Autor Téma: Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice  (Přečteno 16018 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #15 kdy: 12. 08. 2013, 21:08:18 »
Zkoušel jsem teď příjem 40 km severně od vysílače a příjem bezproblémový, stabilní, jako dosud. A to jak 23., tak 44. kanál.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #16 kdy: 12. 08. 2013, 21:33:20 »
Dnes jsem to zkoušel naladit znova, bylo úplné bezvětří, přidal jsem k tomu zesilovač a kvalitu signálu jsem vytáhl jen na 10 %. Fakt bída. Zkoušel jsem různě nastavit výšku antény apod. prostě nic. všichni okolo mají ty hezké bílé talíře na domech. .-))
Já to nijak zde extra nepotřebuji. Úplně bez problémů zde naladím Vlkaňák u Sázavy, který vysílá mnohem menším výkonem, než ty kozmice.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #17 kdy: 13. 08. 2013, 08:10:24 »
Stále mi chybí odpověď na otázku: umí vaše zařízení přijímat signál v MPEG4? Nevím, zda je to televizor s DVB-T tunerem a nebo s set-top-boxem, ale ať je to tak či onak, to zařízení musí podporovat MPEG4, které používá jak MUX 4, tak MUX RS7. Pokud ne, máte smůlu. Vlkaňák vysílá MUX 1 a MUX 2 a podle výkonu je to lokální dokrytí signálu. Navíc tyto MUXy jsou v MPEG2. Předpokládám, že o MUX 3 (taky MPEG2) asi ani nezavadíte.
Když se podíváte na terénní profil (spodní mapa je sice zdeformovaná, ale tak, aby osy x a y odpovídaly svou délkou horní mapě), zjistíte, že Vlkaňák máte podstatně blíž a navíc je podstatně méně za kopci.
To, že v okolí jsou samé satelity svědčí o komplikovaných příjmových podmínkách pozemního vysílání. Nedá se říct, že signál u vás nepůjde či půjde chytit. Váš případ je přesně ten, kdy se bez anténáře s měřákem neobejdete.
Hezký den.
Planar IT-15T2.


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #18 kdy: 13. 08. 2013, 09:49:16 »
Omlouvám se, mé zařízení umí přijímat signál v MPEG 4. MUX 3, o tem jsem tady nikdy ani neškrtnul. Díky za vaše info


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #19 kdy: 13. 08. 2013, 22:18:39 »
Zdraví anténní fanda z Posázaví, tak ani v Čerčanech, ve  Lštění, Poříčí nad Sázavou,Čtyřkolech,Javorníku,Zlenicích,Hvězdonicích,Sříbrné Skalici,Samechov, nejde regionální síť 7 ,jen s odrazy od kopce jde mux 4. Jinak zde jsou problémy s příjmem mux 1,2,3  .Stále je nepokrytá posázavská oblast podél řeky od dob ,kdy byla vypnuta analogová televize.Kde jsou i vypnuty TV převaděče bez náhrady.  TV převaděče: Nespeky Borová Lhota ,Čtyřkoly Dubsko,Stříbrná Skalice.Jsou zde místa ,kde nejde nic kvůli stromům sat příjem, kvůli kopcům a vypnutým převaděčům ani DVB-T.Tak některým lidem zbývá od vypnutí analogu jen FM rozhlas.Kdyby v Nespekách zprovoznily TV převaděč bylo by po problémech tento převaděč má velmi dobrou pozici na všechna nepokrytá místa.Jedná se i o místa s obyvatelstvem nad 2000.Určitě by se zlepšil příjem v Poříčí nad Sázavou, Čerčanech, Čtyřkolech,Javorníku, Zlenicích,Lštění.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #20 kdy: 14. 08. 2013, 06:40:11 »
Zdraví anténní fanda z Posázaví, tak ani v Čerčanech, ve  Lštění, Poříčí nad Sázavou,Čtyřkolech,Javorníku,Zlenicích,Hvězdonicích,Sříbrné Skalici,Samechov, nejde regionální síť 7 ,jen s odrazy od kopce jde mux 4. Jinak zde jsou problémy s příjmem mux 1,2,3  .Stále je nepokrytá posázavská oblast podél řeky od dob ,kdy byla vypnuta analogová televize.Kde jsou i vypnuty TV převaděče bez náhrady.  TV převaděče: Nespeky Borová Lhota ,Čtyřkoly Dubsko,Stříbrná Skalice.Jsou zde místa ,kde nejde nic kvůli stromům sat příjem, kvůli kopcům a vypnutým převaděčům ani DVB-T.Tak některým lidem zbývá od vypnutí analogu jen FM rozhlas.Kdyby v Nespekách zprovoznily TV převaděč bylo by po problémech tento převaděč má velmi dobrou pozici na všechna nepokrytá místa.Jedná se i o místa s obyvatelstvem nad 2000.Určitě by se zlepšil příjem v Poříčí nad Sázavou, Čerčanech, Čtyřkolech,Javorníku, Zlenicích,Lštění.
Naprosto s Vámi souhlasím. Myslím, že by stálo za to napsat aspoň do ČT nebo novy. Pak by se možná hnuly ledy.


