Autor Téma: Mediální tanečky operátorů  (Přečteno 125978 krát)

Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #15 kdy: 25. 08. 2016, 10:28:56 »
Lidi, pozor, Velký bratr vás hlídá.  ;) Personálně cílená reklama zadávaná nejen operátory:
Nejprve jsem vyhledával cosi o novém Vodafone 4K boxu a hned ráno na DZ tahle reklama:

   

Pak něco o T-Mobile televizi a na iDnesu hned tohle:



A ještě jsem koukal na nějaké PC skříně na CZC, což už s televizí nesouvisí a při dnešním nahrávání obrázků na americkém obrázkovém úložišti na mě vyskočila tahle reklama:

   

Takže kdo viděl Minority Report s Cruisem, tato doba je skoro tady. Alespoň virtuálně...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #16 kdy: 25. 08. 2016, 11:18:17 »
Prohlížet weby bez Adblock Plus může jenom šílenec :D


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #17 kdy: 27. 08. 2016, 12:44:01 »
Weby prohlížím se zapnutým Ghostery. Někteří provozovatelé webů jsou na Adblock alergičtí a dál tě nepustí. Pro zkoušku jsem Ghostery vypnul  :D
Btw. Tohle už Nova trochu s tou reklamou přehnala:
   
 


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #18 kdy: 27. 08. 2016, 12:57:57 »
Nepustí, to máš pravdu. Ovšem takový web mě tím pádem přestane zajímat :)


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #19 kdy: 27. 08. 2016, 17:15:27 »
Ono to bude oboustranné. Negeneruješ jim příjem, jseš pro ně nepotřebný. Z čeho myslíš, že asi weby žijou? Ad Block Plus mi připadá příliš násilný, jeden reklamní proužek nahoře mě neobtěžuje. Navíc profláknuté firmy jako Gemius, BB Elements či Double Click mám zablokované trvale, čímž omezím reklamu o 75 %.     

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #20 kdy: 27. 08. 2016, 18:00:04 »
Jasně, ale v tomto případě je spokojenost na obou stranách. Oni mají radost z toho, že se jim tam s Adblockem nikdo nedostane a já mám radost z toho, že jsem na jejich reklamu nemusel koukat. Navíc ze svého pohledu neznám žádný web, který by byl tak unikátní a nenahraditelný, abych kvůli němu musel Adblock vypínat. Co je tam, to je i jinde :)


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #21 kdy: 27. 08. 2016, 22:14:39 »
Nová DIGI opravdu baví. Aktuálně jsem zaznamenal tvrzení, že k IPTV není nutné internetové připojení  :D

Není nutné platit za internet, když ho nechcete. Ale musíte mít internetové připojení,
protože by mě zajímalo, jak tedy chtějí do stb dostat datový stream??  ;)

"IPTV (Internet Protocol Television) je televizní vysílání přes internetový protokol, přenášené vysokorychlostním internetovým připojením. Nejčastěji přes ADSL nebo připojení optickým kabelem." Zdroj: digiprijem.cz
 
 


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #22 kdy: 27. 08. 2016, 22:38:34 »
Možná tím bylo myšleno, že u O2 stačí platit jenom samotnou IPTV bez nutnosti mít a platit i internet (pokud to teda takto jde).


kubisek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • ICQ komunikátor - 125931103
    • MSN komunikátor - kubistap@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #23 kdy: 28. 08. 2016, 09:35:13 »
Nová DIGI opravdu baví. Aktuálně jsem zaznamenal tvrzení, že k IPTV není nutné internetové připojení  :D

Není nutné platit za internet, když ho nechcete. Ale musíte mít internetové připojení,
protože by mě zajímalo, jak tedy chtějí do stb dostat datový stream??  ;)

"IPTV (Internet Protocol Television) je televizní vysílání přes internetový protokol, přenášené vysokorychlostním internetovým připojením. Nejčastěji přes ADSL nebo připojení optickým kabelem." Zdroj: digiprijem.cz

