Autor Téma: mux 4 problém benešovsko  (Přečteno 838472 krát)

maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #30 kdy: 06. 01. 2015, 08:18:03 »
ahoj všem v novém roce... jen chci napsat jak to vše u nás vypadá... to že nám nešly některé mux... bylo rušením LTE od T-mobile. půlce lidem u nás nejde televize.... tak jsme volali na t-mobile.. oni říkali že o tom vědí, že před vánoci spusitli asi 60 vysílačů a jen u 4 se jim lte signál bije s dvb-t signálem... tak že prý to na silvestra a Nový rok vypnou aby lidem šla televize... ale pak od 5.1. zase zapnou a že se lidi mají přihlašovat na čtu... následne budou jezdit technici, kteří budou dotyčnou oblast opravovat.. na náklady t-mobile... a opravdu jak vypli lte tak všechny programy na 100% a 5.1. zase zapli lte a nejde mux4 dále regio4(46k) a špatně mux 3

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #31 kdy: 07. 01. 2015, 19:26:57 »
Zdravím Vás,ano přesně ta samá situace je i u nás na Benešovsku, obce Lštění,Zlenice,Čtyřkoly,Mirošovice a Čerčany zarušeno signálem  LTE T-MOBILE,přes vánoce vypnuté BTS-ky signál perfektní,od 5.1.nyní je zas vše špatné.ČTÚ u nás tak též byli, rušení zaznamenali,ale filtr nám moc nepomůže, protože signál je na hranici přijímatelnosti a filtr by ho více zatlumil, tak nikdo neví co teď? ITA jsou namontovány podle ČTÚ odborně tam problém není.Nezbývá prý než čekat jak se situace vyvine.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #32 kdy: 07. 01. 2015, 20:28:35 »
...tak jsme volali na t-mobile.. oni říkali že o tom vědí, že před vánoci spusitli asi 60 vysílačů a jen u 4 se jim lte signál bije s dvb-t signálem... tak že prý to na silvestra a Nový rok vypnou aby lidem šla televize... ale pak od 5.1. zase zapnou a že se lidi mají přihlašovat na čtu...
Tak to sem radsi moc nepiste, nebo vam zdejsi odbornici reknou, ze prece nejake vypinani LTE kvuli DVB-T neni mozne, ze jste na vanoce moc popijel ... :)
Za sebe diky za zpravu.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #33 kdy: 07. 01. 2015, 21:38:35 »
Zdravím Vás,ano přesně ta samá situace je i u nás na Benešovsku, obce Lštění,Zlenice,Čtyřkoly,Mirošovice a Čerčany zarušeno signálem  LTE T-MOBILE,přes vánoce vypnuté BTS-ky signál perfektní,od 5.1.nyní je zas vše špatné.ČTÚ u nás tak též byli, rušení zaznamenali,ale filtr nám moc nepomůže, protože signál je na hranici přijímatelnosti a filtr by ho více zatlumil, tak nikdo neví co teď? ITA jsou namontovány podle ČTÚ odborně tam problém není.Nezbývá prý než čekat jak se situace vyvine.
Já jsem jen tak pobrouzdal po foru a zjistil jsem, že jste někde udával jako profinstalaci širokopásmovou anténu a předzesilovač rovněž širokopásmový o zisku 30dB a to vše při vstupní úrovní 30dBuV.
To by mě zajímalo, kdo to dělal, jméno firmy. Protože ten, kdo se problematikou zabývá seriozně by do takovéto instalačky nešel.
Věřím tomu, že jste si to dělal sám a teď tu sháníte rady co dál.
Honda Enduro Team