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #21 kdy: 14. 08. 2013, 23:43:43 »
Zdravím Vás, ledy se nepohnuly minimálně 6 let .Nikdo o dokrytí hluchých míst nejeví zájem,i když jsou to hustě obydlená místa.Ani starostové dotčených obcí nic nezmohly.Tak stále přetrvává digitální tma.Přesto všude se píše ,že je vše pokryto na 99%,ovšem ale ve výšce 30m nad zemí.Je to špatné bez TV v 21.století.Znám spoustu starých lidí ,kteří byli odkázáni jen na tu televizi a dnes mají díky digitalizaci jen rozhlas na středních vlnách,nebo  na FM .Opravdu satelit vše nespasí ,kde jsou stromy je konec se vším stačí se podívat do obce Zlenice okres Benešov u Prahy 35 km jižně od Prahy,nebo Samechova, i to Ledečko má pravdu taky jsem zde byl se podívat kolem hospody jsou  chalupy a taky bez signálů DVB-T.Analog přeci jen nebyl taky perfektní ,ale vždy alespoň jeden program slušně fungoval.


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #22 kdy: 15. 08. 2013, 22:05:54 »
Tak se mi konečně podařilo naladit ten "šťastný" 44. kanál, který vysílá z kozmic. Byla v tom úplná blbost. Stačilo dát anténu jen o 3 metry vedle (fakt jsem to nepochopil), než jsem to zkoušel já (měl jsem na to pozvané lidi, kteří se tím živí). a najednou signál byl 80 na 80 s úplně stejným vybavením. Chápe to někdo?  :o :o


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #23 kdy: 16. 08. 2013, 07:03:55 »
Inu, to je běžná věc. Tři metry to je velký rozdíl. Pamatuji, když začínal kdysi druhý program, že jsem našel u dědy jediný flek signálu těsně před zdí domu. Byla to náhoda. Široko daleko kolem nic a jen v tom jednom malém místečku byl perfektní a stabilní signál. Postavil jsem si na to anténu podle AR. Měla neobvyklý tvar a bohužel dnes už nevím, ve kterém AR byla uvedena. Ale přijímali jsme na ni dlouhé roky. A stačily centimetry vedle a ne metry  ;).
Planar IT-15T2.


