Autor Téma: DVBT antena se třemi "ráhny"  (Přečteno 35308 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVBT antena se třemi "ráhny"
« kdy: 12. 06. 2016, 17:56:05 »
Ahoj. Zajímalo by mne, kde se vzala popularita těchto antén. Můj švagr ji s velkou slávou koupil tchánovi do míst, kde se chytá televize na kus šroubováku. A ejhle, bratranec se mi pochlubil novou super antenou- také tímto typem. Předpokládám, že jde o trik na zákazníky, nijak moc nepřevyšující parametry anteny matrace. Ale nejsou ani drahé, tak celkem o nic nejde, jestli tuhle nabo tamtu.
http://www.omko.cz/antena-dvb-t-gosat-gs-a27lte-15db/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2016, 18:46:43 »
Popularita se nejspíš vzala v doměnce, že tři ráhna toho chytnou víc než jedno. Samozřejmě, že je to obrovský omyl a anténa má většinou horší vlastnosti než kvalitní matrace.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2016, 18:53:14 »
Kde se bere popularita? Co tlačí prodejci, to se kupuje. Nestojí sice moc, ale přesto je předražená a tudíž prodejci z ní mají dobrý rabat, vypadá "digitálně", je barevná, je složená v malé krabici (dobře se skladuje). Její smontování doma zvládne i cvičená opice, na krabici je nápis full HD 3D MPEG4 LTE ready... 15dB... no nekup to. V době analogu by každý hned poznal, že klasická matrace dá lepší výsledky, ale v době "digitální", zvláště v místech kde to "hraje samo", už je to jedno na na barevném baráku s barevnou střechou se ten barevný plast vypadající moderně vyjímá prostě lépe než normální anténa  :o


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2016, 19:33:30 »
tyhle anteny, nebo ji podobné vidím všude, napřiklad jsem byl v praze v písnici v te "vilové" čtvrti a tam je to na každym baraku... copak už tyhle balasty nahradí anteny typu color, yagi, matrace....
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2016, 21:05:54 »
tyhle anteny, nebo ji podobné vidím všude, napřiklad jsem byl v praze v písnici v te "vilové" čtvrti a tam je to na každym baraku... copak už tyhle balasty nahradí anteny typu color, yagi, matrace....
jenže ona je to anténa typu color, yagi :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #5 kdy: 12. 06. 2016, 21:12:13 »
tyhle anteny, nebo ji podobné vidím všude, napřiklad jsem byl v praze v písnici v te "vilové" čtvrti a tam je to na každym baraku... copak už tyhle balasty nahradí anteny typu color, yagi, matrace....
jenže ona je to anténa typu color, yagi :D
Přesně tak. Je to třípatrova yagina. Colorka je "jen" dvoupatrová yagina. :-)


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #6 kdy: 12. 06. 2016, 22:25:32 »

 Přesně tak. Je to třípatrova yagina. Colorka je "jen" dvoupatrová yagina. :-)
[/quote]

a) colorka je štvorráhnová yagina
b) colorka má za sebou desaťročia vývoja
c) triplex je módny výstrelok nejakého dizajnéra
d) krátka colorka je lepšia ako tento triplex
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #7 kdy: 12. 06. 2016, 23:52:55 »
Nejhorsi na cele veci je to, ze ty anteny jsou strasne velke. Spousta plastu, ridky, ale velky uhlovy reflektor.
Legrace bude, az ty spojovaci plasty zkrehnou a popraskaji. Jestli u colorek po dlouhe dobe na strese odpadavaly nekdy prvky, tady odpadne rovnou pulka anteny :)

Pritom vysledky tyhle anteny maji bidne, znacne horsi, nez napriklad Emme Esse 40XWL, kterou vyuzivam na 99 % montazi. A je to vetsi i drazsi i tezsi... Vyrazna je nevyrovnanost zisku, na zacatku pasma to ma hodne siroky uhel prijmu a nizsi zisk nez colorka, na konci pasma uz to jde, ale vzhledem k velikosti a cene zadna slava.
Ty hlasky typu "antena ma zabudovany LTE filtr" a "je vhodna pro MPEG 2 i MPEG 4" to pak korunuji.

Paradoxni je, jak lide v domcich casto resi, aby stozar nebyl moc vysoky, anteny nebyly moc videt atd., ale tyhle do dalky svitici barevne plastove nesmysly si na barak pak klidne nechaji osadit :P
« Poslední změna: 12. 06. 2016, 23:54:41 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #8 kdy: 13. 06. 2016, 06:29:48 »

 Přesně tak. Je to třípatrova yagina. Colorka je "jen" dvoupatrová yagina. :-)

a) colorka je štvorráhnová yagina
b) colorka má za sebou desaťročia vývoja
c) triplex je módny výstrelok nejakého dizajnéra
d) krátka colorka je lepšia ako tento triplex

 Kde máš ty čtyři ráhna?
[/quote]


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #9 kdy: 13. 06. 2016, 07:50:41 »
Někdy je používám, mají oproti klasické LP 1845 v některých lokalitách zisk až o 4-5dB větší.  Oproti "kubově" Emme esse jsou kratší. Ano jsou zdobeny nápisem LTE filtr, ale to ta Emme esse taky, takže o co jde? Mechanicky mi přijdou oproti emme esse robusnější. O plastech se časem ukáže jestli se rozpadnou, ale to dělají plasty 90% antém, kde jsou jako upevňující, takže zase o co jde?


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #10 kdy: 13. 06. 2016, 10:50:57 »
Ten "zabudovaný LTE filtr" má zřejmě znamenat to, že anténa je naladěna do kanálu 60, nikoliv 69.
Stejně tak je "LTE free" ta Emme Esse, ale o filtru u ní snad nikdo nikde nic nepíše.

Výhoda Colorek nebo té Emme Esse colorky je, že tam nejsou spojovací plasty a plast je pouze na prvcích - ostatní spoje jsou kovové. Tady jsou plasty i spojovací prvky na reflektorech, držák ráhen apod.

Oproti LP má zisk větší kdeco, zejména pak colorky, ta LP má 8-9 dB, Emme Esse má 10-14 dB (hlavně na konci pásma je ten rozdíl hodně znát).
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #11 kdy: 13. 06. 2016, 11:28:39 »
Dal jsem si uváděnou Emme esse do vyhledavače a LTE tam uvádějí snad všichni, asi obecně v těch anténách nějaké filtry budou, nezkoumal jsem to,ale měřák jakési snížení Na LTE frekvencích ukazuje, i když nic strmého ani nijak velký útlum, do 59 to už většinou zasahuje což nemám rád. Takže raději antény bez filtrů a dát kvalitnější externí. Ohledně rozpadu destrukcí plastu mi přijde jedno jestli upadne celé rameno s několika prvky, nebo jeden dva direktory na kolorce uprostřed.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #12 kdy: 13. 06. 2016, 11:47:58 »
Filtr v té anténě opravdu žádný není, je to řešené jen naladěním antény do kanálu 58-60, tak, aby zisk strměji padal po kanále 60 (což je obecná vlastnost Yagi antén).

Na kanále 59 už to 1-2 dB znát je, ale na 58 skoro ne, to mám otestované alespoň u těch Emme Esse na Bukové hoře (příjem 55 a 58 je +- 1 dB vždy stejný).
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT antena se třemi "ráhny"
« Odpověď #13 kdy: 13. 06. 2016, 15:21:01 »
Mám na baráku tohle od Emme Esse,,a naprostá spokojenost.  http://www.tipa.eu/cz/antena-venkovni-45slc-super-dvb-t-emme-esse/d-88011/
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil