Autor Téma: Jaké používáte antény?  (Přečteno 596915 krát)

Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #375 kdy: 19. 06. 2013, 05:00:19 »
 :) Tady je takový PP odkaz http://www.bleskosvody.com/hromosvod.htm  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #376 kdy: 19. 06. 2013, 21:14:59 »
Hromsvod  ;) je zajímavá věc, když ho nemáš, tak ti do domu praští hrom, když si ho namontuješ, tak ti "na potvoru" žádný hrom do domu nepraští  ;D Takže jsou to opět vyhozené peníze   ;)
Já jsem se o hromosvod hodně zajímal v době výstavby mého domu, dokonce jsem chtěl udělat všemožné ochrany už na "patě" domu u měření a nakonec to dopadlo tak, že hromosvod je hotový a ještě nemám pospojené antenní stožáry (dva) k hromosvodu  :)
Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #377 kdy: 19. 06. 2013, 21:44:39 »
Dnes se stožáry atd. k vedení nepospojují, je třeba vytvořit ochranné pole.


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #378 kdy: 19. 06. 2013, 23:32:30 »
Dnes se stožáry atd. k vedení nepospojují, je třeba vytvořit ochranné pole.
To byla první volba. A nakonec jsem to vzdal a udělám to po staru. Ono je to ve výsledku jedno - při úderu blesku vše vyhoří  :'(
Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #379 kdy: 20. 06. 2013, 01:07:16 »
Dnes se stožáry atd. k vedení nepospojují, je třeba vytvořit ochranné pole.
To byla první volba. A nakonec jsem to vzdal a udělám to po staru. Ono je to ve výsledku jedno - při úderu blesku vše vyhoří  :'(

Samozřejmě jak jinak ale nemusí tomu tak být stačí vytáhnout ze zásuvky prodlužovačku na kterém je vše napojeno a odpojit anténní kabel a to se týká i satelitního příjmu!(a taky NET router) nejen pozemního!bleskopojistky jsou fajn ale tohle odpojení je jistota a raději obětuji antény než elektroniku doma!nemusí to doma nutně vyhořet!NEMUSÍ!!! ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #380 kdy: 20. 06. 2013, 21:46:32 »
 To Karel Cibulka:
To máme:    půda: WIFI router a bezdrátový telefon
     Obývací pokoj: TV, SAT, Radio
"Pod schody": rack a v něm router, DVR, a napájení kamer
pracovna: PC a několik rádií

To je jak "na samotě u lesa"  :) "to máte hřebýky, hrábě, dvoužilový kabel ..." a než to povypínám, tak už "nechčije a nechčije"  :)

Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #381 kdy: 21. 06. 2013, 01:31:46 »
To Karel Cibulka:
To máme:    půda: WIFI router a bezdrátový telefon
     Obývací pokoj: TV, SAT, Radio
"Pod schody": rack a v něm router, DVR, a napájení kamer
pracovna: PC a několik rádií

To je jak "na samotě u lesa"  :) "to máte hřebýky, hrábě, dvoužilový kabel ..." a než to povypínám, tak už "nechčije a nechčije"  :)

samozřejmě nemusíte dělat nic to je jak v panelácích vypínat TV SAT rozvody v době bouřky taky by to neprošlo jen je to o škodě když se stane tak minimálně bleskopojistky průchozí to je minimálně dobrá investice nasadit na každou anténu nebo po sloučení na jeden svod nasadit bleskopojistku a u elektra rozvodů to platí taky a nebo vytáhnout ze zásuvky to je jistota ale stačí taky bleskopojistka pokud vám to stačí,pojišťovně by to mělo stačit minimálně ve městských zástavbách a sidlištích to tak řeší a spolu s bleskosvody po stavbách instalovaných,samozřejmě to jsem uváděl že je navíc plus když to odpojíte to že je plus od antén a 220V od sítě je to jistota ale ty bleskopojistky by to měly zachytit také ale jestli se chcete spolehnout jen na ně je čistě vaše věc,prý podle rady bych se na ně neměl spoléhat,prý až tak spolehlivé nejsou a jistota je odpojení od antén a zásuvky po dobu bouřky to je jistota a tomu věřím  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #382 kdy: 21. 06. 2013, 21:41:25 »
Bleskojistka je pro "parádu" :)
Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #383 kdy: 21. 06. 2013, 22:54:43 »
To Karel Cibulka:
To máme:    půda: WIFI router a bezdrátový telefon
     Obývací pokoj: TV, SAT, Radio
"Pod schody": rack a v něm router, DVR, a napájení kamer
pracovna: PC a několik rádií

