Autor Téma: jakou autoanténu  (Přečteno 146756 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou autoanténu
« Odpověď #45 kdy: 28. 03. 2017, 21:14:05 »
Při PŘÍJMU čekohkoli tak běžného od VKV po UHF a kabelu v dělce jednotek metrů vůbec neřešte problém 50/75 ohm! Řešte anténu, neřešte imepedanci. To má smysl řešit jen v extremních případech, což tento určitě není. Konec tématu 50/75 ohm :)

no ještě že to David Kříž zaklepl kladívkem; byl jsem nervózní jestli jsem si letité info pamatoval dobře a opět jsem narychlo gúglprůjmul a zachytil info, že tak do 30 m (100 stop) není co řešit

Tak to pak jo ;) domníval jsem se že to ma vliv na radiože se v pasmu fm vyskytuje silné rušení, ale je to si radiem, když jsem tu měl pujčené jiné tak to nedělalo, možna to na puvodní ma vliv možna ne, na nová radia asi moc ne. Autoradio je puvodní original a už 12 let starý, trochu zlobí, no uvidím co to udela až narychlo vyměním.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou autoanténu
« Odpověď #46 kdy: 28. 03. 2017, 22:11:07 »
...Celkem logické vysvětlení pro toho, kdo je ochoten připustit něco tak abstraktního, jako je protiváha. Já to připouštím jak nic, protože jsem na vojně sloužil na dálné a bližné, kde se protiváhy používaly cíleně.

ano, protiváha  vypadá abstraktně, ale je to reálný fyzikální děj, speciálně se zdůrazňuje u monopólů; protiváha má funkci jedné desky velkého kondenzátoru a druhá deska je tvořena vodivými vrstvami země. Jak to probíhá v autoanténě jsem neměl motivaci gúglprůjmovat, jisté je, že hlavní roli hraje kapacitní vazba mezi podvozkem a zemí (a samotným prutem a zemí), jak se do toho montuje karoserie nevím, možná jak říká Enik
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


alfonz.me

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou autoanténu
« Odpověď #47 kdy: 03. 10. 2018, 16:51:26 »
Tak přesně na takovéto případy zde existuje tento článek: https://www.2din.cz/jak-si-vybrat/jak-vybrat-autoantenu-nebo-napajec/ :))