Autor Téma: Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?  (Přečteno 50402 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #15 kdy: 21. 04. 2013, 22:52:16 »
Nejdříve jsem používal bezdrát 2,4 GHz a ten byl v pohodě a stabilní, to bylo v letech 2002-2004. Pak 2004-2009 jsem měl jako hlavní připojení ADSL (velmi solidní ping 10 ms) a musím říct, že kromě asi tří krátkých výpadků DNS serveru jsem snad postřehnutelný výpadek konektivity neměl, stabilita a spolehlivost perfektní. Od roku 2010 pak mám hlavní připojení bezdrát, nyní v pásmu 10 GHz spojem na optiku do Sitelu. Opět plně stabilní a kapacitní. Proto jsem tuto variantu uvedl na dotaz pana Potůčka. Hledal bych někoho takového, kdo dokáže vzduchem připojit nejlépe někam na kapacitní páteř.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #16 kdy: 26. 04. 2013, 07:22:06 »
Nejdříve jsem používal bezdrát 2,4 GHz a ten byl v pohodě a stabilní, to bylo v letech 2002-2004. Pak 2004-2009 jsem měl jako hlavní připojení ADSL (velmi solidní ping 10 ms) a musím říct, že kromě asi tří krátkých výpadků DNS serveru jsem snad postřehnutelný výpadek konektivity neměl, stabilita a spolehlivost perfektní. Od roku 2010 pak mám hlavní připojení bezdrát, nyní v pásmu 10 GHz spojem na optiku do Sitelu. Opět plně stabilní a kapacitní. Proto jsem tuto variantu uvedl na dotaz pana Potůčka. Hledal bych někoho takového, kdo dokáže vzduchem připojit nejlépe někam na kapacitní páteř.

Takže zřejmě to tu půjde,ta kapacitní páteřní síť je v dosahu,ty antény na 10 GHz ty to tu ve Stupně na místní škole dokazují,což je mimochodem focené místo! je tam několik prowaiderů viz foto ale i to nestačí na městské konkurenční podmínky třeba z Rokycan tam je běžná 20Mbit/s a více tady u současného Internethome.cz je max 15/15 mbit/s víc nenabízí zatím ... a pilsfree prý začíná na 20mbit/s ale to zřejmě nikdo negarantuje,na rozdíl od konkurence která to garantuje  :D ale 15/15 žádná sláva že  :(
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #17 kdy: 27. 04. 2013, 18:47:00 »
Při loňském stěhování na periferii Pardubic jsme řešili připojení k internetu. Zmlsaní kabelovou přípojkou z města a rychlostí 30Mbit/s jsme najednou řešili otázku, zda si vůbec budeme moci přes net pustit nějaké video. Nabídka providerů mimo velká města je tristní. V podstatě byly jen tři možnosti: Telefónica, která papírově garantovala 3Mbit/s, ale v reálu by to bylo mnohem míň, místní "wifičkář", na jehož síť si v diskusích na netu lidi neustále stěžovali, a místní metropolitní provider, který po Pardubících provozuje optickou síť, ale v naší lokalitě to řeší vzduchem. Nabídnul 5Mbit/s, víc není šance u nás sehnat. Zatím jsme zažili dva výpadky, které vyřešil docela rychle. Každopádně těch 5Mbit/s ani nezkoušíme napojit na televizi, je to strašně málo. Jaké jsou vaše zkušenosti - pokud jste tedy v lokalitách bez optiky či kabelové TV?
Chlape, vy jste neuvěřitelně neopatrný. Klidně na internetu roztroubíte, že se chystáte chovat drahé ptáky a jak je zabezpečit a navíc zde odhalíte, kde bydlíte.
P.S. Dům ale máte pěkný a zahradu za ním taktéž...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #18 kdy: 28. 04. 2013, 09:43:38 »
Při loňském stěhování na periferii Pardubic jsme řešili připojení k internetu. Zmlsaní kabelovou přípojkou z města a rychlostí 30Mbit/s jsme najednou řešili otázku, zda si vůbec budeme moci přes net pustit nějaké video. Nabídka providerů mimo velká města je tristní. V podstatě byly jen tři možnosti: Telefónica, která papírově garantovala 3Mbit/s, ale v reálu by to bylo mnohem míň, místní "wifičkář", na jehož síť si v diskusích na netu lidi neustále stěžovali, a místní metropolitní provider, který po Pardubících provozuje optickou síť, ale v naší lokalitě to řeší vzduchem. Nabídnul 5Mbit/s, víc není šance u nás sehnat. Zatím jsme zažili dva výpadky, které vyřešil docela rychle. Každopádně těch 5Mbit/s ani nezkoušíme napojit na televizi, je to strašně málo. Jaké jsou vaše zkušenosti - pokud jste tedy v lokalitách bez optiky či kabelové TV?
Chlape, vy jste neuvěřitelně neopatrný. Klidně na internetu roztroubíte, že se chystáte chovat drahé ptáky a jak je zabezpečit a navíc zde odhalíte, kde bydlíte.
P.S. Dům ale máte pěkný a zahradu za ním taktéž...
Já tady žádnou adresu nevidím. Nebo máte zmapováno, že pouze v jedné ulici v Pardubicích mají připojení 5 Mbit/s?

