Autor Téma: Samovolené vypínání a zapínání TV jen při sledování digitální kabelové TV  (Přečteno 44347 krát)

bmwcompact

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Mam už asi 5 měsíců digitální kabelové vysílání od UPC přes CA Modul. Zhruba 3 dny se mi TV sama vypne a po chvilce naskočí a jsou vynulované hodiny. Myslel jsem, že může být chyba v CA Modulu, tak jsem ho vyndal a sledoval kanály přes digitální kabelové vysílání, které nejsou placené a TV se stejně vypíná. Pokud přepnu jen na kabelové vysílání, tak se TV nevypíná. Stejně tak se nevypíná při sledování DVD, filmu přes flashku nebo hraní xboxe. Musí to mít tedy nějaké spojení jen s digitálním kabelovým vysíláním. Zkoušel jsem dát TV do továrního nastavení, ale nepomáhá. Při manuálním ladění vidím sílu signálu 92%, což musí určitě stačit a pokud by vypadával signál, tak by se vypla jen obrazovka a psalo to, že není signál Mě se vypne celá TV a hned zase naskočí. Funkce automatického vypnutí při nečinnosti je nastavena po 4 hodinách, tudíž to na také nemůže dělat. Prosím o rady. UPC v tomhle neporadili, když  mi volali.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Co to je za TV?


bmwcompact

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LG 50PA4500


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Pokud je v záruce - reklamovat. Pokud ne, zkusít přehrát FW (nevím jestli ho LG bude ale někde mít).
Setkal jsem se s něčím podobným u Samsungu. Samovolně vypínala a opět nabíhala v DVB-C režimu. Tehdy pomohl upgrade FW.


bmwcompact

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Díky, určitě zkusím. Firmware jsem našel přímo na stránkách LG, tak ho stáhnu. Dnes jsem vzal settopbox z ložnice a zapojil do TV a při sledování dig. kabelové televize se TV nevypíná. Takže chyba buď v CA Modulu a nebo ve slotu v TV. Vyzkouším CA Modul u někoho jiného a uvidí se. Pak dám určitě vědět.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pavel sidbin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
no mě se LG zapíná sama při výpadku proudu. žádný FW to ještě nevyřešil (LG42LS570S)


bmwcompact

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak upgrade FW se povedl a teď koukám už asi 30min. a zatím se TV nevypnula. Udělám si dnes sledovací den a večer napíšu, jestli upgrade zafungoval.

Co se týče toho automatického zapínání, tak jak jsem studoval různá fóra a našel jsem tuhle info a ostatním to pomohlo. Je to sice návod na Samsung, ale u LG to bude podobné:
Než hodíte všetkých Slovákov do skupiny technických analfabetov, skúste toto nastavenie: tv zapnúť - zapnúť digitál - menu - nabídka digitální - nastavení - systém - aktualizace softwaru - aktualizace v pohotovostním režimu - tuto funkci vypnout. Samovolné zapínanie tv sa opakovať nebude. No, stačí niekedy používať aj hlavu bratia Češi!

Je to od bratia Slováka  ;D


Retiree

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jenom doplním: CA modul, spárovaný s konkrétní předplacenou/smart kartou, slouží jen a jen k dekódování šifrovaných programů, k ničemu jinému.
Ovšem vzhledem k tomu, že se problém projevil až dodatečně, nelze vyloučit, že UPC testuje některé možnosti standardu CI+, které původní fw nezná.
Samozřejmě, může se poškodit i konektor CI slotu (PCMCIA), ovšem to jsi už vyloučil (nicméně dobrá záminka k odzkoušení CAM u souseda...)


bmwcompact

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Přesně jak píšeš: Ovšem vzhledem k tomu, že se problém projevil až dodatečně, nelze vyloučit, že UPC testuje některé možnosti standardu CI+, které původní fw nezná. To je podle mě ono. TV od upgrade běží bez jakéhokoli výpadku, tak snad to vydrží  ;D