Autor Téma: technisat digimod t1  (Přečteno 28598 krát)

vw.sharan

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
technisat digimod t1
« kdy: 13. 06. 2015, 17:53:22 »
zdravím,může mě někdo poradit co znamená na tom to typu příjmaču blikající červená a zelená dioda  a jak to odstranit.nejde vůbec spustit.díky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:technisat digimod t1
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2015, 20:04:46 »
Obvykle to znamená pohotovostní stav. Následně po stisku horního červeného tlačítka na DO dojde k vypnutí a bude svítit pouze červená kontrolka. A pokud už ten přijímač nereaguje, DO je v pořádku a nepomáhá ani odpojení a opětovné připojení napájení, takže můžeš tohoto TechniSata rovnou hodit do koše. Repas stojí kolem 600Kč, což je nerentabilní.


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:technisat digimod t1
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2015, 21:48:07 »
Pokud si vzpomínám dobře, tak tento model Technisatu měl napájení přes externí trafo/adaptér. Tuším, že to bylo na 12V?? Možná by stálo za to vyzkoušet pokud máte možnost jiné napájecí trafo. U většiny Technisatů byl problém s kondenzátory v napájecím zdroji a pokud je adaptér původní je docela možné, že už nefunguje tak jak má. Pokud by to nepomohlo, tak potom opravdu přijímač vyhodit a pořídit nový.


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:technisat digimod t1
« Odpověď #3 kdy: 15. 06. 2015, 09:58:18 »
Tenhle přijímač si  v určený šas načítá EPG a při tom to takhle začne blikat. Stejně tak to bliká, když se vypne. Pokud se ale nezapne, tak to asi bude konec.
Mám doma 2 kusy, oba běžely hodně dlouho, ten můj tak 7 let a mimo v jednom místě trochu opečenější plast (kde to asi nejvíc hřálo), tak jsou oba funkční.
Třeba právě kvůli tomu, že po zapnutí měl okamžitě přístupné EPG ho u mě drželo tolik let. Což je věc, která mi chybí u mojí TV Samsung. Nechápu, proč si to EPG nedokáže zapamatovat, co je na tom tak složitého?