Autor Téma: Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě  (Přečteno 12160 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2015, 11:21:18 »
Každý je svéprávný a pokud za něco platí, tak je to jeho svobodná volba.

A tvrzení: "Cenový průměr nejlevnějších nabídek zde dosahuje 18,23 dolaru, v přepočtu zhruba 460 korun za měsíc." je úplně mimo, protože při pohledu na největší poskytovatele placené TV v ČR se dá lehce zjistit, že jejich nabídky začínají zhruba na třetině až polovině uvedené částky. Pan redaktor z Lidovek buď požil, anebo nemá relevantní údaje a vaří z vody.


Korislav Korislavič

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2015, 11:45:25 »
Myslíš,že to je z hlavy redaktora LN ?


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #3 kdy: 29. 11. 2015, 12:06:43 »
Ani podle platných ceníků se nedostanu průměrem na 460Kč u nejnižších nabídek, jak tvrdí článek.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #4 kdy: 30. 11. 2015, 13:18:12 »
To, že je to relativně drahé, je jedna věc. Ostatně platí zákon nabídky a poptávky. Podle počtu zájemců o placené televizní vysílání se ale vyvíjí také cena.
Za mnohem významnější však pokládám to, že televizní vysílání je bez jakékoliv ideje. Ano, sportovních programů je dost. Hudebních programů je dost, ale jsou orientovány téměř stejným směrem, skoro by jeden nepoznal, která stanice je zapnuta.
V dramatické tvorbě se věnuje nesmírná pozornost kriminálním živlům, zejména vrahům a psychopatům. Imigrant, až se začne dívat na české televizní programy, si bude myslet, že polovinu země tvoří lotři prvního řádu, drogově závislí a druhou polovinu policajti.
Postrádám:
1. Tvorbu s podtextem výchovy k hodnotnému rodinnému životu. Zatím jsou propagovány pouze lehké mravy.
2. Tvorbu s kritickým pohledem na současné společenské jevy a náznakem řešení. Připadá mi, že televizním tvůrcům vše současné plně vyhovuje. Chybí vzdělávání národa, jak se lumpům, převlečeným za politiky, účinně bránit.
3. Naprosto nedostatečná je propagace úspěšných podniků, podnikatelů, úspěšných starostů, úspěšných domácích architektů, atd., měst a vesnic.
4. Chybí propagace poctivé práce bez ohledu na společenské postavení a osobní zisk.
5. Chybí propagace krásy České republiky do zahraničí s cílem například přilákat turisty. Technika je k dispozici, obsah vysílání kompetentní osoby buď v tomto směru nechtějí nebo neumí.
Nechci být pouze nechutným kritikem.Povedla se řada věcí, například pokrok ve vysílací technice, je jistá snaha o objektivitu zpravodajství. Propagují se dobročinné akce.
Snad ten můj příspěvek také někdo povolaný přečte.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #5 kdy: 30. 11. 2015, 15:03:06 »
3. Naprosto nedostatečná je propagace úspěšných podniků, podnikatelů, úspěšných starostů, úspěšných domácích architektů, atd., měst a vesnic.
Hned jsem si vzpomněl na cca 20 let starou knihu o kapitánech českého průmyslu, kde byli i "dárci" z obrázku níže, samozřejmě vylíčeni v superlativech (obrázek pak popisuje realitu). No a dneska by se mohl propagovat třeba agent Bureš, ne? :D



amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #6 kdy: 01. 12. 2015, 07:43:38 »
Je to jen podle toho, jaký balíček si člověk vybere, něco je levné, něco naopak ukrutně drahé .... no a k tomu SERPO! :D


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #7 kdy: 01. 12. 2015, 08:35:57 »
Ano, možná máme nejdražší placenou televizi, nicméně jiná tu není. Takže na to můžeme jen nadávat ale nic s tím neuděláme. Dokud to budou lidi platit tak to nikdo nezlevní.
Stejná situace jako s mobilními operátory. Taky máme nejdražší volání a data na světě. :-) teda alespoň někdo.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
pro 272930370
« Odpověď #8 kdy: 01. 12. 2015, 09:01:21 »
Máte pravdu, že darebáků s velkou popularitou je hodně. Nicméně já jsem měl štěstí na lidi kolem sebe, kteří ve velké většině se snažili udělat něco více pro podnik, než bylo jejich pouhou povinností. Ovzduší analýzy nějakého problému, sestavování postupů, jak na to lépe a nelehká cesta realizace nápadů vedla k lepším výsledkům. Zvenku podniku nikdo neměl ani ponětí, kolik stálo potu dosažení "samozřejmého" stavu. Tvořivá atmosféra vztahů mezi lidmi existuje i dnes, jsem o tom přesvědčen. Stojí zato je objevit a propagovat. Stojí zato udělat z celé společnosti aktivní tvořivý tým!
 


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #9 kdy: 01. 12. 2015, 09:26:10 »
Našel jsem v Lidových novinách. Co si o tom myslíte, pánové?

http://byznys.lidovky.cz/cesi-maji-nejdrazsi-placenou-televizi-ve-stredni-evrope-plati-i-vic-nez-francouzi-gii-/media.aspx?c=A151128_124955_ln-media_ELE
Souhlasím, že cena je v ČR předražená. Jsem u UPC asi 8 let a za tu dobu jsem si musel dobré ceny doslova "vyřvat" , jinak bych platil víc než je průměr, ale nestěžuju si , mám 35 hd kanálů a platím 3 stovky, bez slev 6 stovek


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Češi mají nejdražší placenou televizi ve střední Evropě
« Odpověď #10 kdy: 01. 12. 2015, 10:47:08 »
U mě to není tak hrozné. Já jsem u Selfu zhruba 10 let a mám 21HD + 48SD za 150Kč. Před lety to byla bezkonkurenční nabídka, ale poslední dobou je to nějaké zakonzervované. Chybí třeba Cool, Zoom, Max v HD, dělají stále upscale programů, které jsou k dispozici v nativu, jako by ztratili zájem jít dopředu. Jiného kabelového operátora nemám k dispozici, tak zatím zůstanu. Stejně všichni velcí operátoři jsou velmi nepružní při změnách programů. Chybějící programovou nabídku si proto doplňuji z DVB-T, DVB-C a IPTV, kde se vždycky něco objeví hned.         
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML