Autor Téma: Regionální Síť 8 - změny  (Přečteno 3738971 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #675 kdy: 19. 09. 2014, 22:21:00 »
Když čtu reakce na moji původní zprávu (nejen na ni) o přijmu RS8 v Břeclavi, tak je mi smutno. Popírá základní právo člověka, dělat co chce a jak to chce, protože ho to baví. Většina doporučení znějí, pozvěte si odbornou firmu, pořiďte si drahé měřící přístroje, případně přejděte na satelit. O tom to však není. Ani jedno není potřeba, stačí vytrvat a zkoušet. Já za sebe mohu garantovat, že se budu snažit přijmout jakýkoli dostupný volný multiplex, ať to stojí, co to stojí. O ty vlastní TV programy nejde, ty mám dávno z kabelovky, ale jde o ten pocit, že to člověk dokázal, to je asi v dnešní době těžko pochopitelné.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #676 kdy: 19. 09. 2014, 22:41:22 »
hezky řečeno


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #677 kdy: 20. 09. 2014, 19:46:42 »
To je řečeno zcela nesmyslně, protože žádný člověk nemůže být odborník na všechno, tudíž ani na antény ne. A kdo má tento obor jako svého koníčka, tak nikdy neleze po fórech s dotazy, jak má to či ono udělat - to lezou pouze kolenovrti, kteří si myslí, jak jim bude někdo gratis dávat rady na netu a oni si podle nich pak doma udělají funkční anténní sestavu (v reálu samozřejmě nastane opak a jenom vyhodí peníze do kanálu a toho odborníka nakonec stejně zaplatí).


Martin Kadaník

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
    • SMIDLIB
    • E-mail
Regionální síť 8 - změna v Liberci
« Odpověď #678 kdy: 20. 09. 2014, 22:41:45 »
V Liberci dojde v následujících dnech (možná týdnech) ke změně anténního systému na krajském úřadě. Původní rakvičky budou odstraněny a nahrazeny novým všesměrovým anténním systémem. Je to již schváleno. ;) Pochybuji však, že se tím nějak zásadně zlepší dosah této sítě. Určitě ne o hodně. :-[


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #679 kdy: 21. 09. 2014, 12:45:53 »
To je řečeno zcela nesmyslně, protože žádný člověk nemůže být odborník na všechno, tudíž ani na antény ne. A kdo má tento obor jako svého koníčka, tak nikdy neleze po fórech s dotazy, jak má to či ono udělat - to lezou pouze kolenovrti, kteří si myslí, jak jim bude někdo gratis dávat rady na netu a oni si podle nich pak doma udělají funkční anténní sestavu (v reálu samozřejmě nastane opak a jenom vyhodí peníze do kanálu a toho odborníka nakonec stejně zaplatí).

Já jsem zcela opačného názoru. Co je na tom špatného, když si lidi pokecají o tom co dělají a jak to dělají. Pár nápadů jsem z DZ získal, pár svých zjištění jsem zde prezentoval. Moji snahou je vždy něco dokázat a ne ušetřit. Mimochodem, všechno kolem přijmu jsem si vždy udělal sám a žádného odborníka nepustím přes práh, dokud vylezu na stožár. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #680 kdy: 21. 09. 2014, 13:04:25 »
Já to nepsal konkrétně zrovna tobě, ale obecně, protože diskuze na téma "co a jak udělat, aby mně to fungovalo" se tady notoricky opakují. Samozřejmě když si doma lezeš po stožáru a děláš antény, tak je to tvoje věc a nikdo ti do toho nemluví a ani mluvit nebude :) , ale to není ten případ, který jsem popisoval.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #681 kdy: 21. 09. 2014, 13:21:33 »
Tak to jsem si oddechl. :)
Já to řeším tak, že na typy dotazů, o kterých píšeš, nereaguji.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


MiPo77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #682 kdy: 03. 10. 2014, 13:39:04 »
Ocko Expres není pro RS8 pro dnes jediná novinka, druhá je návrat přídělu pro Nový Jičín. Tentokrát na K56:
NOVY JICIN    56    H    REGIONÁLNÍ SÍŤ 8    0x3118    0x0C0F    17° 48' 19"    49° 38' 40"    554    1000    DVB-T


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #683 kdy: 03. 10. 2014, 14:51:40 »
ČTÚ a jejich koordinace se musí brát s rezervou.Několikrát se stalo že zveřejnili nesprávné údaje.Navíc ČRa před pár měsíci tvrdili že nemají o tuto lokalitu zájem s tím že se tato síť už nebude dále rozšiřovat.Pokud by v ČRa najednou otočili tak by zapůsobili dost neseriozně.


MiPo77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #684 kdy: 03. 10. 2014, 15:07:43 »
To určitě ano, ale současně s tímto novým přídělem zmizel z databáze ČTÚ příděl pro experiment DVB-T2 experiment v Přerově na K56.
Minimálně to značí, že to není úplně náhoda a chyba, které se v této databázi čas od času objeví.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #685 kdy: 03. 10. 2014, 15:12:59 »
Dokud se k tomu nevyjádří ČRa,pokud vůbec tak bych to nijak neřešil.


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #686 kdy: 03. 10. 2014, 15:41:40 »
To určitě ano, ale současně s tímto novým přídělem zmizel z databáze ČTÚ příděl pro experiment DVB-T2 experiment v Přerově na K56.
Minimálně to značí, že to není úplně náhoda a chyba, které se v této databázi čas od času objeví.
Přerov K57 měl povolení pouze na rok,tudíž skončilo


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #687 kdy: 03. 10. 2014, 16:30:44 »
ČTÚ a jejich koordinace se musí brát s rezervou.Několikrát se stalo že zveřejnili nesprávné údaje.Navíc ČRa před pár měsíci tvrdili že nemají o tuto lokalitu zájem s tím že se tato síť už nebude dále rozšiřovat.Pokud by v ČRa najednou otočili tak by zapůsobili dost neseriozně.

Nemůžete věřit všemu, co se veřejně přizná, zejména v okamžiku, kdy se něco zcela neplánově na poslední chvíli změní. Psal jsem zde několikrát, i ve článcích, počkejte do podzimu, a uvidíte... Mimo jiné i to, že by v ČRa byli asi hodně špatní hospodáři, když by jen tak mávli nad modernizací vysílače na Veselském kopci, kterou připravovali právě pro RS8, rukou. Ale mnozí mě za tento názor peskovali. Takže uvidíme  :)

A ještě dodávám, i když tuto informaci nemám nyní ověřenou: Vysílat na K56 by se nemělo všesměrově, jak se původně předpokládalo na K52, ale jen severovýchodně až jihovýchodně. Silné směrové omezení by mělo být jižním až západní směrem kvůli totožnému kanálu, na němž míří na Moravu signál z Velké Javoriny.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #688 kdy: 03. 10. 2014, 17:08:31 »
Nebylo nic jednoduššího, než napsat do Radiokomunikací. Čekám na odpověď.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


MartinC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Regionální Síť 8 - změny
« Odpověď #689 kdy: 03. 10. 2014, 19:28:57 »
Ahoj,

tak jsem si naladil Očko Expres a chci se zeptat, jakým datovým tokem vysílá, protože mi přijde, že kvalita obrazu je vyšší než než u hlavního kanálu Óčka.

Také by mě zajímal rozdíl mezi Óčkem Gold a Retro, které mi příjde horší a i staré klipy jsou k dispozici na youtube v lepší kvalitě.

Dá se někde na webu sehnat aktualizovaný seznam technických parametrů jednotlivých stanic v multiplexech? Nikde jsem to nenašel uceleně.

Díky.