Zatím jsem objevil jedinou absenci v naší abecedě a sice kroužkované "ů", kdy kroužek tento typ rastru znakové matice nedokáže zobrazit.

Na webech toho moc o tomto přijímači není. Mně zaujal strohý, pouze tlačítkový způsob ovládání, jeho střízlivý, "technický" vzhled. K dobru mu připočítávám paměť na 20 pozic v DABu i FM. Dvouřádkový displej je sice minimum, ale u levných modelů standard. Ovládání je přehledné a přesné. Zvuk o výkonu 1 W, ze zdánlivě velkého repra, je ještě přijatelný. Sluchátka umožňují poslouchat stereo, což je, kromě vstupu napájení z přiloženého zdroje 6V, jediné přípojné místo. Citlivost je na běžné úrovni. Na baterie by měl přijímač hrát 8 hodin, při udávané spotřebě max 3 W a méně než 1 W ve Standby (datum a čas). Na webu lze najít více podobných přijímačů, někdy i za menší peníze, ale vždy jim chybí některý z parametrů tohoto HITACHI. Nakonec tedy této koupě nelituji, i když už mám ve vlastnictví přijímačů DAB více než dost. Za zmínku ještě stojí údaje ze zadní strany přijímače. Importér je norský, vyrobeno pro HITACHI Europe v Číně. Tady globalizace a podobnost různých výrobků opět zvítězila.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #549 kdy: 01. 09. 2017, 20:36:57 »
Na doporučení kolegy jsem vybíral z nabídky značky HAMA. Nakonec padla volba na DIR3100.

good day Pamětníku, měl bych na Vás dotaz

k věci:  toto rádio má repro umístěné na bocích rádia, jak to zní?

k věci neskutečně rozkecané: dotaz je možná impulzivně-emotivně podmíněn vpádem ochlazení po hicech a navození falešné představy plískavého podzimu a vyplývající touze sedět v teple a poslouchat oblíbenou rozhlasovou stanici; co jsem to chtěl vlastně říct

Přemýšlím, že po spuštění DAB Brno koupím definitivní DAB rádio (tedy s reproduktory) a Hama se mi jeví jako kanditát ze dvou důvodů: jejich mašiny mají teleskop šroubován přes F-konektor, tudíž se teleskop odšroubuje a připojí externí anténa; druhý důvod je pragmatický - v Brně mají prodejnu a můžu si poslechnout zvuk rádia.

Dotaz zní - toto rádio má repro umístěné na bocích rádia; neměl jsem nikdy možnost takto situované repro slyšet; jak zvuk (resp. muzika, mluvené slovo) zní? Poznámka: nečekám hi-fi anebo jiné nadlidské features, jenom estli to nezní nějak "divně" proti normálu.

DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #550 kdy: 01. 09. 2017, 21:08:38 »
Vlastním již 2 digitální rádia s reproduktory na boku a s podobnými rozměry a parametry. Hamu a SilverCrest. Druhý jmenovaný mám umístěný symetricky v rohu u "technologického" počítače a jen mi z internetové nabídky při práci doprovodně hraje do "ouška". Stereo efekt ovšem pozorovatelně nevnímám.

Hamu jsem "upravil", kdy jsem její levý reproduktor vyvedl na externí reproduktor, co mi zbyl po umřelém PURE a umístil vlevo od externího monitoru notebooku. Tento satelit má podobné rozměry jako boční repro na přijímači a podle mne i shodnou frekvenční charakteristiku. Přijímač mám na poličce v rohu, vpravo od externího monitoru, v úhlu 45° a jeho zvuk se tedy odráží od stěny v úhlu 2 x 45°. Vzdálenost mezi reproduktory je cca 90 cm, moje hlava před monitorem je tedy v symetrickém trojúhelníku, vhodném pro vnímání stereo efektu, který je "dokonalý" tak, že zvuk jakoby vychází přímo z plochy displeje monitoru. Pro mé hluché uši, které mi přisoudili někteří kritici zvuku z DABu, to bohatě stačí. Já jsem s výsledkem spokojen. Na druhé straně, tento druh umístění stereo reproduktorů nemůže přirozeným způsobem navodit stereo poslech, to by odporovalo fyzice. Čili bez patřičných úprav poslechového místa (správné využití koutu), nebo technickým rozšířením stereo báze, se kvalitní stereofonní poslech nedá od tohoto typu přijímačů očekávat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #551 kdy: 01. 09. 2017, 21:55:07 »
AndrejH > Zdravím tě, sice ti nemohu nabídnout zdaleka tolik zkušeností s DAB přijímači jako Pamětník, nicméně bych rád přispěl (doporučil) k tématu. DAB přijímačům jsem se do nedávna vyhýbal, až díky oblibě několika internetových rádií, a hlavně dík kombinaci DAB+/internet.rádia/FM jsem se rozhodl ke koupi také. Hlavně mne v tom chtíči podpořila kamarádova koupě přijímače SilverCrest SIRD 14C1, kdy jsem byl po předvedení mile překvapen ze zvuku i příjemného vzhledu rádia. Okamžitě jsem se tedy o koupi stejného přijímače (SilverCrestu) začal zajímat. Bohužel jsem byl neúspěšný. Pořídil jsem tedy první mašinku Auna Weimar, o které ale nyní hovořit nechci. Před nedávnem jsem se rozhodl ke koupi dalšího přijímače do ložnice. To je důvod mého příspěvku. Při nákupu v Německu jsem se díky velmi sympaticky znějícímu zvuku zastavil u přijímače Ferguson i300, který byl puštěn na prodejně. Samozřejmě, že jde o kombinaci DAB+/internet/FM. Má totožné vlastnosti co Hama, kterou zmiňuje Pamětník, nicméně, zvuk je na velikost přístroje úchvatný. SilverCrest z Lídlu má výkon repráků 2x7W, Hama DIR3100 2x5W. Ferguson i300 o kterém hovořím 2x30W a navíc, součástí skříně je (vzadu) bass reflex a přijímač tedy zároveň funguje jako subwoofer. Velmi poslechově připomíná Sony MiniSystém. Pochopitelně dominuje funkcí Bluetooth, takže ho můžeš např. použít jako repro k noťasu, tabletu, mobilu, což takto v ložnici osobně (kde toto rádio máme) i používám. Díval jsem se, že onen Ferguson i300 se zde prodává kolem 3000, což je na jeho výkon naprosto úžasná cena. Pohodlné ovládání je možné i přes mobilní aplikaci. Vřele každému doporučuji.
« Poslední změna: 01. 09. 2017, 21:57:27 od David Neřeknu »


