Autor Téma: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?  (Přečteno 110937 krát)

Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« kdy: 08. 04. 2010, 10:45:41 »
Co si myslíte o reformě ČRo?  A jak by měla vypadat?  8)

Já už několik let razím německou/rakouskou cestu naroubovanou na české prostředí. Naprosto zjednodušeně a zkráceně nastíním.

Český rozhlas totiž postrádá základní kámen,  který přitahuje posluchače a dokáže budovat značku, a tím je kvalitní hudebně-informační stanice. Z Radiožurnálu odstranit příšernou hudbu, a udělat z něj kvalitní news-talk stanici. Zároveň zrušit stanice Česko a ČRo 6, jejich redakce částečně převést právě na ČRo 1. Program ČRo 2 pak převést právě na hudebně-informační stanici po vzoru Bayernu 3, tzn. hudba od 60. let výše s důrazem na 80-novinky. ČRo 3 pak ponechat jako kulturní stanici, s doplněním D-Dur v digitálním vysílání. Radio Wave (resp. stanici pro mladé s alternativní hudbou, s podporou nových skupin, po vzoru slovenského Radia_FM) pak pustit na VKV síť BBC, domluvit se na takovém sharingu, aby to bylo výhodné, tzn. např. zprávy z BBC v angličtině, a běžný program pak z ČRo 4. Regionální vysílání pak cílit na starší věkové skupiny s regionálními odlišnostmi, které jsou. Leonardo pak ponechat na internetu a pro digitální vysílání.

Co se týče sítí, mírně zreformovat VKV tak, aby silné ženevské kmitočty měly primárně tři celoplošné okruhy, a regiony spíše pustit na menší vysílače (které dnes vyplňují díry v síti ČRo 2, přičemž právě regiony často okupují primární vysílače (a zbytečně "přestřelují") do jiných regionů.
Na DV pustit news-talk ČRo 1, na SV pustit Leonardo. Tedy stanice mluvící. Stanice hudební striktně pouze na VKV a digitálních sítích....

Jaké jsou vaše nápady?
« Poslední změna: 08. 04. 2010, 10:47:14 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Matěj Vaňátko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #1 kdy: 08. 04. 2010, 12:59:44 »
Naprosto souhlasím s názorem Kuby Melína. Zjednodušeně tedy

ČRo 1 - news-talk stanice se sloučením ČRo 6 a Radia Česko - takový vzor Bayernu 1
ČRo 2 - hudebně-informační stanice po vzoru Bayernu 3
ČRo 3 - ponechat tak jak je, neb to je dle mého názoru nejkvalitnější stanice ČRo
ČRo 4 - Stanice pro mladé s alternativní hudbou
ČRo 5 - Opravdu cílit pouze na region

Co se týče VKV pásma, tak nesouhlasím s tím, aby ČRo 1 byl pouze na DV. Jde pouze o to, jak zreformovat kmitočty ČRo tak, aby se regiony zbytečně nedublovaly. Tzn. značně osekat ty zbytečné frekvence v případě regionálních stanic a odebrat některé zbytečné kmitočty i ČRo 3 a ty pak přerozdělit mezi ČRo 2 a ČRo 4. Samozřejmostí je však to, co píše Kuba se sdílením kmitočtů ČRo 4 a BBC


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #2 kdy: 08. 04. 2010, 13:47:42 »
Citace
Co se týče VKV pásma, tak nesouhlasím s tím, aby ČRo 1 byl pouze na DV.

To v žádném případě, určitě musí být i na VKV. Už jen kvůli tomu, že DV nemají všechny přijímače a nízká pásma jsou v dnešní době silně zarušena.
Jde jen o to, že současná síť ČRo 1 - Radiožurnálu je místy opravdu "přehuštěná", a některé kmitočty by bylo možné předat ČRo 2/3, a ty menší pak regionům...
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #3 kdy: 08. 04. 2010, 15:04:53 »
Jde o to ty Celostátní VKV sítě ČRo 1-2-3 by se mělo nechat a čeho by se mělo vzdát ve prospěch Digitálních rádií,nehledě na regiony,kde mají některé dominantní frekvence a výkony které přetékají do jiných regionů a nejsou nijak výrazně rušeny,a to je dobře!!!,takže Radiožurnál nechat v celé své škáli FM vysílačů a nebo nechat ty sítě jako jsou dnes ty analogové okruhy VKV FM2,ČRo1-2-3 a regiony a další vysílat v DRM či DRM+ rovnou,ovšem nejsou příjimače něco jako set-top-boxy pro tento příjem rádia.Jde o to co s těmi frekvencemi VKV FM 2,jak je rozdělit tak aby vyšlo na všechny zdárné a zajímavé okruhy s těmi regiony...
Příklad fm 88.8 z Buk.Hory je slyšet až v Praze nebo Plzni...a komu tato frekvence by měla připadnout,když je nyní v rukou reg.studia Sever.
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #4 kdy: 08. 04. 2010, 15:58:45 »
Třeba Radeč je dobré místo,odkud na 101,3 je slyšet až v Kladně nebo Litoměřicích nebo České Lípě a záleží jaké fekvence by měl rozdělit tak aby přesahy fm by neměly být tak velké,nebo jak by se to mělo dělit?výkonné kmitočty předně...
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Laco Geleta

  • Host
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #5 kdy: 08. 04. 2010, 18:31:06 »
@Kuba Melín
Ako som už na DigiZone napísal, tiež som za radikálnu reformu ČRo. Ja si však myslím, že zo silných ženevských kmitočtov by mali vzniknúť tri základné okruhy:
ČRo 1 Radiožurnál

ČRo 2 Regionál - z ČRo Prahy by sa presunuli na regionálne ČRo výkonné frekvencie z Plzne, Liberca a Pardubíc. Vznikli by ČRo2 České Budějovice, ČRo2 Plzeň, ČRo2 Karlovy Vary, ČRo2 Ústí nad Labem, ČRo Liberec, ČRo2 Praha, ČRo2 Střední Čechy, ČRo2 Pardubice, ČRo2 Hradec Králové, ČRo2 Jihlava, ČRo2 Brno, ČRo2 Zlín, ČRo2 Olomouc a ČRo2 Ostrava.

ČRo 3 Vltava
ČRo 4 Wave - rádio pre mladých, podľa vzoru Rádia_FM a FM4 - sieť by bola vytvorená z ČRo Praha a BBC
ČRo 5 Leonardo - SV vysielače z ČRo Praha
ČRo 6 Rádio Česko - spravodajské rádio + BBC, ktoré by vysielalo na DV 270kHz


Brtník José

  • Host
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #6 kdy: 08. 04. 2010, 20:08:04 »
S dovolením začnu článkem, na jehož základě, Kuba založil tuto diskusi o ČRo.

Z článku mi vyplynula především jedna věc, naši politici hodlají být umístěni na FM
a není v ČRo dost síly ani vůle, je z tohoto FM vyhnat, jak by se líbilo, např. mně,
protože, já osobně bych tu jejich rozhlasovou ČT24 umístil na SV. Ale zřejmě s tímto opravdu nikdo nehne a v Česku bude prostě ta specialita, že bude zpravodajství na FM.

Tak tedy dobrá, nejde s tím hnout, vzdávám se tedy myšlenky mít z RŽ nějaké BBC 1
nebo Bayern drei, či nějakou takovou obvyklou stanici. Prostě RŽ zůstane dál zpravodajství.

Nic méně bylo by to zpravodajství s hudbou, tedy jako první
se podívat velice pečlivě na hudbu Radiořurnálu a tu uvést do patřičné poslouchatelné roviny, nikoli ten připitomělý kolotoč, co je tam není.
Co se týče zpravodajství to posílit o Radio Česko a co se týče Publicistiky,
tu posílit o ČRo6. Tím jsou v podstatě spláchnuty, tyto 3 stanice, které by byly, tedy tak, jak jsou, tedy stejný zpravodajsko-publicisticko-hudební Radiořurnál jako je.
Jen posílený o ty dvě a s lepší hudbou.

ČRo 2 Praha, Brno, Ostrava atd. se mi velmi líbí nápad p.Gelety, hluboce před ním smekám a uznávám, že je lepší, nežli jakýkoli můj nápad ohledně regionálů. To je přesně ono a přesně takhle by to mělo vypadat !

ČRo 3 Vltava beze změny, v tom se shodneme kupodivu skoro vždy a skoro všude,
skoro všichni.

