Autor Téma: Bílé čárky v levé horní části obrazovky  (Přečteno 17152 krát)

Jiří Ryvola

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« kdy: 11. 06. 2010, 22:06:57 »
Dobrý večer, spozoroval jsem to už u víacerých stanic ne jen u J*J ale např. teď jde film Nestyda kde jsou nahoře v obraze z levého rohu do poloviny obrazovky bílé čárky viz. foto. Ale pokud je reklama tak je to OK. Viděl jsem to už i jinde ale teď to už skoro nikde není ale u J*J je to pravidelně a u všeho. Co to vůbec je ? TV funguje jinak vpohodě. Je to CRT TV. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2010, 22:09:07 »
servisní řádky

špatně pochopeno :)
« Poslední změna: 14. 06. 2010, 15:20:13 od David Kříž »


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2010, 22:41:12 »
Chtělo by to pravděpodobně roztáhnout si obraz na celou obrazovku - ale záleží na typu televizoru. Tím by řádky měly zmizet... Roztažení však může být na úkor šišatých nebo tlustých hlav :-)
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Jiří Ryvola

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2010, 08:38:47 »
No ono totiž vysílání filmů na J*J je zřejmě 16:9 protože nahoře a dole máme černý pruh a právě mezi obrazem a tím pruhem je toto a pokud je reklama tak tu zase mají v 4:3 takže je přes celou obrazovku. Docela to ruší při koukání ale zkusím ten obraz.

A teď mě napadá proč je to jenom u J*Jky a ne u ostatních ?


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2010, 15:24:03 »
A vy na to koukáte přes satelitní příjmač? Zřejmě máte televizi 4:3.
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Ryvola

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #5 kdy: 12. 06. 2010, 20:46:37 »
Jasně ! Mám satelit Mascom MC1101CR myslím a kartu CS link.. TV je kupovaná v roce 2002 a uhlopříčka 55cm, TV je 100% 4:3 Ikdyž Nova má pruhy nahoře a dole jak při reklamě tak při filmu.. a nic takového tam není. Fakt už nevím co stím.


david.kriz

  • Host
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #6 kdy: 12. 06. 2010, 21:18:15 »
S tím nic neuděláte, to je prostě technologická záležitost, to není chyba, to je jen souhra okolností. Buď 16/9 TV nebo si zvyknout...

špatně pochopeno, beru zpět...
« Poslední změna: 14. 06. 2010, 15:21:05 od David Kříž »


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #7 kdy: 13. 06. 2010, 00:55:36 »
Nebo formát 4:3 PanScan :-) ale přijde v případě vysílání 16:9 o část obrazu :)
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Ondřej Caletka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • Oskarův Weblog
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #8 kdy: 13. 06. 2010, 18:15:23 »
Jasně ! Mám satelit Mascom MC1101CR myslím a kartu CS link.. TV je kupovaná v roce 2002 a uhlopříčka 55cm, TV je 100% 4:3 Ikdyž Nova má pruhy nahoře a dole jak při reklamě tak při filmu.. a nic takového tam není. Fakt už nevím co stím.
Zkuste v nastavení satelitního přijímače přepnout formát obrazovky na 16:9, máte-li to propojeno SCARTem, nejspíše se pak bude 16:9 přepínat až na TV přijímači. Není pravděpodobné, že by se tím problém odstranil, ale je to tak jediné, co ještě můžete zkusit.

V každém případě je to chyba vysílatele, tyhle servisní informace nemají v aktivním obraze co dělat.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #9 kdy: 13. 06. 2010, 20:24:25 »
Mám takový Off-topic dotaz: proč píšete "J*J" a nenapíšete celé jméno? Předpokládám že jde o slovenskou "Joj". Co tím sledujete? Když bude mít někdo podobný problém, tak jeho řešení vyhledávačem bude jen těžko hledat...
« Poslední změna: 13. 06. 2010, 21:21:03 od Honza DVB »


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #10 kdy: 13. 06. 2010, 20:41:51 »
Já bych se rád zeptal jestli jsou ty bílé úseky statické nebo jestli se mění v čase?


Jiří Ryvola

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #11 kdy: 14. 06. 2010, 09:35:27 »
Dobry den, dekuji za zajem. Ty carky jsou myslim vsechny stejne dlouhe ale jedna je delsi. Nevim co znamena ''meni se v case'' ale jsou tam jen pokud mam nahore a dole cerne pruhy pokud maji reklamu tak ta je pres celou obrazovku a tam ty carky nejsou odpoledne to jeste vyfotim detailneji. Ted nejsem doma.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #12 kdy: 14. 06. 2010, 11:15:31 »
Dobry den, dekuji za zajem. Ty carky jsou myslim vsechny stejne dlouhe ale jedna je delsi. Nevim co znamena ''meni se v case'' ale jsou tam jen pokud mam nahore a dole cerne pruhy pokud maji reklamu tak ta je pres celou obrazovku a tam ty carky nejsou odpoledne to jeste vyfotim detailneji. Ted nejsem doma.
Proč píšete J*J a ne Joj? Je pro to nějaký důvod? Chápal bych to u věcí jako je EMU a jiné, ale tady?
Jinak vysvětlení tohohle jevu je jednoduché - až bude fotit, vyfoťte celou plochu obrazovky a ne jen takhle šejdrem z rohu a jen část a ještě připište co je te zo TV a jestli jste ji přepul na 16:9 (výškové sražení obrazu). Obrazovka je, předpokládám, formátu 4:3.

+ přidejte odpověď na Enikovu otázku...
« Poslední změna: 14. 06. 2010, 11:24:39 od Honza DVB »


Jiří Ryvola

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #13 kdy: 14. 06. 2010, 15:12:38 »
Dobrý den, tal jsem psal J*J no bóže, mě ukamenujte. Posílám fotku obrazovky při nastavení 4:3 Letter Box. Zkoušel jsem ještě 16:9 ale to mám šišaté hlavy a při 4:3 mi zase chybí kus obrazu a ty čárky blikají až mě to vytáčí k šílenství.


david.kriz

  • Host
Re: Bílé čárky v levé horní části obrazovky
« Odpověď #14 kdy: 14. 06. 2010, 15:19:37 »
Tak teď hledím, že jsem ten prvotní popis pochopil zcela jinak a uplně blbě ;)
Takže to s tím samozřejmě nemá nic společné :)