Autor Téma: DVB VIEWER podporuje HbbTV !  (Přečteno 30452 krát)

moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« kdy: 23. 07. 2013, 12:34:06 »
První podpora Hbb TV pro Windows je na světě. Pokud pomocí nějakého tuneru sledujete svoje oblíbené programy přímo na PC, rozhodně by vás tohle mohlo zajímat. Add-on se prodává jako přídavek k placenému přehrávači DVB Viewer a stojí 12 EUR. Pro jeho funkčnost je nutné mít nainstalovanou nejnovější verzi 5.2.
Samotný DVB Viewer se prodává za 15 EUR. Dohromady tedy 27 EUR, pokud již zmíněný přehrávač nevlastníte z dřívějška.
http://www.youtube.com/watch?v=3ccAEQt6ii4&feature=player_embedded
« Poslední změna: 23. 07. 2013, 13:02:32 od moonword »
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2013, 13:40:46 »
Zajímavý tip na aktualitu. Díky za něj.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2013, 15:13:15 »
Ted jeste aby nekdo vyzkousel jestli v tom pojede hbbtv Ceske televize (http://hbbtv.ceskatelevize.cz/start/index.php).


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #3 kdy: 23. 07. 2013, 15:29:34 »
To už je dávno vyzkoušený. viz příloha
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #4 kdy: 23. 07. 2013, 15:38:11 »
Pekny.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #5 kdy: 23. 07. 2013, 15:46:16 »
Já jsem to osobně nezkoušel, ale asi ty tři kilča obětuju. Vypadá to jako dobrá hračka, která se občas hodí na rozptýlení při sledování televize.
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #6 kdy: 23. 07. 2013, 15:54:24 »
Ano, hračka je to pěkná, za těch pár € to stojí.  :)
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #7 kdy: 23. 07. 2013, 19:17:29 »
Trochu bloudění při hledání pluginu (profesionální slepota), instalace bez problému, ovládání funkčními klávesami F5 až F8 (namísto barevných tlačítek R,G,Y,B na DO), přítomnost HbbTV program detekuje automaticky. Funkčnost i na ČT dobrá... Ale: Na běžném pc bez problémů, upgrade v5.2 přes v5.1 na Atomu ION330 téměř nefunkční. Blíž jsem zatím nezkoumal, zřejmě nezvládá CPU Toho Atoma používám jen na nahrávání. Kdysi, kdy jsem neměl tv s podporou HD, jsem podlehl recenzím, které tvrdily, že Ion330 HD zvládá, recenze kecaly (nechci se dotknout Živě).
Čili, při upgrade DVB Vieweru na verzi 5.2 s podporou HbbTV je třeba u starších pc zvážit výkon CPU a grafiky...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #8 kdy: 23. 07. 2013, 20:11:39 »
Trochu bloudění při hledání pluginu (profesionální slepota), instalace bez problému, ovládání funkčními klávesami F5 až F8 (namísto barevných tlačítek R,G,Y,B na DO), přítomnost HbbTV program detekuje automaticky. Funkčnost i na ČT dobrá... Ale: Na běžném pc bez problémů, upgrade v5.2 přes v5.1 na Atomu ION330 téměř nefunkční. Blíž jsem zatím nezkoumal, zřejmě nezvládá CPU Toho Atoma používám jen na nahrávání. Kdysi, kdy jsem neměl tv s podporou HD, jsem podlehl recenzím, které tvrdily, že Ion330 HD zvládá, recenze kecaly (nechci se dotknout Živě).
Čili, při upgrade DVB Vieweru na verzi 5.2 s podporou HbbTV je třeba u starších pc zvážit výkon CPU a grafiky...
ION 330 by HD zvládat měl, ale problém bude přinutit DVBViewer ke spolupráci s DXVA dekodérem, aby to skutečně počítalo přes grafiku (Atom to neupočítá nikdy). Já mám s DVBViewerem problémy s DXVA i na výkonnějším stroji, přitom následně MPC přehrává uloženou nahrávku bez problémů akcelerovaně.


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #9 kdy: 23. 07. 2013, 20:18:54 »
Nemůžeš mít problémy s akcelerací videa. V dnešní době fakt těžko. Všechno je záležitost správného kodeku a nastavení.
Samozřejmě musíš používat nejlépe Windows 7 ve verzi 32-bit. To je základ.
Co se týče toho HbbTV, tomu bych docela věřil, že to chodí na slabších CPU trochu bIbě. Protože stejný problém se vyskytuje i na levnějších klasických přijímačích.
« Poslední změna: 23. 07. 2013, 20:31:26 od moonword »
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #10 kdy: 24. 07. 2013, 07:43:35 »
ION 330 by HD zvládat měl, ale
Měl, ale nezvládal... To byl důvod koupě, jako doplněk ke staré analogové LCD tv bez podpory mpeg-4, recenzent kecal...
Nyní slouží pouze pro záznamy pořadů, monitorem je tv Sam, běžně na Atomu nepracuju, většinou přistupuju vzdáleně...
Takže až dostanu náladu, zkusím specifikovat problém.


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #11 kdy: 24. 07. 2013, 17:41:39 »
Myslím, že jsem na to konečně přišel po mnoha pokusech.
Nejlepší stabilita:
1. Windows 7 (klasika x86)
2. Jako video kodek si nastavíme Microsoft pro SD i HD
3. Audio kodek můžeme použít třeba FFdshow
4. Vypnout v nastaveních DVB Vieweru funkci "VSync by Aero"
a zapnout "Video" v nabídce TV/Radio Pre-Format Detection
5. Nainstalujeme AV Splitter a poté v nastaveních AV Splitteru zaškrtneme volbu "Reload Audio Decoder on Stream Switch" (menu Performance)
http://www.videohelp.com/tools/AV-Splitter


« Poslední změna: 25. 07. 2013, 08:08:00 od moonword »
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #12 kdy: 24. 07. 2013, 18:29:18 »
Jaksi jsem zcela nepochopil, co jsi řešil...
1. HbbTV samozřejmě i pod XP, W7/64bit, W8 (dle ohlasů na webu DVBViewer)
2. Kodeky MS jsou defaultní při instalaci...
3. Pro audio je AC3 filtr default (pokud se využije nabídky jeho instalace)
4. K čemu AV Splitter?


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVB VIEWER podporuje HbbTV !
« Odpověď #13 kdy: 24. 07. 2013, 18:37:10 »
Já řeším přehrávání těch video streamů v menu HbbTV. S tímhle nastavením to funguje na 100%. Což je vynikající.
Možná ti Česká televize funguje i bez toho, ale my se na satelitu snažíme sladit těch deset německých programů, kde se HbbTV široce používá. Tam už to není žádná novinka ani na komerčních TV.

« Poslední změna: 24. 07. 2013, 19:18:05 od moonword »
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.