Autor Téma: Prodejci DAB rádií  (Přečteno 143404 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #30 kdy: 26. 12. 2013, 17:34:37 »
.....To jsem nakonec vyresil Rotelem RT-12,ktery si nastesti s popisovanymi vecmi lehce poradi......
V jiném tématu se probírá kvalita zvuku z tuzemského DABu, která, díky malému datovému toku, není zase až tak chvályhodná a proto si nyní opatřovat tuner za 21 500.-Kč,  http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1842-rt12/?katID=392 ,nepovažuji za přiměřené.

DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #31 kdy: 26. 12. 2013, 18:25:01 »
opatřovat tuner za 21 500.-Kč,  http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1842-rt12/?katID=392 ,nepovažuji za přiměřené.

Tady se probírala firma Arcam

http://www.arcam.co.uk/

Potom cambridge

http://www.cambridgeaudio.com/products

pak Marantz

http://us.marantz.com/us/Products/Pages/ProductListing.aspx?CatId=hificomponents

potom Herman & Kardon

http://www.harman-kardon.cz/

A pak přišel Kuba Melín s tou Yamahou.

Ten Rotel vypadá v každém případě velice zajímavě...

http://www.rotel.com/UK/Products/ProductDetails.htm?id=508

A to zde ještě napadlo, tato firma, až nyní, když ho zmínil Jirka,

tedy nick BeatJ, což samozřejmě považuji za přínos, protože tu poptávka po tunerech

jednoznačně je.

I když já sám zatím tuner nechci.

Teď jsem byl 24-26.12 na chalupě, poslouchal jsem si z DAB+ co jsem uznal za vhodné

ze svého PURE.

Dnes jsem ho strčil do tašky a odjel v pohodě autem domů a nyní už zase bydlí

v obýváku v bytě, na tunery mi přijde ještě brzy...

Jen si někdy pořídím autorádio

http://pureradio.cz/detail-produktu/radia-dab/autoradia/52_kenwood-kdc-dab41u-skladem/

ale to asi až s novým autem.

Zatím ve starém, to řeším tak, že do autorádia Sony pře aux vstup peru Lingo.

Ono to taky občas něco chytí.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #32 kdy: 26. 12. 2013, 18:34:39 »
.....To jsem nakonec vyresil Rotelem RT-12,ktery si nastesti s popisovanymi vecmi lehce poradi......
V jiném tématu se probírá kvalita zvuku z tuzemského DABu, která, díky malému datovému toku, není zase až tak chvályhodná a proto si nyní opatřovat tuner za 21 500.-Kč,  http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1842-rt12/?katID=392 ,nepovažuji za přiměřené.

On to není jen DAB + tuner,proto je třeba na to také tak pohlizet.Oproti Yamaha vynikajici(rychlesi) podpora,ale to uz je vedlejsi.
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 18:39:29 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #33 kdy: 26. 12. 2013, 19:22:53 »
On to není jen DAB + tuner,proto je třeba na to také tak pohlizet.Oproti Yamaha vynikajici(rychlesi) podpora,ale to uz je vedlejsi.

Tak radia z netu umí ta pamětníkova Pure Evoke Flow

http://pureradio.cz/detail-produktu/radia-dab/rozhlasove-prijimace-stolni/15_pure-evoke-flow/

dá se dokoupit druhá bednička na 3m kablíku

http://pureradio.cz/detail-produktu/prislusenstvi/35_pure-s-1-flow/

akumulátor pokud se to použije třeba někde na zahradě u ohně

http://pureradio.cz/detail-produktu/prislusenstvi/18_pure-chargepak-e1/

a dálkové ovládání

http://www.pure.com/product-accessory/reach-f10-remote-control-vl-61160/

čili výhodou proti pevně zabudovanému tuneru je bezesporu přenosnost

plus nižší cena...

« Poslední změna: 26. 12. 2013, 19:25:12 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #34 kdy: 26. 12. 2013, 19:29:38 »
Citace
Tak radia z netu umí ta pamětníkova Pure Evoke Flow

Ale neumi vysoke datove toky + Flac apod,pridavat vlastní streamy a dale vynikajici velice kvalitni a citlivy FM tuner,prenosne radio se nemůže nikdy vyrovnat kvalitnímu domácímu tuneru + komponentu jako celek.Je toho mraky,nemuzete srovnávat kvalitni hifi prvek s timto prenosnym prijimacem.
Narocneho posluchace prenosna krabička nemůže ani z casti uspokojit.
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 19:37:35 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #35 kdy: 26. 12. 2013, 19:49:41 »
Ale neumi vysoke datove toky + Flac apod,pridavat vlastní streamy a dale vynikajici velice kvalitni a citlivy FM tuner,prenosne radio se nemůže nikdy vyrovnat kvalitnímu domácímu tuneru,komponentu jako celek.Je toho mraky,nemuzete srovnávat kvalitni hifi prvek s timto prenosnym prijimacem.
Narocneho posluchace prenosna krabička nemůže ani z casti uspokojit.

