Autor Téma: Videorekordér - je stále bežnou součástí obýváků (resp. domácností)  (Přečteno 25111 krát)

Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Všechno co jsem kdysi nahrál na asi 50 vhs kazet-filmy,dovolené,fotbal-mi vymazaly před 15 lety děti,jako já jsem kdysi vymazal spoustu mg pásků bigbýtem z luxemburgu a Houpačky mému otci.V jednadevadesátym jsem měl dvě videa. Na jedno jsem nahrál film ze satelitu /třeba Ramba/ a když jsme tentýž film hráli v kině s titulky nikoho z návštěvníků jsem nepustil na balkon,sám jsem si tam sedl a četl z plátna do mikrofonu magnetofonu titulky a následně jsem mezi obě videa zapojil tento magnetofon s mým dabingem a nahrál vše do druhého videa.Indian Jones byl v kině tenkrát dabován,tak jsem nahrál na magič zvuk z kina a stejným způsobem jsem ho vsunul do filmy ze satelitu.Synchron ?Většinou jsem zbrzdil rukou mg pásku.Dnes je vše vymazáno,zbyl mi jen Hříšný tanec a to jen proto, poněvadž se moje dcery u toho filmu učily tancovat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Jan Novák: DVD rekordéry to hlásí běžně i u záznamů, který Macrovision nikdy neviděly. Spíš je ta nahrávka nějak rozdrbaná sama o sobě.
Kromě toho nechat dělat kopie u defacto kusových záležitostí bylo mimo cenově, všechny firmy to řešily tak, že to nahrávaly u sebe. A kodér na Macrovision byl zase podmíněn dalším zařízením (kopírovacím), to nešlo použít k nějakýmu stolnímu přístroji. Ten by to logicky nenahrál, právě díky ochraně.
I když to samozřejmě nevylučuju, třeba se někdo dostal přes známýho k profi zařízení a nechal to na něm udělat.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Jistě stav VHS recorderů klesá ... sice pomalu, leč přesto. Hlavně starší modely vídám celkem běžně u kontejnerů. Lepší HiFi Stereo modely zatím nikdo nevyhazuje. Já jsem své VHS HiFi Stereo Thomson dal už loni rodičů - už ho nepotřebuju, navíc mám dvojče DVD-VHS Toshiba, to stačí. Jinak na kazety už nic nenahrávám ... už to nemá pro mne smysl. Jinak VHS vyhozené v kontejneru jsem viděl taky už několikrát. (nahrané, popsané)  :D


Radek Hotovy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Video jsem doslova a do písmene vyhodil už v roce 2004, kdy jsem si koupil první DVD rekordér, už tehdy jsem nechápal lidi, kteří si VHS dál kupují a nyní to nechápu už vůbec :-)

Totéž i s kazetpvým deckem, byť to byl špičkový Denon za bratru 20000, šel z domu v 1997, kdy jej nahradil MiniDisc.. šokuje mě, že kazety mají lidé i dnes....


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
ještě se občas vyskytují třeba autorádia s kazetou a prostě, spousta lidí jsou konzervativní - dokud to hraje, tak co by to měnili :-)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Všechno co jsem kdysi nahrál na asi 50 vhs kazet-filmy,dovolené,fotbal-mi vymazaly před 15 lety děti,

To jste nevylomil jazýčky? Nebo děti znaly ten trik s přelepením?


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Všechno co jsem kdysi nahrál na asi 50 vhs kazet-filmy,dovolené,fotbal-mi vymazaly před 15 lety děti,

To jste nevylomil jazýčky? Nebo děti znaly ten trik s přelepením?
Nevylomil.Už ani nevím proč.Asi mi jich bylo líto,když jsme na burzách dávali za Basf kazetu i 600 kčs.Ale až se časy vrátí, budu vylamovat.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Všechno co jsem kdysi nahrál na asi 50 vhs kazet-filmy,dovolené,fotbal-mi vymazaly před 15 lety děti,

To jste nevylomil jazýčky? Nebo děti znaly ten trik s přelepením?
Nevylomil.Už ani nevím proč.Asi mi jich bylo líto,když jsme na burzách dávali za Basf kazetu i 600 kčs.Ale až se časy vrátí, budu vylamovat.
Zajímavé. Já bych se je naopak bál nevylomit, u žádné z mých 114 kazet jazýčky nejsou.
Loudness War zabijí hudbu!


Jan Lis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Všechno co jsem kdysi nahrál na asi 50 vhs kazet-filmy,dovolené,fotbal-mi vymazaly před 15 lety děti,

To jste nevylomil jazýčky? Nebo děti znaly ten trik s přelepením?
Nevylomil.Už ani nevím proč.Asi mi jich bylo líto,když jsme na burzách dávali za Basf kazetu i 600 kčs.Ale až se časy vrátí, budu vylamovat.
Zajímavé. Já bych se je naopak bál nevylomit, u žádné z mých 114 kazet jazýčky nejsou.


