Autor Téma: Placené články - dilema redakce Digizone  (Přečteno 198588 krát)

Karel Mikuláštík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #90 kdy: 14. 08. 2015, 22:30:35 »
Vyšel mi můj poslední článek (a nemám tasemnici :)) bez mého vědomí v placené sekci, a proti mé vůli zde i zůstal. Pokud bych se chtěl podívat, jak dopadl, a chtěl případně reagovat na rozvášněnou diskusi, musel bych si ze svého honoráře obstarat přístup do placené sekce. Holt kvóty placených článků jest třeba naplňovat, to především. Předplatitele přeci není možné zklamat, zatímco s ostatními šup přes palubu, ať to stojí, co to stojí!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #91 kdy: 15. 08. 2015, 08:03:51 »
Vyšel mi můj poslední článek (a nemám tasemnici :)) bez mého vědomí v placené sekci, a proti mé vůli zde i zůstal. Pokud bych se chtěl podívat, jak dopadl, a chtěl případně reagovat na rozvášněnou diskusi, musel bych si ze svého honoráře obstarat přístup do placené sekce. Holt kvóty placených článků jest třeba naplňovat, to především. Předplatitele přeci není možné zklamat, zatímco s ostatními šup přes palubu, ať to stojí, co to stojí!
Končí mi roční předplatné a když toto čtu, tak přestávám mít důvod věnovat na dlaší rok skoro 1000 Kč za možnost čtení "koláčových" článků, které ve velké většině jsou svojí náplní a hodnotou o několik levelů níže, než články tohoto autora.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #92 kdy: 15. 08. 2015, 08:53:53 »
Nevím je něco jako poslanci v parlamentu při zdržení se hlasování, čili jsou tam v tomto úplně zbyteční. Buď mám názor takový nebo makový ale žádné nevím.
mám nárok na to, říct nevím :) a nejsem příznivcem hurá řešení....takže v tuhle chvíli opravdu nevím :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #93 kdy: 02. 10. 2015, 20:41:59 »
protože je článek "Agrofert rok po vstupu do Rádia Impuls inkasoval první desítky milionů korun" placený a já na něj nemám peníze, chtěl bych jenom říct, že kdyby ten Obdélník nebo jak se to jmenuje (oh, dle článku Impuls) jel stereo tak Andy mohl z toho vydojit 2x více. Na, ja, zlatý Andy Warhol
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #94 kdy: 02. 10. 2015, 20:54:53 »
Nevydojil, takový odpad jakým Impuls je stereo nepotrebuje.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #95 kdy: 02. 10. 2015, 21:48:58 »
Nevydojil, takový odpad jakým Impuls je stereo nepotrebuje.

Budu z diplomatického a právnického hlediska opatrný a řeknu, že s Tvým názorem nesouhlasím, ale jenom si vyjádřil jinými slovy to, co jsem vyjádřil já a tedy nevědomky jsem souhlasil s Tvým budoucím názorem  :)

P.S. pokud jsou má výše uvedená slova nesrozumitelná: potvrzuji, že některá zdejší komerční rádia jsou odpad odpadu
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #96 kdy: 05. 10. 2015, 09:59:35 »
" Čtete prémiový obsah Do 18. října jej pro vás otevřel Samsung. " :-)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #97 kdy: 11. 10. 2015, 12:31:12 »
Děkuji firmě SAMSUNG za informace, že ignorováním zdejších placených příspěvků opravdu o nic nepřicházím. Sledovanost stanic a pořadů mi je ukradená, neživí mne, ani si podle druhých nevybírám, na co se dívat a třeba originální redakční rozhovory s radními o kauze ředitele ČRo mi stejně nic neřekly. Tak do lítosti zahrnu jen technická a technologická témata, ale obejdu se bez jejich uveřejnění právě na tomto webu.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


erteple2

  • Host
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #98 kdy: 11. 10. 2015, 14:39:42 »
Přesně tak, myslím si to samé. Jen bych zde zbytečně opakoval slova.

Vlastně se nic nezměnilo, nic nového, potvrdilo to pouze předchozí názor.

Tak hlavně jen tak dál abych nelitoval později.  8)


tomas-marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #99 kdy: 01. 05. 2016, 18:09:18 »
Dovolil jsem si udělat menší statistiku placené sekce za měsíc Duben:

35 x článek o sledovanosti (denní, týdenní, měsíční)
4 x rozhovor
1 x test stremovacího boxu
2 x článek o budoucnosti DVB-T a hybridního vysílání
1 x test mobilní aplikace

Takže když si vezmu, že statistiku sledovanosti si mohu zjistit i na jiných stránkách (a to zdarma), recenzi boxu také na jiných stránkách a také zdarma a to samé platí o testu mobilní aplikace O2 TV, tak si vlastně na Digizone můžu koupit 6 článků (rozhovorů) za 300 Kč a pozor to se vyplatí.


kubisek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • ICQ komunikátor - 125931103
    • MSN komunikátor - kubistap@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #100 kdy: 31. 10. 2016, 06:27:10 »
Kdy konečně DZ přestane porušovat platnou legislativu a začne uvádět nabídku na předplatné pro soukromé osoby (tzn. spotřebitele) v souladu s legislativou?

§ 1811, odst. 2, písmeno c) zákona 89/2012 Sb. Občanský zákoník
Směřuje-li jednání stran k uzavření smlouvy a tyto skutečnosti nejsou zřejmé ze souvislostí, sdělí podnikatel spotřebiteli v dostatečném předstihu před uzavřením smlouvy nebo před tím, než spotřebitel učiní závaznou nabídku... cenu zboží nebo služby, případně způsob jejího výpočtu včetně všech daní a poplatků,

zákon č. 634/1992 Sb. ve znění pozdějších předpisů, Zákon o ochraně spotřebitele
§ 5a Klamavá opomenutí
(1) Obchodní praktika se považuje za klamavou, pokud ve svých věcných souvislostech a s přihlédnutím ke všem jejím rysům, okolnostem a omezením sdělovacího prostředku opomene uvést podstatné informace, které v dané souvislosti spotřebitel potřebuje pro rozhodnutí ohledně koupě, čímž způsobí nebo může způsobit, že spotřebitel učiní rozhodnutí ohledně této koupě, které by jinak neučinil.
(2) Za klamavé opomenutí se také považuje, pokud prodávající podstatné informace uvedené v odstavci 1 zatají nebo poskytne nejasným, nesrozumitelným nebo nejednoznačným způsobem nebo v nevhodný čas vzhledem k okolnostem popsaným v odstavci 1 anebo neuvede obchodní záměr obchodní praktiky, není-li patrný ze souvislosti, a pokud to v obou případech vede nebo může vést spotřebitele k rozhodnutí ohledně koupě, které by jinak neučinil.
(3) Nejsou-li patrné ze souvislostí, považují se v případě nabídky ke koupi za podstatné informace
a) hlavní znaky výrobku nebo služby v rozsahu odpovídajícím danému sdělovacímu prostředku, jakož i výrobku nebo službě,
b) adresa a totožnost prodávajícího nebo osoby, která jedná jeho jménem nebo na jeho účet,
c) cena včetně daní, poplatků a jiných obdobných peněžitých plnění, nebo pokud z povahy výrobku nebo služby vyplývá, že cenu nelze rozumně stanovit předem, způsob jejího výpočtu, a případně i veškeré další platby za dopravu nebo dodání, nebo pokud tyto platby nelze rozumně stanovit předem, skutečnost, že k ceně mohou být účtovány takové další platby,
--
Já se práce nebojím. Klidně si k ní i lehnu.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Thomas Wrede: Ultra HD je vysokým rozlišením zítřka
« Odpověď #101 kdy: 25. 11. 2016, 11:26:56 »
Dnešní placený článek jsem nečetl, ale hned úvod ukazuje, že redakce nemá představu, co se na poli kabelových operátorů u nás děje. 

Ultra HD vysílání zatím na českém území šíří krom pilotního zemského vysílání Českých Radiokomunikací jen satelitní operátor SES – kabeloví ani IPTV operátoři zatím do svých portfolií žádný UHD program nezařadili.

Z otevřených zdrojů se dají lehce dohledat minimálně dvě kabelové společnosti, které UHD vysílání již šíří.
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/1587001
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/1623534
Další věci se semelou na facebookovém profilu FunClubUHD4K.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Jan Brychta

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #102 kdy: 25. 11. 2016, 12:40:18 »
Děkuji za upozornění!


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #103 kdy: 25. 11. 2016, 13:43:13 »
Není zač. Ono všeobecně, jak se něco neděje u UPC, O2, Skylinku nebo Digi, tak jako by nebylo.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Placené články - dilema redakce Digizone
« Odpověď #104 kdy: 25. 11. 2016, 14:03:24 »
Což je logické, když mají tyto firmy nejvíc abonentů :D