Autor Téma: mini pc s androidem  (Přečteno 92503 krát)

Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #15 kdy: 30. 08. 2015, 21:15:26 »
Pokud to jede pod widlema tak pojedou všechny media.

S kanonem na vrabce ;)

Windows Media Center se už roky nevyvíjí, takže stejně by muselo přijít na řadu Kodi (XMBC), Media Portal nebo něco podobného. Navíc ve Windows Store nemá většina požadovaných služeb vlastní aplikaci. Čili zbývá jenom webové rozhraní, které bych já osobně na televizoru z gauče používal jenom s pistolí u hlavy.

Android podporuje kdejaká služba. Jde „jen“ o to, najít si multimediální centrum, které výrobce svými vylepšenými naopak totálně neznemožnil ...

Budeš si pouštět něco co používá Silverlight od microsoftu,sice se píše že je na ustupu ale používá se tak u androidu na tyhle stránky zapomen.

Používá se méně a méně, protože končí podpora v prohlížečích. Microsoft Edge ho nepodporuje vůbec, Google Chrome a Mozilla Firefox ho zatím jenom omezují, ale jestli dodrží časový rozvrh, ještě letos s podporou končí. Silverlight by mi tedy vrásky nedělal. A Flash, který leckteré službě poslouží jako mezistupeň před HTML 5.1, rovněž ne.

Tohle jsou totiž starosti pro uživatele webových rozhraní. A která multimediální služba má webové rozhraní s proprietární technologií, aniž by měla aplikaci pro Android? Na žádnou si teď nemůžu vzpomenout. Z těch tazatelem původně zmíněných to není ani jedna.

Nechci fanaticky orodovat za Android. Nemám nic ani proti klasickým HTPC a jejich kompaktnějším nástupcům. Nicméně na tady konkrétně vznesené požadavky podle mého soudu je mnohem efektivnější Android.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #16 kdy: 31. 08. 2015, 09:04:06 »
A nebude lepší počkat jak to dopadne z WIN 10 s možností spouštění android aplikací.

On tu sice píše že to chce používat na uvedené služby,ale pokud by si chtěl pouštět streami spotrovních utkání,koncertú, tv stanic atd. tak na androidu narazí.
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #17 kdy: 31. 08. 2015, 11:43:57 »
Chci si pořídit mini pc s androidem (max do 4.000,-), buď flash disk nebo menší krabičku, potřebuji poradit který přijímač si vybrat, chci aby uměl BEZ PROBLEMU načíst tyto aplikace:

ivysílání ČT, Voyo, prima play, hbo go, filmbox live
..
Tak jsem to pro vas otestoval na DI-WAY K1 AND-4 (Widevine ma ve specifikaci).
Aplikace ivysilaniCT a hboGO (ukazky) jedou bez problemu. Voyo nevim jak otestovat bez prihlaseni a kvuli testu se registrovat nebudu. Bohuzel jinak pekna aplikace hboGO ma volbu jen mobilni data nebo wifi, ignoruje ethernet (pri pripojeni ethernetem pise ze nema pripojeni).



jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #18 kdy: 31. 08. 2015, 14:38:42 »

[/quote]
Tak jsem to pro vas otestoval na DI-WAY K1 AND-4 (Widevine ma ve specifikaci).
Aplikace ivysilaniCT a hboGO (ukazky) jedou bez problemu. Voyo nevim jak otestovat bez prihlaseni a kvuli testu se registrovat nebudu. Bohuzel jinak pekna aplikace hboGO ma volbu jen mobilni data nebo wifi, ignoruje ethernet (pri pripojeni ethernetem pise ze nema pripojeni).
[/quote]

Díky za info, mám předvybranou podobnou krabičku - MINIX NEOX8 , s tím ethernetem jsem ale překvapený, netušil jsem že HBOGO má jen dva způsoby připojení.

Máte ještě někdo vyzkoušený USB flash disk na kterém tyto aplikace jedou? chci se rozhodonout jestli koupit větší krabici nebo flešku, která by byla co se týče cest pro mě asi nejlepší, líbil by se mi tento typ flešky (která má wifi na 2,4 a 5 Ghz, o DRM ale zmínka není)

http://www.dx.com/cs/p/guleek-mk903v-quad-core-android-4-4-2-4k-smart-tv-dongle-w-2gb-ram-8gb-rom-bluetooth-wi-fi-tf-351698


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #19 kdy: 31. 08. 2015, 16:49:08 »
Má někdo zkušenosti s tímhle? Má to pasivní chlazení což je plus + rozměry OK,a spotřeba super?

http://www.minix.com.hk/Products/MINIX-NEO-Z64-WIN-PC.html

http://cdr.cz/clanek/test-minix-neo-z64-s-win-81-skvela-nahrada-za-domaci-pc

cena cca 4400kč
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #20 kdy: 03. 09. 2015, 19:13:59 »
s tím ethernetem jsem ale překvapený, netušil jsem že HBOGO má jen dva způsoby připojení.

Mobilní aplikace jsou navrhované pro chytré mobily a tablety, takže není divu, že vývojáři myslí jenom na Wi-Fi a 3G/LTE. Už jste viděl mobilní telefon se zdířkou pro UTP kabel s koncovkou RJ-45?  ;)

Některé krabičky tohle řeší simulací Wi-Fi připojení. Android hlásí aplikacím, že je zařízení připojené přes Wi-Fi, ale reálně je připojené do sítě kabelem. Je to o tom, jak dobře si Android odladí výrobci pro své zařízení.

Ukázkou, jak to nemá vypadat, jsou levné tablety bez 3G/LTE modemu (resp. jednotky), kde si přesto systém stěžuje, že se nemůže připojit do mobilní sítě. Samozřejmě, že nemůže, když nemá vhodné komponenty! Uživatelským řešením je jedině zapnout režim „V letadle“ a modlit se, že na daném tabletu lze při tomto režimu spustit Wi-Fi (což by z bezpečnostních důvodů jít nemělo, aby obvykle to jde).

Máte ještě někdo vyzkoušený USB flash disk na kterém tyto aplikace jedou? chci se rozhodonout jestli koupit větší krabici nebo flešku, která by byla co se týče cest pro mě asi nejlepší, líbil by se mi tento typ flešky

Asi si stojím na vedení, ale myslíte skutečně USB flash disk? Jako paměťové médium, na které se dají aplikace přemístit z interního úložiště zařízení?  Nebo se USB flash disk rovná HDMI dongle? Uznávám, že jistá vizuální podobnost tam je  :)

o DRM ale zmínka není

To nebývá skoro nikdy. Navíc podpora samotné technologie Widevine nezaručuje, že alespoň některé aplikace s placeným obsahem (video, hudba) nebudou stávkovat kvůli něčemu jinému. Tyhle aplikace kolikrát stávkují i na ne zrovna levných mobilech či tabletech zavedených značek. Multimediální centra a podobná zařízení s Androidem jsou takovou partyzánštinou, protože Android nebyl a není vyvíjen s ohledem na ně, takže problémů s kompatibilitou lze obecně čekat více. 

Doporučuji navštívit prodejnu / showroom, kde Vás nechají produkt vyzkoušet, co na něm běží nebo neběží. Případně si ho objednejte přes internet. Doma si ho pak v klidu vyzkoušíte a když nějaká aplikace bude stávkovat, zařízení v zákonné lhůtě vrátíte bez povinnosti udávat důvod. Abyste neplatil zbytečně poštovné a dostal peníze zpět rovnou do ruky, doporučuji zvolit e-shop, který má někde poblíž kamennou pobočku.


Jiří Macich ml.

