Autor Téma: Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény  (Přečteno 60988 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #15 kdy: 09. 06. 2016, 15:05:19 »
Rogue 11, Adolf Shitler, omar3: viz moje odpověď ve 13:02:18 - opravdu spoustě lidí je televizní bedna ukradená, natož aby za ni platili, takže takových, kteří nemají možnost volby příjmu je mi líto. Abychom si rozuměli, koho mám politovat člověka, který nemá vodovodní přípojku a nemůže si na zahradě vybudovat studnu nebo člověka, kterej si nemůže zajít do obchodu koupit nejdražší víno Balthazar Château Margaux ročník 2009 protože ho tam nemají?  Podle Vaší logiky litujete toho s vínem a já toho s vodou  ;)
Ten příklad jsem nepobral, ale shodnu se s tebou, že spoustě lidí je bedna ukradená, chtějí s ní mít co nejmíň starostí a aby fungovala. Dál už se rozcházíme, protože určitá skupina obyvatel je i ochotna něco zaplatit. Podstatné je jejich bydliště, lidé v rodinných domech jsou si vědomi, že vše něco stojí a proto jsou ochotni platit. Téměř všechny RD v mém okolí jsou již bez antén a chudáčci ptáčci nemají kam sednout. Proto využívají hojně můj stožár a podle toho i vypadá střecha.
Jinou skupinou diváků jsou obyvatelé bytových a panelových domů, kteří jsou zvyklí mít všechno zadarmo a tam převládá STA, kterou jim obhospodařuje družstvo provozně i finančně.
Jsou samozřejmě vyjímky v obou skupinách, ale hlavní proud je takovýto. Můžeme se o tom přít, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan V.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #16 kdy: 09. 06. 2016, 15:47:32 »
Citace
Já naopak považuji za nešťastníky ty, kteří jsou odkázáni na DVB-T nebo DVB-S. Protože jsou otroky televize a musí si svůj čas plánovat podle televizního programu. Naopak uživatele IPTV nejsou nikterak televizí omezováni, protože tam slouží televize jim, ne oni televizi. Prostě když se chci v deset večer podívat třeba na seriál ze včerejšího dopoledne, nic mi nebrání. Ach, jaký to jsem nešťastník  :D         

S tím s Vámi nemohu souhlasit. Já se například u O2TV cítím omezen tím, že pořízenou nahrávku si mohu uchovat pouze jeden měsíc a nemohu si ji uložit lokálně do HDD u settopboxu, případně na paměťovou kartu mobilního telefonu. Naopak u satelitu/pozemáku není problém si pořad nahrát na svůj HDD, případně vystřihnout reklamu a hlavně uložit do mobilního telefonu pro pozdější zhlédnutí na cestách (i třeba v HD) a to zcela bez čerpání FUPu. Jediné, k čemu mám výhrady je pouze jednotýdenní EPG. Pro případ dovolených bych uvítal 14ti denní EPG.
« Poslední změna: 09. 06. 2016, 15:52:15 od Dan V. »


Mik Kotanen

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #17 kdy: 09. 06. 2016, 16:04:27 »
@Mik Kotanen: Tak já vám to řeknu takhle: Kdybych byl odkázán jen na DVB-T, tak to bych byl opravdu nešťastný. Ano jsou lidi, kteří nedají za TV ani korunu, ale měsíčně prokouří nebo propijí tisíce. Já je nesoudím, je to jejich zdraví a jejich volba.
A to vaše "natož aby za ni platili": koukám, taky jste jedna z obětí toho nešťastného přesvědčení sugerovaného vytrvale roky Českou televizí, že "televize je zadarmo".  ::)
No právě, že se platí koncesionářský poplatek, tak spousta lidí nechce platit nic navíc. Znám lokality, kde není dostupný veřejnoprávní multiplex, tady je možno přes Kartu ČT v rámci koncesionářského poplatku veřejnoprávní programy sledovat, ale tam kde je možnost příjmu MUX2, 3, 4 a Regionálních sítí, tak ty snad v terestrice zdarma jsou, nebo se pletu?


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #18 kdy: 09. 06. 2016, 17:31:36 »
Spousta lidí tu TV tak nějak vyfasuje od kabelovek nebo IPTV navíc k internetu/telefonu (buď úplně zdarma nebo za pár korun) a nemusí se starat o pozemní příjem, který je sice zdarma, ale pouze pokud jde o programy. Samotná realizace příjmu zdarma není.


