Autor Téma: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic  (Přečteno 26164 krát)

Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« Odpověď #15 kdy: 04. 04. 2010, 09:54:48 »
mě bere AV Receiver kolem 500W a taky u toho nebrečím...
No, pokud Ti AV reciver bere opravdu 500W (přeněji 500VA - není to totéž), tak to z Tebe musejí mít doma radost. Takový reciver totiž poskytuje přibližně 150-200W sinusového akustického výkonu. To ovšem odpovídá až 1000W hudebního výkonu. Což je docela hezký rachot. Pokud totiž použiješ reprosoustavy s citlivostí kolem 85dB/W/m, pak akustický tlak ve vzdálenosti 1m před reprosoustavou dosahuje cca 115dB. No nazdar hodiny!!!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« Odpověď #16 kdy: 04. 04. 2010, 09:56:43 »
Vlastním plazmu panasonic TX P46G15E měřil jsem spotřebu a ta se pohybuje průměrně kolem 360 W .Měřeno ve dne při sledování DVB S a obraz je nastaven na dynamický režim.Prosím o vaše zkušenosti se spotřebou u podobných výrobků.
Rád bych se zeptal jakým přístrojem a jakou metodou jsi tu spotřebu měřil? Moc se mi to totiž nezdá.


Jiří

  • Host
Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« Odpověď #17 kdy: 04. 04. 2010, 14:09:25 »
Měřil jsem to měřičem spotřeby energie ktrerý se připojuje přímo do zásuvky.Je to nějaký neznačkový měřák zakoupevný v elektru za 300 Kč.Uřčitě to nebude uplně přesné měření ale snad tam nebude veliký rozdíl.Vydělil jsem celkovou spotřebu hodinama provozu. 3590W : 10H=359 W/H


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« Odpověď #18 kdy: 22. 04. 2010, 09:44:31 »
Mám špatnou zkušenost s některými měřáky spotřeby. Konkrétně jeden značky düvi měří příkon jako U×I×cos fi, na čemž není nic špatného, kdyby ale ten cos fi uměl změřit. Pokud zařízení odebírá nesinusový proud, dost často se stává, že hodnota cos fi přeskakuje mezi nulou a jedničkou a tomu odpovídá i indikovaný příkon. Takovém měřáku je možné věřit jenom VoltAmpéry.
Pak tu mám ještě druhý, stařičký EKM 265 od Conrada, a ten takový problém evidentně nemá.

Vydělil jsem celkovou spotřebu hodinama provozu. 3590W : 10H=359 W/H
Jednotka W/h neexistuje. 1 Watt není jednotkou spotřeby, ale příkonu. Spotřeba (neboli elektrická práce) se měří v Joulech, což je totéž co Wattsekunda, nebo v odvozených jednotkách Watthodina (1 Wh = 3 600 J) a kiloWatthodina (1 kWh = 3 600 000 J)

Takže správně mělo být:
590Wh : 10h=359 W


Luboš Valenta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« Odpověď #19 kdy: 22. 04. 2010, 17:32:45 »
Já mám 106 cm Full HD plazmu Panasonic TH-42PY70FA (rok výroby bude asi 2007) a průměrná naměřená spotřeba po desítkách hodin provozu kolem 240 VA. Bohužel můj měřák neměří skutečný výkon ale jen zdánlivý, takže přesnou spotřebu nevím, vím jen to, že určitě není vyšší než uvedená naměřená zdánlivá. Pro zajímavost udávaná spotřeba od výrobce je 486 W. Režim mám normální s trochu sníženým jasem i kontrastem. Mezi námi, podle mě je obraz v režimu dynamický nekoukatelný. Z toho hned bolí oči.   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« Odpověď #20 kdy: 22. 04. 2010, 22:25:47 »
Mám špatnou zkušenost s některými měřáky spotřeby. Konkrétně jeden značky düvi měří příkon jako U×I×cos fi, na čemž není nic špatného, kdyby ale ten cos fi uměl změřit. Pokud zařízení odebírá nesinusový proud, dost často se stává, že hodnota cos fi přeskakuje mezi nulou a jedničkou a tomu odpovídá i indikovaný příkon. Takovém měřáku je možné věřit jenom VoltAmpéry.
Pak tu mám ještě druhý, stařičký EKM 265 od Conrada, a ten takový problém evidentně nemá.

Tady nejde o cos fi, ten nechte silnoproudařům pro měření příkonu motorů a jiných lineárních obvodů s reaktančním (LC) charakterem. U nelineární zátěže (spínaných zdrojů) je síť zatěžována vyššími harmonickými proudu, takže se zde projevuje zejména třetí složka zdánlivého výkonu - výkon deformační. Příslušný měřič musí zvládat proto měření při vyšších harmonických složkách síťové frekvence.


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« Odpověď #21 kdy: 22. 04. 2010, 22:41:20 »
Tady nejde o cos fi, ten nechte silnoproudařům pro měření příkonu motorů a jiných lineárních obvodů s reaktančním (LC) charakterem. U nelineární zátěže (spínaných zdrojů) je síť zatěžována vyššími harmonickými proudu, takže se zde projevuje zejména třetí složka zdánlivého výkonu - výkon deformační. Příslušný měřič musí zvládat proto měření při vyšších harmonických složkách síťové frekvence.
To je pravda, děkuji za doplnění. Nicméně to potvrzuje fakt, že měřák düvi je možné použít jen na měření zdánlivého výkonu a to ještě těžko ;)