  • Administrator
  • Nováček
  • *****
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • DigiZone.cz
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #21 kdy: 03. 09. 2015, 19:18:23 »
Má někdo zkušenosti s tímhle? Má to pasivní chlazení což je plus + rozměry OK,a spotřeba super?

http://www.minix.com.hk/Products/MINIX-NEO-Z64-WIN-PC.html

http://cdr.cz/clanek/test-minix-neo-z64-s-win-81-skvela-nahrada-za-domaci-pc

cena cca 4400kč

S Windows 8.1 to funguje docela dobře, přestože samozřejmě výkon není žádná sláva. Je však otázkou, nakolik hladký bude upgrade na Windows 10. Bohužel jsem tuhle krabičku testoval v době, kdy ještě nebylo možné ověřit kompatibilitu s Windows 10.


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #22 kdy: 08. 10. 2015, 21:59:02 »
Chci si pořídit mini pc s androidem (max do 4.000,-), buď flash disk nebo menší krabičku, potřebuji poradit který přijímač si vybrat, chci aby uměl BEZ PROBLEMU načíst tyto aplikace:

ivysílání ČT, Voyo, prima play, hbo go, filmbox live
..
Tak jsem to pro vas otestoval na DI-WAY K1 AND-4 (Widevine ma ve specifikaci).
Aplikace ivysilaniCT a hboGO (ukazky) jedou bez problemu. Voyo nevim jak otestovat bez prihlaseni a kvuli testu se registrovat nebudu. Bohuzel jinak pekna aplikace hboGO ma volbu jen mobilni data nebo wifi, ignoruje ethernet (pri pripojeni ethernetem pise ze nema pripojeni).

Můžeš mi prosím ještě ověřit, jestli na DI-WAY jede prima play a jestli skutečně je problém při přehrávání HBO GO přes ethernet?
Přemýšlím že bych si ho možná koupil


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #23 kdy: 08. 10. 2015, 22:20:32 »
Chci si pořídit mini pc s androidem (max do 4.000,-), buď flash disk nebo menší krabičku, potřebuji poradit

Zde je pár mých tipů na základě hořce a draze nabytých zkušeností s těmito typy zařízení:


5. 1 GB RAM by teoreticky měl na Android 4.4 a vyšší stačit. Obecně však platí, že čím více paměti, tím lépe. Zase totiž záleží na odladění systému a neblahém vlivu nestandardních úprav, aby z mobilního systému byl systém pro multimediální centrum. 1 GB RAM je rozumné výchozí minimum (nikoliv optimum).

6. Spíš než HDMI dongle doporučuji nějakou malou krabičku. Bývají lépe vybavené, rozšiřitelnější, výkonnější, spolehlivější, ale též zákonitě dražší.

7. Jestli trváte na bezdrátovém připojení do sítě, pak určitě radím podporu Wi-Fi v pásmu 5 GHz (IEEE 802.11n nebo IEEE 802.11ac). Vyšší rychlost, méně rušení. Samozřejmě předpokládám, že máte kompatibilní Wi-Fi router. Ještě by bylo dobré, kdyby zařízení mělo externí anténu. Nicméně platí zlaté síťařské pravidlo: stacionární zařízení se do sítě mají připojovat kabelem, takže multimediální centrum bez ethernetového rozhraní (RJ-45) bych si nekoupil.

8. Doporučuji nekupovat zařízení s malou interní pamětí (řekněme do 4 GB). Je na pováženou, jak přibývá aplikací, které se nechtějí nechat přesunout na paměťovou kartu. Navíc z interní paměti si hodně místa usurpují aplikace, které Vám vnutí Google a na multimediálním centru je nejspíš ani nebudete potřebovat (například mapy).  A jeho aplikace se téměř vždy odmítají nechat přesunout na paměťovou kartu.

9. Dobře si promyslete možnosti dálkového ovládání. Kodi se dá sice ovládat přes vlastní aplikaci Kore z mobilu či tabletu, ale co ty ostatní aplikace, které chcete používat? Preferoval bych zařízení, pro které výrobce dodává značkové ovládací periférie (opět mohu doporučit Minix). Kombinovat různé značky sice lze, ale stane se, že spolu neladí (zejména herní periférie). Určitě prospěje IR přijímač, který otevírá možnosti pro různé nastavitelné dálkové ovladače ve smyslu aplikací pro chytré mobily s IR vysílačem.