Jan Lis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak také mám video, dokonce jsem se ho snažil po delší době rozpohybovat. Chvíli to šlo, ale ouha - kazeta již nejde ven a vůbec to nereaguje.  Je to kombi LG VC 8816 cca z roku 2003. Část s DVD přehrávačem funguje normálně . Nevím co s tím .
« Poslední změna: 12. 03. 2012, 12:58:23 od Jan Lis »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak také mám video, dokonce jsem se ho snažil po delší době rozpohybovat. Chvíli to šlo, ale ouha - kazeta již nejde ven a vůbec to nereaguje.  Je to kombi LG VC 8816 cca z roku 2003. Část s DVD přehrávačem funguje normálně . Nevím co s tím .
Rozdělat. Šachta s kazetou se dá obvykle otočením nějakého ozubeného kola vytáhnout. Většinou to skončí jen zmuchlaným páskem.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Video jsem doslova a do písmene vyhodil už v roce 2004, kdy jsem si koupil první DVD rekordér, už tehdy jsem nechápal lidi, kteří si VHS dál kupují a nyní to nechápu už vůbec :-)

Totéž i s kazetpvým deckem, byť to byl špičkový Denon za bratru 20000, šel z domu v 1997, kdy jej nahradil MiniDisc.. šokuje mě, že kazety mají lidé i dnes....

A můžete mi vysvětlit, co na tom nechápete? Na určité aplikace je prostě kazeta stále dobrá, já mám doma špičkový Sony ES kazeťák, a když si do auta nahraju na chromku nějaký výběr, hraje to skvěle. Navíc, ono to má něco do sebe - ten čas, který tomu člověk věnuje, nutnost pořádně celý řetězec nastavit (kalibrace pásku...), používat kvalitní kazety, mít kvalitní rekordér i přehrávač a tak dále - ale výsledek je pak velmi kvalitní.
Nemluvě o tom, že kazetu člověk za pár let (klidně dvacet) vytáhne a přesně si vzpomene, kdy zrovna tenhle výběr poslouchal. Vypálené CD do té doby shnije.
Minidisk jako alternativu beru, sám mám doma hned dva rekordéry a šuplík plný nahraných MD s výběry, ale kvalitní autorádio s MD prostě nikdy nebylo - aby mělo dobrý zvuk, vynikající příjem... V autě mám koncernový VW Gamma 5, selektivita je úžasná, zvuk také - a to jak z MC, tak z rádia (pokud tedy člověk ladí zahraniční stanice, z českých opravdu ne). Takže proto kazety.

Jasně, kdo dneska pravidelně používá VHS, je už trošku technický fetišista (a nebo to používá ze zvyku a protože je nenáročný). Ale u audiokazet bych to takhle opravdu nebral.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
VHS rekordéry se ještě dají koupit, buď LG jako normální video nebo ve formě komba s DVD-REC a DVB-T tunerem za 4500, dále Funai kombo ve dvou variantách s HDD nebo bez. Kombo VHS,DVD-REC,DVB-T,HDD stojí cca 8000,záznamy se dají kopírovat vzájemně mezi všemi médii.
VHS rekordér stále používám na občasné nahrávání pořadů,domácí videotéka trochu strádá, kvalita záznamu mi stačí, nemám placku, ale 100Hz Grundiga 72 cm, jehož se hodlám držet, dokud nezemře. Ovšem nejpoužívanější je rekordér jako tape deck na hudbu. Kvalitě šikmého záznamu se většina klasických tape decků nevyrovná a 4 hodiny hudby na jedné kazetě také nemají chybu. O digitalizaci archivu neuvažuji.
Kazety se též dají v pohodě sehnat,kousek ode mne je krámek,kde je běžně mají, i když v poslední době jen Maxell 240, ještě nedávno měli i BASF 240 a 300 !
Co jsem ale předloni zlikvidoval, byl archiv audiokazet, všechno šlo odněkud stáhnout jako MP3, takže nebyl důvod držet si kazety a walkman (stále plně funkční) skončil na půdě. Možná až ho najdou případní prapotomci, vystaví si ho stejně jako někdo teď rádia z první poloviny minulého století  :P


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Jenže z 72cm TV je v 16:9 (což je dnes 99% nových pořadů a filmů) asi 60cm TV a to je dost málo. Třeba na hokej nebo tenis. Navíc i třeba titulky a ukazetele skóre jsou malé.

Z nějakých 3m určitě není hokej na 72cm CRT žádná lahůdka.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Pokud se člověk dívá převážně na Novu a Primu, tak je televizor 4/3 pořád ideální volba.