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #552 kdy: 01. 09. 2017, 22:50:01 »
Udávaný výkon zesilovače 2 x 30 W je na velikost reproduktorů Fergusonu i300 a při příkonu pouhých 43 W, opravdu pozoruhodný.  :o Buď se tedy jedná o perpetum mobile, nebo někdo uvedl nespecifikovanou hodnotu RMS, či PMPO? Vztah mezi RMS a PMPO je asi v poměru 1:80. Bassreflexovou díru vzadu má i SilverCrest. Tak si to přeberte každý jak chcete. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #553 kdy: 01. 09. 2017, 23:30:47 »
skvělé podněty; sdělte za koho kandidujete v podzimních volbách; budu vás volit :)

to Pamětník: nejde mi o "kvalitní stereo" poslech, rádio mám (a tedy budu mít i to příští) v kuchyni kde se motám chvíli tak a onak; šlo mi o to, jestli když to nyní mám přes "jezevčíka" Panasonic, který ma středy repro vzdálené asi 28 cm, jestli ty boční repro od Hama nebudou znít poněkud "divně"; i když si uvědomuji, že se ta situace nedá popsat a  musí se to "zažít".

to David Neřeknu: to je hodně zajímavý typ,poměr cena/výkon celkem bomba.

Ale jinak; Ferguson byla stará dobrá značka v minulosti v UK, byl tam klasický vývoj krach - prodej trade name -  a prodej opět dalšímu až to skončilo u Poláků. Oficiální kontakt mají jako ferguson-digital.eu; web stránku mají i v němčině, španělštine a italštině, tedy celkem velký trh; otázkou je, jak je ten proces "zhmotnění" rádia pod kontrolou.

K rádiu:  teleskop bych musel překuchat na externí vstupní anténu a to sice nemusí, ale může být riziko. Spotřebu v pohotovostním módu ukazují jako méně než 3 W - tu hodnotu nemám rád i když v mém případě je reidiou natvrdo odpojeno od sítě a není to můj problém, ale prostě ukazovat 3W standby je pitomost. Spotřeba v provozu 43 W je dost záhul, no dobře, já to mám jako kulisu, tak to bude o dost méně, nicméně repro 30 W* je pro mně luxus (*pozn. Pamětník upozornil na nesrovnalost). Jsem to poplival, ale neříkám, že bych to za ty peníze nekoupil :)

Pokud David Neřeknu propaguje Tomi Czech tak mi to nevadí; koupil jsem u nich obyčejný IEC TV konektor, sice za 30 Kč ale byl vynikající proti pětikačkovým shitům odjinud; pointa je v tom, že ten solidní konektor jsem tenkrát sehnal jen v Tomi Cech.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Neřeknu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #554 kdy: 01. 09. 2017, 23:55:23 »
Pamětník > Já netvrdil, že SilverCrest nedisponuje bassreflexem, ale chápu, že to v závěru srovnání mohlo takto vyznít. Za uváděný výkon pochopitelně nemůžu ručit. Takto je uveden od oficiálních stránek výrobce až po eshopy, včetně dokumentace, která byla u přijímače. V tom případě nemůžeme mít jistotu v pravdivosti uváděných údajů ani u ostatních přijímačů.

AndrejH > SilverCrest mi byl velmi sympatický (jak po vzhledové, tak po zvukové stránce), ale "záměny" za Ferguson nelituji, poněvadž zvuk je, dle mého laického soudu, zde lepší. O Auně bych v tomto srovnání nehovořil, poněvadž byla "trochu" dražší. A narovinu - funguje spíš jako estetický doplněk. Možná bohužel. :-(

Přeji dobré pořízení.