Autor Téma: mini pc s androidem  (Přečteno 92522 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
mini pc s androidem
« kdy: 26. 08. 2015, 21:32:23 »
Chci si pořídit mini pc s androidem (max do 4.000,-), buď flash disk nebo menší krabičku, potřebuji poradit který přijímač si vybrat, chci aby uměl BEZ PROBLEMU načíst tyto aplikace:

ivysílání ČT, Voyo, prima play, hbo go, filmbox live

Mám předvybrané tyto přijímače, a váhám jestli musí mít android 4.4, 2 GB RAM a duální wifi, nebo jestli stačí např. 1 GB RAM...jestli má někdo s tímto zkušenosti tak budu rád, chci jen využívat tyto aplikace, hry na tom hrát nechci

https://www.mall.cz/domaci-multimedialni-centrum/evolveo-smart-tv-stick-d2-ii-jakost?kpid=686472&gclid=CKW42_LZxMcCFUlsGwodNaoB_A

http://www.umax.cz/minix-neo-x8-h-plus-a2-lite-air-mouse/#technical

http://www.comp1.cz/comp1/eshop/1-1-PC-a-mini-PC/0/5/6-Mk808B-Plus-Bluetooth-QuadCore-AmLogic-M805-1GB-RAM-8GB-NAND-Android-4-4

http://www.conrad.cz/mini-pc-renkforce-tv-box-android-4-4-4x-2-0-ghz-quad-core.k1272033


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Potox

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #1 kdy: 26. 08. 2015, 22:58:17 »


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #2 kdy: 26. 08. 2015, 23:51:56 »
Rovno majú akciu http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html

Ahoj,dík za tip,jsi si jistý ze na tom tyto aplikace pojedou?


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #3 kdy: 27. 08. 2015, 09:04:45 »
Nerozumím otázce, zda na jednotlivých zařízeních "aplikace pojedou". Aplikace jsou psané pro systém takže fungovat musí. Rozdíl je samozřejmě pouze v hardwaru.
To si můžeš ohlídat technickými parametry. Já si před lety koupil Rikomagic MK802 III. Jelikož to bylo ale dítko čínských soudruhů tak tomu odpovídalo i provedení. Nicméně i s takto obyčejným kouskem se dalo dělat spousty věcí a byl jsem s tím spokojený, DLNA, hry atd. prostě to umělo z blbé TV udělat chytrou.
Bohužel to dlouho nevydrželo, upravený fw 4.2 byl nějak pomršený a nefungoval dobře s hardware. I po četných aktualizacích i od uživatelů kteří uměli Android upravit, mi to leží doma v šuplíku s nefunkčním bootem.

Takže pokud to koupíš od nějaké "Značky" je větší pravděpodobnost že ti to bude dobře sloužit.
Nespoléhej se na WIFI, lepší je pokud to má LAN konektor.
« Poslední změna: 27. 08. 2015, 09:08:45 od Grifin »
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #4 kdy: 27. 08. 2015, 10:55:36 »
Nerozumím otázce, zda na jednotlivých zařízeních "aplikace pojedou". Aplikace jsou psané pro systém takže fungovat musí. Rozdíl je samozřejmě pouze v hardwaru.
To si můžeš ohlídat technickými parametry. Já si před lety koupil Rikomagic MK802 III. Jelikož to bylo ale dítko čínských soudruhů tak tomu odpovídalo i provedení. Nicméně i s takto obyčejným kouskem se dalo dělat spousty věcí a byl jsem s tím spokojený, DLNA, hry atd. prostě to umělo z blbé TV udělat chytrou.
Bohužel to dlouho nevydrželo, upravený fw 4.2 byl nějak pomršený a nefungoval dobře s hardware. I po četných aktualizacích i od uživatelů kteří uměli Android upravit, mi to leží doma v šuplíku s nefunkčním bootem.

Takže pokud to koupíš od nějaké "Značky" je větší pravděpodobnost že ti to bude dobře sloužit.
Nespoléhej se na WIFI, lepší je pokud to má LAN konektor.



Díky za info. Tak jinak, chci aby všechny zmíněné aplikace na přijímačích fungovaly. U každého je jiná recenze, že nejde jedna nebo druhá, nebo že není podpora pro DRM widevine, bez které nepojede voyo, ale nikde se o DRM v popisku u těchto přijímačů nepíše, tak pokud to nevyčtu z recenzí, tak smůla. Proto se ptám, jestli někdo už má zkušenosti.

např.
Rikomagic MK902 II 16 GB- našel jsem recenzi že voyo nefunguje
https://www.mall.cz/domaci-multimedialni-centrum/rikomagic-mk902-ii-16gb-mk706-air-mouse

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #5 kdy: 27. 08. 2015, 15:44:29 »
Můžu mít otázku .....proč Android?
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #6 kdy: 27. 08. 2015, 17:30:10 »
Můžu mít otázku .....proč Android?