mikej

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #24 kdy: 21. 04. 2014, 22:14:44 »
Jsem ze stejné lokality jako zakladatel tématu, Zruč nad Sázavou. Ano je tu problém s 23. kanálem, je slabší než 44. kanál z téhož vysílače. 44. jsem po Zruči chytil všude kde jsem potřeboval. 23. kanál chytám jen v lokalitě Na Pohoří v nejvyšším paneláku a to je potřeba najít vhodnou polohu aby nebyly kostky. 23. též úspěšně přijímají prý v jednom z paneláků Na Výsluní. Při příjmu se mi neosvědčila anténa Emme Esse 45 TLS  se zapojeným jednotranzistorovým zesilovačem- příliš velká chybovost. Signál naopak drží na klasickou anténu síto osazenou dodaným zesilovačem s přehnaným ziskem (4 tranzistory)
Těžko říct kde je problém, asi ve vyzařovacím diagramu vysílacích antén. Byl jsem se podívat na vysílači u Kozmic a vypadá že je osazen na vršku stožáru pouze jednou všesměrovou anténou, k níž vedou dva silnější koaxiály. Jeden o průměru cca 7 cm a druhý o polovinu slabší. Na obou kanálech se však vysílá stejným výkonem, tak to vlastně vypadá že provozovatel vysílače šetřil peníze a na jeden kanál dal levnější kabel.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #25 kdy: 21. 04. 2014, 22:39:56 »
Jsem ze stejné lokality jako zakladatel tématu, Zruč nad Sázavou. Ano je tu problém s 23. kanálem, je slabší než 44. kanál z téhož vysílače. 44. jsem po Zruči chytil všude kde jsem potřeboval. 23. kanál chytám jen v lokalitě Na Pohoří v nejvyšším paneláku a to je potřeba najít vhodnou polohu aby nebyly kostky. 23. též úspěšně přijímají prý v jednom z paneláků Na Výsluní. Při příjmu se mi neosvědčila anténa Emme Esse 45 TLS  se zapojeným jednotranzistorovým zesilovačem- příliš velká chybovost. Signál naopak drží na klasickou anténu síto osazenou dodaným zesilovačem s přehnaným ziskem (4 tranzistory)
Těžko říct kde je problém, asi ve vyzařovacím diagramu vysílacích antén. Byl jsem se podívat na vysílači u Kozmic a vypadá že je osazen na vršku stožáru pouze jednou všesměrovou anténou, k níž vedou dva silnější koaxiály. Jeden o průměru cca 7 cm a druhý o polovinu slabší. Na obou kanálech se však vysílá stejným výkonem, tak to vlastně vypadá že provozovatel vysílače šetřil peníze a na jeden kanál dal levnější kabel.
Neplácejte nesmysly, když tomu nerozumíte. Matláte dokopy vyzařovací diagram, koax a jakési z prstu vycucané šetření (dokážete popsat co dle vás tím "šetřením" provozovatel ovlivnil?). Představy neználků, že někdo vyhodí X milionů za vysílač a pak "ušetří" na napaječi, jsou úsměvné :) Hlavně že si vymýšlí bl-biny a pak to tu vypouštějí jako nějaká dogmata..
Koax je jen jeden, použité antény Sira UTV 11 mají pouze jeden napájecí konektor. Což, kdybyste věděl o co go, byste si ověřil:
http://www.sira.mi.it/download.php?doc=/upload/documenti/1/13/136/1365.pdf


mikej

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #26 kdy: 24. 04. 2014, 11:38:46 »
Já to beru že tomu nerozumím, neinstaloval jsem zatím žádnou vysílací anténu.  To byla provokace s těmi kabely a ne tvrzení. Tak to se mi teda podařila.
 Jinak druhý slabší koax je dole stočený (viz. foto), to je úmysl profesionála?  Takže podle Vás vysílače na K23 a K44 posílají výkon po tom jednom kabelu do té jedné antény?  Uváděný výkon vysílačů je stejný, kabel stejný, vysílací anténa stejná, tak čím to může být, že intenzita signálu na K23 je Zruči n. S. podstatně menší?
Uvádím že na K23 je měřená mnou co tomu nerozumí a také jedním profesionálem s měřícím přístrojem a také zakladatelem diskuze.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #27 kdy: 24. 04. 2014, 12:40:59 »
Říká ti něco pojem "anténní sdružovač"? Pokud ne, tak nastuduj odbornou literaturu, která o tomto pojednává. Co se týče rozdílných úrovní na přijímací anténě, pak je nutno vzít v potaz zisk oné antény na K23 a K44. Pokud je to širokopásmová anténa pro K21 až K69(potažmo pro K60) tak je přece všeobecně známo, že tyto typy přijímacích antén mají na začátku UHF pásma nižší zisk a ten poté směrem k vyšším kanálům úměrně stoupá! To ti ten "profík" co to měřil nesdělil?? Nebyl náhodou ze západních Čech a jistého lázeňského města??   ;D ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