ČRo 4 Wave, stanice pro mladé. Zde už se ovšem s p. Geletem neshodnu, protože, já osobně se domnívám, že Wave je mnohem kvalitnější nežli FM4 nebo Radio FM. Nic méně uznávám, že je těžko ztravitelné, pro širší veřejnost. Takže bych jako vzor použil původní stanici pro mladé E+M. Tedy Dopoledne a odpoledne komerce, klidně ve stylu E2 či čeho a večer a v noci opravdu alternativní lahádky a v podstatě současné Wave, či Radio 1 atd.
Běželo by to na vysílačích, PRAHY.
BBC World Service bych do toho netahal.
Ty vysílače jsou přidělené jim a s ČRo to nemá nic společného a nelze s nimi počítat.
Aby BBC WS nezaniklo v ČR mohlo by přijímat některé výstupy v Češtině z Radiožurnálu.
Ten by byl též na DV a na SV.

Na KV pak dál ČRo 7.

D-dur by jako jediné zůstalo dál digitální a bylo jako nadstavba Vltava Plus pouze v DVB, Netu atd. jak je, tedy rovněž beze změny.

Leonardo, to by bylo tedy, jak bylo zamášleno jako servis a to nikoli pro RŽ, to vžádném případě a ani náhodou a nikdy ne. Copak se ČT24 páří s NATIONAL GEOGRAPHIC nebo co ?

Ne. Ale se svými technickými pořady by doplńovalo a zásobovalo především rovněš moderní a pro mladí stanici Wave.
A se svými kulturními pořady, třeba Nota Bene atd. stanici Vtavu.

A v podstatě mi ještě zbyl, tedy přebývá nevyužitá ještě jedna stanice na sV a už nemám, co tam dát. Tak pokud by na tom trvali mohou si tam zřidit vysněnou stanici mluveného slova typu slovenské stanice Litera. Třeba pod názvem ČRo5 nebo, co je napadne.







Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2010, 15:04:54 »
Sepíšu to své po sítích...  ;)

ČRo 1 - news/talk stanice, vzniklá sloučením Radiožurnálu, Česka a ČRo 6. Zpravodajství, publicistika, informace... Vzor: BBC Radio 4
Síť: současná FM síť Radiožurnálu, mírně optimalizovaná

ČRo 2 - hudebně-informační stanice cílená na populaci do cca. 50-55 let. S hudbou od 60. let do současnosti, ovšem většinově od 80. let do současnosti, s kvalitním mluveným slovem a inteligentním výběrem hudby. Vzor: Bayern 3
Síť: současná FM síť ČRo 2, v některých regionech výměna silných ženevských frekvencí s regiony

ČRo 3 - kulturní stanice. Víceméně stav dnešní Vltavy, jen by se sem popřípadě přesunuly některé kulturní rubriky z dnešní stanice Praha
Síť: současná FM síť ČRo 3, plus opět v některých regionech výměna kmitočtů s regiony

ČRo 4 - stanice pro mladé, na základu dnešního Wave, pouze mírně šířeji zaměřená. Vzor: Radio_FM, FM4
Síť: dnešní FM síť BBC, kde by se vysílalo anglické zpravodajství BBC WS a k tomu program ČRo 4, popř se domluvit na jiném sharingu

ČRo 5 - regionální vysílání, cílené zejména na starší populaci. Hudba oldies, country, popřípadě i regionální pořady o místní hudbě (folk a další místní věci). Podíl mluveného slova, pořady z regionu...
Síť: slabší regionální FM kmitočty ČRo, které by byly vyselektovány z dnešních sítí ČRo 1, 2 a 3. Tyto kmitočty jsou schopny zajistit dokonalé pokrytí regionů bez zbytečných přesahů.

ČRo 6 - zrušit, sloučit s ČRo 1
ČRo 7 - zahraniční vysílání na KV, dle finanční situace, prozatím ponechat
ČRo Česko - zrušit, sloučit s ČRo 1

ČRo Leonardo - ponechat, přesunout sem některé pořady ze současné ČRo 2 - Praha
Síť: SV kmitočty, které dnes sdílí ČRo 2 a 6, internet, DVB-S/T, v budoucnosti digitální sítě

ČRo D-Dur - ponechat jako doplnění k Vltavě po vzoru Bayern 4 - Klassik, na internetu a v digitálním vysílání. V přeplněném a rušeném FM pásmu beztak klasika kvalitně poslouchat skoro nejde.

Takže asi tak. Je to jen naprostý nástřel, napsaný za 10 minut.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #8 kdy: 09. 04. 2010, 15:14:30 »
Proč chcete mít dvě zpravodajské stanice? A proč chcete zpravodajsko-hudební stanici -- proč by měl ČRo duplikovat Impuls?


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #9 kdy: 09. 04. 2010, 15:47:15 »
No on ji ani tak nechce KUBA, jako jí nechci ani JÁ.
Jako se jí spíše nedá bránit.

