Autor Téma: HTPC do hloubky 30-35cm  (Přečteno 28362 krát)

limonade

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
HTPC do hloubky 30-35cm
« kdy: 25. 09. 2013, 19:45:00 »
Ahoj,

plánuji si pořídit HTPC na přehrávání multimediálního obsahu z NAS serveru, hry na něm neplánuji. Dále bych k němu chtěl připojit AV receiver a ovládat ho dálkovým ovladačem, které by umělo ovládat i TV, AV reciever a samotné HTPC + osadit DVD Mechanikou. OS bych rád zvolil Linux. Ještě by bylo fajn kdyby mělo display buď integrovaný nebo externí do 5,25 pozice. Problém mám ovšem s místem, protože hloubka prostoru kde bude umístěn je max. 40cm. Tzn. pokud budu počítat i s kabely vzadu, tak pro samotný case HTPC mi zbývá max 35cm.

Dotazy tedy zní:
1) Jaký vybrat case?
2) Deska mATX formát a jakou?
3) Jaký procesor? preferuji nízkou spotřebu a malou hlučnost.
4) Bude potřeba zvuková karta kvůli připojení k AV receiveru? rád bych využil digitální vstup
5) Když bude zvukovka, vejde se do case i TV karta, kvůli nahrávání z kabelovky UPC?
6) Případně volit radši externí zvukovku nebo TV kartu?
7) Jak vyřešit dálkové ovládání, abych mohl mít jen jeden ovladač?
8) Pokud by se do case nevešel přední display existují i externí?

Předem se omlouvám za zmatečnost v termínech, ale jsem laik.

Moc díky za odpovědi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HTPC do hloubky 30-35cm
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2013, 11:09:44 »
Pokusím se odpovědět:
  • Výrobci HTPC skříní jsou např. Silverstone, Thermaltake nebo Zalman. Při výběru je dobré si ověřit formát skříně, výšku (v případě požití aktivního achlazení), zdroj a počet interních a externích slotů; v případě užití NAS bych už žádnou další mechaniku neinstaloval - přidáva hlučnost a zbytečně čerpá výkon zdroje
  • Všechny své HTPC jsem sestavoval na bázi procesorů Intel, buď s integrovaným CPU Atom nebo samostaně, kde se mi osvědčily desky od Gigabyte anebo Asus
  • Spotřeba CPU je dána náročnosti úkonů - jaká multimédia, kolik zařízení je najednou aktivních, streamování atd...;
  • Myslím, že ano, protože mATX desky nemusí mít potřebně vybavenou zvukovku;
  • Záleží na počtu slotů na desce - budou potřeba dva;
  • Pokud to půjde tak vždy interní;
  • Uvedení výrobci skříní nabízí už integrované DO i s diplejem, moje sestavy používají řešení iMON Soundgraph. Jako univerzální DO mám Logitech Harmony 300i
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HTPC do hloubky 30-35cm
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2013, 12:04:34 »
4. Dneska by neměl být problém s onboard zvukovkou, většina jich má SPDIF out, jen je potřeba se podívat, jestli potřebujete optický nebo klasický na cinch. Často ale stačí integrovaná zvukovka přímo na grafické kartě a zvuk z HDMI výstupu.


limonade

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HTPC do hloubky 30-35cm
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2013, 23:47:38 »
Díky za odpovědi.

Ještě připojím dotaz k bodu 7.)
- Víte o nějaké case (max hloubka 35cm) s displayem, tak aby fungoval Logitech Harmony?


limonade

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HTPC do hloubky 30-35cm
« Odpověď #4 kdy: 26. 09. 2013, 23:48:37 »
Resp. aby tam ten iMON šel vsadit a šla tam vsadit i optická mechanika?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0