Autor Téma: Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?  (Přečteno 30230 krát)

venca68

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #15 kdy: 28. 11. 2014, 12:30:01 »
venca68,
co Ti brání si nějaký přijímač objednat a pokud nebude splňovat Tvé požadavky, vyměnit ho za jiný. Není nad vlastní zkušenost.
Jinak Ti to povím takto, z nelinuxových příjímačů jsem vyšel před několika lety (pánbůh zaplať) a už by mi nic takového na bázi nelinuxu nesmělo do baráku. Jde o to, že jsem v té době vlastnil pár satelitních boxů, dvb-t settopboxů a 2 Tv s možností přehrávání médií. Ze všech 4 zařízení tehdy, byť byla deklarována podpora NTFS ji uměla z externího hdd přehrát jenom 2.
To už jsem jednou udělal a ani se to nerozběhlo. Musel jsem čekat na vyřízení reklamace a teprve pak mi vrátili peníze. Tehdy jsem dal pouze na recenzi a už to nechci opakovat.
A když tu tak vychvaluješ přijímače na bázi Linuxu tak mi nějaký doporuč.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #16 kdy: 28. 11. 2014, 12:57:39 »
To už jsem jednou udělal a ani se to nerozběhlo. Musel jsem čekat na vyřízení reklamace a teprve pak mi vrátili peníze. Tehdy jsem dal pouze na recenzi a už to nechci opakovat.
A když tu tak vychvaluješ přijímače na bázi Linuxu tak mi nějaký doporuč.
V rámci 14 dní, kdy lze zboží koupené na netu vrátit bez udání důvodu, by to snad neměl být problém.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #17 kdy: 28. 11. 2014, 14:17:35 »
1. odpověď na předchozí názor se necituje, jelikož se tím "zasírají" zbytečně vlákna a namísto 4 stran je tu pak 8.
2. V rámci 14 dní, kdy lze zboží koupené na netu vrátit bez udání důvodu, by to snad neměl být problém.
to co říká můj předřečník je pravda
3. s linuxem je to jako s každým přijímačem, já tu nic nevychvaluju-je to můj názor a zkušenost. Pokud nejsi zdatnější uživatel pc tak o něm neuvažuj a nebo se budeš muset učit.
4. cenová relace je cca od 2,-500,-Kč do třeba 14000,-Kč. Vše je jen otázka priority a požadavků uživatele.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #18 kdy: 05. 12. 2014, 21:15:53 »
Di-Way T-200HD mohu doporučit.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


venca68

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #19 kdy: 17. 12. 2014, 10:41:26 »
Četl jsem manuály k Ariva-t650i a Di-Way T-200HD a mám dotaz k plánování nahrávání. Musí se každý pořad skutečně zadat v menu plánování nebo ho lze naplánovat i z EPG jako např. u satelitního přijímače Topfield SBP-2010 kdy po prvním stisku tlačítka OK je pořad naplánován ke sledování a druhým stiskem je naplánován k nahrání?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #20 kdy: 17. 12. 2014, 13:34:00 »
Četl jsem manuály k Ariva-t650i a Di-Way T-200HD a mám dotaz k plánování nahrávání. Musí se každý pořad skutečně zadat v menu plánování nebo ho lze naplánovat i z EPG jako např. u satelitního přijímače Topfield SBP-2010 kdy po prvním stisku tlačítka OK je pořad naplánován ke sledování a druhým stiskem je naplánován k nahrání?
Jednoduše přes EPG, jako většina těchto přístrojů. Je to všechno na jedno brdo...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #21 kdy: 22. 12. 2014, 01:09:36 »
Narazil jsem na jeden "problém" s Di-Way T-200HD. Jedná se o ruční nahrávání, které není v návodu zmíněné. Nahrávání zapnu stiskem tlačítka RECORD. Nahrávání začne a naskočí nabídka , kde je defaultně nastaveno vypnutí za 2 hodiny, které mohu libovolně změnit. Jak však zastavím nahrávání přesně ve chvíli, kdy chci já? Při stisku tlačítka STOP  se nahrávka neuloží. Díky za poznatky.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


venca68

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #22 kdy: 07. 01. 2015, 10:07:08 »
Narazil jsem na jeden "problém" s Di-Way T-200HD. Jedná se o ruční nahrávání, které není v návodu zmíněné. Nahrávání zapnu stiskem tlačítka RECORD. Nahrávání začne a naskočí nabídka , kde je defaultně nastaveno vypnutí za 2 hodiny, které mohu libovolně změnit. Jak však zastavím nahrávání přesně ve chvíli, kdy chci já? Při stisku tlačítka STOP  se nahrávka neuloží. Díky za poznatky.
Když jsem používal Topfield SBP-2010, tak k zastavení nahrávání se muselo tlačítko stop stisknout 2× za sebou. Jestli jsou tedy všechny tunery na jedno brdo, mohlo by to zabrat ;-).


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #23 kdy: 07. 01. 2015, 13:26:34 »
Jine rekordery pri zasteveni nahravky zobrazi volbu "Ulozit Ano/Ne". Tak muzete zkusit neco jako "doleva", "OK",...


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #24 kdy: 07. 01. 2015, 13:41:26 »
A co se stane při opětovném stisku tlačítka RECORD?


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký pozemní DVB-T přijímač koupit?
« Odpověď #25 kdy: 07. 01. 2015, 18:15:38 »
Sypu si popel na hlavu...
Nahrávky se samozřejmě ukládaly, ale do jiné složky a tato složka se nezobrazí, když vlezu do Menu - Nástroje - USB.
Nechápu proč zde složka s nahrávkami není vidět, když všechny ostatní i mnou vytvořené vidět jsou.
K nahrávkám se přistupuje přes položku Menu - Nahrát - Správce nahrávání.
Pro někoho možná intuitivní, ale mě to opravdu nenapadlo. Zjistil jsem to, až když jsem dal flešku do PC a viděl všechny složky.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)