Autor Téma: Příjem Eutelsatu 36°E  (Přečteno 12399 krát)

Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Příjem Eutelsatu 36°E
« kdy: 19. 09. 2014, 12:33:20 »
Nikde jsem tu nenašel zkušenosti s příjmem uvedené družice se zajímavými pakety (hlavně NTV+). Ozvěte se kdo a kde to přijímáte a na jak velkou parabolu.
Včera jsem na sportu HD sledoval přenosy z evropské ligy, ve středu z ligy mistrů a byl příjemně překvapen kvalitou obrazu.

pár naskenovaných programů

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2014, 15:40:04 »
Možná by příště nebylo špatný uvést, že je pro to zapotřebí kruhová polarizace. Snažil jsem se zbytečně. Nejsem vybaven... A navíc mám malou parabolu... Programy ale vypadají zajímavě. O tom žádná.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2014, 22:32:23 »
Ano, s tím konvertorem je to tak jak píšete, nevím na jak velkou parabolu jste to zkoušel, měl jsem za to, že se ozve někdo kdo danou pozici už přijímá a sdělí své zkušenosti.
Jako lokalitu, velikost talíře, úroveň signálu v průběhu dne, eventuelně typ konvertoru apod. Já jsem odzkoušel několik lnb a je to věc, která příjem dovede velmi ovlivnit. Zatímco na 100cm parabole "fix" (Ostravsko) s lnb LNB GT-SCIR40 Single Circular 0,2 dB byl "lov" docela bída, pak s lnb Inverto Single High-Band Circular 40mm LNB to už bylo o něčem jiném. Pro vážné zájemce mohu sdělit i naměřené hodnoty u jednotlivých transpodérů.


ukázky z dnešních pořadů u HD kanálů (MGM HD a SPORT1 HD).



« Poslední změna: 19. 09. 2014, 22:37:16 od Fox_Mulder »


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2014, 09:29:23 »
Já se obávám, že na DigiZone máme čtenáře, kteří ve většině případů přijímají 23,5 a k tomu přidají maximálně 19,2. Toho zbytku je naprosté minimum...

Jinak já osobně z 36 něco přijímám. Tuhle pozici jsem měl v hledáčku, pže jsou tam programové pozice Telemedia pro Ezo.TV a tudíž i jedna, kterou využívá Active TV.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Fanda Bukovjan

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #4 kdy: 20. 09. 2014, 10:21:37 »
Kdysi jsem to přijímal v Praze na anténu 115cm,ale to byla ještě stará družice.Konvertor na příjem se používal starý grundig 0,7 dB upravený pomoci depolarizační destičky na kruhový příjem.Pokud zákaznik použil větší rozměr antény tak tom šlo i na jakýkoliv klasický konvertor.Co si vzpomínám tak k vůli rezervě jme použili na ruské škole v dejvicích anténu 260cm.V současné době  anténa min 2m při použití kruhové polarizace.Mohu zjistit více od kolegy , občas je ještě montuje... Jinak mohu potvrdit programy hd výborná kvalita a vysoký datový tok.
« Poslední změna: 21. 09. 2014, 10:19:46 od Fanda Bukovjan »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #5 kdy: 20. 09. 2014, 11:01:56 »
Fanda,
děkuji za přínosnou reakci-ano vysoký datový tok a kvalita je bez diskusí. Pokud zjistíte, jak jsou na tom kolegové v Praze, určitě to bude zajímavé.
Co se týče lnb, pokud má někdo o příjem vážný zájem a má kontakty na Ukrajině Inverto Single High-Band Circular 40mm LNB, se dá sehnat za necelých 68 hřiven (5 USD), cca 110,-Kč. V ČR jsem jej v nabídce u nikoho nezaznamenal a na Slovensku v jenom e-shopu je k mání twin za cenu 16€. Při nastavování paraboly je zapotřebí více trpělivosti, na běžné parabole je signál z družice narozdíl od svářeček na 42°E nebo 39°E výrazně slabší.


standasat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #6 kdy: 20. 09. 2014, 11:25:21 »
Mě se občas podaří chytit NTV+ i na konvertor inverto black ultra single 0,2Db (lineární polarizace). Parabola Gigertini OP 125.  Místo příjmu: 16.3E     (ale o ten výše zmíněný cirkulární konvertor bych měl zájem!!!)
« Poslední změna: 20. 09. 2014, 11:28:56 od standasat »


