Autor Téma: časté přenačítání sledovanitv.cz  (Přečteno 22492 krát)

kratlen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
časté přenačítání sledovanitv.cz
« kdy: 17. 07. 2016, 14:22:08 »
Ahoj, mám od poskytovatele možnost používat službu sledovanitv.cz. Na PC to funguje bez problémů, ale při puštění na Smart TV Panasonic CX740 se často přenačítá. Může mi někdo poradit, co s tím ? Díky kratlen

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kratlen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #1 kdy: 17. 07. 2016, 14:55:30 »
ano, abych to tedy správně napsala, tak je to buffering, ale děje se to pouze v TV, ne v PC


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2016, 15:13:52 »
Jedna z možností je pokud máte tv aparát napojený na internet přes wifi router bezdrátově. Do tv aparátu jde slabší a hlavně nestabilnější internet. Proto na rozdvojení je lepší switch a tv aparát napojit kabelem.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #3 kdy: 17. 07. 2016, 15:17:19 »
Jedna z možností je pokud máte tv aparát napojený na internet přes wifi router bezdrátově. Do tv aparátu jde slabší a hlavně nestabilnější internet. Proto na rozdvojení je lepší switch a tv aparát napojit kabelem.
Na "rozdvojení" je uplně stejně jako u Wifi nejlepší router a ne switch! (switch nerozbočí připojení zvenku s jednou IP adresou na více zařízení v domácnosti), ale ten router se prostě místo přes Wifi připojí kabelem. Což většina nejobyčejnějších Wifi routerů má také (obvykle 4 porty).


kolenac2

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 200
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2016, 15:21:30 »
David Kříž: to je pravda,ale switch je levnější a pokud máte dobrého poskytovatele internetu tak máte 2 IP v ceně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kratlen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #5 kdy: 17. 07. 2016, 15:38:48 »
díky za odpovědi a ještě upřesnuji připojení k internetu .. mám jednu IP, doma rozdělenou přes router .. každé zařízení má svou lokální, statickou IP
na stolním PC i notebooku to běží plynule, na TV se zastaví obraz, po chvíli se objeví načítání a po další chvíli program pokračuje .. zkoušela jsem to pustit na obou přístrojích součastně, na PC program fungoval a ve stejnou dobu se na TV přenačítal


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #6 kdy: 17. 07. 2016, 16:40:13 »
Tak jsou tu ty dvě možnosti. Jednak připojení TV přes wi-fi, což může bý zarušenoa zkusil bych to připojit zkusmo kabelem.

Druhá možnost je chyba aplikace v televizi.

Já jsem ve středu koukal na Samsungu na sledovani.tv a na nějaký výraznější výpadky si nevzpomínám.


kratlen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #7 kdy: 17. 07. 2016, 17:17:02 »
všechna zařízení jsou připojena kabelem, ne přes wi-fi
pokud je spatná aplikace v TV, tak s tím asi nic neudělám


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #8 kdy: 17. 07. 2016, 17:42:40 »
v případě neúspěchu s aplikací v TV dodává Sledovanitv.cz přes poskytovatele set top box. Solidní poskytovatelé mají nějaký kus přes pořadník k dispozici na vyzkoušení. Poptejte tuto možnost u poskytovatele připojení.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #9 kdy: 17. 07. 2016, 17:52:00 »
V každém případě to řešit se svým ISP, který službu zprostředkovává.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #10 kdy: 17. 07. 2016, 18:14:16 »
David Kříž: to je pravda,ale switch je levnější a pokud máte dobrého poskytovatele internetu tak máte 2 IP v ceně.
Jestli je poskytovatel dobrý nebo ne se tedy určitě neposuzuje podle počtu IP adres. Normálně uvažující klient neřeší počet IP adres ale svůj router, protože těžko má jen 2 zařízení.
Kolik je rozdíl v ceně switche a routeru? Nejlevnější router okolo tří stovek, switch o desetikoruny levnější? Že to vůbec řešíte... switche v domácnosti už nemá vůbec smysl používat, router kvuli wifi aby se mohlo připojit více zařízení naráz.


kratlen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #11 kdy: 17. 07. 2016, 19:04:11 »
nevím, jestli by byl k něčemu set top box, když se to pouští přes internet, nejspíš na to nemá vliv ani cena routeru, ani počet IP adres
internet funguje bez problému, takže nejspíš bude chyba přímo v té aplikaci, která je v televizi, v ní to pustit přes webovou stránku, jako v PC, nelze
 


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #12 kdy: 17. 07. 2016, 19:12:09 »
jedná se o internetový set top box

https://www.youtube.com/watch?v=mb2DT_sViLU

Některé poznatky ve videu jsou důsledkem nevědomosti recenzeneta.
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


kratlen

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #13 kdy: 17. 07. 2016, 20:08:27 »
Dolinak, díky za info, podívám se na to


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:časté přenačítání sledovanitv.cz
« Odpověď #14 kdy: 17. 07. 2016, 21:26:50 »
David Kříž: to je pravda,ale switch je levnější a pokud máte dobrého poskytovatele internetu tak máte 2 IP v ceně.
Jestli je poskytovatel dobrý nebo ne se tedy určitě neposuzuje podle počtu IP adres. Normálně uvažující klient neřeší počet IP adres ale svůj router, protože těžko má jen 2 zařízení.
Kolik je rozdíl v ceně switche a routeru? Nejlevnější router okolo tří stovek, switch o desetikoruny levnější? Že to vůbec řešíte... switche v domácnosti už nemá vůbec smysl používat, router kvuli wifi aby se mohlo připojit více zařízení naráz.
Nejlevnější router za 3 stovky je totální šunt typu Tenda, zatímco switch za 3 stovky je běžný standard :)  Pokud se podíváme na Gbps provedení, pak router pod tisícovku není vůbec, switch je za cca pětikilo. Každopádně výhoda switche je jeho úplná průchodnost (nebavím se o programovatelných switch) a absence nastavení, což je pro BFU jednoznačně výhoda. Router popisovat nemusím, to víme o čem je :) Pro WiFi pak i Access Point.