Autor Téma: Síla & kvalita signálu DVB-T  (Přečteno 180594 krát)

THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #105 kdy: 19. 12. 2015, 11:53:02 »
Výborné! Teď jsem hodinu psal rozsáhle co a jak a díky debilní automatickému odhlašování je celý příspěvek v pr....!

Už na to, abych to psal znovu nemám nervy, tak napíšu jen to podstatné.

Děkuji Petru Svobodovi, že mně pomohl vyřešit problém a všem ostatním za snahu mně pomoci.

Nakonec to nevyřešilo jen vypnutí funkce Clear LCD, ale měl jsem zapnutou na minimum i funkci "vylepšení barev" - to jsem si uvědomil až dnes při těch popisovaných problémech u pořadu Náhrdelník. Tak jsem ji také vypnul a najednou je "rozostřování" pryč, takže věřím, že už se tento problém vyřešil definitivně.
Zkoušel jsem i nahrát pořad na flešku a při přehrávání v PC vše v pořádku, takže za to může/mohla 100 % televize.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #106 kdy: 20. 12. 2015, 13:10:07 »
Jestli jsem to dobre pochopil, "rozostrovani" melo na svedomi "vylepseni barev" a "neplynulost" mela na svedomi "clear lcd", coz je "black frame insertion" od philipsu. Obe funkce jsou tedy hodne nestastne provedeny, kdyz zpusobuji takoveto vedlejsi efekty. Kazdopadne diky za zpravu jak se to podarilo vyresit.

Na otravne automaticke odhlasovani u me funguje po neuspesnem "prohlednout" dat zpet v prohlizeci, znovu odeslat, chce to myslim 2x prihlasit, jeste zpet, proste trpelivost, ale nakonec se dostanu zpet na neztracenou zpravu.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #107 kdy: 20. 12. 2015, 14:50:01 »
ivovi: Nejsem vůbec spokojen s úrovní a celkově s kvalitou a stabilitou firmwaru, ale co nadělám, koupil jsem tuto televizi pro její pro mě krásný obraz a že je software na ho..., tak bohužel - moje chyba...

Jinak s těmi funkcemi (mám na mysli vše co se týká obrazu) je to taková "duchařina". Občas se stane, že mám vše povypínané a stejnak u nějakého pořadu dochází třeba k tomu zpomalování (viz včera opakování Karate Kid) na Cinemě. Bylo to chvílema (obzvlášť při rychlých scénách) až nedívatelné, tak jsem na střídačku všelijaké funkce (které ovlivňují obraz) zapínal (na různé úrovně) a vypínal...., no a pak se to nakonec nějak ustálilo a při všech vypnutých funkcích už to bylo v pohodě.
Připadá mně to tak, že zdrojem problémů je buďto samotný Android 5.1 nebo neodladěný software (celkově) na zpracování obrazu. Už jsem měl párkrát i problémy se zvukem, že chrčel, tak "stačilo" přepnout vstup zdroje signálu (buď na TV tuner nebo na jiný HDMI vstup) a pak se vrátit zase zpět na původní vstup a už byl zvuk v pohodě.

Teď aktuálně se mně zdá, že televize je příliš tichá, když srovnám na jakou úroveň mám hlasitost nastavenou s dřívějšími případy, ale nějak se mně to už nechce řešit. Prostě si ten software a celkově projevy televize žijí vlastním životem a občas si to dělá, co chce. Snad bude líp s dalšími firmwary...  8)

PS: A s tím zpět a přihlašováním jsem to taky zkoušel všelijak, ale nepodařilo se...


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #108 kdy: 20. 12. 2015, 16:04:10 »
koupit si dnes televizi s androidem je hotové neštěstí. Neviděl jsem ještě recenzi, kde by s tímto OS nebyl problém, mnohdy docela zásadní. Kupoval jsem TV nedávno a jednám z hlavních požadavků bylo bez androidu. Osobně bych to reklamoval, nevím proč byste jako zákazník měl mít takovéto problémy. To si mají vyřešit vývojáři s výrobci. Fakt už mě štvou ty polotovary co se všude nabízejí jako novinky.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #109 kdy: 20. 12. 2015, 16:10:22 »
Vladimír Dráb: Ona totiž ta největší sranda přichází při přehrávání videa přes HDMI. Je defakto jedno jaký je datový tok a rozlišení a ta neplynulost je opravdu příšerná. Vypínání a zapínání těch všelijakých nesmyslů vůbec nepomáhá. Někdy to vyřeší až natvrdo vytažení za chodu ze zásuvky a opětovné zapnutí televize a někdy nepomůže ani to... Ten software naprosto degraduje krásný obraz této televize.
Přepínání do 3D je taktéž lahůtka - naštěstí to nepoužívám, nemám ani brýle (zatím)...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #110 kdy: 21. 12. 2015, 10:45:20 »
Začít by se mělo od antény a potom už je vše perfektní = http://www.nakupvakci.cz/cs/ultratenka-hd-antena/  ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


erteple2

  • Host
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #111 kdy: 21. 12. 2015, 14:28:19 »
THresil si vše řádně udělá, údajně ví jak to má správně být a přestane tady plkat a zbytečně tapetovat. S televizorem si to taky vyřeší - reklamace, oprava či prodej. Tady mu to diskuzí nikdo nespravíme.  ;D


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #112 kdy: 21. 12. 2015, 14:50:29 »
Pamětník: dobré.  ;D ;D ;D
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #113 kdy: 21. 12. 2015, 17:30:56 »
erteple2: Máš recht a konečně jsi napsal něco konstruktivního :-D
Jsi na dobré cestě, gratuluji Ti...  ;)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #114 kdy: 21. 12. 2015, 17:50:05 »
THresil si vše řádně udělá, údajně ví jak to má správně být a přestane tady plkat a zbytečně tapetovat. S televizorem si to taky vyřeší - reklamace, oprava či prodej. Tady mu to diskuzí nikdo nespravíme.  ;D
Ty bys nic nespravil ani tak :D běž si radši sednout za basu...


erteple2

  • Host
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #115 kdy: 22. 12. 2015, 13:44:34 »
Kdepak, basa ani bečka nebude .... nemůžu alkohol, léky to nedovolí.