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #34 kdy: 08. 01. 2015, 08:26:17 »
petrsatik: Co dělat? Ale to je přece jasné, nainstalovat ty Vaše anténní systémy pořádně a hlavně odborníkem. Jinak budete asi fakt jen čekat ale donekonečna a spíš až na smrt.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #35 kdy: 08. 01. 2015, 11:29:20 »
no u nás zatím nebyli, tak doufám, že někdy dorazí a něco s tím udělají.. nechci zase platit odbornou firmu co nám to dělala, když to začal rušit t-mobile... ať si to na svoje náklady opraví t-mobile.
jsem zvědavej co nám technik čtu řekne .... zrovna u nás, když to firma dělala, tak říkala, že ten signál tam nemáme moc dobrý...ale když to bylo vyplí tak to běhalo super.. všechny možné programy, které se dají v té lokalitě chytnout jsem bez problémů chytali.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #36 kdy: 08. 01. 2015, 12:34:55 »
maniacm: jenže u Vás byli patlalové a nikoli žádná odborná firma, jenomže to jste jak je vidět dodnes též absolutně nepochopil. Takže též jako spoludiskutující, čekání na zázrak který se samozřejmě ani konat nemusí aneb na bílém podnose bez jakékoli vlastní snahy a iniciativy Vám koláče nikdo nedonese.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #37 kdy: 08. 01. 2015, 13:25:53 »
Já souhlasím s tím,
co napsal kolega Rozsíval, upozorňoval jsem Vás na začátku (spolu s p.Wolfem, myslím), že jste doma bohužel žádnou "odbornou" firmu neměl. Schválně jsem si Váše potíže prošel ještě jednou a nedá mi než reagovat. Hokusy-pokysy s anténami, zesilovači a výměna stejných součástek za jiné apod. nic kloudného nepřineslo.
Psal jste, že "on či oni" Vám to chodí opravovat, pokud máte instalaci v záruce, měl byste trvat na tom, aby soustavu uvedli do takového stavu, že bude "provozuschopná".
Jistě, můžeme namítnout, že k.60 je problémový, to bezesporu ale Váš problém, dle dodaného popisu, primárně spočívá v prvotní neodborné instalaci.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #38 kdy: 08. 01. 2015, 13:43:41 »
Ona taky když "odborná" firma používá v dnešní době širokopásmové nesmysly K21-K69 se ziskem 30 dB tak se není konečnému výsledku ani co divit. Takový paskvil bych si nikomu nedovolil namontovat ani jako amatér.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #39 kdy: 09. 01. 2015, 12:05:20 »
nevím, jste chytrý jak rádia... fakt.. jen sem psal že mám problémy s příjmem televize.. ale v té době jsem nevěděl že to je lte signálem... a tak sem tady popsal jak mám vše zapojené.. jem amatér nerozumím tomu... akorát chci říci, že v období kdy bylo lte zapnuto to blblo.. a když lte vypli tak to vše vše suprově.. na všech programech 100% signály.. takže si zase nemyslím že by to byli takový neodborníci.... předtím než nám to v dubnu dělali tak nám prostě všechny programy nešli a ani nemohli jít protože vysílače jsou daleko od sebe tak prostě musí být dvě antény. takže jak tady někdo píše že v lte problém není nebo že to je špatně zvolenou anténo či součástky.. tak to si nemyslím, nejdříve tady bylo dvb-t a pak lte.. takže měli použít jiný kanál pro lte.. který by nerušil ostatní programy.....

nám tv šla krásně a je jasný že je to lte signálem ničím jiným ... to jsme si zkusili přes vánoce...

jinak nechci aby nám to odrušení dělala ta samá odborná firma, to bych musel zase zaplatit.. není to reklamace.. oni zato nemůžou že t-mobile zapnul lte.. takže počkáme na techniky z čtu a uvidíme...


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #40 kdy: 09. 01. 2015, 13:59:31 »
Vážený  tazateli maniacm,
tato Vaše pasáž
nevím, jste chytrý jak rádia... fakt..
mě opravdu dostala, ne nadarmo se říká "za dobrotu na žebrotu". Mrzí mě jen úsilí, které jsem věnoval identifikaci problému s příjmem Tv signálu.
Je čistě Vaše věc, jak se s tou "odbornou" firmou, která Vám v dubnu instalaci dělala popasujete. Pokud si myslíte, že Vám rozvod v RD udělali dobře, je to Váš názor a já Vám ho neberu. Popis jednotlivých komponentů, a způsob tzv. "odborné instalace" o tom však rozhodně nevypovídá. Prvotní příčina Vašich potíží spočívá právě v "ne" odborné instalaci.
A nebo jste si snad vše co jste o své přijímací soustavě napsal vymyslel?
Za mou osobu je úplně zbytečné v této diskusi pokračovat. Zde na fóru se opravdu moc nevyplácí  nazývat věci pravými jmény a snažit se někomu poradit.
Hezký den.


