Autor Téma: ČT1 HD, ČT2 HD bitrate - srovnání UPC a pozemní mux  (Přečteno 8666 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Má někdo možnost na něčem vyjet pro srovnání jaký je přesný bitrate (ne rozmezí jak už psali v ostatním příspěvku) ČT2 HD v kabelovce UPC + v pozemním muxu a ČT1 HD jen v pozemním muxu?

Jinak u UPC kabelovky už natáhli u ČT2 HD optiku také. Už naskočilo během dne logo HD a zlepšila se kvalita.
« Poslední změna: 02. 05. 2013, 19:02:49 od jirkazdevitky »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:ČT1 HD, ČT2 HD bitrate - srovnání UPC a pozemní mux
« Odpověď #1 kdy: 02. 05. 2013, 18:35:44 »
Jinak u UPC kabelovky už natáhli u ČT2 HD optiku také. Už naskočilo během dne logo HD a zlepšila se kvalita.
Tak to je skvělá zpráva. Hodím to na zítřek. ;)

Naprosté OT: Počítal jsem s tebou s tím Hořícím keřem. Pak ses na to asi nějak vykašlal...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT1 HD, ČT2 HD bitrate - srovnání UPC a pozemní mux
« Odpověď #2 kdy: 02. 05. 2013, 18:42:55 »
Ahoj Lukáši,
tak teď nevím co mám na tu zprávu napsat, nemělo by to být spíš naopak? Psal jsem ti nejednou a připomínal se ti, ale už jsi pak nereagoval, tak jsem to úsilí samozřejmě vzdal, ale je fajn, že jsi si vzpomněl. J.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT1 HD, ČT2 HD bitrate - srovnání UPC a pozemní mux
« Odpověď #3 kdy: 02. 05. 2013, 18:44:12 »
Jinak u UPC kabelovky už natáhli u ČT2 HD optiku také. Už naskočilo během dne logo HD a zlepšila se kvalita.
Tak to je skvělá zpráva. Hodím to na zítřek. ;)
Pro UPC se tím systém akorát zjednodušil. A zbyl jim scaler. Tak na jaký pseudoHD kanál ho použijí nyní? :-)
Jinak jsem teď nahrál kousek z ČT2HD v UPC DVB-T a MPC mi hlásí průměrný datový tok video 7,7Mb/s a zvuk 128kb/s AAC. Předpokládám, že v DVB-C to bude stejné.
« Poslední změna: 02. 05. 2013, 18:53:18 od Jan Novák »


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT1 HD, ČT2 HD bitrate - srovnání UPC a pozemní mux
« Odpověď #4 kdy: 02. 05. 2013, 19:08:15 »
Má někdo možnost na něčem vyjet pro srovnání jaký je přesný bitrate (ne rozmezí jak už psali v ostatním příspěvku) ČT2 HD v kabelovce UPC + v pozemním muxu a ČT1 HD jen v pozemním muxu?

Dobrý podvečer jirkozdevitky.
Obávám se, že přesný bitrate nikdo nenapíše, protože se nepoužívá konstantní bitrate (CBR), ale variabilní bitrate (VBR). Takže podle složitosti scény a vytížení celého MUXu se datový tok stále mění. Zaznamenal jsem minutu TS z RS7 a přikládám z něj dva grafy. Na tom prvním (RS7_Bar_View) je vidět jaké byly za tu minutu průměrné, minimální a maximální datové toky v jednotlivých částech MUXu. Druhý graf (RS7_BitRate_View) zase krásně ukazuje jak se datové toky v MUXu měnily v průběhu té minuty. Takže dobré je vědět všechny tři hodnoty: min., max. a průměr.
Kabelovkou sloužit nemohu (nejbližší je cca 15 km od nás a stejně bych ji nechtěl) a satelit mě taky nezajímá. Tyto údaje ale určitě dodá někdo jiný.
Takže hezký večer.
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT1 HD, ČT2 HD bitrate - srovnání UPC a pozemní mux
« Odpověď #5 kdy: 03. 05. 2013, 09:55:31 »
Zejména u tohoto muxu je minuta záznamu pro analýzu málo. Když jsem to včera zkoušel, průměrné toky se poměrně hodně měnily ještě i po 15 minutách, takže pro ustálení toků by mohla vyhovovat cca hodina.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT1 HD, ČT2 HD bitrate - srovnání UPC a pozemní mux
« Odpověď #6 kdy: 03. 05. 2013, 23:57:52 »
Zato na UPC to vypadá dost staticky. Nahrával jsem asi 2 hodiny a hodnota se držela na 8,3-8,4Mb/s pro celý program ČT2HD.