Autor Téma: Sample z S-VHS  (Přečteno 18678 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Sample z S-VHS
« kdy: 16. 06. 2010, 05:11:51 »
Nemá někdo nějaký sample z S-VHS nahrávky? Hrozně by mne zajímalo, jak moc byla tahle vylepšená verze kultovního Video Home Systému kvalitní ve srovnání s VHS...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Michal Kolar

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2010, 08:23:34 »
Sample nemam, ale udavalo se ze VHS ma cca 240 svislych radku a S-VHS vice nez 400. U rozliseni barevne slozky bude rozdil jeste vetsi.


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #2 kdy: 16. 06. 2010, 09:35:08 »
S-VHS videorekordér měl kolega, a pamatuju si že rozdíl byl značný. Obraz nebyl mázlý jako u VHS, nepoblikávaly barvy a vzhledem k tomu, že tyto přístroje byly standartně vybaveny obvodem TBC, "neplavaly" řádky, obraz byl betonově stabilní.
Je velká škoda že se tento systém neuchytil, mohla za to taky až do konce poměrně šílená cena S-VHS videí a kazet, do kterých se vešlo méně pásku, kvalitní kazety ho totiž měly tlustčí než VHS.
Loudness War zabijí hudbu!


tom radon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #3 kdy: 16. 06. 2010, 10:28:49 »
nahrávka z kvalitního zdroje (studiové vysílání) byla svou kvalitou někde mezi VHSkou a on-line přenosem. Od VHSky to bylo znatelné vylepšení. Jenže se na tom podepsalo více faktorů (lepší mechanika, obvod TBC, kvalitnější a dražší pásky ...) které by kvalitativně dokázaly vylepšit i obyčejné VHS.
Z mého pohledu bylo docela zklamání, že Hi8 pásek nahraný na S-VHS byl "jenom" dobrý, čekal jsem více. Asi to bylo slabou kamerou (jen 40.000 Kč), ale testy rozlišení nedopadly nic moc. Problém byl hlavně v tom, že každá kopie byla viditelně horší a kopie byla vlastně už první sestřih :-)
Ale pořád lepší než mít primární záznam na obyčejné VHS/8 :-)


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #4 kdy: 16. 06. 2010, 10:45:23 »
Sample nemam, ale udavalo se ze VHS ma cca 240 svislych radku a S-VHS vice nez 400. U rozliseni barevne slozky bude rozdil jeste vetsi.
Barevná složka je u VHS i S-VHS úplně stejná, rozdíl je právě jenom ve složce jasové, kde S-VHS používá větší šířku pásma.
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #5 kdy: 16. 06. 2010, 13:05:13 »
Nemá někdo nějaký sample z S-VHS nahrávky? Hrozně by mne zajímalo, jak moc byla tahle vylepšená verze kultovního Video Home Systému kvalitní ve srovnání s VHS...

Mám ešte funkčný S-VHS. Problém je, že pre získanie samplu z S-VHS by som musel nahrávku S-VHS nahrať na DVD rekordér, kde dôjde k miernemu zníženiu kvality. A neviem v akom stave mám S-VHS pásky. Moc som ich nevyužíval. Nahrával som na VHS kazety (mód S-VHS - ET), rozlíšenie cca 350 riadkov. Rozdiel oproti VHS musel vidieť aj slepý  :)

M.CH


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #6 kdy: 16. 06. 2010, 15:05:05 »
Také mám doma plně funkční S-VHS od Panasonicu, někdejší nejvyšší model NV-HS930. Ale už přes pět let se na tom video nepouštělo, já to jeden čas používal na nahrávání dlouhých pořadů z rádia, když jsem nebyl doma (8 hodin dostatečně kvalitního zvuku v LP...), poslední dobou mi tu celkem stojí ladem.

Když jsem ještě nahrával na kazety, tak jsem používal S-VHS ET na kvalitnější pásky (BASF EQ240, TDK E-HG) popřípadě tu mám ještě asi 6 ks S-VHS kazet TDK. Obraz byl vynikající, dalo by se říci, že na kvalitní kazetě nebyl znát rozdíl výrazný mezi DVD rekordérem a S-VHS (zdroj obrazu byl tehdy z analogové kabelovky UPC). S-VHS ET záznamy byly o něco méně ostré, ale opět výrazně lepší než VHS. Zejména fungovaly (jak zde již bylo zmíněno) obvody TBC, takže se obraz netřásl, navíc tento můj rekordér má i digitální redukci šumu (3D DNR), která mírně zlepšila barevnost u přehrávaných pásků, i u obyčejných VHS.

Docela zajímavé je, když už jsme u VHS a kvality, že stereozvuk z VHS kazet (zejména těch kvalitních) byl v SP vynikající, bez šumu, s velkou dynamikou. Skoro se to blížilo kvalitě z CD. Zkoušeli jsme kdysi srovnávat poslech CD a nahrávku na S-VHS kazetě (pouze zvuk) a ty rozdíly samozřejmě slyšet byly, k překvapení ale nebyly nijak velké. Nahrávky na levnějších MC kazetách tak VHS Stereo strčila do kapsy.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #7 kdy: 16. 06. 2010, 15:51:48 »
S tým zaznamom zvuku na VHS to nebolo odjakživa také ružové. Zlom nastal, až keď sa začala pre záznam zvuku využívať rotujúca hlava. Do tej doby to bola skôr paródia na záznam zvuku.
Čo sa týka kvality, tak je vyššia, ako u profesionálnych štúdiových analógových magnetofónoch. Je to dané rýchlosťou pohybu pásky voči hlave. U rotujúcej hlavy je to, ak sa dobre pamätám, viac ako 80cm/s. U pozdĺžnej VHS audiostopy to bolo tuším 1,5cm/s. Kazeťáky používali 4,7cm/s.

