Autor Téma: Zavádějící informace nebo klamavá reklama?  (Přečteno 71995 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #30 kdy: 10. 02. 2015, 21:41:07 »
Nejde najít jedno řešení, které bude použitelné pro každou instalaci je nemožné. Ani bytová družstvba v tom nejsou zajedno. Mluvím často s představiteli družení vlastníků a mírně převažují názory, že udělali dobře s provozováním STA. Najde se i spousta těch, kteří by toho už znovu nešli. Odnesli to zejména ti, co byli v první řadě a užili si změny s rakouskými a slovenskými přechodnými multilexy s kanály nad 60 a různým přelaďováním a doplňováním, ti už dávno za dobu digitalizace překročili magickou hranici 100.000Kč. Naopak ti, kteří vyčkávali, tak na tom vydělali. Na jižní Moravě se nakonec digitální vysílání vrátilo převážně k analogovým kmitočtům. Rakousko (24,34), Slovensko (27,39,44,56), Česko (29,46), takže kdo si počkal, použil původní konfiguraci a stálo ho to jen drobnější úpravy. Samozřejme HD před ty původní rozvody moc nechodí, ale to většinou není potřeba. Pár aktivních diváků si HD signál zajistí satelitem nebo kabelovkou, ale většině stačí STA, hlavně že je to "zadarmo". Jak už tady někdo správně psal, placení STA z fondu oprav obyvatelé na svém inkasním lístku nenajdou.           
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #31 kdy: 10. 02. 2015, 22:47:07 »
to Alex:
Jsi vedle jak ta jedle, delas ze spolecne anteny kabelovku, vzpamatuj se.  Jsi tak naprosto presvedcen o sve pravde, az se dostavas mimo realitu. Ucel tato diskuze ale splnila, predvadis tady presne stejne finesy jako kabelovky  ;) .

Neni absolutne zadny duvod prevadet kanaly v novych rozvodech a skladat je jako kabelovka, pouzivaji se zasadne selektivni kanalove 5-ti nebo 10-ti clusterove zesilovace, takze zadny bordel se do STA netaha. Videl jsi nekdy vubec v posledni dobe, jak se ted dela STA?
Pokud vim byla tady rec o prijmu MUXU 1až4, RS7, RS8 a 3 slovenskych muxu u nas, kanaly 36+44+50-53+55-57, pripadne K29+40+40-41+55-57 bez RS8. Ty vidis nejaky technicky duvod konvertovat v rozvodu tyto kanaly, pokud je prijimam pouze terestricky?
Mozna si udelat misto na dalsi programy z transmodulatoru - ale to uz neni uplne klasicke STA a navic by tam i tak bylo spousu mista, jedine mne napada, ze jsi estét a mas rad pekne poskladane spektrum kanal hezky vedle kanalu.  :) .

Lidi proste chteji to, co je je dosazitelne "zadarmo" ze vzduchu, a neplatit za stejne programy kabelovce = tedy USETRIT .
A to slusne udelana spolecna antena jim v bytovkach umi zajistit, kdyz jinde nez na strese neni dostatecny signal a nechteji mit jezaty barak s antenami na balkonech. Za pouhy rok maji porizovaci naklady zpět, pokud prejdou od kabelovky.
A to je presne to, co kabelovky prudí, nizke porizovaci naklady, minimalni provozni naklady, dostatek programu. STA zacina byt hodne silnym konkurentem, lidi kterym terestricka nabidka vyhovuje, je totiz docela hodne. 
Je spousta důvodů, proč používat kanálové konvertory a hlavně není žádný rozumný důvod flikovat STA pro 70 účastníků nějakým programovatelným drekem.
Pokud jde o transmodulátory, tak to je zcela normální věc a hlavně - ne každý má to štěstí (jak spousta rozumbradů v diskuzích), že je u nich na střeše kompletní plejáda všech terestricky vysílajících CZ a SK stanic, navíc s tím, že o programy jako Nova HD apod. není zájem.

Jinak co lidi chtějí za programy nebo ne, to bych nechal na nich. Ale rozhodně nikdo nechce mazat med kolem úst nějakými sliby o STA a čemsi zadarmo, co se později ukáže jako velmi draze zaplacené. Tak nějak to bylo i u satelitního příjmu a dneska je z toho servisní poplatek jak vyšitý. U STA by měl každý předem vědět, že pořizovací cena je skutečně pouze na pořízení a všechno co bude následovat (tj. každá změna, servis apod.) se bude platit. Rozhodně ne to, že se jednou dá nějaká částka a STA pak bude na Věčné časy a nikdy jinak. Toto opravdu tak není a nikdy ani nebude.