P. S.: O tom chovu ptáků se psalo v jiném vlákně.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #19 kdy: 28. 04. 2013, 15:33:20 »
Při loňském stěhování na periferii Pardubic jsme řešili připojení k internetu. Zmlsaní kabelovou přípojkou z města a rychlostí 30Mbit/s jsme najednou řešili otázku, zda si vůbec budeme moci přes net pustit nějaké video. Nabídka providerů mimo velká města je tristní. V podstatě byly jen tři možnosti: Telefónica, která papírově garantovala 3Mbit/s, ale v reálu by to bylo mnohem míň, místní "wifičkář", na jehož síť si v diskusích na netu lidi neustále stěžovali, a místní metropolitní provider, který po Pardubících provozuje optickou síť, ale v naší lokalitě to řeší vzduchem. Nabídnul 5Mbit/s, víc není šance u nás sehnat. Zatím jsme zažili dva výpadky, které vyřešil docela rychle. Každopádně těch 5Mbit/s ani nezkoušíme napojit na televizi, je to strašně málo. Jaké jsou vaše zkušenosti - pokud jste tedy v lokalitách bez optiky či kabelové TV?
Chlape, vy jste neuvěřitelně neopatrný. Klidně na internetu roztroubíte, že se chystáte chovat drahé ptáky a jak je zabezpečit a navíc zde odhalíte, kde bydlíte.
P.S. Dům ale máte pěkný a zahradu za ním taktéž...
Já tady žádnou adresu nevidím. Nebo máte zmapováno, že pouze v jedné ulici v Pardubicích mají připojení 5 Mbit/s?

P. S.: O tom chovu ptáků se psalo v jiném vlákně.
Najít adresu pana Potůčka na internetu mi zabralo asi 2 minuty. Stačilo vědět, že je to v Pardubicích.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jirka. L.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #20 kdy: 24. 09. 2014, 10:36:35 »
Klasika na vesnici na severu Čech je 3 - 4 MB WIFI od jediného poskytovatele. O2 nabízí 2 Mb, nebot je to většinou daleko od ústředny. Taková je realita v roce 2014 na vesnici.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #21 kdy: 25. 09. 2014, 16:49:46 »
Při loňském stěhování na periferii Pardubic jsme řešili připojení k internetu. Zmlsaní kabelovou přípojkou z města a rychlostí 30Mbit/s jsme najednou řešili otázku, zda si vůbec budeme moci přes net pustit nějaké video. Nabídka providerů mimo velká města je tristní. V podstatě byly jen tři možnosti: Telefónica, která papírově garantovala 3Mbit/s, ale v reálu by to bylo mnohem míň, místní "wifičkář", na jehož síť si v diskusích na netu lidi neustále stěžovali, a místní metropolitní provider, který po Pardubících provozuje optickou síť, ale v naší lokalitě to řeší vzduchem. Nabídnul 5Mbit/s, víc není šance u nás sehnat. Zatím jsme zažili dva výpadky, které vyřešil docela rychle. Každopádně těch 5Mbit/s ani nezkoušíme napojit na televizi, je to strašně málo. Jaké jsou vaše zkušenosti - pokud jste tedy v lokalitách bez optiky či kabelové TV?

No neviem, ale na 5Mbps ide na Slovensku úplne v pohode v telke služba Topfun. Alebo Magio Go na tabletoch a v PC. Dokonca aj IPTV Magio Lite od Telekomu a ešte zostáva voľná kapacita na surfovanie....

Verím že sú aj v SR obce, kde je ADSL hudba budúcnosti, ale vo väčšine obcí je 5Mbps na ADSL bežný štandart.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


GliderMan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlost internetu na vesnici - vaše zkušenost?
« Odpověď #22 kdy: 26. 09. 2014, 12:11:57 »
Také jsem se před 5 lety stěhoval z Pardubic do vsi kousek dál a bál jsem se zhoršení internetu. Měl jsem ale štěstí na kvalitního ISP na vsi. Mám nyní připojení 50/50 Mbit přes 802.11n na 500 metrů vzdálený stožár připojený optikou. Šlape to super. Jen jsem musel upgradovat svůj domácí router, který tuto rychlost už neuroutoval  ;)