Autor Téma: IPTV na android boxu - tipy  (Přečteno 21298 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
IPTV na android boxu - tipy
« kdy: 12. 10. 2016, 09:12:43 »
Sleduje z Vás někdo IPTV na android boxu? Jaký box využíváte a případně jakou aplikaci? Já využívám Minix Neo X7 a Rikomagic MK902 II a mám na obou nainstalovaný Horizon a je celkem stabilní.

Díky za tipy. 


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


micha

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV na android boxu - tipy
« Odpověď #1 kdy: 12. 10. 2016, 11:26:10 »
Na pirátské filmy je nejlepší propojit televizi přímo s PC a nainstalovat tam KODI

KODI je multimediální software a určitě není určen na sledování "pirátských filmů". Tyto poznámky pouštěj do světa lúzři, kteří devastují práci mnoha vývojářů XBMC/KODI.

(HBO GO, VOYO...) je zřejmě nutno počítat s problémy a nestabilitou. I když oficiálně se to tváří jako 100% ok.
Tohle jsou VoD služby, a ne IPTV. Jestli přijdeš na to, v čem je rozdíl...
LG 32LB580V-ZM * DENON RCD-M39
HTPC (OpenELEC) * NAS


Aleš Kovářík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV na android boxu - tipy
« Odpověď #2 kdy: 12. 10. 2016, 14:16:20 »
Sleduje z Vás někdo IPTV na android boxu? Jaký box využíváte a případně jakou aplikaci? Já využívám Minix Neo X7 a Rikomagic MK902 II a mám na obou nainstalovaný Horizon a je celkem stabilní.

Díky za tipy.

Horizon GO vam jede i ve full HD? Ja jsem si poridil Wetek HUB i kvuli tomu, ze ma kompletni podporu pro DRM vcetne MS Playready, ktery je udajne nutny prave pro Horizon GO. Me to ve FHD jede, ale celkove jsem s tim HUBem trochu nespokojenej, aplikace casto naskoci az na podruhe.
Vetsina Android boxu z ciny ma jen nejslabsi uroven Widevine DRM, na kterem treba Netflix jede jen v SD rozliseni.


napalmm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV na android boxu - tipy
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2016, 00:39:30 »
Já jsem Horizon GO nainstaloval přímo do TV Philips 40PFT6550 s operačním systémem Android TV.
Kvalita obrazu je - dle mého - v pohodě , aplikace je až překvapivě stabilní ,takže jsem z TV vytrhal koaxiály od Dvb-t a satelitu, rozloučil jsem se se Skylinkem a do TV vede už jen kabel napájení a LAN kabel.


Aleš Kovářík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV na android boxu - tipy
« Odpověď #4 kdy: 14. 10. 2016, 10:51:56 »
Já jsem Horizon GO nainstaloval přímo do TV Philips 40PFT6550 s operačním systémem Android TV.
Kvalita obrazu je - dle mého - v pohodě , aplikace je až překvapivě stabilní ,takže jsem z TV vytrhal koaxiály od Dvb-t a satelitu, rozloučil jsem se se Skylinkem a do TV vede už jen kabel napájení a LAN kabel.
To je super. A ovladat to na Android TV jde i pres kurzorove klavesy, nebo jen pres mys (air mouse)? Na standardnim androidu to totiz na kurzorove klavesy nejde a dle vyjadreni podpory UPC to ani neplanuji doplnit, protoze to smeruji na telefony a tablety, kde to nema smysl. Jsou to jelita, ta funkcionalita pro navigaci pomoci kurzorovych klaves prece nemuze byt tak narocna. K tomu memu androidimu boxu mam ovaldac s funkci air mouse, takze funguju, ale bez nej by to neslo...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:IPTV na android boxu - tipy
« Odpověď #5 kdy: 14. 10. 2016, 11:10:39 »
Trochu odbocka, ale stejny problem. Jak by bylo skvele, kdyby android aplikace ivysilani CT v andoid boxu sla plne ovladat kurzorovymi klavesami. Bohuzel bez mysi (nebo pseudomysi dalkovym ovladanim) se neda ovladat.


Tomáš Hon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV na android boxu - tipy
« Odpověď #6 kdy: 14. 10. 2016, 14:49:43 »
Používám Evolveo 4q 4k android box už rok a jsem maximálně spokojen. Televizi už jinak nesleduji. Pouze jsem dodávaný ovladač nahradil pohybovým od firmy Trust,funguje perfektně. Na filmy a volné iptv rozhodně Kodi. V Hd perfektně a bez sekání. Ivysilani, Prima play a Stream taky naprosto v pohodě. Používám také Digi2go,protoze od nich mají rodiče satelit a tak mám celou jejich nabídku za 50,- měsíčně. S tou je to ovšem horší. Výběr kanálu není moc přehledný a nelze si je seřadit dle sebe. Jinak přehrávání včetně zpětného i nahrávání naprosto bez problémů. Největší problém je, že se aplikace přehrává pouze ve formátu 4:3 a nelze roztáhnout na 16:9, takže nejde přes celou obrazovku. Jinak za mě android k televizi rozhodně ano.


napalmm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IPTV na android boxu - tipy
« Odpověď #7 kdy: 16. 10. 2016, 13:08:45 »
Já jsem Horizon GO nainstaloval přímo do TV Philips 40PFT6550 s operačním systémem Android TV.
Kvalita obrazu je - dle mého - v pohodě , aplikace je až překvapivě stabilní ,takže jsem z TV vytrhal koaxiály od Dvb-t a satelitu, rozloučil jsem se se Skylinkem a do TV vede už jen kabel napájení a LAN kabel.
To je super. A ovladat to na Android TV jde i pres kurzorove klavesy, nebo jen pres mys (air mouse)? Na standardnim androidu to totiz na kurzorove klavesy nejde a dle vyjadreni podpory UPC to ani neplanuji doplnit, protoze to smeruji na telefony a tablety, kde to nema smysl. Jsou to jelita, ta funkcionalita pro navigaci pomoci kurzorovych klaves prece nemuze byt tak narocna. K tomu memu androidimu boxu mam ovaldac s funkci air mouse, takze funguju, ale bez nej by to neslo...
Z mobilu jsem vycucl APK Horizonu a pomocí ES File Explorer-u nainstaloval aplikaci do TV.
Dále jsem nainstaloval Rotation manager-control aby Horizon nepřeskakoval do zobrazení na výšku, jako v mobilu.
TV schovává aplikace třetích stran hluboko do menu,proto jsem nainstaloval Sideload-launcher,který umístí ikonu na hlavní stránku s ostatními aplikacemi.
Origoš DO televize s Horizonem nespolupracuje,proto používám Minix Neo M1 Air mouse (600 Kč) které plní svou funkci,ale na některých reakcích je znát,že není primárně určen pro tuto TV.
Vyjímečně se stane,že po spuštění apky a prvotním "načtení " obrazu apka spadne. Další spuštění už ale proběhne korektně.
Je třeba si ovšem uvědomit, že uživatelský komfort tohoto řešení nelze s klasickou TV srovnávat.
Platforma Android TV má ještě spoustu problémů, samotná TV stála jen 13.000,Horizon není optimalizován pro Android TV - tuto realizaci jsem bral jako výzvu,jestli se to podaří rozchodit. Není to pro každého, já takto funguju asi půl roku.