Kvůli aplikacím,nechci si je pouštět na mobilu nebo notebooku ale v TV a chytrou TV nemám.


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #7 kdy: 27. 08. 2015, 17:45:04 »
Můžu mít otázku .....proč Android?

Kvůli aplikacím,nechci si je pouštět na mobilu nebo notebooku ale v TV a chytrou TV nemám.

No za ty prachy se dá koupit i něco pod widlama,ivysílání ČT, Voyo, prima play, hbo go, filmbox live a je to výkonější
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #8 kdy: 27. 08. 2015, 17:50:28 »
Můžu mít otázku .....proč Android?

Kvůli aplikacím,nechci si je pouštět na mobilu nebo notebooku ale v TV a chytrou TV nemám.

No za ty prachy se dá koupit i něco pod widlama,ivysílání ČT, Voyo, prima play, hbo go, filmbox live a je to výkonější


A ty o něčem víš?


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #9 kdy: 27. 08. 2015, 17:59:52 »
Lenovo IdeaCentre Stick 300
Intel Compute Stick Windows
HP 260 G1 DisplayPort s podporou audio (i po konverzi na HDMI)

atd..

Hledej na to recenze
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #10 kdy: 28. 08. 2015, 18:13:52 »
Chci si pořídit mini pc s androidem (max do 4.000,-), buď flash disk nebo menší krabičku, potřebuji poradit

Zde je pár mých tipů na základě hořce a draze nabytých zkušeností s těmito typy zařízení:

1. Aktuálně bych zvážil, jestli má ještě smysl investovat do zařízení, kde běží Android původně vyvinutý pro chytré mobily a tablety (tj. zařízení s dotykovým displejem). Osobně bych teď asi počkal na širší nabídku zařízení s Android TV.

2. Za sebe říkám, že když už klasický Android, potom jedině s Kodi (XBMC). Minix ho mívá poměrně dobře integrované, protože se podílí na vývoji (technicky i finančně).

3. Android ve verzi 4.4 Kitkat považuji za výchozí minimum pro teď pořizované zařízení. Právě některé video-on-demand aplikace ho mají jako nejnižší podporovanou verzi (oficiální upgrade systému bývá vzácností). Spíš bych chtěl něco, na čem běží 5.0 Lollipop a vyšší. Už třeba jenom kvůli zase „povoleným šroubům“ ohledně zápisu na paměťovou kartu.

4. Zmíněné video-on-demand aplikace sice deklarují kompatibilitu s určitou verzí systému Android, ale jen podle toho se nelze řídit. Speciálně jejich funkčnost od stolu nikdo nezaručí. To chce vyzkoušet na konkrétním modelu s konkrétní verzí firmwaru (a systému). Často totiž kolidují různé více či méně standardní úpravy systému ze strany výrobců zařízení a šikanující ochrany v aplikacích s placeným obsahem. Často je na překážku tzv. root (odemčení zařízení).

5. 1 GB RAM by teoreticky měl na Android 4.4 a vyšší stačit. Obecně však platí, že čím více paměti, tím lépe. Zase totiž záleží na odladění systému a neblahém vlivu nestandardních úprav, aby z mobilního systému byl systém pro multimediální centrum. 1 GB RAM je rozumné výchozí minimum (nikoliv optimum).

6. Spíš než HDMI dongle doporučuji nějakou malou krabičku. Bývají lépe vybavené, rozšiřitelnější, výkonnější, spolehlivější, ale též zákonitě dražší.

7. Jestli trváte na bezdrátovém připojení do sítě, pak určitě radím podporu Wi-Fi v pásmu 5 GHz (IEEE 802.11n nebo IEEE 802.11ac). Vyšší rychlost, méně rušení. Samozřejmě předpokládám, že máte kompatibilní Wi-Fi router. Ještě by bylo dobré, kdyby zařízení mělo externí anténu. Nicméně platí zlaté síťařské pravidlo: stacionární zařízení se do sítě mají připojovat kabelem, takže multimediální centrum bez ethernetového rozhraní (RJ-45) bych si nekoupil.

8. Doporučuji nekupovat zařízení s malou interní pamětí (řekněme do 4 GB). Je na pováženou, jak přibývá aplikací, které se nechtějí nechat přesunout na paměťovou kartu. Navíc z interní paměti si hodně místa usurpují aplikace, které Vám vnutí Google a na multimediálním centru je nejspíš ani nebudete potřebovat (například mapy).  A jeho aplikace se téměř vždy odmítají nechat přesunout na paměťovou kartu.

