Autor Téma: nejde načíst externí 2,5" HDD  (Přečteno 32330 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nejde načíst externí 2,5" HDD
« kdy: 20. 04. 2015, 13:18:23 »
Potřebuji poradit, nejde mi načíst externí 2 TB 2,5" disk v počítači, po cca minutě připojení k PC v disku vždy cvakne.

Nedávno mi spadl na zem asi z půl metru, ale stále fungoval až po týdnu jsem ho připojil k notebooku a přesouval soubory do PC a najednou úplně zmizel a nešel znovu načíst.

Poradí mi někdo co s tím? Mám na něm hromady hd filmů a nechci o ně přijít

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2015, 13:33:45 »
Zanes jej do nejbližšího PC servisu tam bejvaj šikovní fachmani  co dokážou z poškozených hdd vytáhnout data.Viděl jsem nedávno v  jednom pořadu na polské TVP ABC kde mluvil servisní technik o hdd,že se jim dostal do ruky hdd po požáru a dokázali z něj vytáhnout data.Jinak je tvůj hdd na "odpis".


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2015, 14:19:48 »
Fachmani existujú, o tom potom.... Mal som podobný problém, ale za odhadovanú cenu vytiahnutia dát z 1 TB 3,5" HDD (na základe popisu správania sa disku pred poruchou a ešte k tomu bez záruky toho, že sa to podarí) som si mohol kúpiť 3 nové rovnaké disky.... Takže ak je tam nejaký firemný, alebo rodinný nezálohovaný obsah, tak to možno za tú cenu stojí, ale kvôli HD filmom, ktoré sa dajú bežne stiahnuť z netu, alebo zohnať od známych je to myslím zbytočné vyhadzovanie peňazí.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2015, 14:31:23 »
A už jsi ho měl otevřený, abys posoudil mechanické škody?
Třeba jen disk vypadený z konektoru nebo zlomený konektor a vakliho kontakt?
Pro samotný disk není půl metru žádná výška, zvlášť pro dvaapůlku. Kromě mechanické závady bych hádal maximálně, tak vadu elektroniky. Disk pak můžeš připojit třeba přímo do stolního počítače a zkopírovat, resp. používat.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #4 kdy: 21. 04. 2015, 09:04:41 »
Ja bych postupoval takto.
1) Jiny USB port, jine PC.
2) Jiny (novy) USB kabel.
3) Pokud to nepomuze tak rozdelat a HDD pripojit k jinemu (novemu) konvertoru USB - (S)ATA.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #5 kdy: 21. 04. 2015, 12:12:35 »
Je disk vidět ve správci disků? Alespoň jako neznámé zařízení?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #6 kdy: 23. 04. 2015, 20:59:21 »
jirkazdevitky: To je fajn, položit dotaz a už se tady neukázat...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #7 kdy: 03. 05. 2015, 21:17:01 »
Ja bych postupoval takto.
1) Jiny USB port, jine PC.
2) Jiny (novy) USB kabel.
3) Pokud to nepomuze tak rozdelat a HDD pripojit k jinemu (novemu) konvertoru USB - (S)ATA.

Prvni dva kroky jsem stihl vyzkouset,třetí uz ne,hned ten den jsem dal disk na diagnostiku a bohuzel objevili hardwarove poškození ploten


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #8 kdy: 03. 05. 2015, 21:18:37 »
Je disk vidět ve správci disků? Alespoň jako neznámé zařízení?
Neni, slo
jen slyset zvukove oznameni pripojeni disku ale nenacetl se


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #9 kdy: 03. 05. 2015, 21:22:48 »
A už jsi ho měl otevřený, abys posoudil mechanické škody?
Třeba jen disk vypadený z konektoru nebo zlomený konektor a vakliho kontakt?
Pro samotný disk není půl metru žádná výška, zvlášť pro dvaapůlku. Kromě mechanické závady bych hádal maximálně, tak vadu elektroniky. Disk pak můžeš připojit třeba přímo do stolního počítače a zkopírovat, resp. používat.

Disk jsem neotviral,netroufal jsem si na to a dal ho ma diagnostiku,na firme mi slibili max.castku 5tisic kdyz na to nebudu spechat (mesic cekani) a pred tydnem jsem mel telefonat od jejich externi firmy,ktera diagnostiku dela a zjistili hardwarove poskozeni ploten a cenu na 28 tisic,tak jsem jim podekoval. Zvlastni je ze disk asi jeste dva tydny po padu fungoval az do doby kdy pri přesunu souboru znicehonic zmizel a už nešel připojit


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nejde načíst externí 2,5" HDD
« Odpověď #10 kdy: 10. 05. 2016, 10:36:28 »
A už jsi ho měl otevřený, abys posoudil mechanické škody?
Třeba jen disk vypadený z konektoru nebo zlomený konektor a vakliho kontakt?
Pro samotný disk není půl metru žádná výška, zvlášť pro dvaapůlku. Kromě mechanické závady bych hádal maximálně, tak vadu elektroniky. Disk pak můžeš připojit třeba přímo do stolního počítače a zkopírovat, resp. používat.

Disk jsem neotviral,netroufal jsem si na to a dal ho ma diagnostiku,na firme mi slibili max.castku 5tisic kdyz na to nebudu spechat (mesic cekani) a pred tydnem jsem mel telefonat od jejich externi firmy,ktera diagnostiku dela a zjistili hardwarove poskozeni ploten a cenu na 28 tisic,tak jsem jim podekoval. Zvlastni je ze disk asi jeste dva tydny po padu fungoval az do doby kdy pri přesunu souboru znicehonic zmizel a už nešel připojit

Vracím se znovu k tomuto tématu, disk mám stále doma, většinu filmů co tam mám tak už nepotřebuju, pár se jich ale najde které chci z HDD dostat (mám na něm starou klasiku v hd např. Panna a netvor, seriál Cirkus Humberto, Adelheid , Florián (z r. 1961) - celkový odhad souborů které chci z něj dostat - 50 GB (kapacita disku 2 TB), mám naštěstí prinscreeny co na disku je. Dal bych do opravy max 5 tisíc

Poradí někdo nějaký levný servis? Nechci ho dávat nikam v Praze, rýžují na opravě neskutečné cifry.
« Poslední změna: 10. 05. 2016, 10:59:21 od jirkazdevitky »