Autor Téma: Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?  (Přečteno 14993 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Díval jsem se na přípravné zápasy na SP a přijde mi, že i ty, co se hrají v Evropě, jsou natáčeny v NTSC normě. Při sledování v TV jsou tam patrny jakýsi "duchové" při pohybu, zřejmě důsledek maskování konverze z 60i na 50i....

Jinak jsou zcela stupidně řešeny kamery v brance.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Adolf Polulin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?
« Odpověď #1 kdy: 10. 09. 2016, 19:03:22 »
Zápas v Rusku určitě, nedalo se na to dívat. Dnešní zápas naštěstí v pořádku.


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?
« Odpověď #2 kdy: 10. 09. 2016, 19:09:03 »
NTSC? Nesmysl. Všechno se snímá ve full-HD nebo 4K. Otázka je, jak jsou nastaveny enkodéry a s jakými parametry jsou zaplacena vysílací práva.
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?
« Odpověď #3 kdy: 10. 09. 2016, 20:16:48 »
S těma snímkovacíma frekvencemi je potíž. Ono třeba když ČT dávala Galaxii Rio. tj. příspěvky nahrané na mobil, tak to pěkně skálo - zjevně natáčené na 30fps a to není úplně trivka převést na 25fps.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?
« Odpověď #4 kdy: 10. 09. 2016, 22:36:55 »
NTSC? Nesmysl. Všechno se snímá ve full-HD nebo 4K. Otázka je, jak jsou nastaveny enkodéry a s jakými parametry jsou zaplacena vysílací práva.
Jako NTSC se dnes často označují systémy běžící v 60i nezávisle na rozlišení. To samé platí pro PAL a 50i. Správně to není, ale používá se to.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?
« Odpověď #5 kdy: 10. 09. 2016, 22:43:25 »
S těma snímkovacíma frekvencemi je potíž. Ono třeba když ČT dávala Galaxii Rio. tj. příspěvky nahrané na mobil, tak to pěkně skálo - zjevně natáčené na 30fps a to není úplně trivka převést na 25fps.
Ono to poskakuje i když mobil někdo nastaví na 25p. Na rozdíl od filmu to má obvykle krátký čas závěrky, takže se neuplatní motion-blur a cuká to. Pro příspěvek do TV je ideální 50i (mobil neumí) nebo 50p a přepočet. Ze 30p se přepočítává hůř než ze 60i a ještě lépe 60p.


molex

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?
« Odpověď #6 kdy: 18. 09. 2016, 19:53:37 »
Díval jsem se na přípravné zápasy na SP a přijde mi, že i ty, co se hrají v Evropě, jsou natáčeny v NTSC normě. Při sledování v TV jsou tam patrny jakýsi "duchové" při pohybu, zřejmě důsledek maskování konverze z 60i na 50i....

Jinak jsou zcela stupidně řešeny kamery v brance.


jak jsou reseny brankove kamery?


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Přípravné zápasy na SP z Evropy - produkovány v NTSC normě?
« Odpověď #7 kdy: 19. 09. 2016, 01:11:17 »
Díval jsem se na přípravné zápasy na SP a přijde mi, že i ty, co se hrají v Evropě, jsou natáčeny v NTSC normě. Při sledování v TV jsou tam patrny jakýsi "duchové" při pohybu, zřejmě důsledek maskování konverze z 60i na 50i....

Jinak jsou zcela stupidně řešeny kamery v brance.


jak jsou reseny brankove kamery?

Jednalo se o jeden z přípravných zápasů. Kamera byla umístěna na pohybliém kloubu, celkově ale byla samotná kamera poměrně vzdálená zadní sítě branky, následkem čehož obraz nezabíral dotatečnou plochu. kdyby se místo toho zvolilo jednodušší řešení statické kamery, která by byla ale umístěna co nejhlouběji v brance, tak by to bylo mnohem lepší. Obecně mám raději, když je kamera v brance nepohyblivá. Takovéto řešení nabízela ČT už v ELH 1995.

https://youtu.be/xUOjvuf0wFE?t=2h7m46s