9. Dobře si promyslete možnosti dálkového ovládání. Kodi se dá sice ovládat přes vlastní aplikaci Kore z mobilu či tabletu, ale co ty ostatní aplikace, které chcete používat? Preferoval bych zařízení, pro které výrobce dodává značkové ovládací periférie (opět mohu doporučit Minix). Kombinovat různé značky sice lze, ale stane se, že spolu neladí (zejména herní periférie). Určitě prospěje IR přijímač, který otevírá možnosti pro různé nastavitelné dálkové ovladače ve smyslu aplikací pro chytré mobily s IR vysílačem.


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #11 kdy: 29. 08. 2015, 11:22:19 »
Lenovo IdeaCentre Stick 300
Intel Compute Stick Windows
HP 260 G1 DisplayPort s podporou audio (i po konverzi na HDMI)

atd..

Hledej na to recenze

Lenovo IdeaCentre Stick 300 - slabé wifi, o mediích ani zmínka
Intel Compute Stick Windows - o médiích žádná zmínka
HP 260 G1 DisplayPort s podporou audio (i po konverzi na HDMI) - recenze žádná, jde spíš o stolní PC a ten nehledám

Upřímně za USB stick kolem 4 tisíc se mi to zdá zbytečné, to radši bych za stejnou cenu koupil větší krabici, která má větší výkon a víc možností připojení


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #12 kdy: 29. 08. 2015, 11:52:29 »
Chci si pořídit mini pc s androidem (max do 4.000,-), buď flash disk nebo menší krabičku, potřebuji poradit

Zde je pár mých tipů na základě hořce a draze nabytých zkušeností s těmito typy zařízení:



Díky moc za vyčerpávající info, dovolím si pár dotazů k bodům:

1.) Co jste myslel širší nabídkou zařízení s android tv? jde o kombinaci s Win.8 + android?

2.) minix neo x8 už mám od tohoto týdne rezervovaný dle doporučení a od více lidí, kodi tv (xbmc) už je na tom předinstalovaný - o kodi tv jsem nevěděl vůbec nic, díval jsem se na recenze a na nastavení xbmc na youtube, to co mě nejvíce zajímalo o minixu bylo, aby dokázal zobrazit aplikace z obchodu play, tj. voyo, hbo go, horizon go, filmbox live, ivysílání české televize a prima play, majitel přijímače mi říkal že přes "kodi" by to mělo fungovat, ale ještě nezkoušel nainstalování z obchodu play.
To co mě zajímá je, pokud "kodi" tyto aplikace dokáže pootvírat (asi přes zip), zajímá mě jestli se jedná pouze o načtení jednotlivých streamů k vysílání, nebo jestli dokáže zobrazit celou stránku (prostředí zobrazované aplikace) tak jak vypadá totožně po stažení z obchodu play?
To co bych přes kodi dále využil by byly německé nebo rakouské stanice v hd vysílání, pokud tedy je to možné (využil bych např. ORF 1 a 2, ZDF, ARD). Nevím jak to funguje ale v rámci IPTV přes Kodi se dají sledovat živé vysílání různých stanic, nebo jen odvysílané pořady? Na netu totiž německé stanice sledovat nejdou kvůli omezení vysílání mimo německy mluvící země.
Objevil jsem na netu např rúzné odkazy na hbbtv url na vysílání HD stanic, ale nevím jestli to jsou přímé linky na živé vysílání. HBBTV nerozumím, nemám ho na LCD tv ale četl jsem že např.  ČT uvažuje, že dá hbbtv do androidu.


3.) nevím jestli jsem pochopil dobře, ale jde Vám pravděpodobně o zápis na externí disk (místo na vnitřní pamět), našel jsem k tomuto článek jak se to dá docílit:
http://androidforum.cz/post948521.html#p948521

8.) minix neo x8 má interní pamět 16 GB, z toho bude něco ukrojeno na předinstalované aplikace, tak snad to vystačí  (využíva bych externí flešku)

9.) pro minix budu mít dva ovladače, hry nevyužiji
« Poslední změna: 29. 08. 2015, 11:58:03 od jirkazdevitky »


Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #13 kdy: 29. 08. 2015, 21:48:09 »

1.) Co jste myslel širší nabídkou zařízení s android tv? jde o kombinaci s Win.8 + android?

Ne, prostě Android TV. Je to oficiální odnož systému Android odladěná pro televizory. Více viz https://www.android.com/tv/

To co mě zajímá je, pokud "kodi" tyto aplikace dokáže pootvírat (asi přes zip), zajímá mě jestli se jedná pouze o načtení jednotlivých streamů k vysílání, nebo jestli dokáže zobrazit celou stránku (prostředí zobrazované aplikace) tak jak vypadá totožně po stažení z obchodu play?