maniacm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #41 kdy: 09. 01. 2015, 14:35:21 »
ne to jsem si opravdu nevymyslel.. ale chtěl jsem radu protože u si ani oni nevěděli rady... byl tam asi tak 5x a nic s tím neudělal.. pak se rozvinula kouza lte a hned bylo jasné že je to tím..

jenže tady někteří jedinci si prostě myslí, že lte je božský a nikdy nemůže zato že nám nejde tv... ale já jsem opačného názoru myslím si, že lte je 100%tním viníkem toho že nám nejde tv... neříkám, že oni udělala vše tak jak má být podle vás... ale televize běžela a jak říkám na dvě antény nám šlo něco kolem 30ti programů a na 100% následně nám jich šlo sotva 15 a to ještě některé bídně.
to co napsal rozsíval mě tedy naštvalo a vy horale jste se ho akorát držel.. že jsem to celé nepochopil.. proč bych měl... když sem jim to tvrdil jestli nemá to být zapojené jinak.. tak mi řekli že jestli se mi to nelíbí tak ať si to udělám sám.. že to prostě předtím fungovalo dobře a že nyní zapli lte signál a že mi to prostě nepůjde.. ale že mi za 300kč tam dají nějaký rušič a budu mít ase vše ok.. ale já to chci opravit od čtu, respektive od t-mobile.. prostě oni zato můžou..
kdyby mi to opraviala ta odborná firma tak mi to t-mobile nazaplatí...

takže nevím proč hned se tady musí urážet...

ještě jednou díky za vaše připomínky.. určitě plno věcí jsem si z toho vzal.


Jeff_Si

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #42 kdy: 09. 01. 2015, 15:20:15 »
LTE nemůže být 100% viníkem, dokud sám to jejich rušení zesilujete. Až budete mít lepší zesilovač, který nepůjde přes 60. kanál, tak to bude zase o něčem jiným.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #43 kdy: 09. 01. 2015, 15:43:40 »
Tak to je špatně, najdete si někoho jiného, protože tento člověk se za "odborníka" akorát vydává. Taková instalace nemůže fungovat korektně. Důvod už jsem nejen já uvedl, chybí propust na pražský vysilač (41,53,59,46) a navíc těch 30dB je možná zbytečně moc. Je třeba obě antény doplnit filtry LTE, možná i proto se příjem muxu 3 na k.59 zhoršil. Obdobná situace je asi i u té druhé antény. Slučovač bude zřejmě málo selektivní a tak se to mezi sebou tluče. Pražská anténa je vertikálně nebo horizontálně orientovaná?
Je to špatná instalačka už od počátku přesně jak tu bylo napsáno,
Jeff_Si
má pravdu v tom, že pokud by bylo vše správně vyřešeno potíže mohou být s k.60, k širokopásmovému zesilovači patří propusti, že jste někde psal něco ve smyslu:
...a když začne někde vysílat nějaký jiný kanál-musím to vyměnit? Uživatel Horal napsal ano. Já dodám dělají to tak běžně uživatelé, kteří chtějí mít příjem bez závad.
Honda Enduro Team


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:mux 4 problém benešovsko
« Odpověď #44 kdy: 09. 01. 2015, 15:53:05 »
Řekl bych, že nejde o zesilovač, ale o selektivní prvky. Některé firmy často používají širokopásmové zpracování, protože je to nákladově levné a dá se na zákazníkovi napakovat. Představte si  signály selektivně zpracované a ještě srovnané úrovně. To jsme cenově někde jinde. Pak dojde s cenovou nabídkou širokopásmový mastič a jsem za toho zloděje vlastně já. A když je pozvu 5x na reklamaci, tak se dozvím "To my ne, to LTE"
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!