No radia PURE mají pro DAB/DAB+ strop 192kbits/s mám ten dojem... Tohle snad umí víc ? Streamy tam jdou mám dojem přidávat také.... Citlivost tuneru na FM mi přišla celkem dost solidní. Souhlasím pouze s tím, že samozřejmě zvuk z takovéto krabičky nelze srovnávat  s pořadnou audio sestavou o desítkách litrech a x kvalitních reproduktorech... Jenže to je tak dobré k přehrávání zakoupených CD a starých vinilových desek a to je tak asi všechno.... Nikoli k tomu, co tu lítá ve vzduchu... FM je tak zničené a zamořené, že snad mimo ČRo Vltava v podstatě nic kvalitního chytit nelze. V DAB/DAB+ zase není nabídka tak vysoká aby se dnes vyplatilo investovat do komponentu hlavního audia. Proto se se to řeší spíše tzv. přenosným kuchyňským přijímačem, který ovšem zase obdobně jako ten můj má kvalitu zvuku velmi solidní tedy nelze ho opět srovnávat s nějakými bakelitovými chrastítky, toto jsou kvalitní dřevěné bedynky i když samozřejmě nemají kvalitu mnohalitrových třípásmových beden apod. Ono také záleží na tom, co má kdo denně k dispozici. Já chytím pouze mux Teleko, mux Sasko a mux celoněmecký. Pokud např. vy máte nabídku 2 muxy bavorské, mux celoněmecký a Teleko. Tak je to 2 bavorské, proti jednomu saskému, což je rozhodně o dost více. Čili záleží to také na poloze atd. Já netvrdím, že někdy nedojde ke koupi podobného tuneru, ale zatím v mých podmínkách ja na to ještě brzy.
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 19:51:53 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #36 kdy: 26. 12. 2013, 20:03:15 »
V citaci jasne vidis ,ze je to reakce na tvůj argument s netovymi radii.To prenosne radio neda vysoke datove toky,neumi spousty dalších formatu.Neumi pridavat radia s vysokym datovym tokem.Umi netova radia,ale hodne podprumerne,ze se to ani nevyplati poustet.Neumi upravit fw tak ,aby ovladani tuneru bylo podle mych predstav a mnoho jiného.Tyhle Pure Radiecka jsou pro velice nenáročného člověka.Ja jsem clovek narocny a spousta známých také ,takze se nam vyplati investovat,ten kdo na to nemá,tak jen prska a hleda nesmysly proc ne.
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 20:05:47 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #37 kdy: 26. 12. 2013, 21:06:02 »
neumi spousty dalších formatu.Neumi pridavat radia s vysokym datovym tokem.Umi netova radia,ale hodne podprumerne,ze se to ani nevyplati poustet.

Ovšem v tom je na tom ten tvůj tuner podobně, z tohoto důvodu jsem nešel a nepůjdu do netového přijímače a koupil jsem pouze Pure s DAB, protože k poslechu rádií z netu používám stolní PC, které na centrální audio systém napojené mám... Čili nepotřebuji ani aktualizaci nějakého firmware ani nemusím mít starost o formáty nebo o datový tok... Co je na netu to jde bez problémů. Čili pro poslech netových rádií je takový tuner naprosto zbytečný a prakticky na nic.
« Poslední změna: 26. 12. 2013, 21:09:59 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #38 kdy: 27. 12. 2013, 14:08:57 »
Citace
Ovšem v tom je na tom ten tvůj tuner podobně,

To prave ze neni a nema s vysokym datovym tokem ani se specielnimi formaty problem,pravidelny update fw navic moznosti jen rozsiruje.

Citace
Co je na netu to jde bez problémů.

Jde,ale v mizerne kvalite.

Citace
Čili pro poslech netových rádií je takový tuner naprosto zbytečný a prakticky na nic.

Ba prave naopak,diky nemu si dopreji kvalitu,kterou ty ne.Datovy tok a format je dulezity pro kvalitu.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #39 kdy: 27. 12. 2013, 17:23:34 »
To je pitomost, co říkáš... Za prvé už zde bylo několikrát dokázáno, že stejně nemáš rádia na netu ve vyšší kvalitě nežli nějakých 360kbits/s apod. Stejně od 192kbits/s a výše to neslyšíš... Tady jde naopak o formáty a ty ten tvůj firmware nějakého přijímače nemůže všechny pochytat a to ani náhodou... Například jsem kdysi stáhl ve vynikající kvalitě několik LP desek francouzské undergroundové kapelky Magma http://www.youtube.com/watch?v=61cIieQOdac a to bylo v tak atypickém formátu, že nikdo nevěděl, co to je a čím to přehrát... Asi týden jsem lovil po diskuzích, co s tím až se mi podařilo najít nějaký Plugin do WinAmpu a teprve po jeho aplikaci se mi to podařilo hrát. Takže takové věci prostě jsou a nějakým firmware, který přehraje nějakých 20 nejoblíbenějších formátů a více ani prd, nemá absolutně tu nejmenší šanci. A tak to bohuže je. To už je lepší si za těch 20 tisíc koupit pivo nebo zmrzlinu, ale to je samozřejmě Tvoje věc.
« Poslední změna: 27. 12. 2013, 17:29:02 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #40 kdy: 27. 12. 2013, 17:38:03 »
Citace
Stejně od 192kbits/s a výše to neslyšíš...

Ty to samozrejme neslysis,ani nemuzes na takovem prskatku,jake mas.Toto muze napsat uplny amater ci clovek jiz hluchy.
upgradovatelnost pomoci FW je samozrejme dulezita vec,v dnesni dobe ba primo zasadni,odsuzovat fw ,muze opet hodne neznaly clovek.
Porad pises o "komunistech" a sam jsi v této době silně technicky zamrznul a obhajujes uplne nesmyly.Boze jak muze byt nekdo v roce 2013 tak zabedneny. ::) Prskatko s kvalitnim tunerem srovnavat nemuzes ani naznakem,smir se s tim  ;)
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #41 kdy: 27. 12. 2013, 17:57:01 »
Ty to samozrejme neslysis,ani nemuzes na takovem prskatku,jake mas.Toto muze napsat uplny amater ci clovek jiz hluchy.

Co to plácáš, to není vyjádření mé, ale jednoho ing. oboru elektronika, mého synovce a punkového bubeníka...

Citace
upgradovatelnost pomoci FW je samozrejme dulezita vec,v dnesni dobe ba primo zasadni,odsuzovat fw ,muze opet hodne neznaly clovek.

Jenže upgrade firmawarů je 100 let za opicemi a neexistuje na světě zařízení, které by bylo srovnatelné se stolním PC...
Čili jsi úplně mimo, za jak dlouho ta sračka má nové firmaware, za týden, za měsíc.... ? Hehehe, nenech se vysmát.... Pure o tom se nebavím, to ho má 1x za půl roku, za jak dlouho Philips... ? 1x za rok ? Jak často ho dělal Dreambox ? Nech toho, na stolní PC, to prostě nemá a mít nemůže a nikdy mít nebude. Tečka.
« Poslední změna: 27. 12. 2013, 18:07:45 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #42 kdy: 27. 12. 2013, 18:09:31 »
Citace
Co to plácáš, to není vyjádření mé, ale jednoho ing. oboru elektronika, mého synovce a punkového bubeníka...

Tak ted jsi to (a zaroven sebe) dorazil  ;D

Citace
jenže upgrade firmawarů je 100 let za opicemi a neexistuje na světě zařízení, které by bylo srovnatelné se stolním PC...
čili jsi úplně mimo, za jak dlouho ta sračka má nové firmaware, za týden, za měsíc.... hehehe, nenech se vysmát....

Za tyden,stacilo napsat zadost pres Eurostar Ostrava a za tyden jsem mel novy fw,ktery pridal a vylepsil nove veci + funkce,s kterymi jsem byl nespokojen  ;)
V pripade premiovych zarizeni se snazi,ne jako u nejakeho chrastitka,ktere fw nikdy neuvidi a nikam se neposune.Ono proc take,ke kvalitnimu poslechu to ma daleko.
« Poslední změna: 27. 12. 2013, 18:13:03 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #43 kdy: 27. 12. 2013, 18:20:11 »
Tak ted jsi to (a zaroven sebe) dorazil  ;D

To nevím čím ? prostě jsme se o tom pod stromečkem bavili a on říkal, že více stejně neslyší a přijde mu to pak už všechno stejné a já mu na to řekl...To já také ne. Ale DAB+ 64 od 72 nebo od 40 poznám.