To je jak "na samotě u lesa"  :) "to máte hřebýky, hrábě, dvoužilový kabel ..." a než to povypínám, tak už "nechčije a nechčije"  :)

samozřejmě nemusíte dělat nic to je jak v panelácích vypínat TV SAT rozvody v době bouřky taky by to neprošlo jen je to o škodě když se stane tak minimálně bleskopojistky průchozí to je minimálně dobrá investice nasadit na každou anténu nebo po sloučení na jeden svod nasadit bleskopojistku a u elektra rozvodů to platí taky a nebo vytáhnout ze zásuvky to je jistota ale stačí taky bleskopojistka pokud vám to stačí,pojišťovně by to mělo stačit minimálně ve městských zástavbách a sidlištích to tak řeší a spolu s bleskosvody po stavbách instalovaných,samozřejmě to jsem uváděl že je navíc plus když to odpojíte to že je plus od antén a 220V od sítě je to jistota ale ty bleskopojistky by to měly zachytit také ale jestli se chcete spolehnout jen na ně je čistě vaše věc,prý podle rady bych se na ně neměl spoléhat,prý až tak spolehlivé nejsou a jistota je odpojení od antén a zásuvky po dobu bouřky to je jistota a tomu věřím  ;)
bleskojistka nezachytí vůbec nic :D
předpokládám, že jsi minimálně revizní technik silnoproud, když v tomto oboru pronášíš takové výroky.

Hromosvod a přepěťová ochrana (B+C+D, ne ty nesmysly na prodlužkách !!! ) jsou jediné co můžeš udělat, aby ti blízký úder blesku nebo přepětí (taky možno z úderu blesku DO, nebo U, vedení) nepodpálily barák. Elektroniku neochráníš vůbec ničím, to je jen dílo náhody a otázka síly výboje.