mikej

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #28 kdy: 24. 04. 2014, 18:48:24 »
Až Vás pane Stasi napadne něco chytřejšího tak to sem napište, jinak radši studujte tu odbornou literaturu. Díky moc za přednášku o všeobecně známých věcech, zkuste příště s tímhle zapůsobit před ženskýma na domovní schůzi, ziskem antény to totiž není :D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Nechytám Regionální síť 7 - Benešov, Kozmice
« Odpověď #29 kdy: 24. 04. 2014, 21:54:11 »
Já to beru že tomu nerozumím, neinstaloval jsem zatím žádnou vysílací anténu.  To byla provokace s těmi kabely a ne tvrzení. Tak to se mi teda podařila.
 Jinak druhý slabší koax je dole stočený (viz. foto), to je úmysl profesionála?  Takže podle Vás vysílače na K23 a K44 posílají výkon po tom jednom kabelu do té jedné antény?  Uváděný výkon vysílačů je stejný, kabel stejný, vysílací anténa stejná, tak čím to může být, že intenzita signálu na K23 je Zruči n. S. podstatně menší?
Uvádím že na K23 je měřená mnou co tomu nerozumí a také jedním profesionálem s měřícím přístrojem a také zakladatelem diskuze.
V první řadě, než něco někde veřejně plácám (což, pokud tomu nerozumím a někdo mne přistihne, tak je mi to trapné) si zkusím najít relevantní informace. Při troše googlení bych zjistil, že stožár v Kozmicích byl donedávna asi 15 let využíván (no spíše nevyužíván :D spor dvou provozovatelů) k šíření VKV radia. Dále na něm visí různé datové antény, atd. Takže pokud bych k takovému stožáru přišel a uviděl to co je na fotce, nebudu si naivně myslet, že vše co vidím souvisí s dvb-t resp. mux4/RS7. Poté, co bych toto vygooglil, bych se zaměřil na to co vidím a bez zbytečných keců, spekulací a cucání z prstu bych viděl, že:

Zprava je koax který je napojen do stříbrné budky vlevo, tak typické pro VKV vysílače. Dále je klubo nezapojeného koaxu stejného průřezu, asi k původním anténám VKV, byly tam co si vybavuji, minimálně dva VKV systémy. Poté konečně následuje onen tlustý koaxiální napaječ RFS Cellflex, kterýžto slouží pro DVB-T mux4 a RS7. Oba vysílače jsou ještě v kontejneru (to je ten větší, bílý) sdruženy do jediného napaječe a ten vede k anténě. Tenký kabel u něj je buď CYKY třeba pro napájení světel, nebo koax k GPSce, jestli není na kontejneru (to není vidět), nebo cokoli jiného, těžko takto hádat. Dále se mezi nimi pletou další černé tenké kabely, které mohou být cokoli, třeba k těm datovým anténám, atd. Stříbrná bedna vpravo v pozadí je dieselagregát pro zálohování napájení.

Když bych nebyl schopen této dedukce, tak tomu evidentně nerozumím ani za mák a nebudu vypouštět takové kra-viny a pak se tu radovat jak se mi podařila provokace. Natož abych si dovoloval pošklebovat úmyslům profesionála, když o tom evidentně vím p*d. Připadal bych si totiž jako b**ec.
« Poslední změna: 24. 04. 2014, 22:57:10 od David Kříž »