V kontextu dotazu odpověděli v DIGI správně. Pro "klasickou" IPTV není skutečně připojení k internetu potřeba. Je potřeba pouze datové připojení k síti poskytovatele (většinou nerovná se připojení k internetu). Třeba O2 to má stejně - pro O2TV je v DSL modemu samostatný profil pro připojení a toto je vyvedeno na modemu na samostatné porty. Pro multicast IPTV (např. zmiňované O2 TV Air) je třeba připojení k internetu, neboť ten slouží jako přenosové médium.
--
Já se práce nebojím. Klidně si k ní i lehnu.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #24 kdy: 28. 08. 2016, 12:43:02 »
@A.Shitler: u O2 není nutno platit internet, můžeš si pořídit jen IPTV zvlášť. Pro tarify L a XL nutno mít drát od O2. Pro tarif M Air cokoliv od kohokoliv, tedy i Wi-Fi. 
@Kubísek: Asi jsem to napsal trochu jinak než jsem chtěl. Jejich i moje formulace byly nešťastně zvolené. K IPTV je nutné připojení - drát, optiku, wi-fi,  k OTT je nutno mít i aktivovaný internet. Ale připojení je nutno mít v obou případech.
Terminus technikus "internetové připojení" je závádějící, protože nejde o připojení k internetu, ale k síti (nějakého) operátora. A v té síti běží služba "internet". Mimo jiné. Takže by odpověď měla správně znít: v obou případech musíte být připojen k síti. K OTT navíc musíte mít i internet. Důležité je zde slovo "připojení".   
Sorry za informační šum.       


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #25 kdy: 01. 09. 2016, 10:11:59 »
Je 10 hodin dopoledne a u slavné DIGI TV stále nejsou naprosto žádné informace o té slavné "internetové TV".  ::)
Holt, Lama :D  Btw wiki: "Lama je český termín používaný na Internetu a v počítačích, vychází z anglického slova lamer (lame = chromý). Výraz je pejorativní až hanlivý, označuje neschopného nešikovného uživatele, který zcela neumí pracovat s počítačem (popř. s nainstalovanými programy), a ještě s tím obtěžuje a zdržuje ostatní uživatele." 
Což naprosto přesně popisuje Novou Digi. Neustále obtěžují lidi tou svou reklamou na "úžasný exkluzívní fotbal"  :D  a ještě večer v osm hodin tvrdil slavný "FB tým Nové Digi", že televize opravdu 1.9. bude. U solidní firmy to znamená, že 1.9. v 0:01 prostě televize poběží, i kdyby čert na koze jezdil.       


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #26 kdy: 04. 09. 2016, 11:40:38 »
Tohle není o operátorovi, ale mediální taneček je to hezký...
Alex Ruzek už si tak dlouho lže do kapsy, až tomu začala sama věřit:
"Alex Ruzek, ředitelka programu Novy, považuje za důležité „vyvážené programové schéma, udržování stabilních programových značek i vytváření nových“, přičemž k prvním řadí za Novu Ordinaci či Ulici, k druhým pořad Tvoje tvář má známý hlas..." 
Stabilních programových značek, ROFL  :D
Zdroj: http://kultura.zpravy.idnes.cz/televizni-sledovanost-07k-/filmvideo.aspx?c=A160901_173220_filmvideo_ts
Btw: každý článek má unikátní časový kód, tento vznikl už 1.9. a ven se dostal až dnes.... ::)


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #27 kdy: 06. 09. 2016, 10:44:21 »
Nová DIGI ignoruje ve své reklamě jak pravidla českého pravopisu, tak dobré vychování. Klientům (i možným) se zásadně vyká. Nenabízejí věci třeba na skate/snowboard, kde je tykání vzhledem k cílové skupině normální.
Upozorněno, přišla nic neříkající odpověď :"Děkujeme za váš názor"  >:( 
Prostě lamovina...

   


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #28 kdy: 06. 09. 2016, 14:23:18 »
Jenom poznámka k tomu vykání - např. Kaktus (T-Mobile) klientům zásadně tyká. Je to prostě výraz přátelštějšího vztahu mezi poskytovatelem a klientem, resp. alespoň se to tak tváří :)


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #29 kdy: 06. 09. 2016, 22:05:19 »
Kaktus je brand pro mladé a má na tom postavený i byznysplán. Tam je to OK, bez námitek a bez problému.
Ale v provedení DIGI to je fušeřina, hraničící s buranstvím. Signalizuje to: "nestojíte nám ani za kvalitní reklamu".