Rogue 11

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #19 kdy: 09. 06. 2016, 18:11:03 »
@Mik Kotanen: Tak to je ovšem jiná. Kdybyste napsal hned "natož aby za ni platili něco navíc" hned bych byl v obraze. Tady je důležité to "něco navíc", protože o to jde většině krkounů, kteří za televizí ani o korunu víc a pak jdou do hospy, vypijou deset piv a vykouří krabku cigaret. Opět, nesoudím je, jejich problém, jejich peníze, jejich zdraví. Ale tento typ myšlení prostě nechápu. Jet třeba výtahem hned po takovém individuu je slušný zážitek. A to jsou také obvykle titíž křiklouni, od kterých pochází, že "O2 bere lidem fotbal" nebo podobné šplechty...   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


spyko

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 407
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #20 kdy: 09. 06. 2016, 20:55:23 »
Jako amater ve všech druzích vysílání sem tu lozil pro rady na sat.,dvb-t i kabel,dávám za pravdu Kubovi M.,podřadné zmetky tu vychvalovat nemusí,jedině jako reklamu s upozorněním,jenže to není jen chyba DZ,takto to už vypadá i na jiných odborných vebech-bohužel,všichni chtějí zadarmo vše a dnes už ani rady nejsou zdarma,placená sekce je ubohost-protože tam není nic co by mne zaujalo a mám vážné obavy,že už ani nebude,proč tu ještě lozím?občas se pohádat s pravdoláskaři o vysílání a jen vyjímečně se něco dovědět! >:(
Samsung 55nu8002. ,,telesystem 6820 twin,dreambox 525 dvb-t2/c,UPC modul,internet,mini pc di way m9.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #21 kdy: 09. 06. 2016, 21:18:56 »
Je to hodně velký masakr a odvážnost recenzovat něco co ani anténou není a ještě jako placený článek, to už je opravdu drzost a výsměch.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #22 kdy: 10. 06. 2016, 05:48:09 »
"Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím..."

;)


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #23 kdy: 10. 06. 2016, 08:05:21 »
 Zdravím Vás pánové. Je mi docela smutno z toho, co tu čtu, ale je to svatá pravda. Kdysi se tu diskutovalo on-line, dnes není o čem. Kvalita ovšem upadá nejen tady, ale obecně na všech webech podobného zaměření. Vidím v tom trošku paralelu s tím, jak to dopadlo se Skylinkem. Kdysi byl bez servisních poplatků a šíříl se mezi uživateli jako chřipka na jaře. Dnes je za peníze a níkdo o něj moc nestojí.
 Ještě před pár měsíci jsem uvažoval o tom, že napíšu další seriál článků, jenže po poslední zkušenosti se zařazením do placené sekce, jsem to zavrhnul. Penize jsem jako autor sice dostal, ale chyběla mi zpětná vazba, což je něco na způsob vypuštěného rybníka. Člověk nemá na co reagovat a chybí mu inspirace. Takže se do toho pouštět ani nebudu. Psát pro konkurenční weby mi nepříjde zajímavé a tady už taky chcípnul pes. Mám trošku podezření, že zpoplatnění webu je spíše kopání hlubšího hrobu. Zákonitě klesá počet návštěv, upadají diskuse a inzerce nemá takovou sledovanost. Spíš by to chtělo nějaký nový nápad, jenže ten tu chybí. Ještě za dob staré redakce jsem nabízel články do sekce Digiroom. Jenže mi bylo sděleno, že tato sekce pro nezájem končí, takže jsem to pustil z hlavy. Digizone je celkem úzce zaměřený web, což omezuje nejen počet čtenářů a návštěvníků ale i inzerentů. Takže to chce změnu!!! Čekal jsem, že nová redakce bude mít nové nápady. Jenže je to spíš horší než lepší. Placené je už dnes skoro všechno, takže sem skoro nikdo nechodí. Diskuse téměř nežije a to znamená sestupnou spirálu do pekla. Je mi to líto, ale je to tak.


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #24 kdy: 10. 06. 2016, 08:18:40 »
Že nikdo nestojí o Skylink, samozřejmě není pravda. Ale nelze čekat, že když se trh nasytí, tak budou neustále přibývat noví klienti.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #25 kdy: 10. 06. 2016, 08:23:15 »
Pokojová anténa, je to vůbec anténa?

Sice netuším, co je obsahem placeného článku a pro koho může být přínosem, ale obecně platí, že termín "pokojová anténa " existuje a to nejen v češtině, ale asi ve všech světových jazycích. Je sice pravdou, že za příznivých okolností se může přijímat TV signál s dostatečnou kvalitou i doslovně na "kus drátu". Záleží už potom jenom na jeho umístění, tvaru a poloze, aby sloužil jako anténa. Existují technologie, které s "pokojovým" příjmem běžně počítají, nebo snad tranzistorák, mobil a další podobné přístroje fungují jen venku a na skutečné venkovní antény s definovaným umístěním, polohou a směrováním?

