Autor Téma: DAB+ přijímač Tesco DR1403G  (Přečteno 212936 krát)

AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #165 kdy: 24. 09. 2016, 21:58:20 »
??? to je ale jobovka; netušil jsem, že je potřeba poslouchat rádio Svobodná Evropa k získání informací  :)

Protože mám sofistikovaný rotátor třídy "uchop tu dřevěnou tyč a otoč ji", tak jsem to zkusil a prd  :(
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #166 kdy: 24. 09. 2016, 23:23:33 »
Vítej v DAB realitě. Raisna je dobrá kóta.
Doposud jsme to měli na Moravě jednoduché. Dva signály, dva multiplexy a každý jiný. Teď se to začne zahušťovat.
Zachytil jsem info, že už vysílá Zlín na 5D. To by chtělo u nás ověřit. Zlín je blíž než Vídeň nebo Kamzík a mluví to česky. Já jsem na kompromisní anténu mezi Vídeň a Kamzík nechytil nic, přitom FM jede solidně, ať už Tlustá Hora nebo Mladcová.
Ve Zlíně není žádné povolení, jen na TVp nad Vizovicemi. To je tak na pokrytí východní části Zlína, dál to nedoletí. Jestli to jede, to nevím, můžu to zkusit, ale silně pochybuji. Proč by ČRa pouštěly zrovna nějaký Zlín...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #167 kdy: 24. 09. 2016, 23:30:41 »
Nemám to ověřeno. Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Nejsou to ČRa, ale 14 stanic Teleco.
Více v DVB-T signál v Bánově.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #168 kdy: 24. 09. 2016, 23:40:28 »
Nesmysl, chytá Černou horu. Ta chodí při dobrém profilu daleko a píše že je na kopci.
« Poslední změna: 24. 09. 2016, 23:44:16 od David Kříž »


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #169 kdy: 25. 09. 2016, 21:09:56 »
to je jedno, alespoň jsem pořád ve střehu :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #170 kdy: 02. 10. 2016, 17:07:41 »
Včera jsem byl na burčákovém pochodu v Prušánkách. Do baťůžku jsem si přibalil i odolné Tesco rádio. Na nejvyšším bodě trasy, což byla vinařská osada Vrchní Nechory jsem vysunul teleskop. Žádná sláva, obvyklý Kamzík a Vídeň. Nitra nebyla, ani nic jiného.
Trochu rarita byli Maďaři na prutovku na FM, ale to sem nepatří.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #171 kdy: 02. 10. 2016, 21:41:16 »
Včera jsem byl na burčákovém pochodu v Prušánkách... ale to sem nepatří.

Naopak, to je velmi zajímavé téma :)

Samozřejmě omluva, manipulativně jsem sestříhal tvůj text.

Je vidět, že cesty páně signálu jsou nevyzpytatelné - já byl o týden dřív na Rajsně nad Valticemi tj. pár km jinde a pár metrů výše a Nitra šlapala.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #172 kdy: 04. 10. 2016, 14:31:56 »
Sestříhat se dá cokoli a pak z toho vyleze úplně něco jiného, než autor řekl. Mediální scéna s tím má bohaté zkušenosti, ale neboj já se soudit nebudu :-)

Když jsem psal o Prušánkách, tak jsme myslel i na tvoji Raisnu. Topologicky jsou to obě první vyvýšeniny nad rozsáhlou rovinou soutoku Moravy a Dyje. Prušánky jsou severněji, takže do výškového profilu již zasahují první výběžky stoupajících Bílých Karpat a nepochybně hraje roli i směrování antén ze Zobora na Bratislavu. Tím se mi potvrzuje, že pokud nezmění výkon a azimuty na vysílací straně, tak mám doma s Nitrou smůlu.       
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #173 kdy: 01. 11. 2016, 20:21:14 »
O prodlouženém víkendu jsem se pohyboval po Bílých Karpatech jako Andrej, jen poněkud jižněji. Do baťohu jsem si přibalil i Tesco mazlíka. Průběžně jsem testoval signál, ale Zobor se mi naladit nepodařilo nikde. Vídeň hrála skoro všude od cca 500m výše. Vyjímečně Poláci na 12B, Bratislava pouze v jednom místě.
1. Větrný mlýn Kuželov (385): Nic, pouze náznak Vídně s vysokou chybovostí.
2. Radějov-rozhledna Travičná (380), u paty rozhledny v lese pouze náznak Vídně. Rozhledna zavřená, nahoře jsem nebyl.
3. Trasa z Nové Lhoty do Javorníku po modré. Na pláni od Nové Lhoty po vrchol Hradisko (550) jela Vídeň dílek od plného kotle, k tomu Poláci na 12B. Za vrcholem Hradiska směrem k Javorníku (450) zmizeli Poláci a poprvé a naposledy naskočila Bratislava.     
4. Po cestě do domů jsem se stavil na obvyklém místě nad Kyjovem ve Strážovicích u vleku (345). Tam jela bez problémů Bratislava i Vídeň. Terén je krásně otevřen na Slovensko a Zobor nic. To už byla manželka nervózní, že už to stačilo a měření pro tentokrát skončilo.
Ještě jsem zapomněl říci, že na hlavní túru na Velkou Javorinu jsem, hlava děravá, mazlíka zapomněl v základním táboře, takže měření na hlavní hřebenu neproběhlo. Třeba někdy příště, jestli na takový kopec příště ještě vylezu.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #174 kdy: 01. 11. 2016, 22:18:56 »
... To už byla manželka nervózní, že už to stačilo a měření pro tentokrát skončilo....
... na hlavní túru na Velkou Javorinu jsem, hlava děravá, mazlíka zapomněl v základním táboře, takže měření na hlavní hřebenu neproběhlo. Třeba někdy příště, jestli na takový kopec příště ještě vylezu.

