Autor Téma: problemy mux4 a regmux7  (Přečteno 91863 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #15 kdy: 02. 03. 2015, 15:39:43 »
Jasně rozumím každopádně se jedná o mux2 se kterým potíže nejsou.Myslel jsem si to že to tak asi budete mít.Ale jak říkám tak při potížích je to potřeba hned hlásit a pokud to dělají i HD ČT tak i jim,mají tam specielně kontakt při poruchách příjmu nebo rušení.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #16 kdy: 02. 03. 2015, 15:44:50 »
Zatim jsem presvedceny ze jde o problem jen Fandy a ne ostatnich programu mux4, ale nemam to potvrzene.
Problem co popisuje Lubos T. byl uplny vypadek muxu4 z Veselice, tedy jiny i kdyz mozna souvisejici, "navazany" problem.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #17 kdy: 02. 03. 2015, 15:50:09 »
V sobotu u nás Fanda v muxu 4 urputně měnil poměr stran.
http://ulozto.cz/xmYu39pE/2015-02-28-23-45-48-fanda-mpg

FANDA 28.2.2015
...
Diky za doplneni, zmena pomeru stran je dalsi projev stejneho problemu. A jak jsem se dival na ten zaznam, jsou tam i vyse uvedene projevy, tedy "vodorovne prouzky, zaseknuti, kostky".


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #18 kdy: 02. 03. 2015, 19:07:40 »
Zasláno provozovateli:

Dne 28. února 2015 19:59 Aleš Pipek <*****@*****.cz> napsal(a):

Dobrý den,
v posledních dnech jsem zaznamenal zvýšený počet stížností na kvalitu příjmu MUX 4 ve východních Čechách. Ve všech případech (ITA, STA) jsem na místě pomocí měřícího přístroje zjistil, že je vše v pořádku a od zákazníka odjel bez nutnosti jakéhokoliv servisního zásahu. Dnes jsem všechny zákazníky telefonicky obvolal a zjistil jsem, že problém zaznamenali pouze u programu Fanda TV, na ostatních problém nezaznamenali. Doma jsem tedy dlouhodobě začal sledovat tento program na běžné TV a zjistil jsem, že v nepravidelných intervalech zde dochází ke změně příznaku formátu 4:3 a 16:9 v časech, kdy k tomuto docházet nemá! Při této změně dojde často současně i k rozpadu obrazu a zvuku. Ostatní programy v tomto multiplexu jsou zcela v pořádku. Po RF stránce je multiplex rovněž v pořádku, při měření měřící technikou vykazuje neměnné dostačující parametry (MER, CBER, VBER). Všichni zmínění zákazníci používají jako primární zdroj příjmu MUX 4 vysílač Hradec Králové - Chlum k45/H. Jestli se jedná o problém na jednom vysílači, nebo na více jsem ale neměl čas pozorovat.
 
Proto bych chtěl požádat za své zákazníky o prověření výše popsaného technického problému. Předem děkuji.
 
 
Aleš Pipek, Pardubice
TV technik


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #19 kdy: 02. 03. 2015, 19:31:05 »
Díval jsem se na dnešní aktualizaci mapy s LTE a významě ubyli vysílače na blanensku,i v okolí Blanska.Nevím jestli to souvisí s Blanskem-Veselice kde byl velký problém s muxem4.Ale je to minimálně zvláštní.A nejen tam ale i na znojemsku kde to sleduji taky.To by se jinak jednalo o rušení přímo vysílačemi s LTE a to nevím jestli už byl někde v republice takový problém.Je to minimálně k zamyšlení.
« Poslední změna: 02. 03. 2015, 19:32:39 od Luboš T. »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #20 kdy: 02. 03. 2015, 23:20:32 »
Už jsem to tady psal nedávno do jiného fóra: Asi před měsícem mi znenadání přestal jít 4. multiplex z Hodonína - St. Poddvorova. Nevím, co se stalo, musel jsem totálně překopat na půdě všechny slučovače, abych měl signál - ze Znojma? Už ani nevím, protože minulé jaro, ať jsem natočil směrovou anténu (Yagi, 16 prvků, K 45-47) kam chtěl, tak tak to jelo pořád stejně, jen ne z Brna. Nevím proč, z Bohunic chytám bez problémů RS7 na sousedním 47. kanále. Tohle je černá můra všech MUXů, ta čtyřka.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Zdeněk Jaroš

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #21 kdy: 03. 03. 2015, 08:37:58 »
Mě asi cca 1 měsíc už úplně zmizel mux4 Vyškov 46.kanál.Asi 1 rok fung s obč.výpadky (inverze) dobře.Teď mam S/Q 0% ???!!!
Lokalita Mořice 17 km východně od Vy.Vedle v Němčicích n/Hanou je sig asi na 1/3 pův hodnoty,ale koukatelný!
Mohl by se ozvat někdo z okolí,který přijímá též Vy,nebo  jde o nějaké rušení ap ????


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #22 kdy: 03. 03. 2015, 09:14:31 »
Popsané poruchy na Fandovi jsou v Brně už od podzimu, v poslední době jsou četnější a mohutnější. Sony v té době ukazuje silný signál, preViterbi cca 4e-3, postViterbi 0. I v okamžiku totálního výpadku obrazu a zvuku se nic na kvalitě signálu nemění, pouze pre na okamžik poklesne na cca 3e-3. Považoval jsem to za rušení příjmu, ale jak je vidět, rušení to není. Jsem smířen s tím - co bychom chtěli po Pařezovi...
Kde jste ty hodnoty vzal? Síla signálu se vyjadřuje v jiných hodnotách. To co uvádíte Vy je chybovost. U Muxu 4 a 7 je důležité, aby hodnota chybovosti před korekci byla co nejvyšší E-5,E-6. Taky jde o to jaká je hodnota MER.
Honda Enduro Team


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #23 kdy: 03. 03. 2015, 09:26:30 »
hodnota chybovosti před korekci byla co nejvyšší E-5,E-6
Spíše nejnižší, ne? ;) Jde přece o co nejmenší počet chyb.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #24 kdy: 03. 03. 2015, 10:33:23 »
Aleš Pipek: ta nepravidelná změna formátu je zcela určitě problém ne jednoho ale více vysílačů, osobně potvrzuji K44 Slavonín.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #25 kdy: 03. 03. 2015, 11:43:16 »
Popsané poruchy na Fandovi jsou v Brně už od podzimu, v poslední době jsou četnější a mohutnější. Sony v té době ukazuje silný signál, preViterbi cca 4e-3, postViterbi 0. I v okamžiku totálního výpadku obrazu a zvuku se nic na kvalitě signálu nemění, pouze pre na okamžik poklesne na cca 3e-3. Považoval jsem to za rušení příjmu, ale jak je vidět, rušení to není. Jsem smířen s tím - co bychom chtěli po Pařezovi...
Kde jste ty hodnoty vzal? Síla signálu se vyjadřuje v jiných hodnotách. To co uvádíte Vy je chybovost. U Muxu 4 a 7 je důležité, aby hodnota chybovosti před korekci byla co nejvyšší E-5,E-6. Taky jde o to jaká je hodnota MER.
PreViterbi chybovost je reálně 1E-3 až 1E-5. PreViterbi 1E-6 nebo dokonce 1E-7 jsou možné snad jenom laboratorně. 1E-7 je běžně PostViterbi a pokud je horší, tak je něco špatně.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #26 kdy: 03. 03. 2015, 12:00:21 »
Aleš Pipek: ta nepravidelná změna formátu je zcela určitě problém ne jednoho ale více vysílačů, osobně potvrzuji K44 Slavonín.
Už jsem se dočetl...  ;)


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #27 kdy: 03. 03. 2015, 12:52:47 »
Popsané poruchy na Fandovi jsou v Brně už od podzimu, v poslední době jsou četnější a mohutnější. Sony v té době ukazuje silný signál, preViterbi cca 4e-3, postViterbi 0. I v okamžiku totálního výpadku obrazu a zvuku se nic na kvalitě signálu nemění, pouze pre na okamžik poklesne na cca 3e-3. Považoval jsem to za rušení příjmu, ale jak je vidět, rušení to není. Jsem smířen s tím - co bychom chtěli po Pařezovi...
Kde jste ty hodnoty vzal? Síla signálu se vyjadřuje v jiných hodnotách. To co uvádíte Vy je chybovost. U Muxu 4 a 7 je důležité, aby hodnota chybovosti před korekci byla co nejvyšší E-5,E-6. Taky jde o to jaká je hodnota MER.
PreViterbi chybovost je reálně 1E-3 až 1E-5. PreViterbi 1E-6 nebo dokonce 1E-7 jsou možné snad jenom laboratorně. 1E-7 je běžně PostViterbi a pokud je horší, tak je něco špatně.
Ne, nic laboratorního. Normálně "dosažitelný" výsledek.
Archiv-instalace z podzimu 2014, lokalita Hrabyňe. Vysilač Slezská Ostrava. Pasivní anténa color digi maxi.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #28 kdy: 03. 03. 2015, 12:53:58 »
hodnota chybovosti před korekci byla co nejvyšší E-5,E-6
Spíše nejnižší, ne? ;) Jde přece o co nejmenší počet chyb.
Já jsem to pochopil, kolega se přepsal, stane se. Spíše by mne zajímalo co nám chtěl říct autor příspěvku


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:problemy mux4 a regmux7
« Odpověď #29 kdy: 03. 03. 2015, 16:16:55 »
Podle vyjádření operátora by mělo být již vše v pořádku.

Zasláno provozovateli:

Dne 28. února 2015 19:59 Aleš Pipek <*****@*****.cz> napsal(a):

Dobrý den,
v posledních dnech jsem zaznamenal zvýšený počet stížností na kvalitu příjmu MUX 4 ve východních Čechách. Ve všech případech (ITA, STA) jsem na místě pomocí měřícího přístroje zjistil, že je vše v pořádku a od zákazníka odjel bez nutnosti jakéhokoliv servisního zásahu. Dnes jsem všechny zákazníky telefonicky obvolal a zjistil jsem, že problém zaznamenali pouze u programu Fanda TV, na ostatních problém nezaznamenali. Doma jsem tedy dlouhodobě začal sledovat tento program na běžné TV a zjistil jsem, že v nepravidelných intervalech zde dochází ke změně příznaku formátu 4:3 a 16:9 v časech, kdy k tomuto docházet nemá! Při této změně dojde často současně i k rozpadu obrazu a zvuku. Ostatní programy v tomto multiplexu jsou zcela v pořádku. Po RF stránce je multiplex rovněž v pořádku, při měření měřící technikou vykazuje neměnné dostačující parametry (MER, CBER, VBER). Všichni zmínění zákazníci používají jako primární zdroj příjmu MUX 4 vysílač Hradec Králové - Chlum k45/H. Jestli se jedná o problém na jednom vysílači, nebo na více jsem ale neměl čas pozorovat.
 
Proto bych chtěl požádat za své zákazníky o prověření výše popsaného technického problému. Předem děkuji.
 
 
Aleš Pipek, Pardubice
TV technik

« Poslední změna: 03. 03. 2015, 17:29:19 od Aleš Pipek »