M.CH.


milan pospisil

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • ICQ komunikátor - 314039702
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #8 kdy: 16. 06. 2010, 16:22:23 »
zvuk z těch tzv. "hifi-stop" byl opravdu excelentní..jediný jejich problém byl v tom, že nešly dále upravovat,takže žádné umazání dabing atd. , byly totiž nahrány "pod" obrazovým záznamem a tudíž je nešlo nijak upravovat,proto jakákoli uprava zvuku znamela vyrobit další kopii
Nejhorší lidé na forech jsou ti,kteří musí za každou cenu neustále něco psát! téměř vždy je to totální blbost
Edision Argus mini IP
PHILIPS 32PFL5605H
PHILIPS 40PFL5606H
PHILIPS 40PFL5007H/12


Štěpán S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #9 kdy: 16. 06. 2010, 16:33:13 »
S tým zaznamom zvuku na VHS to nebolo odjakživa také ružové. Zlom nastal, až keď sa začala pre záznam zvuku využívať rotujúca hlava. Do tej doby to bola skôr paródia na záznam zvuku.
Čo sa týka kvality, tak je vyššia, ako u profesionálnych štúdiových analógových magnetofónoch. Je to dané rýchlosťou pohybu pásky voči hlave. U rotujúcej hlavy je to, ak sa dobre pamätám, viac ako 80cm/s. U pozdĺžnej VHS audiostopy to bolo tuším 1,5cm/s. Kazeťáky používali 4,7cm/s.

M.CH.
Kazeťáky - to myslíte MC kazetové audio? Tak zde to bylo s rychlostí opravdu hodně hodně různé. Kolikrát jsem až žasnul. Kdo byl šikovnější a nebál se otevřít audiosystém, tak se to dalo snad vždy seřídit pomocí regulovatelnému trimru u motoru, či přímo v motorku (tam byla dírka pro malý šroubovák.)


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #10 kdy: 16. 06. 2010, 16:35:44 »
Nemá někdo nějaký sample z S-VHS nahrávky? Hrozně by mne zajímalo, jak moc byla tahle vylepšená verze kultovního Video Home Systému kvalitní ve srovnání s VHS...

Mám ešte funkčný S-VHS. Problém je, že pre získanie samplu z S-VHS by som musel nahrávku S-VHS nahrať na DVD rekordér, kde dôjde k miernemu zníženiu kvality. A neviem v akom stave mám S-VHS pásky. Moc som ich nevyužíval. Nahrával som na VHS kazety (mód S-VHS - ET), rozlíšenie cca 350 riadkov. Rozdiel oproti VHS musel vidieť aj slepý  :)

M.CH

Nevádí, beru všechno. :-)

BTW: Ona nahrávaka S-VHS > DVD rekordér by měla být (z principu) o něco méně kvalitní než S-VHS > (běžná) grabovací karta v PC?


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #11 kdy: 16. 06. 2010, 17:05:23 »
Kdo byl šikovnější a nebál se otevřít audiosystém, tak se to dalo snad vždy seřídit pomocí regulovatelnému trimru u motoru, či přímo v motorku (tam byla dírka pro malý šroubovák.)
Ty jsi Štěpáne opravdu všeuměl. :D A tos to ladil jako violu? Podle ladičky?

Smůlu měl ale ten, který se v tom jen povrtal a magič mu potom hrál poněkud pomaleji, nebo zas zrychleně. :'(
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


milan pospisil

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 79
    • ICQ komunikátor - 314039702
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #12 kdy: 16. 06. 2010, 17:19:59 »
ona ta Štěpánova věta nejde snad ani komentovat,to opravdu dělají jen všeumělové co jezdí na fritovací olej,dávají do pneumatik seno,montují antény na hromosvod....a komentují to slovy však ono to jede.....
Nejhorší lidé na forech jsou ti,kteří musí za každou cenu neustále něco psát! téměř vždy je to totální blbost
Edision Argus mini IP
PHILIPS 32PFL5605H
PHILIPS 40PFL5606H
PHILIPS 40PFL5007H/12


Štěpán S.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #13 kdy: 16. 06. 2010, 17:23:48 »
Není problém, měl jsem to promyšlené ...  ;) No, dle to'nu by to šlo jistě také doladit, ale to není tak úplně moc ideál. Já používal na to jiný fígl. Stačilo mít pořízený záznam z CD na neoriginál MC na magiči, kterej měl tu správnou rychlost. Potom se tato kazeta vždycky strčila do přístroje u kterého se ta rychlost měla seřizovat. CD se pouštělo vždy na stejném přehrávači. Pak už se jen sledoval souběh hrajícího CD a MC kazety v kazet'áku. Do kazet'áku se zastrčila sluchátka, CD hraje z 2. aparátu ven. S tímto postupem jsem si seřídil veškeré přístroje co mají MC. Jen u jedné Sony věže jsem nikde nenalezl nic k regulaci rychlosti - nechápu to. Takto si to seřídí i nehudebník  ;) Pak už jsou ty odchylky tak minimální, že ani nemá cenu to řešit a zabývat se tím. (různou Volností posuvu pásku v kazetě)


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Sample z S-VHS
« Odpověď #14 kdy: 16. 06. 2010, 17:27:11 »
Jestli stejným stylem hraje i ZSO, tak se ani moc nedivím, že se jim říká Hudba z Marsu  ;D
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")