DAB+ je něco jak AAC+ ne ?
Kolik to odpovídá mp3 takových 380kbits/s ?
Chtělo by to nějakou solidní srovnávací tabulku...
Teď jsem se dočetl, že 48AAC+ odpovídá 128mp3
Pak by těch 192AAC+ bylo až nějakých 56omp3
No a to už tedy fakt neslyším 560mp3 nebo 720mp3 atd je mi fakt šumák...
tak třeba jsi netopýr nebo zajíc pokud tobě to vadí...

o to víc je ovšem paradox, že DAB+ 40 že je nedostačují, neslyšíš...

Citace
Za tyden,stacilo napsat zadost pres Eurostar Ostrava a za tyden jsem mel novy fw,ktery pridal a vylepsil nove veci + funkce,s kterymi jsem byl nespokojen  ;)
V pripade premiovych zarizeni se snazi,ne jako u nejakeho chrastitka,ktere fw nikdy neuvidi a nikam se neposune.Ono proc take,ke kvalitnimu poslechu to ma daleko.

Hm... Sice tomu nevěřím, ale dejme tomu. Tak on měl taky Humax 5100 asi 5 firmware po sobě během snad měsíce, problém je, že za prd stály všechny a na konec bylo asi nejlepší, to nejstarší.... no nic, jsem zvědavý kdy bude další na velikonoce ? Nevěřím tomu, že by nějaká firma Rotel, co prodá pár kusů dělala firmware, co týden...Když u normální standardní elektroniky je tak 1x za rok nebo 1x za půl roku. Ale jo, když by to mělo, co týden aktualizaci, tak to už by bylo celkem snesitelné a řekněme na úrovni. Ale nevěřím tomu, že se v tom, co týden někdo hrabe.

Hm... nenašel jsem RT-12, ale díval jsem se na RT-9, poslední update.

20.11.2011
13.4.2013
15.5.2013

Tak to se tedy fakt předřou, opravdu rozdíl od běžné elektroniky...

Hehe prý to používá stejný čip

Wolfson WM8740 DAC

jako Cambridge audio...

Proboha to nemá ani USB vstup nebo co, ta RT-12 ?

To má dnes kde jaké STB DVB-T za 500kč.

Tak alespoň, že si ten Rotel poradí na rozdíl od té Yamahy s těmi duplicitními multiplexy.
To si ta Pure Evoke neporadí. Naladí 3x Teleko, ale uloží jen to jedno s nejlepším signálem.

Stejně tak se chová v DVB-T ten Philips, naladí to ČT D / ART z muxu 4 a ČT D / ART z muxu 3.
A protože mux 4 je signál kvalitnější, tak to ČT D / ART z mux 3 vyhodi a neuloží ho to.
« Poslední změna: 27. 12. 2013, 19:54:20 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodejci DAB rádií
« Odpověď #44 kdy: 27. 12. 2013, 22:18:33 »
Samozřejmě přeji každému, aby za mnohonásobek ceny byl přesvědčen, že tento násobek je adekvátní i násobku kvality zvuku, pokud se jedná o kauzu "příruční" versus "stolní" DAB přijímače. Já jsem snad naposledy zbožně sedával před radiopřijímačem a na středních vlnách asi na konci padesátých, nebo začátku šedesátých, let minulého století hltal četbu na pokračování "Let do nebezpečenstva". Čili již více než 50 let používám rozhlas hlavně jako zvukovou kulisu při jiné činnosti. Na to nemusím mít audio soustavu za desetitisíce. Ale digitalizaci fandím, zajímá mne a proto jsem si opatřil jistě zbytečný počet přijímačů pro relativně "levné" testování příjmu DABu. Ale právě možnost přijímat tisíce stanic z celého světa z netu pomocí PURE Evoke flow mne nalákala si pořídit další 3 "netrádia", mimo jiné i celkem slušný přijímač OXX. I ve chvíli, kdy píšu tento příspěvek, mi pro mne příjemnou zvukovou kulisu obstarává francouzská stanice KIF Rock. A neřeším žádné datové toky, kvalitu repráčků, citlivost mých stařeckých uší, pravidelných upgrade FW a pro mne další "zbytečnosti".......  :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další