Mimochodem by ses mohl naučit přijímat i jiné, než jenom s tebou souhlasné, názory a ne hned vyskakovat jak čertík z krabičky :)


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #32 kdy: 10. 02. 2015, 22:58:08 »
A to ještě nebyla ani řeč o tom, že když si např. od UPC vezmu internet, tak k němu automaticky nafasuji i 30 programů v DVB-T jako bonus (u jiných kabelovek a IPTV je to obdobné, TV je buď zcela zadarmo nebo za zvýhodněnou cenu v balíku s netem). Takže z pohledu takového zákazníka - a zároveň člena BD nebo SVJ - nemám naprosto žádný důvod zvedat na schůzi ruku pro vybudování a provoz STA, kterou vůbec k ničemu nepotřebuji. Když to identicky udělá polovina členů, tak jde STA akorát k ledu...


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #33 kdy: 11. 02. 2015, 00:09:35 »
pořád tady pleteš kabelovku a srovnavas nesrovnatelne ..........

Jak uz jsem psal, tohle muze byt zajimave jen pro ekonomicky aktivni lidi a hlavne mladsi rodiny s detmi , ti si vezmou rozsirenou nabidku operatora. Seniory toto ale z velke casti nezajima , netouzi po hromade "kanálů", a hlavne je zajima cena.

Kabelovka se u nas postupne zbavuje analogove nabidky a s digitalem tak postupne narostou naklady abonentum, to mas videt jak lidi vyvadeji kvuli navyseni platby u kabelovky i o tricetikorunu, no a po dnesnim infu o zdrazeni serpo u Skylinku je vymalovano, o praci urcite nebude nouze  :D

S jinymi nazory nemam problem, i kdyz to tak muze vypadat, jen mi vadi zamerne ucelove informace, koneckoncu kvuli tomu jsem toto vlakno založil. Trefne to tady vyjadril Omar, prvni STA-čka v DVB-T to nekde odskakaly, my jsme tady meli stesti, ze jsme digitalizaci meli jako posledni a diky terennimu profilu tu mame nyni slusny prijem vsech muxu. A taky bohuzel, (nebo bohudik?) i diky tomu zpozdeni kvanta nasranych zakazniku kvuli serpu :-), kteri si tento prijem zajistili tehdy prave kvuli nulovym mesicnim poplatkum a ted jim slouzime jako hromosvod a lampárna.

Nesdilim ovsem tvuj nazor na programovatelne zesilovace v STA, na trhu je dostatek kvalitnich, koneckoncu jede na nich cela Evropa, treba konkretne mam dobre zkusenosti s Ikusi. Jsou v provozu uz patym rokem a problem s nimi neni. Diky nim odpadaji v budoucnu naklady za dalsi komponenty pri rozsirovani STA o dalsi muxy, nebo zase s dalsim moznym preladovanim vysilacu...

Petr
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #34 kdy: 11. 02. 2015, 01:11:10 »
...Ale rozhodně nikdo nechce mazat med kolem úst nějakými sliby o STA a čemsi zadarmo, co se později ukáže jako velmi draze zaplacené. ...
Usmevne, zrovna kabelovky kdysi zacinaly s medovou zakladni nabidkou za 20 Kc mesicne a co se pozdeji ukazalo...

A to ještě nebyla ani řeč o tom, že když si např. od UPC vezmu internet, tak k němu automaticky nafasuji i 30 programů v DVB-T jako bonus ...
Dalsi zavadejici informace. Nafasujete bonus za 28 Kc mesicne.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #35 kdy: 11. 02. 2015, 10:16:26 »
Mimochodem, to jejich tvrzení z předposledního odstavce, že mnoho provozovatelů IPTV nemá vyřešeny licenční podmínky a může dojít k odpojení takového signálu, podle mě (přece jenom nejsem policista ani právník), může zakládat ze strany mnoha IPTV operátorů trestní oznámení nebo žalobu za pomluvu. Věřím totiž, že většina z nich si provozování IPTV bez patřičných smluv s TV stanicemi nedovolí.
A mimochodem, že i v kabelu může dojít k "odpojení signálu" dokazuje například půl roku se vlekoucí spor mezi UPC a Novou, díky kterému byli zákazníci UPC bez HD verzí Novy, Novy Cinema, Fandy a bez Novy Sport v HD i SD, nebo třeba nedávné odstranění TA3 z nabídky téhož operátora. Sice se to netýká konkrétně Nej TV, ale oni také (asi pro jistotu) nemluví v tom sdělení úplně konkrétně o své síti, ale o kabelovém příjmu obecně. Tak proč je nevzít za slovo  ;)
A ze strany kterých operátorů to může zakládat trestní oznámení nebo žalobu za pomluvu, když žádný nebyl konkrétně jmenován? Možná těch, kteří to mají opravdu načerno a v té citaci se sami vidí :D
Vzhledem k tomu, že tento výmysl byl šířen v Přerově, tak si troufnu říct, že ze strany prakticky všech IPTV operátorů působících v Přerově. Kteří přesně to jsou ať případně doplní místní.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #36 kdy: 11. 02. 2015, 10:27:26 »
Nechci tu nikomu pochlebovat a dělat reklamu, ale vím kdo je za nickem dxpetr, měl jsem možnost pracovat s některými komponenty (jeho-jejich provenience), které jsem si u nich nechal zhotovit.
Vůbec mi nepřipadá jako tlachal, který není schopen vyprojektovat a realizovat STA tak, aby byla funkční a s patřičnými zárukami. Naopak. Je to jen o znalostech, zkušenostech a praxi co kde a jak použije.
dxpetr-otázka
Ale přesto, je schopen uvedený programovatelný Ikushi fungovat jako primární zdroj např. pro případy Praděd k.51,53 + Krížava (Radíkov) k.52?? Čistě ze zvědavosti, pokud ne, jak situaci řešíte? Díky.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #37 kdy: 11. 02. 2015, 18:03:02 »
pořád tady pleteš kabelovku a srovnavas nesrovnatelne ..........

Jak uz jsem psal, tohle muze byt zajimave jen pro ekonomicky aktivni lidi a hlavne mladsi rodiny s detmi , ti si vezmou rozsirenou nabidku operatora. Seniory toto ale z velke casti nezajima , netouzi po hromade "kanálů", a hlavne je zajima cena.

Kabelovka se u nas postupne zbavuje analogove nabidky a s digitalem tak postupne narostou naklady abonentum, to mas videt jak lidi vyvadeji kvuli navyseni platby u kabelovky i o tricetikorunu, no a po dnesnim infu o zdrazeni serpo u Skylinku je vymalovano, o praci urcite nebude nouze  :D

S jinymi nazory nemam problem, i kdyz to tak muze vypadat, jen mi vadi zamerne ucelove informace, koneckoncu kvuli tomu jsem toto vlakno založil. Trefne to tady vyjadril Omar, prvni STA-čka v DVB-T to nekde odskakaly, my jsme tady meli stesti, ze jsme digitalizaci meli jako posledni a diky terennimu profilu tu mame nyni slusny prijem vsech muxu. A taky bohuzel, (nebo bohudik?) i diky tomu zpozdeni kvanta nasranych zakazniku kvuli serpu :-), kteri si tento prijem zajistili tehdy prave kvuli nulovym mesicnim poplatkum a ted jim slouzime jako hromosvod a lampárna.

Nesdilim ovsem tvuj nazor na programovatelne zesilovace v STA, na trhu je dostatek kvalitnich, koneckoncu jede na nich cela Evropa, treba konkretne mam dobre zkusenosti s Ikusi. Jsou v provozu uz patym rokem a problem s nimi neni. Diky nim odpadaji v budoucnu naklady za dalsi komponenty pri rozsirovani STA o dalsi muxy, nebo zase s dalsim moznym preladovanim vysilacu...

Petr
Nevím kde komu rostou náklady, ale pokud je mi známo, tak analog v pozemním vysílání není už cca 3 roky, a že ho kabelovky ještě někde drží, je pouze bonus navíc. Takže stejně jako si lidé kupují nové televizory nebo set-top-boxy pro pozemní vysílání (aby ho mohli přijímat), tak si kupují totéž pro kabelovku.

Můj názor na programovatelné zesilovače byl v souvislosti s tebou uváděným počtem 70 účastníků, kde taková věc opravdu nemá co pohledávat. To není nějaký malý domovní rozvod, kde by se to dalo flikovat tímto způsobem.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #38 kdy: 11. 02. 2015, 18:07:12 »
...Ale rozhodně nikdo nechce mazat med kolem úst nějakými sliby o STA a čemsi zadarmo, co se později ukáže jako velmi draze zaplacené. ...
Usmevne, zrovna kabelovky kdysi zacinaly s medovou zakladni nabidkou za 20 Kc mesicne a co se pozdeji ukazalo...