Já někdy vezu manželku i psa, hádejte kdo více štěká, že již stačilo a jedem dál :) Hlava děravá je normalka, mně třeba klekly baterky - má osobní nedisciplinovanost. A potřetí: já si bohužel říkám, jestlipak se sem ještě jednou dostanu, kopec nekopec, rovina nerovina.

Jinak ale skvělý popis, v klidu si na mapách proklikám profil zdroj - cíl, takhle mně to baví zhruba srovnávat i na místech kam páchnu já; pak se zmíním jak to koresponduje.

Možná nejdůležitější: ty lokality, které jste navštívili jsou kouzelné, stav radiosignálu je sekundární záležitost :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #175 kdy: 02. 11. 2016, 17:19:54 »
Tu poslední větu bych podtrhnul. Bylo tam krásně i bez signálu. Vybarvené lesy, místy slunečno. Vypadalo to tam přesně takhle. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #176 kdy: 04. 11. 2016, 20:27:18 »
Jinak ale skvělý popis, v klidu si na mapách proklikám profil zdroj - cíl, takhle mně to baví zhruba srovnávat i na místech kam páchnu já; pak se zmíním jak to koresponduje.
Když budeš v těch mapách, tak mě napadl jeden námět pro tvoje spekulace.
Když jsem jezdíval přes Mikulov na Vídeň, tak Strážovák přestával hrát někde za Poysdorfem. kdežto městský vysílač z Vídně jede u Strážovickýho vysílače úplně v pohodě na teleskop. Že by DAB mělo větší dosah než FM?   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #177 kdy: 27. 11. 2016, 22:10:52 »
...Po cestě do domů jsem se stavil na obvyklém místě nad Kyjovem ve Strážovicích u vleku (345). Tam jela bez problémů Bratislava i Vídeň. Terén je krásně otevřen na Slovensko a Zobor nic...

protože jsem na Babím lomu (Kyjov resp. Strážovice) ještě nebyl a můj pes je pro každou srandu, tak jsme tam jukli. Obecně mám vlažný pocit k těm kovovým monstrům na vrcholcích kopců, ale musím říct, že tento vysílač se mi líbil, ty čtyři velké plošiny v dolní polovině, pak štíhlý krk zarostlý anténami, nahoře malá plošinka a ještě špička nad ní - já debil si nevzal foťák...

Příjem jenom Vídeň a Kamzík, zajímavé, že na vrcholku příjem snad o něco málo horší (rušení vysílače?) než dolu na parkovišti; tentokrát jsem měl Tesco i Pure, Pure problikával o něco lepší intenzitu, ale rozdíl nebyl výrazný.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #178 kdy: 28. 11. 2016, 12:23:54 »
Tak to vypadá, že rozdíl v citlivosti mezi našimi přijímači nebude. Spíše jsi měl zatím štěstí na lepší lokality, kde Zobor chodil.

Mě naopak přitahují vrcholky kopců korunované vysilači. Aby ti to nebylo líto, že jsi zapomněl foťák, posílám ti dvě moje fotky Strážovic. Máš na ně ode mne copyright.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« Odpověď #179 kdy: 28. 11. 2016, 21:38:00 »
Tak to vypadá, že rozdíl v citlivosti mezi našimi přijímači nebude. Spíše jsi měl zatím štěstí na lepší lokality, kde Zobor chodil.

Mě naopak přitahují vrcholky kopců korunované vysilači. Aby ti to nebylo líto, že jsi zapomněl foťák, posílám ti dvě moje fotky Strážovic. Máš na ně ode mne copyright.

sice bychom měli migrovat do jiného tématu (Vysílače fotky), ale ano, ano ano, to je ten playboy Babí lom na těch fotkách.

Že nemám citlivější Tesco jako ty mně uvrhlo do hluboké deprese, žil jsem v tom, že mám prémiový kousek  :'(  no co už
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno