Autor Téma: Šum na stanici Nova  (Přečteno 4143 krát)

VojtechS

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Šum na stanici Nova
« kdy: 09. 01. 2013, 12:16:04 »
Ahoj,

mám něco přes rok TV Samsung UE40D5500RW. Zhruba před 14 dny se začala projevovat vada – šum v některých programech na stanici Nova, předtím to bylo v pořádku. Máme v domě společnou anténu – satelitní (Skylink) a pozemní digitál. Šum se projevuje jak v satelitním, tak i v pozemním signálu. Mám doma další TV a na ní se šum neprojevuje. Takže to vypadá na vadu Samsungu. Ale zaráží mě, že se šum projevuje jen na stanici Nova (na jiných ne) a jen někdy (ale dost často). Při řeči nebo hudbě je slabší, v pauzách mezi řečí je dost výrazný. Nesetkal se už někdo s podobným problémem?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Šum na stanici Nova
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2013, 12:28:39 »
Máš nastaveno AVL - Auto Volume Level?
V poslední době se upravuje průběžná hlasitost zvuku (známá kauza maximální hlasitosti reklam) a zapnuté AVL v televizoru s tím cvičí jinak, než jsi byl zvyklý. Zkus najít AVL volbu v nastavení TV, vypnout ji a napiš, jak se to projevilo.


VojtechS

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šum na stanici Nova
« Odpověď #2 kdy: 09. 01. 2013, 13:29:28 »
Ahoj Petře,

nastavil jsem na Samsungu automatickou hlasitost na Vypnuto (byla na Standardní) a budu to nějakou dobu sledovat, pak dám vědět. Jen pro zajímavost, na té druhé TV (GoGEN) mám AVL zapnuté a nešumí. Uvidíme.


VojtechS

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šum na stanici Nova
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2013, 21:39:42 »
Takže jsem několik hodin testoval TV s vypnutou automatickou hlasitostí. Je to lepší, ale ne zcela bez šumu. Teď jsem v manuálu zjistil, že funkce Automatická hlasitost jen automaticky vyrovnává úroveň hlasitosti při přepínání na jiný kanál. To znamená, že to není standardní AVL, které provádí něco jiného. Ale funkci AVL jsem u Samsunga nikde v nastavení neobjevil.