Autor Téma: Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér  (Přečteno 14221 krát)

cidlaN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér
« kdy: 22. 05. 2016, 19:57:01 »
Dobrý den, prosím o radu. Odešel mi příjímač Technisat MF 4, se zakoupením nového mám problémy - jde o nahrávání na DVD rekordér, protože nabízené satpříjímače na trhu mají jen jeden scart (do televize) . Nechci nahrávat na HD/USB z důvodu TS kódu, ve kterém nahrávají satpřijímače, a který je nekompaktibilní s jinými zařízeními.
Asi by šlo připojit DVD rekordér HDMI nebo koaxiálem, ale nevím jestli by šlo nahrávat - každopádně se vyřadí možnost časového nahrávání,  protože DVD rekordér nabízí jen možnosti naprogramování AV vstupů. Nikde jsem nenašla řešení.
Děkuj za radu.
PS Nebo existuje možnost jednoho kompletu, který umí nahrávat v MPEGu?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér
« Odpověď #1 kdy: 22. 05. 2016, 20:50:35 »
Když už trváte na tomto řešení, pak by neměl být problém. Netuším sice jaký DVD rekordér máte, ale pravděpodobně má dva SCART konektory. Je to naprosto běžná výbava těchto přístrojů. V takovém případě zapojte scart z DVD rekorderu označený jako AV1 do televizoru a konektor označený AV2 do satelitního přijímače. Nahrávání ze satelitu bude na DVD rekorderu fungovat na vstupu AV2 a vše bude fungovat naprosto bez problémů. Sat přijímač je pak možné připojit k TV i pomocí HDMI, pokud oba přístroje tento konektor mají.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér
« Odpověď #2 kdy: 22. 05. 2016, 20:57:14 »
Dobrý den, prosím o radu. Odešel mi příjímač Technisat MF 4, se zakoupením nového mám problémy - jde o nahrávání na DVD rekordér, protože nabízené satpříjímače na trhu mají jen jeden scart (do televize) . Nechci nahrávat na HD/USB z důvodu TS kódu, ve kterém nahrávají satpřijímače, a který je nekompaktibilní s jinými zařízeními.
Asi by šlo připojit DVD rekordér HDMI nebo koaxiálem, ale nevím jestli by šlo nahrávat - každopádně se vyřadí možnost časového nahrávání,  protože DVD rekordér nabízí jen možnosti naprogramování AV vstupů. Nikde jsem nenašla řešení.
Děkuj za radu.
PS Nebo existuje možnost jednoho kompletu, který umí nahrávat v MPEGu?
Pokud budeš mít SAT přijímač s CI slotem a v něm CA modul s kartou, tak bude nahrávka přehratelná kdekoliv. A samozřejmě záznam v původním formátu (SD/HD) a ne nějaký analogově-digitálně-analogový paskvil (přes HDMI nic nepropojíš, na všech zařízeních - vyjma TV - je pouze výstupní signál). Jestli ale trváš na té zrůdnosti, tak na trhu běžně koupíš HD SAT přijímače se SCART + CINCH výstupem, takže vlastně obdoba 2x SCART.


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér
« Odpověď #3 kdy: 23. 05. 2016, 11:09:32 »
Osobně bych si ujasnil, kde chci nahrávku ze satelitu přehrávat, na kolika místech.
Existují typy satelitů, kde lze USB nahrávku přehrát. Například Ariva typového čísla XXX přehraje bezpečně záznam provedený na jiné Arivě XXX. Totéž platí pro AB Cryptobox, Technisat a další typy satelitních přijímačů. Nahrávka z GoSatu se ale nedá přehrát ani na GoSatu stejného typu!!!
Osobně, teď, v době zběsilé a neurvalé reklamy, dávám přednost Technisatům z důvodu možnosti vyřezávat reklamy bez počítače, přímo v přijímači Technisat.
Než se trápit s DVD, které navíc neumí ani záznam obrazu v HD rozlišení (!!!),  to je sakra nevýhoda, koupil bych si raději dva levnější satelitní přijímače stejného typu. V případě, že se spokojím pouze s pozemní televizí, koupil bych s dva stejné setoboxy.
I ty by mi přehrály HD záznam.


cidlaN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér
« Odpověď #4 kdy: 29. 05. 2016, 12:41:32 »
Dobrý den,
děkuji Erikovi - funguje to. Koupila jsem si Technisat Technistar S2  a při tomto zapojení jsou zachovány všechny funkce.

Pro Adolfa Shitlera - na USB portu nepřehrajete soubory AVI (aspoň ten můj umí přehrát JPG,MP3 a MPEG, AVI soubory ne)
Takže když si chcete přehrát AVI soubor v televizi potřebujete ten opovrhovaný DVD rekordér, kde USB port (mám Panasonic DMR EX)  umí přehrát AVI (a zase neumí MPEG).

Mimochodem v satpřijímači je přímo funkce časovač DVR i časovač videorekordéru, nevím proč v manuálu není tato možnost i způsob zapojení  uvedeny,  -  zdá se mi, že manuály jsou čím dál více neúplnější proč asi? (šetří se peníze?).  Hezký den

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér
« Odpověď #5 kdy: 30. 05. 2016, 10:43:23 »


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nahrávání ze satelinu na DVD rekordér
« Odpověď #6 kdy: 30. 05. 2016, 20:29:23 »
Dobrý den,
děkuji Erikovi - funguje to. Koupila jsem si Technisat Technistar S2  a při tomto zapojení jsou zachovány všechny funkce.

Pro Adolfa Shitlera - na USB portu nepřehrajete soubory AVI (aspoň ten můj umí přehrát JPG,MP3 a MPEG, AVI soubory ne)
Takže když si chcete přehrát AVI soubor v televizi potřebujete ten opovrhovaný DVD rekordér, kde USB port (mám Panasonic DMR EX)  umí přehrát AVI (a zase neumí MPEG).

Mimochodem v satpřijímači je přímo funkce časovač DVR i časovač videorekordéru, nevím proč v manuálu není tato možnost i způsob zapojení  uvedeny,  -  zdá se mi, že manuály jsou čím dál více neúplnější proč asi? (šetří se peníze?).  Hezký den
Záznam televizního vysílání bývá ve formátech TS nebo MPEG, takže případná nepřehratelnost formátu AVI je irelevantní.