Autor Téma: ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)  (Přečteno 8471 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« kdy: 13. 12. 2011, 00:48:46 »
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10335404936-svet-ct/211562251000050-svet-ct/obsah/181776-prostor-pro-ladislava-stichu/

Zajímavé. Skutečně by mne nenapadlo, že na poměrně nových filmových nosčích s Cirkusem Humberto (cca. 1987) je takový poškození (Kemr - V. Malina). Byť to byl asi extrém. Jinak na Vánoce Pekařův čísař a Císařův pekař + Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tanínka do polepšovny v HD.  :) Ale je tak nějak vidět, čeho se ČT drží. Buď filmy z NFA nebo TV filmy ČST/ČT.

Jinak jsem zvědav, zda tam bude nějaký remaster. Byly ty filmový pásy zničený povodní r. 1997 či ne?  ???
http://www.ceskatelevize.cz/eshop/1705-pratele-zeleneho-udoli.html

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #1 kdy: 13. 12. 2011, 01:46:12 »
Ona ani nic jiného než vlastní archiv nebo NFA v podstatě dělat nemůže - nemá práva. U jiných filmů záleží na vlastníkovi, co a v jaké kvalitě do TV pošle - běžně půjčuje přepis/distribuční kopii, ne negativ. Scan do HD by si musel objednat a zaplatit.
Na toho Pekaře/císaře jsem zvědavý, tam ty barvy za moc nestály. Chtěl bych taky vidět převedené Stvoření světa, tam je z červené skoro hnědá.


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #2 kdy: 13. 12. 2011, 09:42:08 »
Jinak jsem zvědav, zda tam bude nějaký remaster. Byly ty filmový pásy zničený povodní r. 1997 či ne?  ???
http://www.ceskatelevize.cz/eshop/1705-pratele-zeleneho-udoli.html
Já tak před rokem psal do ČT a tehdy jsemnavrhoval že snad si můžou půjčit kvalitní kopii z Německa, a oni mi z Ostravy odepsali, že to není třeba, tohle povodeň nevzala, neboť filmové pásy byli jinde.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #3 kdy: 13. 12. 2011, 13:39:53 »
Tak uvidíme. Každopádně já bych si žádné toto DVD nekoupil. Proč za něco platit, když to můžu vidět v Tv zadarmo....


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #4 kdy: 13. 12. 2011, 14:41:56 »
Diky za link na reportaz, opravdu zajimave. Musi to byt opravdu namahava piplacka... ;)
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Míša Kulička

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 243
  • Satelitní i po(d)zemní plně digitální medvídek
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #5 kdy: 30. 12. 2011, 13:15:41 »
Nevite, na jaky filmovy material se tehdy tocili Snowboardaci? Ten vcerejsi HD prepis (jestli se ta mazanice tak da vubec nazvat), byl teda pekny hnus velebnosti... :(
DVB-S/S2: 23.5E - Skylink (TechnoTrend S2-3650 CI)
DVB-C: UPC Komfort+ (TechnoTrend CT2-4650 CI)
DVB-T: CZ MPX 1,2,3 (TechniSat AirStarII)
vše v PC přes DVBViewer 5.6.4


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #6 kdy: 01. 01. 2012, 04:14:54 »
Nevite, na jaky filmovy material se tehdy tocili Snowboardaci? Ten vcerejsi HD prepis (jestli se ta mazanice tak da vubec nazvat), byl teda pekny hnus velebnosti... :(

Tak pokud to byla šestnáctka, tak bych se tý horší kvalitě zas tak nedivil.


Radoslav Košvanec

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #7 kdy: 04. 01. 2012, 21:17:02 »
Všetky filmy, ktoré režíroval Janák (Snowborďáci, Rafťáci a Ro(c)k podvraťáků) boli točené na Super 16mm a postprodukčne vypálené na 35mm z HD scanu. Preto taká kvalita.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:ČT - Reportáž z oddělení gradingu (HD telecine)
« Odpověď #8 kdy: 05. 03. 2013, 11:26:57 »
Zrovna běží kuchař Svatopluk a řikám si, zda by šel přepsat do HD. Záleží na tom, zda ty hrané seriálové scény byly stříhány cestou klasického filmové střihu - tedy, že hrubý filmový materiál byl fyzicky skutečně rozstříhán či se hrubý materiál kompletně přepsal a byl sestříhán až elektronicky.

No ale věřil bych v první možnnost. Pak by tedy bylo třeba zremastrovat filmové kotouče s jednotlivými seriálovými scénami a ty pak zharmonizovat se studiovými výstupy Josefa Dvořáka, natáčenými již na klasické TV kamery.

EDIT: Tak prý vyrobila ČST v KF Praha, čili ta první možnost je o to více pravděpodobná. Avšak vyvstává otázka dostupnosti / existence těch filmových kotoučů.
« Poslední změna: 05. 03. 2013, 11:58:46 od blueflash . »