Proto bych obecně příjem TV na interiérovou anténu nezavrhoval. Nemám důvod a z vlastní zkušenosti vím, že to někdy funguje. Proto bych jakýkoliv komentář k pokojovým anténám na tomto webu předem nezavrhoval, někomu naopak může pomoci se v tomto tématu orientovat a jen nepodléhat reklamním sloganům a často matoucím popiskám na obalech těchto antén. Otázkou ovšem je, zda právě ten čtenář, na kterého by měla být recenze hlavně zaměřena, je předplatitelem, nebo si článeček koupí?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #26 kdy: 10. 06. 2016, 08:36:24 »
Že nikdo nestojí o Skylink, samozřejmě není pravda. Ale nelze čekat, že když se trh nasytí, tak budou neustále přibývat noví klienti.
Nejsem montérem příjmu Skylinku a tak nemohu všeobecně posoudit, jak se vyvíjí jeho klientela, ale v mé osobě o jednoho přišel. Hlavním zdrojem TV je pro mne kabelovka UPC, vhodné geografické podmínky mi zajišťují i dobrý příjem desítek stanic v DVB-T a před dvěma roky jsem si ještě ze zájmu doplatil provoz na kartu Skylinku. Aktuální výzvu k výhodnému prodloužení příjmu přes "zvýhodněnou nabídku balíčku Smart na 12 měsíců za pouhých 1350 Kč" jsem už ignoroval a od dnešního dne se budu "muset" spokojit s tisíci jinými stanicemi, které mi parabola na motoru nabízí.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #27 kdy: 10. 06. 2016, 08:51:40 »
Abonenti kabelovek obvykle Skylink nemají a neměli, stejně jako ti, kterým stačí relativně bezplatný pozemní příjem. U těch ostatních už je to akorát o migraci mezi Skylinkem, freesatem a Digi, kde se nic převratného neděje.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #28 kdy: 10. 06. 2016, 08:55:21 »
Pokojová anténa, je to vůbec anténa?

Sice netuším, co je obsahem placeného článku a pro koho může být přínosem, ale obecně platí, že termín "pokojová anténa " existuje a to nejen v češtině, ale asi ve všech světových jazycích. Je sice pravdou, že za příznivých okolností se může přijímat TV signál s dostatečnou kvalitou i doslovně na "kus drátu". Záleží už potom jenom na jeho umístění, tvaru a poloze, aby sloužil jako anténa. Existují technologie, které s "pokojovým" příjmem běžně počítají, nebo snad tranzistorák, mobil a další podobné přístroje fungují jen venku a na skutečné venkovní antény s definovaným umístěním, polohou a směrováním?

Proto bych obecně příjem TV na interiérovou anténu nezavrhoval. Nemám důvod a z vlastní zkušenosti vím, že to někdy funguje. Proto bych jakýkoliv komentář k pokojovým anténám na tomto webu předem nezavrhoval, někomu naopak může pomoci se v tomto tématu orientovat a jen nepodléhat reklamním sloganům a často matoucím popiskám na obalech těchto antén. Otázkou ovšem je, zda právě ten čtenář, na kterého by měla být recenze hlavně zaměřena, je předplatitelem, nebo si článeček koupí?

 Pokojové antény samozřejmě existují. To nemá smysl zpochybňovat. Problém je jinde. Pokojová anténa musí splňovat technické požadavky na anténu. Pokud si někdo vyrobí malý laděný dipól a umístí jej za televizor, kde má signál dostatečně silný a kvalitní, pak je vše v naprostém pořádku. Uživatel tak získal výhodu, kterou mu dávají jeho příjmové podmínky. Pokud si někdo koupí ohnutý kus drátu v plastovém obalu doplněný o 40dB zesilovač a umístí tento nesmysl v místě, kde není signál ani na exteriérovou anténu s velkým ziskem, jen proto, protože se mu nechce na dům dávat nějaké monstrum, tak je to naprosté nepochopení dané problematíky. Pokojová anténa musí být především anténa a nikoliv módní doplněk a musí být použita v místě, kde tomu odpovídají příjmové podmínky. Tohle ale drtivá většina instalací pokojových antén z mnoha důvodů nesplňuje.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úpadek DigiZone.cz - pokojové antény
« Odpověď #29 kdy: 10. 06. 2016, 10:26:41 »
Mimo pokojových antén existují ještě miniaturní antény. Bylo jim před mnoha a mnoha lety věnováno celé modré Amatérské rádio. Byl to plošný spoj, který odebíral signál z minimální plochy a pak byl elektronicky zpracován. Nikdy jsem to nezkoušel, ale prý funguje zázračně nebo nijak.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML