Autor Téma: Nova vs. ČT + Óčko - realizace přenosů z významných hudebních akcí  (Přečteno 8830 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Slovy klasika - to jsou ale paradoxy.

Červen 2009 - ČT natočí koncert ke sedmdesátinám Karla Gotta v HD, i když je ČT HD tehdy ještě hudbou budoucnosti - byť velmi blízké. (Když už nic, tak alespoň si člověk mohl vychutnat krásné barevné podání HD kamer)

Únor 2010 - TV Óčko, jehož finanční prostředky nebudou zrovna neomezené, natočí přenos z předávání svých Hudebních Cen v HD rozlišení, ačkoliv HD vysílání u Óčka je, dovoluji si předpokládat, utopie (alespoň v dohledné době).

Červen 2010 - Glorifikovaný koncert k padesátinám Michala Davida. Vysílá ho komerční jednička, která se již v říjnu 2007 (!) chvástá svým HD programem. Že by tato velká akce byla vysílána v HD? Toto skutečně nehrozí.

A ještě bych ocenil, kdyby se to tu nezvrtlo k diskuzím o kvalitě repertoáru Michala Davida.
« Poslední změna: 26. 06. 2010, 21:31:33 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak jsem si pro kontrolu zapnul STB na MUXu 4 a na Nově HD je Davidův koncert vysílán v HD formátu. Mohl bych se podívat také na DVB-C UPC, ale předpokládám, že i tam je to v HD.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Tak jsem si pro kontrolu zapnul STB na MUXu 4 a na Nově HD je Davidův koncert vysílán v HD formátu. Mohl bych se podívat také na DVB-C UPC, ale předpokládám, že i tam je to v HD.

Já jsem si to porovnával na DVB-C UPC a moje zkušené oko tvrdí jasný verdikt - upcscale.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A nevíte jestli Nova někde v programech na webu uvádí které pořady jsou v nativním HD? Díval jsem se teď na jejich program na nova.cz, ale našel jsem tam jen věci jako stereo a 16:9.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pochybnost jsem zaregistroval pozdě a když jsem tedy přepnul na Nova HD v DVB-C UPC, už tam byly jen reklamy. :(

Pokud to ale bylo natáčeno v HD a MEGAMEJDAN ROKU by si to jistě zasloužil  ;) , potom bych ten upscaling moc nechápal. :o
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Ještě k tomu odlišnému barevnému podání, pokusil jsem se najít podobnou scénu, rozhodl jsem se pro nejhvězdnější duet české pop-music - Lucie Bílá a Karel Gott.

HD kamery LDK 8000 z PV1 HD ČT - Koncert k sedmdesátinám Karla Gotta


SD (?) kamery z koncertu k padesátinám Michala Davida


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Ještě k tomu odlišnému barevnému podání, pokusil jsem se najít podobnou scénu, rozhodl jsem se pro nejhvězdnější duet české pop-music - Lucie Bílá a Karel Gott.

HD kamery LDK 8000 z PV1 HD ČT - Koncert k sedmdesátinám Karla Gotta

SD (?) kamery z koncertu k padesátinám Michala Davida
porovnáváte neporovnatelné - zdánlivě podobná scéna, ale úplně jiné nasvícení scény...
« Poslední změna: 27. 06. 2010, 00:52:19 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Ještě k tomu odlišnému barevnému podání, pokusil jsem se najít podobnou scénu, rozhodl jsem se pro nejhvězdnější duet české pop-music - Lucie Bílá a Karel Gott.

HD kamery LDK 8000 z PV1 HD ČT - Koncert k sedmdesátinám Karla Gotta


SD (?) kamery z koncertu k padesátinám Michala Davida

Oba ty snímky mají naprosto příšerné barevné podání, proč by měl být ten první lepší?
Loudness War zabijí hudbu!


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak příšerné?

Při převodu do SD se musí převést i barvy, takže nějaký drobný rozdíl může být.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
porovnáváte neporovnatelné - zdánlivě podobná scéna, ale úplně jiné nasvícení scény...

Pochybuju. Tohle je ze Zlaté tretry, jenž byla propagována jako přenos v HD, ovšem zřejmě kvůli nedostatku HD kamer bylo nutné některé záběry obstarávat pouze SD přístroji. Myslím, že kvalitativní rozdíl je jasný, a to nejen po strance rozlišení (o kterou mi tu teď nejde), ale i po stránce barevného podání. Inu, prostě ten vývoj jde dopředu a není to pouze o rozlišení, ale i třeba o barvách. Samozřejmě, možná zde v tomto případě byla použita různé vyvážení bílé, ale myslim si, že ani barevná korekce nezbaví člověka pocitu, že záběr A, je nějaké méně pěkný než záběr B.


 


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Barevné podání jistě nesouvisí jen z rozlišením. Na prvním obrázku je atletka tmavé pleti osvícena zezadu (podle stínu) a je všeobecně známé, že tmavá pleť nemá v TV obvyklou hloubku kontrastu. Běžkyně na druhém obrázku je sice také snímána za umělého osvětlení v dešti, ale je osvětlená zprava (stín směřuje doleva) a pravidlo o barvě pleti vše jen dokresluje. Také rozdílnost záběrů do diváků nemusí ilustrovat jen různost kamer, ale světelné podmínky nelze jednoznačně definovat a proto ani srovnávat.

U srovnání Gotta s Bílou je mi podezřelé již logo Novy. Proč není tak ostré, jako u ČT1? Není na vině ještě něco jiného, než jen rozdílnost HD technologie na obou stanicích?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další