Autor Téma: Mediální tanečky operátorů  (Přečteno 126039 krát)

Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #30 kdy: 07. 09. 2016, 07:25:02 »
Znám teda i důchodce s Kaktusem (a to hlavně kvůli tomu, že stačí ročně dobít 50Kč pro prodloužení platnosti, což nikdo jiný nemá) a diváky Digi ve věku blízkém mladistvým :)  Ale jde samozřejmě o to, jak to operátor vizuálně podá a jestli to zákazník zkousne nebo ne.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jamatysek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #31 kdy: 07. 09. 2016, 08:39:53 »
Tak na té službě Nová DIGI by mi vadilo něco úplně jiného. Skoro to hraničí s podvodem, i když zřejmě asi jenom hraničí. Všude na vás vytrubují cenu 549,- měsíčně. Ale pod čárou se dočtete:
"Cena platí 1.-3. měsíc, od 4. měsíce platí cena 749 Kč/ měsíc"
Problém je dvojího druhu:
1. smlouva se uzavírá na extrémně dlouhou dobu 24 měsíců.
2. zákazník na webu jasně a zřetelně nevidí tu vyšší cenu. Je vyčůraně schovaná v podrobnostech o obsahu zvoleného balíčku.

« Poslední změna: 07. 09. 2016, 13:47:53 od jamatysek »


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #32 kdy: 12. 09. 2016, 15:52:44 »
Všechny OTT televize mají jisté zpoždění, ale MY, Digi CZ máme jedno z nejkratších  :D :D Už jsem se opravdu hodně dlouho takhle nepobavil.
 
   

Služba je to kvalitní, ale tyhle lamoviny pracovníků společnosti ji poněkud srážejí...

 


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #33 kdy: 16. 09. 2016, 23:42:19 »
Pročpak mě aktuální počet klientů Digi2Go připomíná statistiku sledovanosti programu Barrandov Muzika? Jasně, zájem je velký, za 14 dní celých tisíc lidí, což jsou průměrně 3 lidi za hodinu  :D  Paralela s obchodem: když tam přijdou 3 zákazníci za hodinu, je ten obchod značně navštěvovaný? Asi ne, že?  ::)
A proto po úpravách cen Digi prodlužuje "výhodné akční ceny" až do konce měsíce...

 


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #34 kdy: 17. 09. 2016, 19:36:43 »
Dnes na FB stránce O2TV. Autora jsem anonymizoval. Ale o toto jsem se prostě podělit musel, co všechno musí klientský servis zvládnout. Respekt!


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #35 kdy: 04. 10. 2016, 17:09:13 »
A tady je další, od Digi. Jauvajs...  :D



Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #36 kdy: 07. 10. 2016, 11:54:53 »
Programatická reklama podle cookies. Ale opravdu se mi malinko zdá, že to přehánějí  :D



Prosím, ušetřete si řeči o AdBlocku, ano? Děkuji...


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #37 kdy: 14. 10. 2016, 10:31:23 »
Jasně. Exkluzivně a pouze na DIGI TV. Protože jenom DIGI TV nabízí všechny důležité fotbalové zápasy. :D :D
To je opravdu hodně nezdravé sebevědomí.




Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #38 kdy: 14. 10. 2016, 12:35:52 »
Česká filmová tvorba je v krizi. Ale že až v takové, že krade grafické náměty plakátů, to jsem netušil. Tvůrci nejnovější spotřební "komedie" připodobnili, alespoň prostřednictvím plakátu, své dílko ke známému romantickému kulťáku  >:( Část je záměrně rozostřena, nebudu něčemu takovému dělat reklamu. Pánové tvůrci, to je spíše tragédie, takové chování. Nemluvě o tom, že jsem nikde nazahlédl, že máte povolení k použití artworku pod copyrightem.     
Ehm...



Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #39 kdy: 14. 10. 2016, 13:07:14 »
Nedělal bych z toho vědu, na tom původním plakátu není nic s copyright ©


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #40 kdy: 14. 10. 2016, 19:13:57 »
Protože to není plakát, ale cover DVD. Originální plakát je kupříkladu tady
http://theredlist.com/media/database/films/cinema/1990/pretty-woman/006-pretty-woman-theredlist.jpg 
a je to copyrightovaný artwork společnosti Touchstone.
Váš komentář je typický příklad přístupu a myšlení. Bez urážky, ale poměrně hodně toho o autorských právech asi nevíte.
Existují dokonce i fonty písem chráněné copyrightem. Třeba u Vodafone.
Jinak to nalevo je prostě plagiát, nikoliv plakát...   


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #41 kdy: 14. 10. 2016, 22:21:58 »
Protože to není plakát, ale cover DVD. Originální plakát je kupříkladu tady
http://theredlist.com/media/database/films/cinema/1990/pretty-woman/006-pretty-woman-theredlist.jpg 
a je to copyrightovaný artwork společnosti Touchstone.
Váš komentář je typický příklad přístupu a myšlení. Bez urážky, ale poměrně hodně toho o autorských právech asi nevíte.
Existují dokonce i fonty písem chráněné copyrightem. Třeba u Vodafone.
Jinak to nalevo je prostě plagiát, nikoliv plakát...   
Na tento plakát (nebo obal DVD, když tak striktně vyžaduješ přesnou terminologii) se mohou vztahovat autorská práva jenom ve vztahu k němu samotnému, ale rozhodně ne ve smyslu, že by někdo jiný nemohl postavit dvě osoby stejným způsobem. To už by bylo příliš, pokud by si každý mohl dávat copyright na každou pitomost co ho napadne. Jinak se podívej např. na hodinky Rolex Submariner a na naprosto shodně vypadající další značky, které symbol "Mercedesu", případně "Kyklopa" mají taky. A nemyslím těmi dalšími značkami něco z Číny, ale přímo Swiss (TAG Heuer, Steinhart, Davosa, Squale a další). Prostě motiv něčeho není nic co by si šlo nárokovat.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #42 kdy: 15. 10. 2016, 09:30:27 »
Asi tak: Pokud se na plakát podíváš pořádně a záměrně jsem ho dal ve velkém formátu, tak v pravém rohu uvidíš:
"© Touchstone Pictures"  ;) A "copyright", to určitě víš, co znamená.
Ono v průmyslovém designu a užité grafice jsou trochu jiné podmínky.
Zákon o autorském právu 121/2000 Sb:
§ 2
Autorské dílo
(1) Předmětem práva autorského je dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo"). Dílem je zejména dílo slovesné vyjádřené řečí nebo písmem, dílo hudební, dílo dramatické a dílo hudebně dramatické, dílo choreografické a dílo pantomimické, dílo fotografické a dílo vyjádřené postupem podobným fotografii, dílo audiovizuální, jako je dílo kinematografické, dílo výtvarné, jako je dílo malířské, grafické a sochařské, dílo architektonické včetně díla urbanistického, dílo užitého umění a dílo kartografické.
(2) Za dílo se považuje též počítačový program, je-li původní v tom smyslu, že je autorovým vlastním duševním výtvorem. Databáze, která je způsobem výběru nebo uspořádáním obsahu autorovým vlastním duševním výtvorem a jejíž součásti jsou systematicky nebo metodicky uspořádány a jednotlivě zpřístupněny elektronicky či jiným způsobem, je dílem souborným. Jiná kritéria pro stanovení způsobilosti počítačového programu a databáze k ochraně se neuplatňují. Fotografie a dílo vyjádřené postupem podobným fotografii, které jsou původní ve smyslu věty první, jsou chráněny jako dílo fotografické.
(3) Právo autorské se vztahuje na dílo dokončené, jeho jednotlivé vývojové fáze a části, včetně názvu a jmen postav, pokud splňují podmínky podle odstavce 1 nebo podle odstavce 2, jde-li o předměty práva autorského v něm uvedené.
     
Takže dle tohoto zákona jde o "dílo výtvarné, jako je dílo malířské, grafické..."
A to jsem pro zjednodušení nevytahoval Bernskou úmluvu.
Takže je prostě a jednoduše řečeno český výtvor sprostý plagiát...
Kdyby se to stalo v Číně, nedivil bych se. Tady  ::).   
Howgh.   


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #43 kdy: 15. 10. 2016, 10:23:28 »
Že si někdo na plakát (nebo na cokoliv jiného) napíše něco o copyright samozřejmě vůbec nic neznamená, rozhodně ne to, že je tím jeho výtvor automaticky chráněn. V tomto případě je ta CZ verze sice zjevně podobná, ale k žádnému porušení práva nedochází. Ostatně tvůrci filmu Bezva ženská na krku, kteří se takto inspirovali, jistě měli i právní rozbor k dané věci.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mediální tanečky operátorů
« Odpověď #44 kdy: 15. 10. 2016, 13:07:18 »
No když myslíš...
A ohledně českých produkcí asi toto: spoří i produkce US velkofilmů. Vůbec si nemyslím, že by na nějaký právní rozbor byť jen pomysleli. Všechno musí být rychle a levně. A nápady? Ty se kradou ve velkém... 
Já jsem si názor udělal. Je tvé plné právo s mým názorem nesouhlasit.