Autor Téma: Pokus o koupi digitálního přijímače  (Přečteno 623617 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #555 kdy: 03. 09. 2017, 20:52:10 »

AndrejH > SilverCrest mi byl velmi sympatický (jak po vzhledové, tak po zvukové stránce), ale "záměny" za Ferguson nelituji, poněvadž zvuk je, dle mého laického soudu, zde lepší. O Auně bych v tomto srovnání nehovořil, poněvadž byla "trochu" dražší. A narovinu - funguje spíš jako estetický doplněk. Možná bohužel. :-(

Přeji dobré pořízení.

nejsem pod časovým tlakem; a pokud se budu rozhodovat pro "definitivu" nějaký ten litr dva nebude rozhodující; směji se sám sobě, že chci mít na lednici stolní rádio (tedy s reproduktory) a když ho tedy pořídím, říkám si co udělám s tím "jezevčíkem" Panasonic, který má dobrý zvuk, škoda ho hocha strčit do šuplíku :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #556 kdy: 15. 09. 2017, 16:27:31 »
Tak jsem objednal v rychlosti Pioneer MVH-290DAB jinak antenu už mam dab+ ;) puvodni radio mi "odešlo" dřiv než jsem planoval :( na několika mistech v pasmu fm to nějak divně ruší, jestli je to zahlceny, nebo nejaky nafouklý kondík a tak, co by způsobovalo špatný příjem na několika mistech v fm pasmu, pak mam stejně polamanej a slepovanej předni kryt, original má cd mechaniku ale jen audiocd ne mp3 a podobně. Když sem si pouštel pisničky popřípadě telefon, tak přes fm transmitter. Nějake nesmysli typu bluetooth, android, iphone, nebo podobne v radiu nepotřebuju, nejčasteji mam klasicke vysilaní ;) a dalši nesmysle z mobilu na hrani stejne za volant nepatři a nemam na to čas, tak doufam že tohle radio bude dobrý ;) aspon otestuju i ten dab+ snad ma nekdo s timhle radiem zkušenosti.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #557 kdy: 15. 09. 2017, 20:19:22 »
Tak jsem objednal v rychlosti Pioneer MVH-290DAB jinak antenu už mam dab+ ;)

fandím Tvému nadšení pro věc, pak poreferuj co to v autě dělá
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #558 kdy: 15. 09. 2017, 20:33:36 »
Tak jsem objednal v rychlosti Pioneer MVH-290DAB jinak antenu už mam dab+ ;)

fandím Tvému nadšení pro věc, pak poreferuj co to v autě dělá

Taky se těším, jen jsem nečekal že budu muset schanět nejaky tak rychle :D ale budiž, taky jsem zvědav :) co vim tak pioneer mival hodne kvalitní radia ;) a jsem zvedav na ten dab+ :) spiš tam chytnu oba veřejnopravni muxy z německa, ale možna taky frekvenci LL v liberci ;)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #559 kdy: 22. 09. 2017, 18:47:18 »
Tak rádio dorazilo, sice se zpožděním ale mam ho ;) mám asi i jinačí distribuci, v te naší bylo napsano že dab antena není součastí, ale přesto to na krabici bylo s nalepkou že je tam i antena, přitom obchod uvadel že není součástí. Pro mě nepodstatná informace, jelikož jsem již provedl výměnu střešní antény za novou digitální calearo fm/dab/am. Výměna střešní anteny se vyplatila, nejen kuli dab ale i fm i am (k němu se ješte vrátím). Dab anténa na střeše naladila oba německé multiplexy na frekvencích 5C a 9A, pak se mi podařilo chytit mux čro na 12C ale najit misto kde mel signál je umění, no zjistil jsem že je kompaktibilní s muxem teleko na 10A, který se objevil nahodou, samozřejmě jsem si par pozic uložil, hlavně radio bob. Uložil jsem i napřiklad regina dab praha, ktera je kompatibilní s tou z teleka a radio samo přeladuje mezi 12C a 10A. Jelikož jsem vyměnil repračky za pěkne od rockford fosgate jenž nadherně hrají tak to mělo hodně dobrej zvuk. V fm už toho bylo k naladění víc, hezky to hralo a citlivost taky hodně dobrá, zaleží ale na tom jaky je signal. Co mě udivilo je že tam byl i am tuner a dokonce funkční, dokonce lépe jak na starém radiu, díky nové anténě také plně funkční, naladí to krom čro2 také český impuls nebo radiožurnál na 270kHz zvuk na to že je to am je přijatelně kvalitní, dokonce to překvapilo. Tedy má to tunery 3 nikoli 2 jak jsem si původně myslel. Tuner am dab jsou dvoupásmové, am tuner má lw + mw a dab iii band + L band. K radiu jsem pořídil i adaptér aby mi šlo ovladat hlasitost a tak z volantu, a musim řict že je to vyborna věc, krasně to chodí jen na původním displeji svítí "renault" nikoli signalizace zvyšení hlasitosti, nebo snížení, či rds z radia. S radiem jsem velmi spokojen, mužu doporučit každemu komu nechybí přítomnost mechaniky CD nebo bluetooth. Dokonce již nepotřebuju fm transmiter jelikož radio má usb a aux, přes aux je připojeny telefon, přes usb mam písničky z flashky. Doporučuju vyměnit střešní anténu, signál bude lepší než na tu co se lepí na okno.

Pár fotek:


krabice
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017nen.jpg

rádio
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017dqd.jpg

rádio s připojenym adaptérem volantu
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017vnv.jpg

konektory pro dab a dm/am anténu v fm/am je adaptér iso-din
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017fnf.jpg

originální radio renault - rozbité, ale ješte funkční, byt nedostatečně.
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017cdc.jpg

zkouška připojeného radia
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017ktk.jpg

instalace dokončena
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017zlz.jpg

na původním displeji po původním radiu je zobrazen z adaptéru jen napis "renault"
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017cjc.jpg

samozřejmě dab radio
http://www.imagehosting.cz/?v=wp2017nrn.jpg

tady ješt evideo prohlidka dab,fm,am :)
https://www.youtube.com/watch?v=RMFSj6jv0Pk&t=336s
« Poslední změna: 22. 09. 2017, 20:00:00 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


koko 0925

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #560 kdy: 22. 09. 2017, 20:49:37 »
Diky za popis a fotky. Taky mám Rencka. Jen se mi tyhle typy rádií, myslím tím design, zdají dost nepřehledný na ovládání. Tady to teda řeší ten adaptér.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #561 kdy: 22. 09. 2017, 22:35:28 »
Fotky toho hodně ukázaly. Kromě samotného přijímače na nich je krásně vidět i zbytečný blesk a kriminalisté by měli radost z těch nádherně zřetelných otisků prstů.  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #562 kdy: 23. 09. 2017, 09:06:54 »
Fotky toho hodně ukázaly. Kromě samotného přijímače na nich je krásně vidět i zbytečný blesk a kriminalisté by měli radost z těch nádherně zřetelných otisků prstů.  ;D

je to foceno jen blbym mobilem :D nikoli pořadnym fotoaparatem :D
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #563 kdy: 23. 09. 2017, 17:06:24 »
jinak dneska jsem byl otestovat "kvalitu příjmu" dab+ a taky přeladovaní mezi dab-fm z dm do dab to nepřeladí pokud jste v režimu fm. Naladil jsem čro radiožurnál a jak dlouho to vydrží, no v drtive většině tam bylo 12C tedy signal prozatím jen až z daleké prahy, když nestačil 12C tak ho zastoupil 10A z milešovky (ustecký kraj) multiplexu teleko, vyjmečne to přeladilo do fm a jen vyjmečně se objevila frekvence ll z liberce.

Trasu jsem měl ze stáže pod ralskem do mimoně a z mimoně do liberce a z5 do stráže. Ze stráže jsem jel "zadem" tedy ne přes luhovskou křižovatku a směr do mimoně, ale jako na diamo, přes noviny pod ralskem a dale pak přes ty vesnice jako na vranov a do mimoně, no po celou dobu tam dominovalo 12C nekdy ho zastoupilo 10A až v mimoni pak přeplo do fm. ale jen na chvili přes město a pak zase 12C a do fm to pak spadlo nad kruhačem jak se jede od autobusaku a hned pak zase digitál 12C ten hrál až do jablonýho, kde topak přimo ve městě skočilo do fm ale za chvíli zase digitál 12c a 10a a to pak vydrželo ke lvové kde to zase spadlo do fm a pak zase digitál 12c + 10a až do tech zatáček před chrastavou kde to spadlo do fm zas a na chrastavsku to skočilo na 12c ale pak to zase spadlo do fm a fm s 12c se střídalo a pak už jen fm až u sjezdu na machnín, už takřka v liberci ve městě to přeladilo na LL přitom to na něj mělo skočit už na chrastavsku, no na to že vysilají 1kW a signal jsem očekaval stejny jako čro - lbc který vysíla ze stejneho stanoviště na 102,3 fm. Takže pokratí opravdu mizerné. zato 12C ale i 10A excelentní, signál byl i tam kde bych nečekal že vůbec bude a ani tam neměl být.
Nazpátek jsem to kombinoval s německými 5C a 9A a ty němci hrali taky všude, dokonce i v jabloným kde jen na půl minuty byl výpadek a pak to zase hrálo. Takže jsem víc než jen spokojen, ted už jen aby to začli používat i komerční stanice. Velice dobře to hrálo. Jsem spokojen a doufam že se to bude už jen zlepšovat a přibudou další vysílače, dab má signál i hodně daleko za hranicí přijmu, 12C hrál skoro i v liberci. Kdyby čro pustil potom dab z ještědu, tak to by bylo teprv něco, to by pokrylo celý kraj a masivní signál by byl všude. Ovšem platí to pokud mate kvalitní dab radio a anténu, mam toho pioneera a střešní anténu a opravdu to dělá divy, tudíž doporučuju krom kvalitního radia věnovat něco i anténě, dab anténa na střeše auta je mnohonasobně lepší než "přilepená" na čelním skle. Samozřejmě zaleží i na počasí pokud přijímate dab na hranici a nebo i za jeho hranicí, pak ma počasí značny vliv, ale i tak jsem velmi spokojen. Ničím nerušený přijem. Vůbec netušíte že projíždíte mezi baráky, tunelem, nebo jsou kolem silnice stromy, zato u fm zejmena u slabšiho signalu jste přesne vedeli koli stromu jste minuli :D Jen si musite dobře nastavit ekvalizér. S radiem i antenou jsem spokojen, vyměnil jsem i repračky, opět kvalitní. Jen škoda že radio neumí přeladit i z fm modu do dab+. Ale pokud si stanici uložite v dab tak to nepoznate, až na ten šum. Dokonce se nekonalo žádne zpoždění a nic podobného, nepoznal jsem moment přeladění z dab do fm žadne zpoždění nebo naopak napřed se nekonalo! Za což jsem i rad, hladce to přeladovalo ani žadny skřípot se z toho nelynul, radio umělo hladce přechazet mezi všemi sítěmi dab+ různých operatoru i fm bez toho aníž byste to poznali. Musel jsem se zaposlouchat do kvality, pokud to mělo "lepší" dynamiku a byl slyšet šum nebo "chraštění" tak to bylo v fm, mezi sitemi dab to je horší, ale sít čro ma kvalitnější zvuk než teleko. Ale jak to perfektně navazovalo. Dab toho vydrží skutečně hodně. Jen mu mirně zvednou bitrate a hlavně masivne rozšířit. V aute to udela pak velkou parádu. Možna jsem byl i jedinej kdo v tu dobu poslouchal frekvenci LL, nevím kolik lidí ma na liberecku dab+ radio s L tunerem a kolik ma takový přijímač v autě. Rádio krom III band a L band umí i kanály "N" které běžny přijímač v III bandu nenaladí, k čemu jsou to netuším.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #564 kdy: 24. 09. 2017, 18:49:01 »
mě LL z Liberce hrál i v Chrastavě, za kopcem, na okenní anténu. Bohužel, mikrovlny mají v mnohem jiné šíření, než VHF. Je to prostě na přímou viditelnost, ohyb o překážku je minimální. Ale zase, hrálo to po celém Liberci i Jablonci. A směrem na Prahu to přestalo hrát v jeřmanickém kopci. Ale zase, jsou místa u mě v regionu, kde se dá LL z Liberce naladit. Ale zcela vyjímečně.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #565 kdy: 24. 09. 2017, 19:27:35 »
mě LL z Liberce hrál i v Chrastavě, za kopcem, na okenní anténu. Bohužel, mikrovlny mají v mnohem jiné šíření, než VHF. Je to prostě na přímou viditelnost, ohyb o překážku je minimální. Ale zase, hrálo to po celém Liberci i Jablonci. A směrem na Prahu to přestalo hrát v jeřmanickém kopci. Ale zase, jsou místa u mě v regionu, kde se dá LL z Liberce naladit. Ale zcela vyjímečně.

Možna že by hrál, ale tak bylo velice špatne počasi, zataženo a hustě pršelo misty mlhavo. Ale zase jako hralo to perfekně, ale tak jelikož frekvence LL je poměrně vysoko tak to mohlo mit trochu problemy. Brzo zase otestuju LL ;)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #566 kdy: 24. 09. 2017, 20:19:35 »
Útlum prostředí samozřejmě taky hraje roli. Ale máš anténu na střeše, vid? A pro jaké pásma je?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #567 kdy: 24. 09. 2017, 20:37:49 »
Útlum prostředí samozřejmě taky hraje roli. Ale máš anténu na střeše, vid? A pro jaké pásma je?

Je to značková anténa calearo umí obě pásma jak band 3 tak L ;) měnil jsem ji specialně kuli dab, no možna nebyl signal tk kvalitní a nebo sem za tu dobu stihl ujet značnou vzdalenost. no uvidím, zkusim zitra otesovat ;)

jinak je to tahle
https://www.reviloshop.cz/calearo-dab-dmb-am-fm-stresni-aktivni-antena/

Aspon nejsem jediny kdo ma v autě dab radio tady na liberecku ;) ikdyž jsem z mista kde dab vysilač není, ale tak hraji tu skvěle němci, ale nekdy i 12c a 10a. Ten L band ma ale opravdu mizerny pokrytí.
« Poslední změna: 24. 09. 2017, 20:40:54 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #568 kdy: 24. 09. 2017, 20:52:55 »
nevypadá špatně, otázka je, co je u ní více kompromisní, jaké kmitočtové pásmo.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pokus o koupi digitálního přijímače
« Odpověď #569 kdy: 24. 09. 2017, 20:59:46 »
nevypadá špatně, otázka je, co je u ní více kompromisní, jaké kmitočtové pásmo.

Tak ono to možna i vyrovnavalo fm-dab přepnutí tak jestli to nějak bufferinguje aby tam nebylo prodlení a třeba to nezakuckalo nebo tak neco, tak ta vzdalenost od chrastavy zhruba ke sjezdu na machnín, což je kousek u chrastavy, a vzhledem k tomu že se tam už muže jezdit 110 tak je to pravděpodobné. Přeladení bylo hladke, neustale jsem musel hlidat (v ramci možností) co tam pravě je.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.