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #7 kdy: 20. 09. 2014, 12:03:39 »
standasat,
poslal jsem Ti soukromou zprávu.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #8 kdy: 20. 09. 2014, 12:59:01 »
jakej přijímač umí cirkulární polarizaci? A jak vlastně vypadá cirkulární modulace?

standasat: ty maš stejnej konvertor jako ja, mužeš dat foto, jak ho máš uchycenej na parabole? Abych vedel vzdalenost, on ma dlouhej krk no....
« Poslední změna: 20. 09. 2014, 13:02:18 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #9 kdy: 20. 09. 2014, 13:35:46 »
Jaroslav Honzík,
....jakej přijímač umí cirkulární polarizaci?
No asi ten, jemuž to umožňuje nastavení v menu přijímače v oddíle polarizace, to se musíš podívat na tu svou kartu co a jak tam má nebo nemá, ale umět by to měla. Bohužel na uvedenou pozici s tou svou 80tkou na kmitajícím držáku můžeš úplně zapomenout. Problém, který jsem tu posledně řešili pozicí s 10°E je proti správnému nastavení paraboly a lnb na 36°E brnkačka. To bys musel mít kvalitní fix parabolu-bůhví jak velkou.
Proto jsem založil téma, aby si lidi z různých koutů republiky sdělili na jak velký talíř to chytaj. Psal jsem si s klukem ze středo-západního Slovenska, je sice více na východ, ale zase více na jih než já, takže na stejný talíř toho chytí méně, pravda má i nějaké jiné lnb.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #10 kdy: 20. 09. 2014, 13:55:25 »
Jaroslav Honzík,
....jakej přijímač umí cirkulární polarizaci?
No asi ten, jemuž to umožňuje nastavení v menu přijímače v oddíle polarizace, to se musíš podívat na tu svou kartu co a jak tam má nebo nemá, ale umět by to měla. Bohužel na uvedenou pozici s tou svou 80tkou na kmitajícím držáku můžeš úplně zapomenout. Problém, který jsem tu posledně řešili pozicí s 10°E je proti správnému nastavení paraboly a lnb na 36°E brnkačka. To bys musel mít kvalitní fix parabolu-bůhví jak velkou.
Proto jsem založil téma, aby si lidi z různých koutů republiky sdělili na jak velký talíř to chytaj. Psal jsem si s klukem ze středo-západního Slovenska, je sice více na východ, ale zase více na jih než já, takže na stejný talíř toho chytí méně, pravda má i nějaké jiné lnb.

10 E jsem ted vyřešil, jede mi to, kvalita 100% síla 48% (ten arabskej) TP.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


standasat

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #11 kdy: 20. 09. 2014, 15:11:49 »
Položky cirkulární polarizace jsou třeba na vantage 6000 (protože ho vlastním), ale myslím si že určitě budou i na 1100, 7100 a 8000. A určitě těch přístrojů bude daleko víc. Ovšem zkoušel jsem to i na humax cr-fox kde tyto položky nejsou. Pak zbývá místo L (levotočivé) zvolit vertikálu a místo R (pravotočivé) zvolit horizontálu. A na pozici 36E° mám nejsilnější kmitočet 12092R(H). Ale ten je bohužel kódovaný ve Viaccess...


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #12 kdy: 20. 09. 2014, 18:04:24 »
.....ale o ten výše zmíněný cirkulární konvertor bych měl zájem!!!......, Tak si ho udělej, stačí k tomu obyčejný konvertor + kousek plexiskla, nebo teflonu.


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #13 kdy: 20. 09. 2014, 18:25:16 »
.....ale o ten výše zmíněný cirkulární konvertor bych měl zájem!!!......, Tak si ho udělej, stačí k tomu obyčejný konvertor + kousek plexiskla, nebo teflonu.

Nějaký navod? nejlepe s obrázky :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem Eutelsatu 36°E
« Odpověď #14 kdy: 20. 09. 2014, 18:36:02 »
Já se obávám, že na DigiZone máme čtenáře, kteří ve většině případů přijímají 23,5 a k tomu přidají maximálně 19,2. Toho zbytku je naprosté minimum...

Jinak já osobně z 36 něco přijímám. Tuhle pozici jsem měl v hledáčku, pže jsou tam programové pozice Telemedia pro Ezo.TV a tudíž i jedna, kterou využívá Active TV.
Nevím, já tuto družici nepřijímám, ale za to mám napevno na talíři 23,5°(střed), k tomu mám 19,2°, 13° a 28,2°. To vše na 85cm parabole a vše jede úplně bez problémů i za deště či sněžení. (lokalita Praha).