Normálně otevřete Google Play, stáhnete si libovolné aplikace a spustíte si je. Kodi (XBMC) tam plní úlohu hlavní obrazovky, na kterou si přidáte odkaz ke spuštění kterékoliv instalované aplikace.

Jinak je Kodi aplikace jako každá jiná, kterou si můžete klidně stáhnout z Google Play do mobilu či tabletu. Funguje jako přehrávač multimediálních souborů ze samotného zařízení (interní paměť, paměťová karta), připojených externích médií (např. flash disk) a dostupných síťových zdrojů (např. z osobního počítače nebo síťového úložiště).

Minix „akorát“ vyladil Android a Kodi (XBMC) pro svůj hardware a pohodlnější ovládání mobilní aplikace na televizní obrazovce. Pořád je to ale jenom jedna aplikace naroubovaná na klasický Android. Ten tam běží a kdykoliv do něj můžete vyskočit a dělat běžné věci.

3.) nevím jestli jsem pochopil dobře, ale jde Vám pravděpodobně o zápis na externí disk (místo na vnitřní pamět), našel jsem k tomuto článek jak se to dá docílit: http://androidforum.cz/post948521.html#p948521

Ano i ne  :)

Android 4.4 nedovoluje aplikacím zapisovat data libovolně na paměťovou kartu. Mohou zapisovat jen do složky, kterou si na paměťové kartě samy vytvořily. Jedna aplikace však nesmí zapisovat data do složky, kterou si vytvořila jiná aplikace, což dost překáží třeba při třídění souborů (audio, video, fotky). Nefungují třeba správci souborů a podobné aplikace. Navíc tohle omezení se žádnou běžnou změnou nastavení obejít nedá. Vývojáři systému si zkrátka postavili hlavu a názor změnili zase až později. Předchozí verze (4.3) a následující verze (5.0) tímhle problémem netrpí.

minix neo x8 má interní pamět 16 GB, z toho bude něco ukrojeno na předinstalované aplikace, tak snad to vystačí  (využíva bych externí flešku)

16 GB by teoreticky mělo stačit. Místo flash disku bych radil paměťovou kartu. Flash disk připojený přes USB OTG je dobrý spíše jen pro čtení (např. si na něj z počítače nakopírujete videa). Minix Neo X8H Plus podporuje karty SD/SDHC/SDXC (tj. SD 3.0), takže padá jinak stále ještě celkem častý limit 32 GB.

Sám v něm mám kartu o 128 GB. Na aplikace samozřejmě tolik nepotřebuji, ale mám tam taky nějaké multimediální soubory. Například rozkoukané seriály a nejoblíbenější hudbu. Nechci kvůli každé drobnosti nechat rozbíhat spící pevné disky v síťovém úložišti, kde mám jinak multimédia. Je to celkem pět disků (RAID 6), které už dělají nějaký ten hluk a nemají zrovna nejmenší spotřebu. Ale to odbočuji.

Každopádně s paměťovou kartou umí Android pracovat lépe než s flash diskem.

pro minix budu mít dva ovladače, hry nevyužiji

Značkové ovladače Minix? Pak není co řešit  8)


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #14 kdy: 30. 08. 2015, 09:07:36 »
Lenovo IdeaCentre Stick 300
Intel Compute Stick Windows
HP 260 G1 DisplayPort s podporou audio (i po konverzi na HDMI)

atd..

Hledej na to recenze

Lenovo IdeaCentre Stick 300 - slabé wifi, o mediích ani zmínka
Intel Compute Stick Windows - o médiích žádná zmínka
HP 260 G1 DisplayPort s podporou audio (i po konverzi na HDMI) - recenze žádná, jde spíš o stolní PC a ten nehledám

Upřímně za USB stick kolem 4 tisíc se mi to zdá zbytečné, to radši bych za stejnou cenu koupil větší krabici, která má větší výkon a víc možností připojení

Pokud to jede pod widlema tak pojedou všechny media.

    Pokud o Compute Sticku uvažujeme jako o multimediálním rozšíření televizoru, má výkonu dostatek. YouTube nebo Stream v plném HD rozlišení jel zcela plynule, žádné problémy jsme nezaznamenali ani u iVysílání, Horizon Go nebo dalších služeb. O přehrávání lokálních médií nemá smysl se podrobněji rozepisovat, nenastal žádný problém.

http://technet.idnes.cz/intel-compute-stick-recenze-d1f-/hardware.aspx?c=A150506_155305_hardware_nyv

Budeš si pouštět něco co používá Silverlight od microsoftu,sice se píše že je na ustupu ale používá se tak u androidu na tyhle stránky zapomen.
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60