Autor Téma: ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?  (Přečteno 20347 krát)

Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #15 kdy: 31. 03. 2015, 13:46:25 »
Já tedy nerozumím tomu proč se zde skoro každé téma začíná zvrtávat v osobní invektivy a útoky, politiku.
Lidi, jste normální anebo už "zblblí" z těch médií, které nám dnes a denně připomíná, že jsme národ rozdělený na Klausovce-Havlovce, Zemanovce-Schwarzenbergovce či Rusofily-Rusobijce apod.
Zde je především web a digitálním vysílání a tak se mu pojďme věnovat.
Osobně myslím, že druhý sportovní kanál v ČT není zapotřebí, až na výjimky není souběh tolika atraktivních podniků jako třeba v letošní zimě (lyžování x rychlobruslení, biatlon x hokej atd.)
Taky nerozumím co máte někteří na mysli pod pojmem komerční sport. Žádný sport se dnes neobejde bez sponzorů a sportovní kluby a spolky nejsou perpetum mobile, aby dlouhodobě vytvařely zisk a nebo hospodařily se ziskovým rozpočtem.
V ČR je sportem č.1 podle průzkumů veřejnosti fotbal a sportem č.2 hokej, proto uvedené sporty na obrazovce převažují nad tzv malými či jinými sporty (např florbal, basket, házená apod). Bohužel práva na přenosy z vrcholných akcí (MS Fotbal, Olympiáda atd.) odčerávají z rozpočtu uvedeného programu potažmo ČT stále větší finance a vlivem omezení podílů reklam prostě nejsou peníze na nákup jiných zajímavějších akcí.
V některých případech tak dokonce práva platí přímo sponzoři nebo partneři klubů a nebo jednotlivých sportovců.
Jakým směrem se situace vyvíjí je jasné, je to pouze o penězích a na "megalomanské" a nekryté plány a projekty dojel např. Slovak Sport.
Kdo chce více sportu, musí si holt něco připlatit jinak to asi nebude.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #16 kdy: 31. 03. 2015, 13:54:32 »
ČT Sport 2 doufám ne. Dopadlo by to totiž podobně jako ty slavné Slovak Sporty tzn. časem by se zjistilo že na nich není co vysílat. Jeden kanál bohatě postačuje.

Horal: A ty se divíš? Kam vleze pepa kolovrátek tak tam automaticky 100 let tráva neroste.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #17 kdy: 31. 03. 2015, 14:28:43 »
pane Horale , profi sport se dělá, protože je to byznys tedy čistá komerce a dělá se, protože je výdělečný. Pro zúčastněné je jejich prací/živobytím. To jsou přenosy, které dnes ČT zajišťuje - profiligy hokeje, fotbalu, dokonce Liga mistrů  atd. -  navíc tyhle profisportovní přenosy jsou v komerční TV ziskové -  a ČT naopak hlásí jak na atraktivní utkání nemá peníze - proč by tyhle nesnyslné ztráty ČT měli povinně poplatníci platit ??
Neprofesionální sport, tedy amaterský je financován ze státního rozpočtu, k tomu ČT netřeba.


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #18 kdy: 31. 03. 2015, 15:13:15 »
V ČR je sportem č.1 podle průzkumů veřejnosti fotbal a sportem č.2 hokej, proto uvedené sporty na obrazovce převažují nad tzv malými či jinými sporty (např florbal, basket, házená apod). Bohužel práva na přenosy z vrcholných akcí (MS Fotbal, Olympiáda atd.) odčerávají z rozpočtu uvedeného programu potažmo ČT stále větší finance a vlivem omezení podílů reklam prostě nejsou peníze na nákup jiných zajímavějších akcí.
No a v tom je ten hlavní problém. ČT sama odčerpává ze svého rozpočtu miliony na fotbal a hokej, místo aby dělala veřejnoprávní službu menšinovým sportům, což je u nás třeba baseball. Proč ČT, které nemusí tolik záležet na sledovanosti, nekoupí místo české kaprligy či hokejové extraligy, raději (určitě mnohem levnější) práva na Českou baseballovou extraligu. Nebo třeba původně československý sport nohejbal. A mohl bych pokračovat. To by měla ČT dělat, nabízet svůj čas menšinovým sportům, které by se jinak na obrazovku nedostaly. Ne utrácet milióny ze svého rozpočtu na věci, které patří na komerční televize, kde se i uživí. A neplatí to jenom pro sport. Ale to už je na jinou debatu.


