Autor Téma: Nemohu uložit více než 1 předvolbu u ČT(1,2,24,sport) na stbxu TCL? Poradíte?  (Přečteno 10338 krát)

KAREL PROCHÁZKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Settopbox TCL DT200R:
Nemohu uložit více než 1 předvolbu u ČT(1,2,24,sport) na stbxu TCL? Poradíte?
Pokud všechny předvolby smažu a prolaďuji jediný kanál tak se mi uloží tento kanál. Jakmile proladím další tak se předvolby přenastaví na ten na kterém jsem vyhledával naposledy. U většiny ostatních programů tomu tak není. Například Novu Cinema mi to naladí nejméně 3x na kanálech 38+41+42 a zůstane to uloženo jako samostatné předvolby. Proč se o to zajímám. Poslouchám převážně ČT24 a když je signál momentálně nekvalitní tak jsem zvyklý přepnout během sekund na jiný vysílač. Už jsem zkoušel v menu přenastavit snad všechno možné ale nic nepomohlo!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Konkrétní Set top box může některý z identifikátorů, který se vyskytuje v síti MUX1, používat jako  funkci proti duplicitě jednoho programu. Řešením je seřízení anténního systému takovým způsobem, aby byl přijímán nejsilnější signál z jednoho směru a byl stabilní. S tímto problémem jsem se setkal u DVB-T rekordéru Panasonic, který pro identifikaci používá identifikátor PID a pán používal anténu typu plastový nesmysl Shark, který bral signál z mnoha směrů, jejichž úroveň byla závislá na počasí, takže při každé změně přelaďoval. Problém vyřešen instalací směrové antény k vysílači s lepším terénním profilem.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Je to jak pise Mik Kotanen. Jen poopravim, jedna se o identifikator TS_ID. Kazdy multiplex pouziva jiny system regionalizace. Mux1 (CT) pouziva 3 regiony, mux2 pouziva asi 11 regionu, mux4 asi 14 regionu. Pokud prijimate program CT (mux1) z vice vysilacu (kanalu) ale v jednom regionu, ulozi se bud posledne manualne vyhledany kanal nebo pri automatickem vyhledavani kanal s nejlepsim signalem. Neplati to pro vsechny prijimace, ale pro velkou cast ano.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V tomto byl dobrý TechniSat, ten uložil naprosto vše a nic nepřepisoval.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
ivovi: díky za info, jinak ve mnou popisovaném případě se jednalo o MUX3 přijímaného z Kojálu a Javořice.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


KAREL PROCHÁZKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Doplňující otázka: Momentálně zatím jedu po přestěhování na společnou anténu. Dá se to nějak obejít? Protože superanténa skutečně všechno vyřeší v otázce kvality přijmu z jednoho vysílače, ale co jeho odstávky, nebo nefunkčnost při mimořádných událostech. Já si samozřejmě poradím, ale manželka už ne.


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pravidelné odstávky vysílače se konají jednou ročně od 6:00 do 15:00, dvě technické údržbové přestávky od 0:00 do 6:00. Ověřit údržbové přestávky můžete zde: http://www.radiokomunikace.cz/tv-a-rozhlasove-vysilani/televizni-vysilani/udrzbove-prestavky-televiznich-vysilacu.html
V případě potřeby technického zásahu se plánují odstávky od 0:00 do 6:00, jinak běžné zásahy probíhají bez přerušení vysílání. U velkých vysílačů, u kterých je vysílání zálohováno i energeticky vlastními dieselagregáty, v případě výpadku el.energie je vysílání obnoveno v desáté vteřině výpadku el.energie. Skutečně je Vaše manželka tak náruživá divačka, že je potřeba trvat na příjmu ze dvou vysílačů?  ;)
Pokud ovšem k výpadkům příjmu u Vás dochází častěji než jsem uvedl, bylo by vhodné povolat servis anténních systémů.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
I moje družka už zná Skylink a satelitní reciver když pozemní vysílání má výluky.   :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Doplňující otázka: .. Dá se to nějak obejít? ..
Koupit STB, ktery ten identifikator nerespektuje a uklada vsechny kanaly. Jeden priklad uz tady padl, Technisat Digipal 2. Dalsi me ted nenapadaji, ale urcite nekdo doplni tip na dalsi typy.


KAREL PROCHÁZKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Chtěl jsem všem zúčastněným poděkovat.


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Všechny STB, které jsem kdy doma měl, naladily úplně vše. Na chalupě mi to naladí ČT 6x. I ten největší shit v akci v ElektroWorldu. Tyto STB, nebrat. Vždy je lepší, když si může konkrétní pozici člověk vybrat sám, a nenechávat to na technice.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jenže když kupujete podobnou věc do domácnosti, netušíte že zrovna tento konkrétní přístroj má takovouto vychytávku, jak jsem psal, setkal jsem se s touto fuknkcí u DVB-T rekordéru Panasonic, přičemž u televizorů Panasonic takový problém nebyl.


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
To je divné....
V elektronice se hrabu 25 let, ale přísahám, že jsem nikdy na takový tuner nenarazil. Asi mám stále mezery... ???
Vždyť to přece odporuje logice....každý tuner by měl už z principu naladit a uložit všechny frekvence, na kterých najde signál. A pokud už by takovou funkci měl, tak by rozhodně měla jít vypnout...
Takže co z toho plyne?  Koupit přes net, vyzkoušet proladit, a případně poslat zpět.
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700