A to ještě nebyla ani řeč o tom, že když si např. od UPC vezmu internet, tak k němu automaticky nafasuji i 30 programů v DVB-T jako bonus ...
Dalsi zavadejici informace. Nafasujete bonus za 28 Kc mesicne.
A rohlík kdysi stával 0,20Kčs a dneska je 10x dražší. Tak to prostě je a navíc - což možná není tvůj případ, takže nejsi v obraze - rostou i mzdy. Ale u kabelovky rozhodně nikdy nikdo nesliboval, že se jednou něco zaplatí a pak už navěky zadarmo, jak to nezřídka dělají montéři STA ve snaze nalákat ovečky.

Ten bonus můžeš klidně vypovědět (když nemáš oněch závratných 28Kč/měsíc) a TV funguje pořád. Opět vůbec nevíš, která bije...


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #39 kdy: 11. 02. 2015, 18:14:18 »
Nechci tu nikomu pochlebovat a dělat reklamu, ale vím kdo je za nickem dxpetr, měl jsem možnost pracovat s některými komponenty (jeho-jejich provenience), které jsem si u nich nechal zhotovit.
Vůbec mi nepřipadá jako tlachal, který není schopen vyprojektovat a realizovat STA tak, aby byla funkční a s patřičnými zárukami. Naopak. Je to jen o znalostech, zkušenostech a praxi co kde a jak použije.
dxpetr-otázka
Ale přesto, je schopen uvedený programovatelný Ikushi fungovat jako primární zdroj např. pro případy Praděd k.51,53 + Krížava (Radíkov) k.52?? Čistě ze zvědavosti, pokud ne, jak situaci řešíte? Díky.
Nikdo netvrdil, že by byl tlachal. Ale je obrovský rozdíl mezi STA, kterou vlastní BD/SVJ a kde se musí na všechno volat externí firma (a obvykle ještě každá věc schvalovat členskou schůzí, kde každý mluví do všeho) a mezi kabelovkou, která je přímo vlastníkem celého rozvodu a poskytuje koncovým zákazníkům služby.


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #40 kdy: 11. 02. 2015, 23:41:42 »
Nechci tu nikomu pochlebovat a dělat reklamu, ale vím kdo je za nickem dxpetr, měl jsem možnost pracovat s některými komponenty (jeho-jejich provenience), které jsem si u nich nechal zhotovit.
Vůbec mi nepřipadá jako tlachal, který není schopen vyprojektovat a realizovat STA tak, aby byla funkční a s patřičnými zárukami. Naopak. Je to jen o znalostech, zkušenostech a praxi co kde a jak použije.
dxpetr-otázka
Ale přesto, je schopen uvedený programovatelný Ikushi fungovat jako primární zdroj např. pro případy Praděd k.51,53 + Krížava (Radíkov) k.52?? Čistě ze zvědavosti, pokud ne, jak situaci řešíte? Díky.
Pokud bych to mel resit u nas, tak je to jednoduche, K52 z Krizavy je zlikvidovana Radikovem, a Radikov je v temer shodnem azimutu s Pradedem a stejne silny. Takze se to prijima vse z jedne anteny propusti nastavenou na K51-53. Slovenske programy bereme z Velke Javoriny. Pokud by se to melo resit tam, kde jede jen Krizava , lze i bez pouziti menice sloucit hybridem predzesilenou K52 s pradedem a postupovat dal stejne do propusti K51-53 stejne, ovsem pouze pokud je radikov mimo dosah, a to je spise na Zlinsku, v tom pripade ale postrada smysl slucovani s Pradedem, kdyz mam k dispozici nekolizni muxy z Kojalu , Tluste a nebo Lyse hory, staci si jen vybrat. Ve Zline kolegove slucuji takto Krizavu K32 s mistni Tlustou horou na K33, jde to, kdyz je k dispozici merici technika a polyskop. staci na to selektivni predzesilovac, odladovac a hybrid na slouceni se Zlinem, a chodi to spolehlive, v analogu by to tak neslo delat.
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Zavádějící informace nebo klamavá reklama?
« Odpověď #41 kdy: 12. 02. 2015, 09:14:54 »
dxpetr,
díky za objasnění, přeji mnoho pracovních úspěchů.