Dobrý den, díky za radu, nakonec jsem si neox H8 plus nekoupil, prodejce se už neozval. Promyslel jsem si to od té doby a hledal pečlivě na internetu a řídil se podle Vašich rad a bylo opravdu těžké najít krabičku která by jela na 100% bez potíží, nejlepší recenze měla ze všech tato:  Evolveo Android Box Q4 4K (recenze je i tady na digizone ale občas vykazuje nedostatky v zobrazování videa z 16:9 na 4:3 a naopak, že zamrzává)

přál bych si:

- Android TV krabičku s ethernetovým připojením a wifi (i duální), android 4.2-4.4, nebo výkonnou USB flešku s androidem a wifi a redukcí na Ethernet
- cenu max. do 3.000,- Kč (pokud možno i s ovladačem, pokud se nebude dát jinak ovládat taky aby měla querty klávesnici s kurzorem, nebo možnost připojení bezdrát. myš)
- budu na ní využívat aplikace HBO GO, Horizon GO (přehrávání HD programů), Filmbox Live, Ivysílání ČT a Prima Play, TV JOJ (budu přehrávat stream v 720p)
- aby se u HD streamu nekousala aby byl přenos plynulý, budu využívat jen k IPTV
- pokud by měla instalovaný xbmc,nezlobil bych se
« Poslední změna: 08. 10. 2015, 22:51:07 od jirkazdevitky »


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #24 kdy: 09. 10. 2015, 14:10:57 »
Můžu mít otázku .....proč Android?

Kvůli aplikacím,nechci si je pouštět na mobilu nebo notebooku ale v TV a chytrou TV nemám.

No za ty prachy se dá koupit i něco pod widlama,ivysílání ČT, Voyo, prima play, hbo go, filmbox live a je to výkonější

Dostal jsem teď jeden typ kterým by měl vyhovět mým požadavkům, má s tímto někdo zkušenost? Jede údajně na tom Kromě win.8 i android

http://www.symmtec.cz/shop/pipo-x7/


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:mini pc s androidem
« Odpověď #25 kdy: 11. 10. 2015, 13:34:19 »
Chci si pořídit mini pc s androidem (max do 4.000,-), buď flash disk nebo menší krabičku, potřebuji poradit který přijímač si vybrat, chci aby uměl BEZ PROBLEMU načíst tyto aplikace:

ivysílání ČT, Voyo, prima play, hbo go, filmbox live
..
Tak jsem to pro vas otestoval na DI-WAY K1 AND-4 (Widevine ma ve specifikaci).
Aplikace ivysilaniCT a hboGO (ukazky) jedou bez problemu. Voyo nevim jak otestovat bez prihlaseni a kvuli testu se registrovat nebudu. Bohuzel jinak pekna aplikace hboGO ma volbu jen mobilni data nebo wifi, ignoruje ethernet (pri pripojeni ethernetem pise ze nema pripojeni).

Můžeš mi prosím ještě ověřit, jestli na DI-WAY jede prima play a jestli skutečně je problém při přehrávání HBO GO přes ethernet?
Přemýšlím že bych si ho možná koupil
Vyzkousel jsem Prima play a funguje. Na Voyo bez predplatneho nic vyzkouset nejde. HBO GO ethernet ignoruje jak jsem psal. Ale to predpokladam bude problem u vsech Android krabicek. Odhaduji ze to neni zamer tvurcu aplikace, jen s tim proste nepocitali, protoze to je app primarne pro mobil. Podarilo se mi to dobehnout tak, ze pri zapnute wifi jsem spustil prehravani videa. Jak se rozjelo prepnul jsem DI-WAY na ethernet. Video se prehravalo dal z ethernetu, jen se dole objevila hlaska "zkontrolujte pripojeni"...