A proti přímému úderu blesku nemusí pomoct ani ten hromosvod. Ten výboj jak pojede kulatinou dolů ti povytrhává kabely ze zdí a klidně podpálí blízké dřevěné konstrukce. A skákat bude tam kam se jemu bude chtít, ne kam to chce jakýsi homo sapiens, který si myslí, že poručí větru dešti :)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #384 kdy: 22. 06. 2013, 10:51:19 »
 :) Samozřejmě jde o to aby jste udělal vše podle možností aby k tomu nedošlo.to při pojistném plněnì se k tomu přihlíží při stanovení spoluúčasti na škodné události.o nic víc nejde pokud pojistku máte dostatečně vysokou na tytoo živelné pohromy a nebydlíte v záplavové oblasti to by taky přitížilo a spoluúčast z vaší strany by byla citelná  ;D
samozřejmě je mit revizi hromosvodu a rozvodu el.sitě jednou za 5 let aktualni to je ideální v rd samozřejmě.
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #385 kdy: 22. 06. 2013, 12:54:21 »
 :D Samozřejmě nejsem kozel zahradníkem ale mám spolehlivé zdroje tedy přátele kteří mi poradí. Takže nemusím být vším vyučen.to by ani nešlo samozřejmě.takže aktuální revize elektro rozvodu v bytě a rodinnem domku a hromosvodu jednou za 5 let.a vypnouti koaxialu nejlepe nad střechou ale běžně je to pod sttřechou.je to riziko.ale libi ye mi zabeezpečení na věžích ČRa.to je super.ale do RD drahé.takže odpojení koaxu pod střechou zřejmě ceno vě dostupné a účinné spolu s revizemi B-)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #386 kdy: 22. 06. 2013, 13:20:38 »
Na vesnicích obvykle odejde elektronika nikoliv po úderu do hromosvodu nebo antény, ale přes rozvodnou síť 400/230V (v místech, kde jsou rozvody NN dělány nadzemním vedením), příp. přes zemnící vodič PE. Nezřídka je tak k vidění třeba to, že televizor je komplet na odpis a anténní zesilovač normálně funguje.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #387 kdy: 22. 06. 2013, 15:39:36 »
Na to je přepěťová ochrana.která se obvykle montuje před hlavním jističem a hodiny na měření spotřeby el.energie v RD . Ano je to v podstatě chránič na vysoké napětí vypne a myslím nízké taky.cena stojí kolem 12000,- prý je to spolehlivé obvykle kolem 40A.takže investice která se jistě vyplatí.a pojišťovny to zohledňují při stanovení spoluúčasti.
http://automatizace.hw.cz/teorie-a-praxe/mimochodem/ochrana-domu-a-spotrebicu-pred-ucinky-blesku.html
« Poslední změna: 22. 06. 2013, 22:48:44 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #388 kdy: 23. 06. 2013, 14:22:28 »
Na jiném místě tohoto webu jsem se už zmínil o inovaci příjmu TV na chalupě. Zvyšující se nabídka HD stanic v DVB-T i DVB-S2 mne dotlačila k náhradě STB pro DVB-S a TV s MPEG2 tunerem za něco vhodnějšího a hlavně "chalupářsky" levného. Vyšlo to na výprodejový TV Changhong EF32F868S za 6099.-Kč. Pro pozorovací vzdálenost 2m je FullHD 32" LED LCD, s tunerem MPEG4 i DVB-S2 a s PVR na externí HDD asi optimální. Původní SD TV LG s jen DVB-S STB byl "degradován" na jen "pomocnou" sestavu v další místnosti. Bohužel Changhong má v DVB-T horší citlivost a stabilita příjmu z 49km vzdáleného Krašova, schovaného za kopečky, byla nedostatečná. V sobotu ale v tomto kraji žádná mně známá TV speciálka nefunguje, tak jsem musel hledat řešení jen v nabídce obchodů na plzeňských Borských Polích. Nakonec jsem to risknul a koupil "digitální" anténu ECG ANT 1007 O, s alternativním dipólem s integrovaným zesilovačem ECG ZES 1007. "Stoletou", zcela zkorodovanou, původní matraci jsem ze stožáru musel uříznout, montážní prvky byly totiž jedno rezavé hnízdo. Dále jsem na výnosné rameno přesadil anténu na DAB z Bavorska, aby měla lepší odstup od ostatních anténních prvků na stožáru. Pár dB TV signálu jsem ušetřil i novým hybridním rozbočovačem 1 na 3 v rozvodu po chalupě.
Jak to ve výsledku dopadlo? Z Krašova má Changhong dostatek signálu, jen nová anténa s větším předozadním poměrem již hůře bere kanály z opačného směru, bavorského Hoher Bogenu, ze kterého zůstal v DVB-T sledovatelný jen kanál 28 s MUXem BR Sud. To ale nevadí, protože to mnohokrát vynahradí free německé HD stanice z DVB-S2.

http://www.nakupka.cz/vyrobek/antena-ecg-ant-1007-o/

http://www.nakupka.cz/vyrobek/zesilovac-a-dipol-ecg-zes-1007-k-antene-ant-1007-o/

A pár ilustrací, i když "jen" s procenty.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Jaké používáte antény?
« Odpověď #389 kdy: 29. 06. 2013, 11:38:42 »
Podíval byste se mi na anténu?  Už asi týden mi nepravidelně kostičkuje příjem...