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #19 kdy: 31. 03. 2015, 15:37:52 »
Nevím proč by měla ČT nehledět na sledovanost? To by měla vysílat okresní šachovej turnaj? Podle mě by měla vysílat to, co diváka zajímá nejvíc - nejvíc sportovních diváků...Osobně bych byl za více zápasů hokejové extraligy nebo play off 1. ligy. Myšlenka na čt sport 2 mě právě taky napadla v souvislosti s koncem základní části hokeje a člověk by se rád podíval na více zápasů. Nemyslím si, že je CZ hokej špatný, naopak.  Mám sice možnost se dívat na Tipsport TV, ale někdy člověk nestíhá, tak bych se podíval na ivysílání ze zpožděním.

Ale nechci ČT kritizovat - myslím, že dělá co může a asi se nejde zavděčit všem...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #20 kdy: 31. 03. 2015, 15:59:41 »
pane shoppere, cokoliv chtít a přát si na ČT je samozřejmě možné. Jde jen o to, aby si ti kdo si něco přejí, byli také ochotni si to sámi se souznícími zájemci platit a nechtěli po jiných, aby jim to platili i oni  ;) Tak jako si sami platí třeba diváci Novy Sport, Eurosportu a dalších sportovních stanic. Případně se mohou koukat i na některé stanice "zadarmo" a platí to za ně zadavatelé reklam.


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #21 kdy: 31. 03. 2015, 16:01:42 »
Shoper: Právě že paradoxně na komerčních televizích by mohla být větší šance vidět více zápasů Třeba ta hokejová extraliga, kdyby ji měla Nova. Nejzajímavější zápasy by šly na Fandovi, další zápasy na placené Nova Sport.
Což mě mimochodem přivedlo k dalšímu problému s ČT. ČT si totiž tyto velké události nechá jen pro sebe, přesto že moc dobře ví, že nedokáže odvysílat všechno. Kdyby část práv přenachala jiným, jako je to běžné u lig v zahraničí, hned by bylo více spokojených diváků. Ale ne, ČT bude utrácet miliony z našich koncesionářských poplatků za exkluzivitu, místo aby myslela na diváky.


Alex Gaga

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 726
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #22 kdy: 31. 03. 2015, 17:20:04 »
Dokud se ČT definitivně nezruší nebo nepřeklopí na čistě placenou TV (tj. budou si ji platit pouze ti, kteří mají o její programovou skladbu zájem), tak zmiňované problémy nikdy nepřestanou a trh bude pořád pokřiven touto nesmyslnou anomálií (která jistě někomu nesmírně vyhovuje, bohužel se ale na jejím "provozu" nuceně podílejí i ti, kteří o to žádný zájem nemají).


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #23 kdy: 31. 03. 2015, 18:41:06 »
Shoper: Právě že paradoxně na komerčních televizích by mohla být větší šance vidět více zápasů Třeba ta hokejová extraliga, kdyby ji měla Nova. Nejzajímavější zápasy by šly na Fandovi, další zápasy na placené Nova Sport.
Což mě mimochodem přivedlo k dalšímu problému s ČT. ČT si totiž tyto velké události nechá jen pro sebe, přesto že moc dobře ví, že nedokáže odvysílat všechno. Kdyby část práv přenachala jiným, jako je to běžné u lig v zahraničí, hned by bylo více spokojených diváků. Ale ne, ČT bude utrácet miliony z našich koncesionářských poplatků za exkluzivitu, místo aby myslela na diváky.
V tom ovšem nemáte pravdu. ČT třeba práva na kaprligu nechávala i Nově, ale ta zjistila, že se jí místo toho vyplatí vysílat nějakou telenovelu - náklady minimální, sledovanost vyšší.


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #24 kdy: 31. 03. 2015, 21:51:36 »
Ale nikoliv ČT. ČT nikdy nikomu nic nepřeprodala. To byla (a vlastně dodnes je, protože to, co dřív vysílala Nova, dnes vysílá SlovakSport) iniciativa FAČR, která si moc dobře uvědomovala, že k co největšímu pokrytí fotbalu jí jen ČT nestačí a proto část zápasů prodala nejdříve Nově (a nějaký čas i Sport TV), pak SlovakSportu. ČT nemá na Synot Ligu monopol, na rozdíl od hokejové Extraligy, kde z nějakého, mě ne zcela pochopitelného, důvodu ČSLH ten monopol ČT dala.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #25 kdy: 31. 03. 2015, 23:35:28 »
ČT ani sama nic přeprodat nemůže. Má práva k vysílání, ne k dalšímu prodeji. Takže vždy s tím musí souhlasit jejich majitel. U hokeje to holt nejde na jinou TV ale na web.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #26 kdy: 01. 04. 2015, 08:22:41 »
práva na kaprligu získala ČT proto, že byla ochotna zaplatit do tohoto kšeftu více nežli soukromé stanice, které si cenu přenosů vyhodnotili níže. Což si pochvaloval i Pelta. Stále zůstává ta zásadní otázka, proč má ČT utrácet peníze poplatníků na zisky tohoto profisportu, když ve světě jsou tyto přenosy ziskové, tedy stát naopak získává příjem z daní. Zde se často odvolává na "vyspělé země". Ve kterém tedy vysílá profisoutěže ve fotbale veřejnoprávní TV ?


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #27 kdy: 01. 04. 2015, 14:02:24 »
pane shoppere, cokoliv chtít a přát si na ČT je samozřejmě možné. Jde jen o to, aby si ti kdo si něco přejí, byli také ochotni si to sámi se souznícími zájemci platit a nechtěli po jiných, aby jim to platili i oni  ;) Tak jako si sami platí třeba diváci Novy Sport, Eurosportu a dalších sportovních stanic. Případně se mohou koukat i na některé stanice "zadarmo" a platí to za ně zadavatelé reklam.

Asi už jsem dneska vyklikanej, ale nechápu...


SHOPER

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:ČT Sport 2 - Dočkáme se někdy?
« Odpověď #28 kdy: 01. 04. 2015, 14:10:30 »
Shoper: Právě že paradoxně na komerčních televizích by mohla být větší šance vidět více zápasů Třeba ta hokejová extraliga, kdyby ji měla Nova. Nejzajímavější zápasy by šly na Fandovi, další zápasy na placené Nova Sport.
Což mě mimochodem přivedlo k dalšímu problému s ČT. ČT si totiž tyto velké události nechá jen pro sebe, přesto že moc dobře ví, že nedokáže odvysílat všechno. Kdyby část práv přenachala jiným, jako je to běžné u lig v zahraničí, hned by bylo více spokojených diváků. Ale ne, ČT bude utrácet miliony z našich koncesionářských poplatků za exkluzivitu, místo aby myslela na diváky.

Asi ano, ale já ti nevím, s novou bych byl tak nějak nervozní, co se stane, co bude, co nebude, takže si vlastně raděj nestěžuju. Když to není v TV, dám Tipsport TV - ano - těch 30 Kč / měs ne opravdu nezabije a zatím jsem tam opravdu utratil jen tech 30 Kč za dobu, co to tam sleduju, protože jsem prostě občas dle podmínek vsadil a občas to vyjde, takže to mám vlastně zadarmo.
Ono je občas lepší nekritizovat a být rád za to co mám, když se podívám na Slávii, tak jim to fakt nezávidím a to FAKT NEJSU PRAŽÁK :-))))

Ale jak říkám - můj pohled je silně subjektivní, jinej sport krom hokeje mi je úplně putna...