Tedy zdá se, že jí chce mermocí ČRo. Tedy zdá se, že především za tím stojí hafo českých politiků. Jak je vidět takové Slovensko může do dnes existovat bez zpravodajské stanice na FM a také existuje.

Ale já se prostě obávám po tom článku, co zde je, že je to prostě nutné zlo, kterému se nedá bránit a že se tomu prostě nikdo neubrání a na tom FM to prostě bude strašit stále.

Ale napadla mne úplně jiná věc. Tedy něco jsem si ráno přehodnotil. Neboli otočím. Neboli změnil jsem na něco názor.

Jde o tohle. O moji vlastní větu. Já tu napsal, že WAVE je lepší nežli FM4 a RADIO FM.
Dokonce jsem tu podbízel, že pusťte nám WAVE celoplošně na FM a můžete si 2/3 programu zničit.

Dnes dopoledne mi to stále vrtalo hlavou a vrtalo a vrtalo. Až mi začalo docházet, že je to vlastně špatně.

Že celý tlak vstupu Wave na FM je podléhání iluzi a že je to blbost.
Částečně mne k tomu přivedly příspěvky Radka Seidla a Pepy Nováka.
Jde o to, že ČRo by opravdu měl chránit menšiny a kuriozity a pamlsky a lahůdky atd.

Takže jsem si vzpomněl na Ivana Martina Magora Jirouse, který o českém undergroundu kdysi někde napsal, že je to vlastně dobře, že komouší jdou The Plastic People Of The Universe po krku, protože tím jsou Plastici, v takové izolaci, že nemohou být korumpováni.

A já si uvědomil, že tím, jak Rada ČRo šla stále WAVE po krku, tak ho zahnala do takové izolace, že vlastně nechtěně vyrobila naprostý skvost, tedy z rádia pro mladé se stalo vskutku rádio plně alternativní...

A že tento skvost by se měl chránit. A následně jsem si uvědomil, že kdo chce, ten si ho v tom DVB najde, stejně jako si lidi dokázali najít Plastiky...

Takže by v podstatě vstupem na FM nic nezískalo. Já vím ono to vypadá divně. Po odchodu z FM klesla jeho poslechovost někde ze 40 tisíc na 10. Ale přesto. Právě tento odchod a izolace mu umožnilo být takovým jakým je. Jistě alternativní bylo již před tím, je tak v podstatě postaveno. Ale, když zmizeli z FM, tak teprve pořádně šlápli do pedálů.

Takže jsem si uvědomil, že i izolace může být někdy vlastně kladem. Takže jsem to celé přehodnotil.

ČRo1 - zůstává původní verze.
ČRo 2 - zůstává původní verze
ČRo 3 zůstává původní verze

Ale. Změna. Wave, Leonardo přiřadit k stanici D-Dur. Tedy nechat beze změny, pouze jako digitální stanice. Ani jedné ani druhé se nikterak NEDOTÝKAT.

NECHAT JE JAK JSOU JAKO RYZE DIGITÁLNÍ STANICE. Kdo chce si je najde.
Absolutně na ně nešahat minimálně do konce roku 2012.

Půl roku po naprostém ukončení pozemní televizní digitalizace, tedy po úplném vypnutí televizního analogu, teprve vyhodnotit znovu jejich efektivitu.
Čili někdy v polovině roku 2013. Do té doby je považovat za TABU. Nedotýkat se jich a nechat je v DVB žít svým životem.

Změny provádět pouze na FM u RŽ= sloučení s Českem,ČRo6 a Prahy=její začlenění do regionů.

Vlastně je to model Rakousko 2

Jinak ještě ke Kubově verzi.
Pokud by Praha nebyla začleněna do regionů, což jediné má smysl, přesně, jak to napsal p.Geleta,
tak pak by měla být historicky totéž, co BBC 2 nebo Bayern 1.
Dělat z ní B3 je pitomost.

B3 by mělo být správně z RŽ jenže to je bohužel neproveditelné.
Anebo by z něj mělo být BBC 1, ovšem to je neproveditelné, ještě víc !



« Poslední změna: 09. 04. 2010, 16:21:28 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #10 kdy: 09. 04. 2010, 16:26:02 »
Proč chcete mít dvě zpravodajské stanice? A proč chcete zpravodajsko-hudební stanici -- proč by měl ČRo duplikovat Impuls?

Kde je ta druhá zpravodajská stanice?

A Impuls opravdu teda neberu jako kvalitní hudebně-informační stanici... Je to jedna z nejhorších rozhlasových stanic, co znám. Jak úrovní hudby, tak úrovní mluveného slova. A to jejich vytahování normalizačních děsů z archivu - hrůza.  >:(
« Poslední změna: 09. 04. 2010, 16:33:03 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Pav Lucistnik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #11 kdy: 09. 04. 2010, 16:36:28 »
Přímo ve vašem předchozím příspěvku, okruh 2 - hudebně-informační stanice. No to je dnešní Radiožurnál (tam se o nějakém zpravodajství nedá hovořit, ty 90 sekundové zprávy v celou sou výsměch). Takže proč navrhujete tuto Impulzoidně-výplňovou dvojku? Mě přijde zbytná.

Jo a se sítí BBC nepočítejte, to je absolutně neprůchozí ze strany BBC, aby tam byla nějaká hudební stanice.


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #12 kdy: 09. 04. 2010, 16:53:52 »
Jistě to je nesmysl, ale to mají oni i v podstatě v tom článku. Tedy také takový nesmyslný dvoják. Já prostě opravdu nejvíce vidím smysl v tom, dát Prahu kam patří tedy mezi regiony.
Jak to napsal p.Geleta. A jak to mají Rakušané v podstatě. To je správné využití dvojek.
Ta jednička tedy RŽ je průser, ale nikdo s tím nic nedokáže udělat.
Ale jesli bojovat za Wave na FM to je otázka. Viz můj poslední rozbor věci, na kterém toho také hodně je. Není to takto lepší a originálnější ? To samé platí pro Leonardo. Prostě asi by měli ty stanice udržet nepoškozené. Jen pofackovat Radiožurnál a vyřešit tu Prahu.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #13 kdy: 26. 01. 2011, 06:25:32 »
ČESKÝ ROZHLAS 2 bude výrazně měnit program

http://www.radiotv.cz/p_radio/cro-2-praha-projde-v-unoru-zmenou-nova-%e2%80%9edvojka-bude-vice-kontaktni/

Komentář:
Uvidíme, jak to bude vypadat. Ale nemohu se ubránit pocitu, že zprasili JEDNIČKU, nyní zprasí DVOJKU.

Respektive nejsou schopni z JEDNIČKY vyhnat politiky a tak nyní z DVOJKY dělají to, co má být vlastně JEDNIČKA. Tedy vypadá to tak a dělá to zatím z dostupných informací, ten dojem.

Sice hovoří o ,,rodinném rádiu", což by DVOJKA měla správně být. Ale vkládají tam přitom prvky, které spíše patrří do ,,lifestylové" informační stanice, nežli na ,,rodinné rádio".

Jediné, co lze označit jednoznačně kladně je změna názvu. Tedy DVOJKA. To jim umožní po té REGINU přijmenovat na PRAHU a odstranit ten bordel ohledně regionálek a nesmyslů jako Region, Regina, Vysočina, Sever atd.

Ovšem doufám, že budou důslední i RADIOŽURNÁL obdrží název JEDNIČKA.
Jen u TROJKY by jsem se klonil k zachování původního názvu VLTAVA.
Přece jen má tradici.

« Poslední změna: 26. 01. 2011, 06:51:52 od José Brtník »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Reforma Českého rozhlasu - co vy na to?
« Odpověď #14 kdy: 27. 01. 2011, 20:17:15 »
to: Kuba Melín

Celkem dlouho pozoruji Vaší debatu s jinými "radisty". Jsem přibližně stejný ročník, mám rád rock, hardrock - párpli, zepelíni a sabati atd. je moje krev (omluvte neanglické jména- umím je napsat), samozřejmě poslouchám i jinou hudbu - a právě proto se ptám ?  Myslíte si, že by uspěla stanice, která by se zaměřila na určitý směr ( uspěli by třeba Alan Parsons Project, OMD, Mike Oldfield....). Kdo by to poslouchal ? Já osobně si pouštím hudbu kterou chci a rozhlas nebo rádio vlastně neposlouchám. Lidi chtějí slyšet pop, hiphop, rap (nevím jak se to vlastně všechno píše a neposlouchám to) ,a chtějí to! Musíme si uvědomit, že už jsme vlastně "staří" a mladí chějí něco úplně jiného. Zkoušel jsem v oblíbené hospůdce pouštět country, oldies, rock - byl jsem označen za dědka. Má zkušenost.